• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ETF איגרות חוב של וואנארד

MJJF

משתמש סולידי
דירוג
10
איזה ETF של וואנגאד מומלץ לאיגרות חוב? אשמח לשמוע דעות ונימוקים.

בעבר הייתי עם BND ו-BIV. קשה לראות תשואות של ETF איגרות חוב :).

קשה לראות תשואות של ETF איגרות חוב
לא יודע כמה קשה ( ואנגארד מפרסמים תשואות על כל הקרנות שלהם).

אבל גם תשואות עבר לא רלוונטיות. מה שרלוונטי לקרן אגחית היא מה 30 day sec yield, שזה צפי התשואה העתידית.

לא יודע כמה קשה ( ואנגארד מפרסמים תשואות על כל הקרנות שלהם).

אני רואה שלא הייתי ברור בכוונתי. התכוונתי שקשה מנטלית לראות תשואות כל כך נמוכות של ETF Bonds... ולרצות להשקיע בהן כחלק מתיק השקעות. :)

אני רואה שלא הייתי ברור בכוונתי. התכוונתי שקשה מנטלית לראות תשואות כל כך נמוכות של ETF Bonds... ולרצות להשקיע בהן כחלק מתיק השקעות. :)
אם אתה לא אוהב את תשואת האג"ח אתה תמיד יכול לעבור ל100% מניות :)

*לא מיעץ, לא ממליץ

אם אתה לא אוהב את תשואת האג"ח אתה תמיד יכול לעבור ל100% מניות :)
לעבור יוצא מנקודת הנחה... :)
הפורום הזה הוא לא סוג של בוגלהדס? לא כולם בעד איזון תיק עם בונדס? :)

הפורום הזה הוא לא סוג של בוגלהדס?
לא
לא כולם בעד איזון תיק עם בונדס?
אתה יכול להחזיק תיק של 60% מניות ו40% אג"ח ואתה יכול גם להחזיק תיק של 100% מניות ו0% אג"ח :)

וברצינות - יש די הרבה אנשים בפורום שלא מחזיקים בכלל אג"ח.
יש הרבה שהם ב100% מניות, יש כאלה שמחזיקים מכשירים אחרים במקביל (מזומן, נדל"ן וכו) ויש אפילו כאלה שממונפים.

לא

אתה יכול להחזיק תיק של 60% מניות ו40% אג"ח ואתה יכול גם להחזיק תיק של 100% מניות ו0% אג"ח :)

וברצינות - יש די הרבה אנשים בפורום שלא מחזיקים בכלל אג"ח.
יש הרבה שהם ב100% מניות, יש כאלה שמחזיקים מכשירים אחרים במקביל (מזומן, נדל"ן וכו) ויש אפילו כאלה שממונפים.
נכון לעכשיו אני לא מחזיק אג״ח. המחשבה הכללית, לפי פילוסופית השקעות סולידית, היא שלטווח ארוך יש הגיון להחזיק גם אג״ח. מעבר לכך שאג״ח אמור להיות החלק היציב יחסית של התיק, עד היום לא הצלחתי להבין, באופן אישי, למה באמת כדאי לי להחזיק אג״ח. כנראה שאמשיך לא להבין. :)

העיקר שיהיה ואנגרד מסתבר.
יש דברים שבחיים לא אבין.
יש דברים נסתרים, לא נבין לא נדע. :)

אני אוהב את ואנגרד, בדרך כלל הם נסחרים בווליום רב, וקל לי להשוות בין ETFs שלהם. בכללי, לא באמת חייב להיות ואנגרד.
איזה רכב אדום מומלץ?
וולוו XC40

זו שאלה מאוד כללית. מה מטרת האג״ח בתיק שלך?
שאלה טובה. אני שואל את עצמי ולא בטוח בתשובה. הכיוון הוא בשביל שיהיה תיק ״כל מזג אוויר״, שיהיה יציב. מין הצד השני, ההשקעות שלי הן לטווח ארוך, אז אני לא כל כך מצליח להתחבר לזה. במקביל, פעם אחר פעם, בכל ספר וכל מאמר בהקשר ממליצים על תיק מאוזן ולא 100% מניות. אני כרגע מאה אחוז מניות. :)

פעם אחר פעם, בכל ספר וכל מאמר בהקשר ממליצים על תיק מאוזן ולא 100% מניות
הכוונה באותם ספרים היא לשלוט בסיכון (תנודתיות) שמתאים לך. בתיק 100% מניות בשווי מליון ש"ח, נפילה של 15% במניות (כמו שקרה השבוע) תמחק לך 150 אלף ש"ח. לעומת זאת אם היית מחזיק 50% מניות ו50% מזומן בתיק, היו נמחקים לך 75 אלף ש"ח. בהתאם לאופק ההשקעה שלך (10 שנים, 20 שנה), היכולת הפסיכולוגית שלך לראות את התיק יורד ומטרת הכסף (פרישה, דירה, לימודים) - בהתאם לכל אלה נקבע היחס מניות - אג"ח (או מזומן). החלק הבטוח בתיק יכול להיות אג"ח קצר, מזומן או פקדון בבנק. זו מטרה אחת של אג"ח בתיק השקעות (כפי שראית בספרים) והיא לא נועדה להגדיל את התשואה אלא להוריד סיכון בתיק.
יש אנשים (כולל כאן בפורום)שמחזיקים אג"ח למטרות שונות לחלוטין, יכול להיות גם בסיכון גבוה ממניות.

יש אנשים (כולל כאן בפורום)שמחזיקים אג"ח למטרות שונות לחלוטין, יכול להיות גם בסיכון גבוה ממניות.
מסקרנות, איזה מטרות נוספות יש? דוגמא או שתיים יהיה נחמד. איזה אג״ח יכול להיות בסיכון גבוה ממניות?

איזה מטרות נוספות יש? דוגמא או שתיים יהיה נחמד
אני רחוק מלהיות מומחה אג"ח אבל:
  • גם בתוך קטגוריות ה"אג"ח כחלק סולידי בתיק" יש אפשרויות שונות : אג"ח ממשלתי קצר, אג"ח קונצרני ultra short, אג"ח עולמי. לכל אחד התנהגות שונה.
  • יש משקיעים שמנהלים אסטרטגיה של שילוב אג"ח ארוך מאוד בתיק (30 שנה) מתוך אמונה שיתן קונטרה בתיק לתקופות של קריסה בשוק המניות.
  • יש שמחזיקים אג"ח קונצרני ספציפי במטרה לגרוף תשואה שעולה על שוק המניות
  • וכו'

הכיוון הוא בשביל שיהיה תיק ״כל מזג אוויר״, שיהיה יציב.
למה חשוב לך שהתיק שלך יהיה תמיד יציב?
אתה מתכוון למשוך ממנו כסף בקרוב?
או לחלופין אתה מעדיף לא לראות הפסדים קשים מאוד (סיבה לגיטימית לחלוטין שהרבה אנשים לא מוכנים להודות בה)?

למה חשוב לך שהתיק שלך יהיה תמיד יציב?
אתה מתכוון למשוך ממנו כסף בקרוב?
או לחלופין אתה מעדיף לא לראות הפסדים קשים מאוד (סיבה לגיטימית לחלוטין שהרבה אנשים לא מוכנים להודות בה)?
נכון להיום, הירידה הנוכחית, כרגע בטווח תיקון, היא הירידה המשמעותית הראשונה שאני חווה. נכון לעכשיו, אני לא ממש מתרגש מזה. אין לי כוונה למשוך מהתיק הרבה שנים קדימה.

אין לי באמת צורך שהתיק יהיה יציב תמיד. בכל זאת, אני משקיע יחסית חדש, כמה שנים בלבד, וכאמור עוד לא חוויתי תיקון או משבר אמיתי. אני תוהה אם יש משהו שאני מפספס מכיוון שאני לא מתחבר לגיוון ע״י אג״ח ואני 100% מניות.

לאחרונה מלאתי את השאלון באתר של ואנגרד ויצא שההמלצה עבורי היא 100% מניות, אז כנראה התיק שלי מתאים לי.

אני רואה שכנראה התשובה שלי לתהייתי היא שאני לא מפספס כלום. :)

(אם בכל זאת מישהו חושב שאני מפספס משהו אז כמובן אשמח לשמוע.)

נכון להיום, הירידה הנוכחית, כרגע בטווח תיקון, היא הירידה המשמעותית הראשונה שאני חווה. נכון לעכשיו, אני לא ממש מתרגש מזה. אין לי כוונה למשוך מהתיק הרבה שנים קדימה.

אין לי באמת צורך שהתיק יהיה יציב תמיד. בכל זאת, אני משקיע יחסית חדש, כמה שנים בלבד, וכאמור עוד לא חוויתי תיקון או משבר אמיתי. אני תוהה אם יש משהו שאני מפספס מכיוון שאני לא מתחבר לגיוון ע״י אג״ח ואני 100% מניות.

לאחרונה מלאתי את השאלון באתר של ואנגרד ויצא שההמלצה עבורי היא 100% מניות, אז כנראה התיק שלי מתאים לי.

אני רואה שכנראה התשובה שלי לתהייתי היא שאני לא מפספס כלום. :)

(אם בכל זאת מישהו חושב שאני מפספס משהו אז כמובן אשמח לשמוע.)
כלכלית אתה לא מפספס כלום. פסיכולוגית אולי כן (ואם כן אז זה גם עשוי לעלות לך במחיר כלכלי).

אף אחד כמובן לא יודע מה נכון בשבילך אבל יכול להיות שעדיף להתחיל על הצד הבטוח ובמידה ובהמשך תראה שאתה יכול לשאת תיק של 100% מניות תוכל לשנות.

זאת כמובן דעתי בלבד ואני לא ממליץ :)

ני רואה שכנראה התשובה שלי לתהייתי היא שאני לא מפספס כלום. :)
מה לגבי מצב שתצטרך את הכסף מחר ותאלץ למכור מתיק ההשקעות בהפסד?
להרחבה תקרא את הפוסט של הסולידית למה לא 100% מניות.

מה לגבי מצב שתצטרך את הכסף מחר ותאלץ למכור מתיק ההשקעות בהפסד?
להרחבה תקרא את הפוסט של הסולידית למה לא 100% מניות.
קראתי את הפוסט מזמן, אקרא אותו שוב.

מצב שאצטרך את הכסף בהתראה קצרה הוא קיצוני אצלי היות וכספים שאני משקיע הם לטווח ארוך מאוד, לא שנים בודדות.

יתכן וכדאי לי לשקול להשקיע באג״ח כספים נזילים אשר מיועדים להיתכנות של צורך מיידי. זאת המחשבה השניה שלי, אבל היא לא כהסתכלות על תיק ההשקעות שלי, יותר כספי עו״ש/פק״מ.

אני רחוק מלהיות מומחה אג"ח אבל:
  • גם בתוך קטגוריות ה"אג"ח כחלק סולידי בתיק" יש אפשרויות שונות : אג"ח ממשלתי קצר, אג"ח קונצרני ultra short, אג"ח עולמי. לכל אחד התנהגות שונה.
  • יש משקיעים שמנהלים אסטרטגיה של שילוב אג"ח ארוך מאוד בתיק (30 שנה) מתוך אמונה שיתן קונטרה בתיק לתקופות של קריסה בשוק המניות.
  • יש שמחזיקים אג"ח קונצרני ספציפי במטרה לגרוף תשואה שעולה על שוק המניות
  • וכו'
יש אנשים שעושים את כל הנ״ל ;)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
S Crypto ETF שוק ההון 2
A Bitcoin etf into pension funds השקעות אלטרנטיביות 99
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 15
R Quantum Computing ETF פוסטים מאיכות נמוכה 5
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
L מיסוי ריאלי על ETF ששמר על ערכו הדולרי מיסים 1
M מס ירושה iShares $ CORE S&P 500 UCITS ETF-TA מיסים 4
S Dynamic Multifactor ETF שוק ההון 5
Henchman34 מתלבט בין אג"ח לאג"ח צמוד מדד כחלק מ-ETF קצר טווח שוק ההון 10
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
א השקעה בs&p דרך etf או קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
לארוצה ETF עם טיקר שלא מופיע באתר Invesco שוק ההון 2
A S&p 500 etf דיבידנדים שוק ההון 1
מ Global X S&P 500 Covered Call - XYLD ETF שוק ההון 11
B מיסוי דיבידנדים מ-ETF אג"ח (או: איזה באלגן) מיסים 9
O איך אני יודע כמה דיבידנד התגלגל בתעודה iShares Core S&P 500 UCITS ETF 1159250 שוק ההון 4
א איך נולד ETF ? שוק ההון 17
A SGOV ETF שוק ההון 22
E ETF אירלנדי שנסחר בגרמניה שוק ההון 6
Z ETF שמחזיק אגרות חוב עד לפקיעה ? שוק ההון 14
A התייעצות לגבי חלופות להשקעה ב ETF לאג"ח ארה"ב שוק ההון 6
A ETF של ishares במקרה של פשיטת רגל שוק ההון 3
S שאלה בנוגע ל 2 etf שאני מתעניין שוק ההון 1
the_newbie סכנת הנזלת ETF שוק ההון 17
א רמת נזילות ETF בלאקרוק שוק ההון 1
ל Russell 2000 etf שוק ההון 1
נ VGK מול iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR (1159094) שוק ההון 2
C למה לא לקנות ETF? שוק ההון 0