• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תשלום מס מלא לאחר פרישה על RSU

מקווה_לטוב

משתמש רגיל
דירוג
113
שלום לכולם,
לפני כשנה היה פסק דין אשר אומר שמי שמוכר RSU צריך לשלם מס על פי ההכנסה האחרונה בחברה שבה הוא קיבל את המניות. כלומר, אי אפשר לדחות את מכירת ה-RSU וכך לא לשלם מס פירותי גבוה.

קישור לפסק הדין
קישור לפרשנות של פסק הדין

• אהבתי
Reactions: orw
  • נראה שמדובר באופציות ולא RSU
  • נראה שמדובר בדמי ביטוח לאומי ולא מס הכנסה (פירותי או הוני)

שלום לכולם,
לפני כשנה היה פסק דין אשר אומר שמי שמוכר RSU צריך לשלם מס על פי ההכנסה האחרונה בחברה שבה הוא קיבל את המניות. כלומר, אי אפשר לדחות את מכירת ה-RSU וכך לא לשלם מס פירותי גבוה.

קישור לפסק הדין
זו תביעה מול ביטוח לאומי, לא מס הכנסה.

שלום לכולם,

קישור לפסק הדין
מה גם שהתרחיש שמתואר זה לא מה שאנשים מדברים עליו כשהם מדברים על מימוש במהלך פרישה מוקדמת.
התובע פה מנסה שלא יכירו לו בזה כהכנסה כדי שלא ישלם על זה ביטוח לאומי בזמן הפרישה (אחרי גיל 67).
לא נראה לי שמישהו בפורום חשב שלממש אחרי שהפסקת לעבוד יהפוך את זה ל״לא הכנסה״.

האם יש מישהו שעשה את זה בפועל בפורום?
איך נעשה התהליך?

אני מכרתי rsu בשנת 2020 ועבור המכירה הנאמן ניכה לי מס מקסימלי של 62%.
מכיוון שלא עבדתי בשנת 2020 ההכנסה שלי הייתה נמוכה ואני צופה שאהיה זכאי להחזר מס. אעדכן באפריל 2021 ..
בינתיים עולה לי השאלה- האם החזר המס יהיה דולרי או שיקלי? המכירה הייתה דולרית (38% משווי המכירה נכנס לי לחשבון הבנק בדולרים).

אני מכרתי rsu בשנת 2020 ועבור המכירה הנאמן ניכה לי מס מקסימלי של 62%.
מכיוון שלא עבדתי בשנת 2020 ההכנסה שלי הייתה נמוכה ואני צופה שאהיה זכאי להחזר מס. אעדכן באפריל 2021 ..
בינתיים עולה לי השאלה- האם החזר המס יהיה דולרי או שיקלי? המכירה הייתה דולרית (38% משווי המכירה נכנס לי לחשבון הבנק בדולרים).

נאמר פה פעםשיש אפשרות להציג לנאמן אישור כלשהו ממס הכנסה כשלא עובדים על מנת להמנע מהסיבוב המיותר הזה של גביית מקסימום ואז החזר.

נאמר פה פעםשיש אפשרות להציג לנאמן אישור כלשהו ממס הכנסה כשלא עובדים על מנת להמנע מהסיבוב המיותר הזה של גביית מקסימום ואז החזר.
יצרתי קשר לפני עם הנאמן (אי בי איי, לשעבר תמיר פישמן) ונאמר לי במפורש שאין אפשרות להימנע מהסבב המיותר הזה. ניסיתי ליצור קשר עם המעסיק כדי לתת לו תיאום מס ולקבל ממנו את ההחזר.. וגם זה ללא הצלחה.

אעדכן באפריל 2021 ..
סתם מחשבה, בגלל שיש ריבית שנתית של 4% על החזר מס, למה לא לדחות את ההחזר למקסימום (6 שנים) ולקבל ריבית מובטחת של 26% על 68% מהסכום?

סתם מחשבה, בגלל שיש ריבית שנתית של 4% על החזר מס, למה לא לדחות את ההחזר למקסימום (6 שנים) ולקבל ריבית מובטחת של 26% על 68% מהסכום?
מכיוון שהחל מעוד שנה ההכנסות השנתיות כבר יהיו גבוהות.. הייתה לי שנה אחת של חסד עם הכנסות נמוכות וכדאי לנצלה.. בנוסף - השקעה עמצאית כרגע במדדים מובילים גם מביאה תשואות מכובדות.. מכיוון שכל המניות ממוסות מס פירותי (אין לי עליהן רווח הון) בסהכ אחרי השוואה יוצא יותר משתלם

מכיוון שהחל מעוד שנה ההכנסות השנתיות כבר יהיו גבוהות..
אבל אם תגיש עוד 6 שנים על 2020, לא יתסכלו על ההכנסות שלך בשנת ההגשה, רק על שנת 2020, פשוט יצרפו להחזר גם ריבית מובטחת של 26%.

בנוסף - השקעה עמצאית כרגע במדדים מובילים גם מביאה תשואות מכובדות
אחזור על המנטרה הקבועה: יש לך כדור בדולח? ואם חלילה תהיה נפילה רצינית ותהיה בהפסד? שווה לך את הסיכון על 68% מהסכום לעומת 26% מובטח?.
אני לא מייעץ כלום, רק מעלה את מחשבותיי, גם לי יש RSUS שארצה לממש והשיחה עוזרת לי.

אבל אם תגיש עוד 6 שנים על 2020, לא יתסכלו על ההכנסות שלך בשנת ההגשה, רק על שנת 2020, פשוט יצרפו להחזר גם ריבית מובטחת של 26%.

אחזור על המנטרה הקבועה: יש לך כדור בדולח? ואם חלילה תהיה נפילה רצינית ותהיה בהפסד? שווה לך את הסיכון על 68% מהסכום לעומת 26% מובטח?.
אני לא מייעץ כלום, רק מעלה את מחשבותיי, גם לי יש RSUS שארצה לממש והשיחה עוזרת לי.

אחרי מחשבה שנייה, אני מקבל את הטיעון, אתה צודק, הטיעון של ההכנסות הגבוהות בשנים הבאות לא רלוונטי.

* הערה - מאיפה הגיע המספר 68%? ניכו לי 62%, מתוך זה 14% הם ביטוח לאומי ומס בריאות, ו-48% מס הכנסה, ומדרגת המס שלי 20%, כך שההחזר הוא 28%.

אני בכל זאת מעדיף למשוך עכשיו כי אני צופה בכדור הבדולח שלי עם אופטימיות רבה וחושב שאצליח לקבל תשואה גבוהה מ-4%. למעשה הייתי מוכן לקחת הלוואה בריבית 4%.. אם מישהו היה נותן לי.. אבל לחלוטין אני מסכים עם כל מה שאמרת, תשואה מובטחת 4% היא דבר נפלא.

הערה - מאיפה הגיע המספר 68%? ניכו לי 62%, מתוך זה 14% הם ביטוח לאומי ומס בריאות, ו-48% מס הכנסה, ומדרגת המס שלי 20%, כך שההחזר הוא 28%.
טעות שלי, זה מה שקורה כשאתה עושה כמה דברים במקביל:).
אז יהיה 26% ריבית על 28% מהמס, עדיין סכום נחמד, תלוי בשווי.
אגב, מה עם החזר על ביטוח לאומי ומס בריאות? קראתי פעם שזה יותר כאב ראש ומסובך, שווה התעסקות? והאם גם על זה יש ריבית על כל שנה שדוחים החזר?

שווה לך את הסיכון על 68% מהסכום לעומת 26% מובטח?.
רוב האנשים שדוחים פדיון RSU עושים זאת כדי שבמקום 50% מס הכנסה ישלמו 10 או 14 אחוז, ובמקום 12 אחוז ביטוח לאומי, ישלמו 0% ביטוח לאומי (או משהו נמוך מ12). בשביל זה לדעתי כן שווה לקחת את הסיכון.

טעות שלי, זה מה שקורה כשאתה עושה כמה דברים במקביל:).
אז יהיה 26% ריבית על 28% מהמס, עדיין סכום נחמד, תלוי בשווי.
אגב, מה עם החזר על ביטוח לאומי ומס בריאות? קראתי פעם שזה יותר כאב ראש ומסובך, שווה התעסקות? והאם גם על זה יש ריבית על כל שנה שדוחים החזר?

ממה שהבנתי ביטוח לאומי להבדיל ממס הכנסה רואה בהכנסות כאילו התקבלו בחודש העבודה האחרון ולכן אין זכאות להחזר..
* כהערת אגב - מסיבה זו הכנסה זו לא מקוזזת מדמי אבטלה למי שזכאי..

רוב האנשים שדוחים פדיון RSU עושים זאת כדי שבמקום 50% מס הכנסה ישלמו 10 או 14 אחוז, ובמקום 12 אחוז ביטוח לאומי, ישלמו 0% ביטוח לאומי (או משהו נמוך מ12). בשביל זה לדעתי כן שווה לקחת את הסיכון.
אתה מתכוון לפריסה של הפדיון על כמה שנים בהם יש הכנסות נמוכות? אם כן, אז זה לא סותר את מה שצעתי: פשוט במקום לבקש החזר מס בסוף כל שנת פדיון חלקי, אפשר לדחות ב6 שנים את הבקשה כדי לקבל ריבית גבוהה יותר על כל שנת פדיון חלקי.

או שחשבת שהתכוונתי שלא כדאי לפרוס את המשיכה לכמה שנים בשל הסכנה שמנית הRSU תיפול בזמן הזה?

פשוט במקום לבקש החזר מס בסוף כל שנת פדיון חלקי, אפשר לדחות ב6 שנים את הבקשה כדי לקבל ריבית גבוהה יותר.
את זה הבנתי, רק אין קשר בין זה ל-
שווה לך את הסיכון על 68% מהסכום לעומת 26% מובטח?
זה לא גלובלי, יש אנשים שזה שווה להם ויש שלא. 4% מובטח על סכום קטן לא הולך לשנות כלום במרוצת השנים, אז מעדיף להגיש ישר ולא לקחת סיכון שאשכח בעתיד

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
ר תשלום מס מיסים 5
I אי תשלום מס יסף מיסים 8
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
O תשלום מס שבח נדל"ן 1
F תשלום מקדמות מס הכנסה עם כרטיס אשראי אמריקאי מיסים 13
ס תשלום מס על ריבית מפיקדון בבנק זר מיסים 1
M עדיפות לדמי ניהול או דחיית תשלום מס ? שוק ההון 13
vaccinium תשלום מס בישראל של תושב ישראל אשר גר ועובד בארה״ב מיסים 15
B תשלום מס הכנסה על הפרשות לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ד תשלום מס על RSU כשעושים ניתוק תושבות מיסים 1
Royi אופטימיזציה של תשלום מס בתא משפחתי עם פער גדול ברמות שכר מיסים 6
מ החזר מס על תשלום מס על דבידנד מיסים 3
פיטר גריפין מכירת דולרים ברווח ומשיכה - תשלום מס? מיסים 1
M תשלום מס על משיכת כספי פיצויים מקרן פנסיה מיסים 1
K מיסוי נומינלי על קרן זרה - האם יתכן תשלום מס בהפסד שנובע משער המטבע? שוק ההון 7
M אי תשלום מס רווחי הון IB מיסים 13
D תשלום מס על אירוע מס יחיד מיסים 4
I תיאום מס לשכיר - זיכוי עבור תשלום לריסק פרטי ומטריה ביטוחית צרכנות פיננסית 7
ס תיאום מס סולידי (עם מומחי מס וללא תשלום) מיסים 14
I זיכוי מס בגין תשלום לביטוח חיים\אובדן כושר עבודה לשכירים (שלא דרך תלוש השכר) צרכנות פיננסית 8
stamEhad שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
M תשלום מס רווחי הון באיחור מיסים 10
מ תשלום מס - ברוקר בחו״ל מיסים 3
ע מועד תשלום מס שוק ההון 2
R תשלום מס דרך מיטב דש טרייד שוק ההון 15
M תשלום מס שולי על רווחי הון? שוק ההון 2
O תשלום מס הכנסה שוק ההון 1
ה תשלום מס על מכירת מגרש נדל"ן 2
T תשלום מס הכנסה כשאיני גר בארץ אוף טופיק 12
ו פוליסת חסכון - תשלום מס רווחי הון מיסים 6
N תשלום מס רווח הון שלא נוכה במקור - ברוקר אמריקאי צרכנות פיננסית 7
S משהו לא מסתדר לי עם תשלום מס הכנסה צרכנות פיננסית 3
Squirrel תשלום מס הכנסה (!) בעת הפקדה רגילה ל-IB? צרכנות פיננסית 2