• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

AVDV vs ZPRX

Gidos

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם,
אשמח לדעתכם לעדיפות בין שתי הקרנות הנ"ל.
האחת (ZPRX) Europe Small Cap Value והשנייה (AVDV) International Small Cap Value go עם דגש על יפן,בריטניה.

תודה

עדיפות באיזה הקשר? אם מדובר בפיזור או דמי ניהול, אתה יכול לבדוק בקלות בדף הקרן הרלוונטית. אם אתה שואל בנוגע להשקעה הגיאוגרפית אז זו שאלה של טעם אישי. לדעתי, פיזור גיאוגרפי רחב עדיף על פני פיזור גיאוגרפי צר אבל זה רק הטעם שלי.

הכוונה היתה לעדיפות לאיזור גיאוגרפי.
הקרן הראשונה היא באירופה בלבד והשנייה אירופה + יפן ,אוסטרליה .
מה הכוונה בפיזור?

למה לא ssac ? VT ?
למה אתה מנסה לפלח את העולם ?

אנסה להסביר
התיק שלי מורכב מ SSAC ברובו אך כיוון שלא מכיל Small cap רכשתי גם ZPRV - US small cap ועכשיו רוצה להוסיף גם small cap מחוץ לארהב.
ZPRV נסחרת רק ביורו (פחות מעדיף כדי לא להתעסק עם עוד המרת מטח חוץ מ$ ) והיא כוללת רק אירופה.
AVDV נסחרת ב$ ובנוסף לאירופה כוללת גם איזורים גיאוגרפיים נוספים ולשם אני נוטה.
לכן הגיעה השאלה.

מה הכוונה בפיזור?
אם אתה קונה קרן שמחזיקה מניות ממספר מדינות רחב למשל, כל העולם, או לפי קריטריונים שלא מתחשבים בארץ המוצא או, שאתה בוחר אזור ספציפי: אירופה, סין וכו'.
אם אתה רוצה להתייחס לדברים שמשהו כתב או לשאול, אתה יכול לצטט או לתייג.

התיק שלי מורכב מ SSAC ברובו אך כיוון שלא מכיל Small cap רכשתי גם ZPRV - US small cap ועכשיו רוצה להוסיף גם small cap מחוץ לארהב.

אם אתה רוצה small caps, למה לא WSML?
(פיזור עולמי במקום התמקדות באיזור גיאוגרפי מסוים.)

חברים
שאלתי ספציפית על כדאיות בין שתי קרנות סל
לא מעוניין בWSML או ב קרנות סל אחרות

ZPRV נסחרת רק ביורו (פחות מעדיף כדי לא להתעסק עם עוד המרת מטח חוץ מ$ ) והיא כוללת רק אירופה.
AVDV נסחרת ב$ ובנוסף לאירופה כוללת גם איזורים גיאוגרפיים נוספים ולשם אני נוטה.
לכן הגיעה השאלה.
נשמע שענית לעצמך על השאלה.
עם זאת שים לב שנושא המרת מט"ח הוא משני (מאד) לשיקול הפיזור הגיאוגרפי במידה ואתה משקיע לטווח ארוך.

zprx ו avdv הם small cap value ולא small cap.

לדעתי עדיף avdv כי הפיזור הגאוגרפי רחב יותר. החיסרון הוא שזו קרן אמריקאית חשופה למס ירושה אמריקאי.
גילוי נאות:מחזיק ב avdv וגם מתלבט לגבי zprx.

אישית מחזיק ZPRV, ZPRX, WSML. נותן פיזור גיאוגרפי כמו שרציתי לSmall Cap.

zprx ו avdv הם small cap value ולא small cap.

לדעתי עדיף avdv כי הפיזור הגאוגרפי רחב יותר. החיסרון הוא שזו קרן אמריקאית חשופה למס ירושה אמריקאי.
גילוי נאות:מחזיק ב avdv וגם מתלבט לגבי zprx.
zprx ו avdv הם small cap value ולא small cap-אשמח להסבר.

zprx ו avdv הם small cap value ולא small cap-אשמח להסבר.
small cap value - הכוונה שיש הטיה גם למניות בשווי שוק קטן וגם למניות ערך. כלומר אילו מניות ערך בשווי שוק קטן.
תקרא value vs growth stocks

Back
למעלה