• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

150 שקל לשעה - האם לעבוד כשכיר/עוסק מורשה/חברה

AnaRhisT

משתמש רשום
דירוג
1
אהלן,
מעוניין להתייעץ לגבי ההצעה הבאה:
נניח והציעו לי כ150 שקל לשעה בתחום ההייטק. אני עובד עבור חברה X, וחותם חוזה עם חברה Y שתעביר לי 150 שקל עבור כל שעת עבודה. (לחברה X אין תקן, אבל יש אפשרות שזה יעבור דרך חברה Y). האם כדאי לי לחתום כשכיר/עצמאי?

ההצעה שעומדת מולי:
1. לחתום על חוזה כשכיר, ואז כל ההפרשות של המעסיק (חברה Y) בקרן השתלמות ופנסיה הן מאותה חברה Y, ככה שבפועל יורד לי 10% על קרן השתלמות, ו 14% מהפנסיה (אני מניח). שזה כ 36 שקל (נשאר עם כ 114 לשעה). וזה עוד לא כולל מס הכנסה, ושאר המיסים.. ועוד המון דברים. רוצה להדגיש - אם אני חותם כשכיר, אין לי ימי מחלה וכו', אני מקבל פה שעתי, וכל התנאים שמגיעים לי כשכיר יורדים מה 150שח השעתיים האלה. (שזה כ 27300 עבור 182 שעות - למרות שאני מתכנן לעבוד כ 200 שעות לפחות)
2. לחתום על חוזה כעצמאי (עוסק מורשה / כחברה של אדם אחד) - מקבל 150ש"ח לשעה, ועושה עם זה "מה שאני רוצה".

השאלה היא, מה עדיף - מה היתרונות והחסרונות? האם כדאי לי לפתוח עוסק מורשה, או לפתוח חברה של אדם אחד, או לחתום כשכיר?

נערך לאחרונה ב:
מה שמציעים לך כשכיר... אתה צריך להכפיל בלפחות 1.4 כדי להפריש לעצמך "הפרשות פנסיוניות", להכיל ימי חופש, דמי הבראה...
חפש מחשבונים, בלוגים שמתעסקים בזה.
לדוגמה - https://www.google.com/search?{google:acceptedSuggestion}oq=%D7%97%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%91+%D7%A9%D7%9B%D7%A8+%D7%A2%D7%A6%D7%9E%D7%90%D7%99+%D7%9C%D7%A2%D7%95%D7%9E%D7%AA+%D7%A9%D7%9B%D7%99%D7%A8&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=%D7%97%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%91+%D7%A9%D7%9B%D7%A8+%D7%A2%D7%A6%D7%9E%D7%90%D7%99+%D7%9C%D7%A2%D7%95%D7%9E%D7%AA+%D7%A9%D7%9B%D7%99%D7%A8&safe=active

מציע גם לחפש פרילנסרים ולשאול אותם איך ומה.
מה זה "אין לי ימי מחלה וכו'"?
https://www.kolzchut.org.il/he/חופשה_שנתית_לעובדים_בשכר_שעתי_או_יומי

https://www.kolzchut.org.il/he/זכותון_עובדים_שעתיים/יומיים

במאמר מוסגר, אני יכול לספר לך שהציעו לי בעבר עבודה כשכיר או פרילנס...
כשכיר לא הסכימו לשמוע 26,000 שח.
כפרילנסר, הסכימו לדבר על 38,000 שח.

מה שמציעים לך כשכיר... אתה צריך להכפיל בלפחות 1.4 כדי להפריש לעצמך "הפרשות פנסיוניות", להכיל ימי חופש, דמי הבראה...
לדוגמה - https://www.google.com/search?{google:acceptedSuggestion}oq=%D7%97%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%91+%D7%A9%D7%9B%D7%A8+%D7%A2%D7%A6%D7%9E%D7%90%D7%99+%D7%9C%D7%A2%D7%95%D7%9E%D7%AA+%D7%A9%D7%9B%D7%99%D7%A8&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=%D7%97%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%91+%D7%A9%D7%9B%D7%A8+%D7%A2%D7%A6%D7%9E%D7%90%D7%99+%D7%9C%D7%A2%D7%95%D7%9E%D7%AA+%D7%A9%D7%9B%D7%99%D7%A8&safe=active

מעניין.
אז שכיר שמרוויח 26K, עולה למעסיק בערך 38K?

אהלן,
מעוניין להתייעץ לגבי ההצעה הבאה:
נניח והציעו לי כ150 שקל לשעה בתחום ההייטק. אני עובד עבור חברה X, וחותם חוזה עם חברה Y שתעביר לי 150 שקל עבור כל שעת עבודה. (לחברה X אין תקן, אבל יש אפשרות שזה יעבור דרך חברה Y). האם כדאי לי לחתום כשכיר/עצמאי?

ההצעה שעומדת מולי:
1. לחתום על חוזה כשכיר, ואז כל ההפרשות של המעסיק (חברה Y) בקרן השתלמות ופנסיה הן מאותה חברה Y, ככה שבפועל יורד לי 10% על קרן השתלמות, ו 14% מהפנסיה (אני מניח). שזה כ 36 שקל (נשאר עם כ 114 לשעה). וזה עוד לא כולל מס הכנסה, ושאר המיסים.. ועוד המון דברים. רוצה להדגיש - אם אני חותם כשכיר, אין לי ימי מחלה וכו', אני מקבל פה שעתי, וכל התנאים שמגיעים לי כשכיר יורדים מה 150שח השעתיים האלה. (שזה כ 27300 עבור 182 שעות - למרות שאני מתכנן לעבוד כ 200 שעות לפחות)
2. לחתום על חוזה כעצמאי (עוסק מורשה / כחברה של אדם אחד) - מקבל 150ש"ח לשעה, ועושה עם זה "מה שאני רוצה".

השאלה היא, מה עדיף - מה היתרונות והחסרונות? האם כדאי לי לפתוח עוסק מורשה, או לפתוח חברה של אדם אחד, או לחתום כשכיר?
הנושא נידון כמה פעמים בפורום. חפש.

דעתי האישית:
אלא אם תרוויח משמעותית יותר (אחרי ששיקללת את כל המרכיבים. חישבת פיצויים?), אין שום סיבה לעבוד כעצמאי, בפורמט שלך שכיר. זה לגמרי נוגד את האינטרס שלך.

בנוסף:
אם יש לך ברירה, ואלא אם זאת משרת חלומותיך, הייתי משתדל, לא לעבוד דרך סרסור הייטק. וכנראה, הם גוזרים עליך קופון משמעותי.

רוצה להדגיש - אם אני חותם כשכיר, אין לי ימי מחלה וכו', אני מקבל פה שעתי, וכל התנאים שמגיעים לי כשכיר יורדים מה 150שח השעתיים האלה.
מי אמר לך את זה?
שכיר שעובד שעתי אינו שונה מכל שכיר אחר ולכן מגיעות לו כל הזכויות מהמעביד: ימי מחלה, ימי חופשה, הבראה שנתית, הוצ' נסיעה וכו'.
השאלה היא, מה עדיף
לא יתכן שאתה מקבל את אותו סכום שעתי כשכיר וכבעל עסק (מורשה או חברה, לא משנה).
כשכיר אתה צריך לשלם מתוך ה-150 ש"ח את חלקך בפנסיה (כ-6%) ובביטוח לאומי (הכולל מס בריאות) וכמובן מס הכנסה. אם יש קה"ש אז גם בה יש חלק שלך וחלק של המעביד. 10% על חשבונך נשמע לי יקר מדי אבל אולי אני טועה. למעסיק שלך יש עוד עלויותמעל ה-150 ש"ח שלך. הוא צריך להפריש פיצויי פיטורין, חלקו בפנסיה, חלקו בבט"ל ומה שכתבתי למעלה (מחלה וכו').
כאשר אתה עצמאי, הסכום השעתי צריך להיות שווה ערך ל-150 ש"ח+ כל עלויות המעביד, אחרת הם לא באמת משלמים לך 150.
האם כדאי לי לפתוח עוסק מורשה, או לפתוח חברה של אדם אחד, או לחתום כשכיר?
מבחינת השתכרות- חד משמעית כשכיר. למה? כי אחרת הם יכולים לא להעסיק אותך חלק מהזמן (אתה עובד רק לפי הצרכים שלהם) ומנגד לא תוכל לעבוד במקום נוסף כנראה. גם מבחינה מהותית אתה שכיר- הם קובעים לך איפה אתה עובד, כמה שעות ובאיזה ימים, מה אתה עושה בעבודה. כלומר, אין לך שום החלטה עצמאית.
אם החלטת ללכת על עצמאות, חברה בע"מ עדיף מבחינת השתכרות אבל צריך להזהר מרשויות המס. הן לא אוהבות "חברות ארנק".

אני מבין, אז במשכורת של 27,300 (182 שעות כפול 150שח לשעה).
אני עושה את החישובים הבאים:
1. פותח עוסק מורשה - מה שאומר שאני צריך לשלם מע"מ 17% ולכן זה יורד ל 125ש"ח לשעה.
2. על הסכום של 125 שעתי (כפול 182 שעות יוצא 22750) אני מחשב ביטוח לאומי של 18%, ומס הכנסה של 22750 (ניקוי יפה של 4270) יוצא סה"כ 14,385
3. על זה אני מחשב גמל וקהש (על ה 125 שעתי), נניח לצורך החישוב יוצר 10% קהש ו 7% גמל זה עוד 2275 + 1592 יוצא ל 10517 (למרות שהכסף הזה "שלי" - זה עדיין הפרשה שאני צריך לעשות..) אני לא מבין איך מ27אלף עלות שכר זה ירד לנטו של 10אלף..
ועוד לא הכללתי פה ימי מחלה, חופשות, חגים, בונוסים ששכיר מקבל, דמי הבראה, פיצויים של 8.33%, מה הלו"ז?
כנראה החישוב שלי פה לא נכון באיזשהו שלב והבנתי ש150שח של עצמאי שווים ערך ל 100שח (בערך) לעובד שכיר. תוכל לעזור לי לחשב את זה ולכוון אותי?
כמו כן, הבנתי שיש דברים כמו "המס יורד במדרגות", "שהמס מחושב על הרווחים - אחרי שמההכנסות הורדו הכספים של הפנסיה..", "דחיית הכנסות.." וכמובן דחיפה של הכנסות כמו שכירות,חשמל, ארנונה ועוד דברים אחרים.

לא מבין כיצד לחשב את זה, בחילן חישבתי ברוטו של 21אלף, רשם לי עלות שכר של 27 אלף, ובנטו נשאר 13,500. (אבל החישוב שם ממש לא מדוייק כי הוא לא לוקח בחשבון עוד דברים שעצמאי יכול להרשות לעצמו שאני מנסה להבין מהם).

שורה תחתונה:
1. מה שאני מנסה להבין זה, כמה יוצא לי לשעה בסופו של דבר אם אני משווה את עצמי עם שכיר.
2. כיצד לבצע את החישוב הזה בצורה די מדוייקת עם השערות מסויימות שהם יחסית סטנדרטיות (אתם תחליטו, העיקר שאבין איך לחשב את זה)

מעניין,ממה שאני הבנתי המעסיק מדבר על הסכום הכללי שהוא ישלם.
לא הייתה התייחסות לזה ומעניין מה דעתכם?
פעם חבר שלי נתקל בהצעה דומה ושאל לדעתי ולא היה לי מושג מה לענות,האינטואיצה אומרת לקחת את הסכום כעצמאי.
אני יסביר:
המעסיק אמר לו שהוא מוכן לשלם X באופן כולל(במקרה שלו זה היה סכום גבוה מאוד) ולא מעניין אותו מה הולך לאיפה.
רוצה שכיר? אין בעיה אבל כול עלות כולל ימי מחלה שינוצלו, הפרשות, מיסים וכול דבר אחר ירדו מה X.
מה עדיף במצב כזה לדעתכם בהנחה שהברוטו זהה?

אני הייתי מושך כל חודש 8,300₪ בתור עוסק פטור, ומצהיר על ההוצאות.
ואת השאר- כשכיר, יעיל ביותר מבחינת מס, לרוב

פותח עוסק מורשה - מה שאומר שאני צריך לשלם מע"מ 17% ולכן זה יורד ל 125ש"ח לשעה.
זה לא אמור להיות נכון.
המחיר הוא לפני מע"מ ולא אחרי. אם אתה עסק, החברה אמורה להציע לך את המחיר בלי שום קשר למע"מ כי אין למס הזה שום משמעות בשבילה. כל המע"מ שהיא משלמת לך- היא מקבלת בחזרה מרשויות המס.
אני מחשב ביטוח לאומי של 18%
החישוב של ביטוח לאומי מסובך למדי אבל נראה לי שהאחוז שאתה מציין גבוה מדי. להערכתי, במקרה שלך, זה פחות מ-15% ותיקח בחשבון שיש סעיפי הוצאות שניתן לנכות אותם לפני שניגשים לחישוב. כמו כן, התשלום עבור בט"ל אמור להוריד לך את הסכום למס הכנסה בחישוב שנתי.
תסתכל כאן ובכל מקרה עדיף לך להתייעץ עם מישהו מהתחום כי זה באמת לא פשוט. תשלם לרו"ח 500 ש"ח כדי לשבת איתו שעה או כדי לשלוח לו את הנתונים ושהוא ייחשב לך בדיוק.

בפשטות:
שכיר: 150 ש"ח
עצמאי: 200 ש"ח + מע"מ
ורצוי עוסק מורשה, כחברה יסווגו את זה כחברת ארנק אם אין לך פעילות משמעותית נוספת שאתה עושה מלבד זאתי, וגם עלויות החזקת חברה הן לפחות 1200 ש"ח בחודש כולל הנהלת חשבונות, רו"ח ורשם חברות.
אתה יכול להכיר בלא מעט הוצאות בתור עוסק מורשה, לקבל החזרי מע"מ על דברים שמשמשים אותך לעבודה. כמו שאמרו, קח רו"ח טוב ושב איתו, שווה את הכסף.

אני הייתי מושך כל חודש 8,300₪ בתור עוסק פטור, ומצהיר על ההוצאות.
ואת השאר- כשכיר, יעיל ביותר מבחינת מס, לרוב
אתה פותח פוזיציה מסוכנת בכל מס רלוונטי (מס הכנסה, מע"מ, מס שכר למעסיק ואולי ביטוח לאומי שאני פחות מכיר) בשביל להרוויח כלום.

מעניין,ממה שאני הבנתי המעסיק מדבר על הסכום הכללי שהוא ישלם.
לא הייתה התייחסות לזה ומעניין מה דעתכם?
פעם חבר שלי נתקל בהצעה דומה ושאל לדעתי ולא היה לי מושג מה לענות,האינטואיצה אומרת לקחת את הסכום כעצמאי.
אני יסביר:
המעסיק אמר לו שהוא מוכן לשלם X באופן כולל(במקרה שלו זה היה סכום גבוה מאוד) ולא מעניין אותו מה הולך לאיפה.
רוצה שכיר? אין בעיה אבל כול עלות כולל ימי מחלה שינוצלו, הפרשות, מיסים וכול דבר אחר ירדו מה X.
מה עדיף במצב כזה לדעתכם בהנחה שהברוטו זהה?
אם מבחינת התגמול מהמעסיק אין שום הבדל, אז לעצמאי יתרון מבחינת ניכוי הוצאות ועבודה במקביל במקומות נוספים. מנגד, יש חסרון מול ביטוח לאומי בדמי אבטלה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב 150 אלף הופיעו בחשבון (IB) צרכנות פיננסית 35
ת מנפיקי קרנות הסל הישראליות "גונבות" מהציבור סכום של מעל 150 מיליון ש"ח בשנה שוק ההון 13
F פקודת קניה חסומה במקסימום של 150 אש״ח שוק ההון 15
ש דמי ניהול בתיק עד 150 אלף שוק ההון 3
E תשואת שוק ההון ב 150 שנה האחרונות שוק ההון 3
Y היכן להשקיע 150 אלף שקלים? שוק ההון 16
N כל חומרי הניקיון לבית ב-150 ש"ח לשנה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
א היכן להשקיע 300 אלף שקל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R מה לעשות עם 2 מיליון שקל? נדל"ן 14
I השקעה לטווח רחוק אינפלציה ומיסוי ריאלי שקל/דולר שוק ההון 20
F טווח שער הדולר-שקל ומדדים שבנק ישראל בוחן ? שוק ההון 4
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
L עמלות מטבע חוץ (שקל יורו) צרכנות פיננסית 0
M הימור על שער שקל/דולר שוק ההון 1
F כתבת התמסכנות חדשה? 4800 שקל לאוכל בחודש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44
Plato נתונים היסטוריים שער הדולר/שקל שוק ההון 1
A מיליון שקל לעשר שנים בשוק ההון שוק ההון 3
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
I שער הדולר\שקל + לקנות VT (כן... עוד שרשור על זה) שוק ההון 16
ביולוג ירושלמי קרן ADQ של ממשלת אבו דאבי רוכשת את השליטה בהפניקס ב- 2.3 מיליארד שקל. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 93
R גידור דולר/שקל אבל עם טוויסט שוק ההון 4
T המרת שקל דולר בIB - הודעה שוק ההון 0
השקעה לא מזל מה נכון לעשות עם 60 אלף שקל - דיבידנד VS הלוואה צרכנות פיננסית 29
I דולר\שקל שוק ההון 12
S רעיונות לתיק השקעות (150K שקל ) שוק ההון 2
Bonfire איך מרהטים דירה שלמה מאפס באלפיים שקל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
שם משתמש בעייתי חישוב גס: כמה שקל אחד בקרן הפנסיה שווה לקצבה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
C כלכליסט: דיסקונט לא יגבה ריבית על מינוס של עד 2,000 שקל פוסטים מאיכות נמוכה 30
R איך כדאי להשקיע חצי מיליון שקל שוק ההון 1
S תיק השקעות - מאה אלף שקל - בן 19 לפני גיוס שוק ההון 2
I ביטול אג"ח מיועדות פנסיה 226 מיליארד שקל שייכנסו לשוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ש תיק השקעות 100 אלף שקל שוק ההון 16
Z האם בחירת שקל כמטבע בסיס בIBKR יוצר בעיות בדוחו"ת למס אחר כך? פוסטים מאיכות נמוכה 0
N מופסד 60 אלף שקל... שוק ההון 343
בורג 250 שקל מתנה עבור הזמנת כרטיס אשראי ביט צרכנות פיננסית 25
ר שאלת תם - גיליתי שבחשבון ההשקעות בבנק לקחו 600 שקל עמלה לרבעון שוק ההון 9
ר סימולציה 10 מיליון שקל נדל"ן 15
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
Michel בעלי דירות גג בת"א דורשים מהעירייה פיצוי של 100 מיליון שקל נדל"ן 1
I שאלה בנוגע לרכישת קרן SSAC בדולר או שקל שוק ההון 4
I דוח שנתי דרך ברוקר זר - מטבע בסיס שקל/דולר שוק ההון 0
א הבאתי היום לקבצן 500 שקל צרכנות פיננסית 123
M שער דולר/שקל שוק ההון 4
ע קבלת סכום גבוהה - מה עדיף בדולר או שקל? צרכנות פיננסית 3
U מיליון בשנה או שקל בשנה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 49
JG1 עצמאי שלא שורד עם פחות מ25K שקל בחודש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 99
א חוזה עתידי דולר שקל שוק ההון 4
Y חוות דעת - תיק השקעות 2 מיליון שקל תוך 10 שנים שוק ההון 23
ת 1,500 שקל בכל שבוע סל קניות, חריג ? מהי עלות הסל השבועי שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41

נושאים דומים

Back
למעלה