• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Covered call

naorn

משתמש רשום
דירוג
2
נניח יש לי 100 יחידות ממניה שקניתי. נניח שאחרי זה מכרתי 1 אופציה של קול שער 4.
נניח בפקיעה שער המניה הינו 5. כלומר אין דה מני. מה קורה?
הברוקר (במקרה שלי אינטרקטיב) מעביר את המניות שברשותי לקונה האופציה ומזכה את חשבוני ב 100*4 כלומר ב 400 דולר?
ושאלה שניה, אם אין לי את המניות בפקיעה, מה קורה, הוא קונה מחשבוני את המניות לפי שער 5 ומעביר אותם לקונה האופציה?

1. כן
2. הוא כנראה מלכתחילה לא יאפשר לך לבצע פעולה כזו, אבל ענית לעצמך: מכרת אופציה למישהו ב x. מחיר המניה 5$ והבחור רוצה את ה100 מניות שלו לפי שער של 4 אז אתה נאלץ לקנות 100 יחידות ב500$ ולמכור אותן ב400$. כלומר הפסדת 100$ מינוס x

כן
זה נייקד שורט קול - מסוכן. אתה נכנס לשורט על הנייר. סכום 0.
בכל מקרה בכללי אנשים לא מחזיקים בדר"כ עד הפקיעה כי העמלות גבוהות משמעותית.

הברוקר (במקרה שלי אינטרקטיב) מעביר את המניות שברשותי לקונה האופציה ומזכה את חשבוני ב 100*4 כלומר ב 400 דולר?
ושאלה שניה, אם אין לי את המניות בפקיעה, מה קורה, הוא קונה מחשבוני את המניות לפי שער 5 ומעביר אותם לקונה האופציה?

הברוקר יעביר/ימכור את המניות שלך למי שצריך. זה לא cash settlement.
אם אין לך את המניות בפקיעה, הוא יקנה מחשבונך ויעביר

אם אין לך מספיק כסף, כבר לפני הפקיעה אינטרקטיב יזהו את זה ויעשו לך margin call , ז"א יסגרו לך את הפוזיציה אוטומטית, ותקבל מייל

כן
זה נייקד שורט קול - מסוכן. אתה נכנס לשורט על הנייר. סכום 0.
בכל מקרה בכללי אנשים לא מחזיקים בדר"כ עד הפקיעה כי העמלות גבוהות משמעותית.
הם לא מחזיקים עד הפקיעה.. כי הם סוחרי אופציות.
באינטראקטיב (סוכן אמריקאי) הASSINGMENT הוא חינם ממה שאני יודע לPUTים ואני מניח שגם לקולים - לא בדקתי לקולים.
העמלות לא גבוהות משמעותית. הן אפס.

1. כן.
2. אתה בחשבון מרג'ין ותקבל התראות מהברוקר להנזיל את הפוזיציה בהפסד לפני שהיא תחרוג מהעירבון שיש לך בחשבון.
כלומר יכריחו אותך למכור בהפסד אם תחרוג מהמרג'ין שלך.

הברוקר יעביר/ימכור את המניות שלך למי שצריך. זה לא cash settlement.
אם אין לך את המניות בפקיעה, הוא יקנה מחשבונך ויעביר

אם אין לך מספיק כסף, כבר לפני הפקיעה אינטרקטיב יזהו את זה ויעשו לך margin call , ז"א יסגרו לך את הפוזיציה אוטומטית, ותקבל מייל
שאלתי אותם. מה שרשמת כמעט נכון. אם אין לך את המניה בפקיעה הם יפתחו שורט עליה מחשבונך (למרות שנראה לי שמה שאתה כתבת יוצר הגיוני. אולי הוא לא ממש מבין הנציג שדיבר איתי)

לגבי הזיכוי - הוא קורה מיידית - ברגע שה counter part בפוזיציה קנה ממך את ה CALL-ים.

להבנתי, לפתוח שורט נחשב פחות intrusive מאשר לקנות בשמך. מטופש מאוד. כי לקנות זה יהיה פקודת מארקט שהברוקר אמור לעשות רק במקרה של מארג'ין קול. את השורט אתה יכול לסגור עם פקודת לימיט. ועד שתעשה את זה הוא יגבה ממך ריבית כל יום, אז למה לא בעצם

נושאים דומים

Back
למעלה