• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

I bonds

הסטודנט התפרן

משתמש ותיק
דירוג
77
למי שלא מכיר מדובר באג"ח ארה"ב שנותן הגנה לאינפלציה וניתן לקנות במגבלות עד 10K$ בשנה
כרגע נותן תשואה של בערך 8%

אשמח לדעת אם ימישהו מכיר מקבילה ישראלית לדבר הזה גם אם מוגבלת ברכישה שנתית ו/או צריך לקנות ישירות מבנק ישראל או משהו

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
26,042

yossik

מודרטור
דירוג
13,361
זה מוגבל לאזרחים אמריקאיים או שכל אחד רשאי?
Series I Savings Bonds, also known as I bonds, can only be bought directly from the U.S. Treasury Department. They are not bought and sold in the secondary market.
ז״א רק אזרחים אמריקאים שהגישו דוחות מס..

אשר

משתמש סולידי
דירוג
14
Series I Savings Bonds, also known as I bonds, can only be bought directly from the U.S. Treasury Department. They are not bought and sold in the secondary market.
ז״א רק אזרחים אמריקאים שהגישו דוחות מס..
מישהו קנה? האם צריך חשבון בנק אמריקאי?

outsider

משתמש ותיק
דירוג
300
אני קניתי, אבל זה לא חוכמה, אני אמריקאי עם חשבון בנק אמריקאי. כשמבצעים את הקניה צריך לתת מספר S.S כתובת וחשבון בנק, אתה לא צריך להיות אזרח, אני לא יודע מה יקרה אם תתן חשבון בנק זר, אבל הוא בוודאי צריך להיות בדולרים. הבעיה היותר גדולה תהיה בפדיון,כפי שהעירו אחרים, ולפי מה שכתוב באתר של משרד האוצר האמריקאי
אישית בתור אזרח אמריקאי אני חושב שזה נכון, הצופר הזה בא על חשבון משלם המיסים האמריקאי ואין סיבה לתת אותו לזרים.
אתה יכול בתור תחליף לקנות TIPS זה אג"ח סחיר צמוד לאינפלציה, שאני מתאר לעצמי שניתן לרכוש אותו דרך חשבון ברוקארג. כמובן שזה בא עם הסיכונים שלו, אבל בניגוד ל-IBONDS הסכום לא מוגבל.

outsider

משתמש ותיק
דירוג
300
כמובן שזה לא שקול, הצעתי זאת כאלטרנטיבה למי שלא יכול לקנות IBONDS. גם TIPS צמודים לאינפלציה כך שכל עוד האינפלציה גבוהה אתה תקבל תמורה די גבוהה. צריך להזהר אם אתה רוצה שהכסף יהיה נזיל כי:
Liquidity. In general, it’s pretty easy to cash out or resell your U.S. Treasuries before their maturity date. TIPS don’t trade as much as other bonds in secondary markets, which may make it harder to sell yours quickly. During periods of unstable inflation, you also may end up selling your TIPS at a loss, especially if their par value has been adjusted to lower than what you paid.​

נושאים דומים

למעלה