• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

1,300,000 ש"ח בעו"ש השקעה לטווח קצר

rachelna

משתמש רשום
דירוג
1
אבא של חברה הפך לסיעודי,היא שותפה איתו בחשבון וגילתה שבעו"ש שוכבים להם 1,300,00 ש"ח.
כיוון שאין לדעת מה טווח ההשקעה, אך הוא בסבירות גבוהה קצר, כמה חודשים - שנה, הצעתי לה להשקיע בקרן הנאמנות הכספית של הראל נזילות.
האם כדאי לפזר את הכסף בין כמה מכשירים? להוסיף פקדון בנקאי עם נקודות יציאה? תעודת סל על מדדי אג"ח?
אשמח מאד לשמוע את דעתכם.
תודה ויום נעים
רחל

כיוון שאין לדעת מה טווח ההשקעה, אך הוא בסבירות גבוהה קצר, כמה חודשים - שנה, הצעתי לה להשקיע בקרן הנאמנות הכספית של הראל נזילות.
לא יודע אם דווקא הקרן של הראל אבל כספית זה כיוון טוב לדעתי.
אני אוהב את של פסגות ואנליסט.

אבא של חברה הפך לסיעודי,היא שותפה איתו בחשבון וגילתה שבעו"ש שוכבים להם 1,300,00 ש"ח.
האם כדאי לפזר את הכסף בין כמה מכשירים? להוסיף פקדון בנקאי עם נקודות יציאה? תעודת סל על מדדי אג"ח?
אשמח מאד לשמוע את דעתכם.
תודה ויום נעים
רחל
הייתי משאירה כשליש-חצי מזומן / פיקדון מתחדש בתדירות גבוהה (שבועית). השאר אולי בפיקדון מתחדש רבעונית. בקיצור, אפס סיכון ונזילות גבוהה.

למה לא בכספית אם ככה?
עצה גרועה מאד לדעתי.
כי מהיכרות אישית עם אנשים במצב סיעודי שכאמור צברו את כל הונם במזומן (=לא לוקחים אף סיכון) אז ירידה קטנה מאוד של אפילו 0.2% מ 1.3 מיליון שקלים (=2600 שקלים) תדיר שינה מעיניהם.

אם הם מוכנים לקחת סיכון מזערי ויותר, אז הייתי שוקלת ערוצים אחרים.

בנוסף, ברור מהמקרה שיהיה צורך במימוש חלק מהסכום כמזומן (הוצאות סיעוד, כמו למשל עובד זר בבית) וכספית לא נזילה 24/7.

בפקדון שבועי בלאומי סכום דומה אפשר לקבל כ3.1%...אם מחפשים נזילות

קודם כל לשים חלק במכשיר נזיל יחסית, רצוי להתמקח. קרמבולה וקרן כספית אלה התחלות טובות. להבין מה ההוצאות הצפויות, ומתי. אחרי שיש תמונה ברורה, אפשר לתכנן רמות נזילות שונות לחלקים מההון.

כי מהיכרות אישית עם אנשים במצב סיעודי שכאמור צברו את כל הונם במזומן (=לא לוקחים אף סיכון) אז ירידה קטנה מאוד של אפילו 0.2% מ 1.3 מיליון שקלים (=2600 שקלים) תדיר שינה מעיניהם.
משעשע, מזומן זה לא רק סיכון, זה סיכון עם סיכוי התממשות של 100% כלומר בטוח תפסידי (הרבה יותר מ0.2%) השאלה רק כמה.

משעשע, מזומן זה לא רק סיכון, זה סיכון עם סיכוי התממשות של 100%
זה נכון ריאלית, בתכלס רוב האנשים מסתכלים אם יש ירידה בשקלים ומתעלמים מהאינפלציה, בטח אנשים מבוגרים ו/או כאלה שמעולם לא עסקו בהשקעות.

זה נכון ריאלית, בתכלס רוב האנשים מסתכלים אם יש ירידה בשקלים ומתעלמים מהאינפלציה, בטח אנשים מבוגרים ו/או כאלה שמעולם לא עסקו בהשקעות.
דווקא מבוגרים אמורים להבין זאת יותר מכולם, הם כנראה היו פה בתקופת ההיפר-אינפלציה בו מזומן נשחק עד אבק.

הם כנראה היו פה בתקופת ההיפר-אינפלציה בו מזומן נשחק עד אבק.
כשזה מגיע לטירוף כזה אז כולם מבינים, ובמיוחד מרגישים על בשרם.
באחוזים בודדים זה לא טריוויאלי ולא אינטואיטיבי לשים לב לכך.
אתן לך דוגמא מהבית שלי:
הבעל שלי הוא עושה הקניות אצלנו. אני אומרת לו שיהיה בתשומת לב למחירים כי הרבה מוצרים התייקרו. הוא אומר שאם יש עלייה של חצי שקל-שקל זה לא משנה לנו (או בשפתו - אנחנו יכולים לעמוד בזה). הוא לא מתייחס לעליה באחוזים אלא בסכומים, וכל מוצר בפני עצמו.
לי ולך קל יותר להתייחס אחרת ללחמניה שעלתה בחצי שקל (התייקרות רצינית) לעומת קילו אבוקדו שעלה בחצי שקל (זניח) - רוב בני האדם דומים בחשיבה לבעלי :)

הגיוני דווקא מחירים והוצאות צריך למדוד בשקלים ולא ב%

עדיף לקנות עט ב50 שקלים במקום ב10 (400% יותר) מאשר לשלם על דירת 3 חדרים עוד 1% תוספת (:

עדיף לקנות עט ב50 שקלים במקום ב10 (400% יותר) מאשר לשלם על דירת 3 חדרים עוד 1% תוספת (:
:>
כשהילדים שלי היו קטנים, גם הם היו אומרים על כל דבר שזה לא יקר - הגלידה ונחשי הגומי מהאוטו גלידה שהיה מגיע לישוב פעם בשבוע - לעומת הבית שבנינו.
הייתי צריכה ללמד אותם שמשווים תפוחים לתפוחים, לא לגבינה צהובה. גלידה בסופר זולה הרבה יותר מגלידה באוטו (ויש בבית), אבל אוטו גלידה הרבה יותר כיף.
תסתכל על המלחמה שמתנהלת ב"צינור" מול התייקרויות של יצרני/יבואני מזון - אני ממש מקווה שציבור גדול יתחנך לצרכנות נבונה יותר אבל די סקפטית.

הראל כספית נזילה על פי אתר פאנדר היא הטובה בתחומה. https://www.funder.co.il/fundlist/c/26
אין בתשואות עבר להעיד על תשואות עתיד.
בנוסף אתמול פורסמה שם כתבה https://www.funder.co.il/article/142215
אין בתשואות עבר להעיד על תשואות עתיד.

זאת ועוד: היא גובה דמי הוספה, רק על זה הייתי פוסל אותה על הסף.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א השקעה של 300.000 שקל לתקופה של כ 3 חודשים שוק ההון 5
א היכן להשקיע 300 אלף שקל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
H חוק 300\400 לא מתחשב באינפלציה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
D האם נדלן נכנס לחוק 300? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
M כלל ה- 300 דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 13
מ מיטב דש- מינימום לפתיחת קרן השתלמות בניהול אישי- 300 אלף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
4 הדרך הזולה להשקיע סכום של 300 אלף בסיכון מינימלי לזוג פנסיונרים שוק ההון 11
Z האם העלת תקרת עוסק פטור ל120,000 זה החל מ2024 אכן יצא לפועל סופית? מיסים 3
D הלוואה 200,000 שח צרכנות פיננסית 5
י שכירות של 12,000 ש"ח או רכישת דירה נדל"ן 30
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
ט האם יש כלל אצבע להחזר משכנתא עבור כל 100,000 ש"ח עבור ריבית x ? פוסטים מאיכות נמוכה 4
D קרן כספית החל מ 250,000 שוק ההון 1
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
~berlin~ הפקדה של 50,000 ש"ח בקרן סל שוק ההון 4
A המלצה לתמהיל משכנתא ע"ס 600,000 ש"ח נדל"ן 1
Z בשקעה בניירות ערך זרים אם אדם שהפסיד 30,000 ש"ח הפסד נומינלי אבל עליית שער החליפין מיתן את ההפסד ל20,000 ש"ח האם יוכר לו מלא הפסד הנומינלי לקיזוז? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C כלכליסט: דיסקונט לא יגבה ריבית על מינוס של עד 2,000 שקל פוסטים מאיכות נמוכה 30
שם משתמש בעייתי איפה עדיף להפקיד כ-10,000 ש"ח: קרן פנסיה או גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
בייניש איך להפקיד 10,000 דולר במזומן בבנק? צרכנות פיננסית 9
Y עיצום כספי בסך 350,000 ש"ח הוטל על חברת אקסלנס נשואה בשל הפרת הוראות חוק איסור הלבנת הון צרכנות פיננסית 0
סול 800,000 בעובר ושב. עזרו לי לעזור לאמא שלי שוק ההון 108
R מה הדרך הזולה ביותר להשקיע במדד S&P500, סכום חד פעמי 30,000 ש"ח ל-7 שנים. שוק ההון 5
1337justme עיקול חשבון בנק על סכום של כ15,000 ש"ח אוף טופיק 18
E משכנתא: 100,000 ש"ח במתנה לבנק? צרכנות פיננסית 43
D חבר ילדות מעוניין להעביר לי 100,000 שח בכדי שהשקיעו לו אותן, האם מותר? שוק ההון 9
A מה אפיק ההשקעה הכי מומלץ לסכום של כ 30,000 ₪ ? שוק ההון 4
A איפה להשקיע 30,000₪? שוק ההון 1
ת לשלם 238.8 בעבור מסגרת אשראי 13,000. שווה או בזבוז כסף? צרכנות פיננסית 26
ת מנכ"ל רשת ויקטורי מציע הלוואה 10,000 שח ללא ריבית? אוף טופיק 6
ד דירה ב100,000 שח בבטומי נדל"ן 19
JG1 Nasdaq 10,000 שוק ההון 0
T הכנסה פאסיבית של יותר מ10,000 שקלים בחודש התפתחות אישית 57
ב קרן השתלמות - 600,000 ש"ח - IRA? שוק ההון 46
M מה לעשות עם 100,000 ש"ח? שוק ההון 13
F הצעה שקיבלתי מפסגות למסחר עצמאי על תיק בשווי 1,100,000 ש״ח שוק ההון 14
ל הפקדת כסף לפיקדון בבנק- 250,000 ש''ח היכן הכי אטרקטיבי? שוק ההון 12
M הלוואה מהאוניברסיטה - 10,000 ש"ח צרכנות פיננסית 32
ס מה לעשות עם 80,000? שוק ההון 10
mr.mo צילום הצעת משנתא 230,000 נדל"ן 13
Fitch הלוואה של 30,000 ש"ח ללא ריבית וללא הצמדה - היכן? צרכנות פיננסית 19
yossik לפי החוק האמריקאי, אזרח שמחזיק ביותר מ-10,000 דולר בחשבון בנק מחוץ לארה"ב נדרש לדווח על כך לרשות המס צרכנות פיננסית 10
A פתיחת קופת גמל IRA לסכום של פחות מ-100,000 צרכנות פיננסית 10
י.ג פנסיית ברירת מחדל של משרד האוצר: השיחה שתחסוך לי 85,000 ש"ח צרכנות פיננסית 35
וולפסון דירה להשקעה - 350,000 בבאר שבע נדל"ן 36
ל הלוואת משכנתא בסך של 230,000 ש''ח, עזרה לגבי בניית תמהיל נכון נדל"ן 42
oz1987 נכנס לתוקף היום: כל אחד יכול להפוך למשקיע בסטארטאפים, החל מ-1,000 ש׳׳ח שוק ההון 7
N תכנון תמהיל משכנתא בגובה 350,000 ש"ח + טוויסט שלי נדל"ן 25
מ 100,000 ש"ח לתקופת זמן של חצי שנה שוק ההון 5
Bear75 ״לסגור״ 140,000 שקל אוף טופיק 19

נושאים דומים

Back
למעלה