• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ת"א 25 \ 75\ 100?

stass

משתמש רגיל
דירוג
232
היי סולידיים. קרן מחקה אחרי איזה מהמדדים אתם מעדיפים?
25 מרגיש לי לא מאוזן ועם חשיפה מאוד גבוהה לחברות ספציפיות. מה דעתכם? 75 או 100?

אה, וכמובן בקרוב מגיע השינוי למדדים, 25 הופך ל35, 100 ל125 וכ''ו.
http://www.themarker.com/markets/1.2832524

השוק בישראל קטן מדי בשביל שאני אישית אחשוב על להשקיע בתל אביב 100. תל אביב 25 אלו חברות גדולות יותר שחלקן עדיין די קטנות בקנה מידה בינלאומי.
בכל אופן אני מעריך ש15 אחוז מההון שלי מושקע כיום בתל אביב ואני חושב שזה הרבה מדי.

השוק בישראל קטן מדי בשביל שאני אישית אחשוב על להשקיע בתל אביב 100. תל אביב 25 אלו חברות גדולות יותר שחלקן עדיין די קטנות בקנה מידה בינלאומי.
בכל אופן אני מעריך ש15 אחוז מההון שלי מושקע כיום בתל אביב ואני חושב שזה הרבה מדי.
ראיתי כאן שרשור בנושא האם ומדוע הפורום הזה מוטה גברים.
שמתי לב שפינת המשקיעים מוטת ארה"ב ואירופה. :)
מישהו אפילו כינה את בורסת ת"א 'בושה'

@מתכנת. מה לעשות זו די המציאות. תראה כמה קל לעשות פה ספינים. חברות מארה"ב באות ועושות פה סיבוב על המשקיעים. בארה"ב אם אתה משקיע בs&p500 די קשה לעשות לך תעלולים...

נערך לאחרונה ב:
היו הרבה דיווחים בתקשורת (וכאן בפורום) על חברת מנקיינד שרצתה להנפיק מניות בבורסה הישראלית.
החברה אינה רווחית ולא הייתה לה יתרת מזומן בשביל לשרוד עוד כמה שנים ללא הנפקה.
המשמעות של הנפקת המניה בבורסה הישראלית הייתה שהמניה מתווספת בצורה כמעט אוטומטית למדד תא 100 (ואולי גם 25, לא זוכר) ומחייבת את כל הקרנות והתעודות שעוקבות אחרי המדדים לרכוש את המניות שלה בכמויות אדירות.

זו אחת החברות שאם היו שואלים אותך אם אתה רוצה להשקיע בהן אתה היית מוותר על התענוג גם אם לא היית יודע כלום על שוק ההון...

דעתי היא כשל מייקל, אם כבר השקעה בארץ אז ת"א 25 (35 בקרוב).
במקרה הזה אני ודעת בדיעות די דומות, הבורסה בארץ די קיקיונית והיו לא מעט חברות זבל גם בת"א 25, אני אישית משקיע ישירות בחברות ספציפיות ולא במדד.

דעתי היא כשל מייקל, אם כבר השקעה בארץ אז ת"א 25
למה?
הבורסה בארץ די קיקיונית והיו לא מעט חברות זבל גם בת"א 25
בדקתי כמה קרנות נאמנות על S&P500 וכולן עוקבות בעיקר באמצעות חוזים.
אתם בעצם אומרים אנחנו סומכים יותר על מנפיקי התעודות / מוכרי החוזים מאשר על הבורסה בת"א ?!
או שגם קרנות אלו נפסלות על הסף וההשקעה היא רק בבורסות זרות?

אתם בעצם אומרים אנחנו סומכים יותר על מנפיקי התעודות / מוכרי החוזים מאשר על הבורסה בת"א ?!
אני לא אמרתי את זה ואני לא מחזיק בשום מוצר שמבוסס על חוזים עתידיים.

בכל אופן אני סומך יותר על החוזים העתידיים מאשר על "בורסת" תל אביב...

אני מעדיף להחזיק את המניות עצמן בעצמי (וגם לא באמצעות תעודות בחו"ל).
לא סומך על אף אחד שידאג לכסף שלי יותר ממני!

אני לא אמרתי את זה ואני לא מחזיק בשום מוצר שמבוסס על חוזים עתידיים.
ציטטתי את אורי..
והכוונה היא שאם אעקוב אחרי S&P500 דרך הארץ זה יהיה חייב להיות (כנראה) דרך חוזה עתידי.
אני מעדיף להחזיק את המניות עצמן בעצמי (וגם לא באמצעות תעודות בחו"ל).
אתה גם מחזיק מניות דיבידנד בניגוד לנטיה הרווחת כאן למוצרים מדדים :)

אני כן.
בכל זאת, אני מעדיף לקנות קרנות פיסיות על הסנופי (VOO, SCHB).

חברות גדולות יותר, יציבות יותר, חלקם דואליות עם חשיפה מוגברת לחו"ל, פחות סיכוי להכניס זבל למדד ונזילות הרבה יותר, תבדוק את הסחירות היומית במניות היותר קטנות בת"א 100 ואתה תופתע (לרעה).
בדקתי כמה קרנות נאמנות על S&P500 וכולן עוקבות בעיקר באמצעות חוזים.
הנושא המדובר פה הוא על קניית מדד המניות הישאלי ואיזה מהם, לא מבין איך הסנופי קשור לנושא.

הנושא המדובר פה הוא על קניית מדד המניות הישאלי ואיזה מהם, לא מבין איך הסנופי קשור לנושא.
הסולידים כאן סולדים מהשקעה בשוק ההון הישראלי.. המגיבים הסתייגו ורחשו בוז לבורסת ת"א אז הדיון גלש מעט לאלטרנטיבה S&P500...
לפחות על פי מה שאני בדקתי, קרנות הנאמנות שמחקות מדדי ת"א מחזיקות במניות עצמן, קרנות מחקות S&P500 מחזיקות בחוזים עתידיים.
מכאן שמי שקונה נייר ישראלי העוקב אחר S&P500 בגלל אי אמון בבורסת ת"א למעשה נותן יותר אמון בחוזים ו/או תעודות סל.

נערך לאחרונה ב:
@מתכנת. תראה כמה קל לעשות פה ספינים. חברות מארה"ב באות ועושות פה סיבוב על המשקיעים. בארה"ב אם אתה משקיע בs&p500 די קשה לעשות לך תעלולים...
חברת מנקיינד שרצתה להנפיק מניות בבורסה הישראלית ...... המשמעות של הנפקת המניה בבורסה הישראלית הייתה שהמניה מתווספת בצורה כמעט אוטומטית למדד תא 100 (ואולי גם 25, לא זוכר) ומחייבת את כל הקרנות והתעודות שעוקבות אחרי המדדים לרכוש את המניות שלה בכמויות אדירות.
בארה"ב ואירופה גם יש מדדים פצפונים כמו ת"א 25 ?

מכאן שמי שקונה נייר ישראלי העוקב אחר S&P500 בגלל אי אמון בבורסת ת"א למעשה נותן יותר אמון בחוזים ו/או תעודות סל.
אכן.
וכן, חוזים זוהי דרך מצויינת להחשף לסנופי, למעשה היא יכולה להיות אף עדיפה מאשר VOO, SPY וכו'.
בארה"ב אני לא מכיר, באירופה להרבה מדינות יש בורסות משלהם (לכל?) ככה שגם באירופה יש מדדים קטנים מאד באופן יחסי.

למעשה היא יכולה להיות אף עדיפה מאשר VOO, SPY וכו'
למה?
חברת מנקיינד שרצתה להנפיק מניות בבורסה הישראלית ...... המשמעות של הנפקת המניה בבורסה הישראלית הייתה שהמניה מתווספת בצורה כמעט אוטומטית למדד תא 100 (ואולי גם 25, לא זוכר) ומחייבת את כל הקרנות והתעודות שעוקבות אחרי המדדים לרכוש את המניות שלה בכמויות אדירות.
הבעיה הזו תצטמצם לאחר הרפורמה הצפויה היות ותהיה תקרה למשקל כל חברה.

אני משער שכן אבל למה שתרצה להשקיע במדד פצפון בסדר גודל של תא 25/100 כשיש לך מדדים יותר רחבים ויציבים כמו SP500 ו-MSCI?

הבעיה הזו תצטמצם לאחר הרפורמה הצפויה היות ותהיה תקרה למשקל כל חברה.
למה שיחייבו אותך להשקיע אפילו אגורה שחוקה אחת בחברה שאף אנליסט לא הצליח להבין איך היא מצליחה לתפקד חצי שנה אחרי ההנפקה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M האם שווה להשקיע בנאסד''ק 100 ממונף פי 3 שוק ההון 45
D משכנתא 100% קל"צ נדל"ן 8
T משכנתא 100% פריים נדל"ן 42
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
חתול לילה מועדון ה- 100 שוק ההון 13
F תיק משני למטרה קרובה יותר, 100% סנופי שקלי, דעתכם? שוק ההון 15
ש קרן עולמית 100% שוק ההון 11
S לשכור ולהשקיע במדד או לקנות - באירופה עם 100% משכנתא וסבסוד הריבית נדל"ן 5
י פנסיה או השתלמות - מסלול מחקה nasdaq 100 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O האם בשלב הצבירה 100 אחוז מניות מבחינה רציונלית טהורה דעתכם? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ט האם יש כלל אצבע להחזר משכנתא עבור כל 100,000 ש"ח עבור ריבית x ? פוסטים מאיכות נמוכה 4
ה טיעון בעד קנייה של S&P 500 *וגם* Nasdaq 100 שוק ההון 21
A רכישה בפריסייל עד 2 מיליון - השקעה , 100% מימון נדל"ן 9
A ניקוי מס 100% על דיבידנדים מיסים 9
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
A השקעה 100 אחוז מניות שוק ההון 8
Shnizelia יש סיבה למה לא לקחת משכנתא 100% קל"צ? נדל"ן 15
Y השקעה של 100% בנייר אחד שוק ההון 2
Y הגנה על תיק 100% מניות? שוק ההון 33
ס איבוד 50% ערך, צורך בתשואה של 100% שוק ההון 38
J משכנתא 100% צמודת מדד נדל"ן 16
M החלפת שטרות 100 דולר ישנים אוף טופיק 6
D פחד מחוסר פיזור. כרגע 100% SSAC שוק ההון 1
B נאסדק 100 שוק ההון 24
B נאסדק 100 בתיק השקעות שוק ההון 0
ש מדד עולמי 100% כחיסכון לטווח ארוך שוק ההון 5
ש תיק השקעות 100% sp500 שוק ההון 15
T הערכת סיכון - תשלום 100% מראש בדירה על הנייר נדל"ן 18
S משיכת תגמולים מקרן פנסיה + קרוב משפחה מדרגה ראשונה עם נכות קבועה של 100% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
S למה קרנות נאמנות שמחזיקות 100% אג"ח ממשלתי מאבדות ערך? שוק ההון 23
ל חצי מיליון ש"ח- s&p 500 100% שוק ההון 64
ש השקעה בנאסד"ק 100 - תיק IRA חדש שוק ההון 9
פ קרן השתלמות: מסלול 100% מנייתי מחקה מדד עולמי. יש חיה כזאת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מיתון תנודתיות בתיק של 100% מניות שוק ההון 79
ש תיק השקעות 100 אלף שקל שוק ההון 16
ש 100% SP500 שוק ההון 12
E 100% VTI השקעה לטווח הארוך שוק ההון 2
M 100 אחוז קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
yossik 100% מס על דיבידנד מיסים 5
י האם באמת יש 100% סיכון בשוק ההון? שוק ההון 6
E משכנתא: 100,000 ש"ח במתנה לבנק? צרכנות פיננסית 43
ב מה המקבילה של גמל להשקעה מסוג 100% אגח בתיק השקעות ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א הברזל בחצי שנה אחרונה התיקר כמעט ב 100%, הנחושת נוסקת שוק ההון 0
מ בואו נדבר על זה - נאסד"ק 100 או S&P 500? שוק ההון 119
Michel בעלי דירות גג בת"א דורשים מהעירייה פיצוי של 100 מיליון שקל נדל"ן 1
D פנסיה מקיפה מיטב דש מסלול s&p500 - חשיפה למדד עודכנה ל 100% [והופחתה שוב ביולי 2021] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 291
ה בניתי תיק 100% מניות - אשמח לביקורת שוק ההון 8
milx תיק ספקולטיבי של 2+ מיליון שח של פנסיונרית - 100% מנייתי שוק ההון 52
ס יתרונות חסרונות בלקיחת משכנתא אם תיק ההשקעות שלי לא 100% מניות נדל"ן 6
ע אם תיק 100/30 כ"כ טוב לפנסיה למה לא גם בתיק האישי ? שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה