• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תשלום למס הכנסה בסוף שנה

אם יש מעסיק שהולך לשלם לך על הבראה \ פיצויים וכדומה, תן לו את הדף של "תיאום מס", והוא יוריד לך שם לפי מה שכתוב.
בהנחה ולא תהיה לך עבודה עד סוף השנה, כנראה גם את מה שהוא יוריד לך, תוכל לקבל בעוד שנה בערך.

רק תזדרז, עדיף לפני שהמעסיק סוגר את התלוש (למרות שהוא יכול גם אחרי שהתלוש נסגר ולפני שהוא שולח את ההוראה לבנק).

נכון, רק לא בסוף שנה, אלא כחצי שנה אחרי סוף שנה (אפשר להגיש את הבקשה להחזר אחרי 3-4 חודשים בערך, ולוקח קצת זמן לעבד אותה).
למה לבקש לעשות תיאום מס?
כך או כך זה יהיה על החודש אחד, אז אין טעם. ומה גם שזה המעסיק שאני מרוויח אצלו יותר, ובדרך כלל מנכים את המיסים בעבודה שאתה מרוויח בה פחות.

וכמו שרשמתי למעלה, בדקתי בסימולטור של מס הכנסה כמו שהמתכנת אמר ובגלל שהרווחתי 50~, אני לא אצטרך לשלם מיסים.
אני מעכשיו כבר לא עובד עד סוף השנה, כך שזה ייחשב לי 50 אלף לכל השנה.
גם עם הפיצויים שאקבל וכל השאר נגיד וזה יהיה 70~, אז המיסים שאצטרך לשלם זה באיזור כה200-300 בסך הכל, אז כנראה שכבר לא אעשה את זה כדי למנוע כאבי ראש מיותרים.

כך או כך זה יהיה על החודש אחד, אז אין טעם
אתה לא עושה תיאום לחודש אחד.
אתה עושה תיאום לכל השנה, ובחודש הראשון שאתה מגיש אותו למעסיק, הוא מחשבן אחורה מתחילת השנה את המס שהיית צריך לשלם.

אז המעסיק יוציא לך תלוש עם כ-20,000 תשלומים שונים, ומהם הוא יוריד את כל המיסים שיאמרו לו להוריד לפי התיאום מס.
היתרון לעשות את זה עכשיו זה שיש ממה להוריד, ולא יצא לך תלוש שלילי.

אתה לא עושה תיאום לחודש אחד.
אתה עושה תיאום לכל השנה, ובחודש הראשון שאתה מגיש אותו למעסיק, הוא מחשבן אחורה מתחילת השנה את המס שהיית צריך לשלם.

אז המעסיק יוציא לך תלוש עם כ-20,000 תשלומים שונים, ומהם הוא יוריד את כל המיסים שיאמרו לו להוריד לפי התיאום מס.
היתרון לעשות את זה עכשיו זה שיש ממה להוריד, ולא יצא לך תלוש שלילי.
זה לא משנה לאיזה מעסיק אני מגיש, העיקר לאחד מהם, או להגיש למעסיק המשנה?

כשלי יש עבודה קטנה בנוסף לעבודה הרגילה, אני מודיע למעסיק הקטן שינכה מס מלא (ממלא בתור "עבודה נוספת" בלי תיאום), ואחרי סוף השנה ממלא את הדוח ומקבל את החצי השני של המשכורת.
ברמה העקרונית לא מבין מה היתרון של זה, למה לא לעשות תיאום מס באינטרנט ? זה לוקח דקות ספורות (אלא אם אתה עובר את הסכום שמאלץ אותך לעשות את התיאום מול פקיד שומה במפ״ל)
לי הייתה מוטיבציה אחרת לא לעשות תיאום - כדי להגדיל את גביית המס ולהרוויח ריבית על ההחזר שאגיש באיחור יזום של מספר שנים.
זה לא משנה לאיזה מעסיק אני מגיש, העיקר לאחד מהם, או להגיש למעסיק המשנה?
כבר שנים לא עשיתי את זה אבל לזכרוני אתה יכול לבחור מי המעסיק העיקרי ומי המשני,
בכל מקרה זכור לי שאתה מקבל סימולציה של התיאום לפני שאתה מאשר אותו, תנסה להזין את המעסיק הזה כמשני, ולראות האם הניכוי המוצע נראה הגיוני
במחשבה שניה לא בטוח שכדאי לך לעשות כך כי המעסיק שמקבל הוראת ניכוי עם אחזו קבוע לא מחשב את ההטבות מס על הפקדה לפנסיה וכו׳ כך שזה גורם לגביית יתר מס
עם הפיצויים שאקבל וכל השאר נגיד וזה יהיה 70~, אז המיסים שאצטרך לשלם זה באיזור כה200-300 בסך הכל,
אז תשלם את המס אחרי שיתקבלו הפיצויים ותגיש דוח שנתי לכשיתאפשר

ברמה העקרונית לא מבין מה היתרון של זה, למה לא לעשות תיאום מס באינטרנט ? זה לוקח דקות ספורות (אלא אם אתה עובר את הסכום שמאלץ אותך לעשות את התיאום מול פקיד שומה במפ״ל)
לי הייתה מוטיבציה אחרת לא לעשות תיאום - כדי להגדיל את גביית המס ולהרוויח ריבית על ההחזר שאגיש באיחור יזום של מספר שנים.

כבר שנים לא עשיתי את זה אבל לזכרוני אתה יכול לבחור מי המעסיק העיקרי ומי המשני,
בכל מקרה זכור לי שאתה מקבל סימולציה של התיאום לפני שאתה מאשר אותו, תנסה להזין את המעסיק הזה כמשני, ולראות האם הניכוי המוצע נראה הגיוני
במחשבה שניה לא בטוח שכדאי לך לעשות כך כי המעסיק שמקבל הוראת ניכוי עם אחזו קבוע לא מחשב את ההטבות מס על הפקדה לפנסיה וכו׳ כך שזה גורם לגביית יתר מס

אז תשלם את המס אחרי שיתקבלו הפיצויים ותגיש דוח שנתי לכשיתאפשר
זה מה שאעשה.
שאלה אחרונה, סתם דוגמא נגיד ואני מרוויח בכל 2021 סך הכל 80,000₪ (כל התלושים מתחילת 2021 + הפיצויים + תשלום הבראה + דמי חופשה + מחלה וכל מה שמסביב), ולפי הסימולטור יוצא שאצטרך לשלם 2300. להגיש פשוט דוח שנתי בסוף 2021 כדי לשלם את ה2300 ואני סוגר את הסיפור הזה?

ואגב, אפשר גם לא לעשות את זה ולקחת כביכול את הסיכון במידה ויתפסו אותי?
כמו שרשמת כמה הודעות לפני זה, רבים לא עושים את זה מכיוון שמדובר בסכומים קטנים יחסית ואם זה משהו חד- פעמי, עדיף כבר שלא להיכנס לזה ומפעם הבאה לשלם הכל בזמן.

ואגב, אפשר גם לא לעשות את זה ולקחת כביכול את הסיכון במידה ויתפסו אותי?
הסיכוי שיתפסו נמוך, אבל סיכוי יותר גבוה שתגיש בקשת החזר מס בשנים העוקבות (מכל סיבה שהיא) ובהזדמנות זו יקזוו לך את החוב + קנסות.
לדעתי תגיש דוח שנתי לכשיתאפשר (אפילו 135 עשוי להספיק)
או (עדיף) תיאום מס במהלך השנה מול המעסיק עם השכר הנמוך, תנסה לפנות ישירות למחלקת שכר ולבקש, ייתכן שישתפו פעולה (אלא אם מודבר על מעסיק קטנטן שהבוס הראשי מעורב בכל פיפס).

הסיכוי שיתפסו נמוך, אבל סיכוי יותר גבוה שתגיש בקשת החזר מס בשנים העוקבות (מכל סיבה שהיא) ובהזדמנות זו יקזוו לך את החוב + קנסות.
לדעתי תגיש דוח שנתי לכשיתאפשר (אפילו 135 עשוי להספיק)
או (עדיף) תיאום מס במהלך השנה מול המעסיק עם השכר הנמוך, תנסה לפנות ישירות למחלקת שכר ולבקש, ייתכן שישתפו פעולה (אלא אם מודבר על מעסיק קטנטן שהבוס הראשי מעורב בכל פיפס).
אני אגיד לך מה, אני רוצה לעשות את כל זה בלי התערבות של המעסיקים.
המעסיק המשנה, הוא זה שמנע ממני לעשות תיאום מס בגלל כמה סיבות ואמר לי שאין מה לעשות תיאום כל עוד אני לא מרוויח סכומים גדולים והסיכוי שיתפסו אותי הוא קטן.
אבל גם אם עכשיו אני עושה את מה שאמרת, איך זב מתבצע?
אם קיבלתי משכורת במשך 6 חודשים אצל המעסיק השני בסך 20,000₪, איך הוא יבצע את הקיזוז?
איך הוא לוקח את כל מה שהוא היה אמור להוריד לי?

ולגבי הדוח השנתי, אני פשוט מחכה שתיפתח אפשרות להגשת דוח שנתי לשנת 2021, ממלא, שולח להם ומס הכנסה כבר יבצע את הקיזוז?

איך הוא לוקח את כל מה שהוא היה אמור להוריד לי?
ברגע שמזינים לתוכנת השכר את תיאום המס היא יודעת לחשב אוטומטית את המיסוי רטרו מתחילת השנה.
כל המסים החסרים ייגבו בתלוש, אם הוא כבר לא חייב לך כסף אז יצא תלוש במינוס, במקרה כזה תצטרך לשלם לו בהעברה בנקאית וכו׳
אבל הבנתי את הנקודה שלך, אם הבוס עצמו מעורב זה באמת מקום לחוסר שיתוף פעולה.
ולגבי הדוח השנתי, אני פשוט מחכה שתיפתח אפשרות להגשת דוח שנתי לשנת 2021, ממלא, שולח להם ומס הכנסה כבר יבצע את הקיזוז?
כן וזה יקרה לא לפני אפריל במקרה הכי טוב.

ברגע שמזינים לתוכנת השכר את תיאום המס היא יודעת לחשב אוטומטית את המיסוי רטרו מתחילת השנה.
כל המסים החסרים ייגבו בתלוש, אם הוא כבר לא חייב לך כסף אז יצא תלוש במינוס, במקרה כזה תצטרך לשלם לו בהעברה בנקאית וכו׳
אבל הבנתי את הנקודה שלך, אם הבוס עצמו מעורב זה באמת מקום לחוסר שיתוף פעולה.

כן וזה יקרה לא לפני אפריל במקרה הכי טוב.
תודה רבה לך, עזרת לי המון!
ו4 שאלות אחרונות,
-אפשר גם לעשות את זה דרך המעסיק עם השכר הגבוה מבלי לערב בכלל את המעסיק המשנה?

-כמה זמן ישלי למלא את דוח שנתי, כלומר אני יכול למלא את זה עוד 4 שנים מהיום במידה וארצה פתאום לדווח על ההכנסות ב2021?

-נגיד וכשאקבל את בתלוש עם הפיצויים וכל מה שמגיע לי, יקחו לי משם מס הכנסה. אין צורך לדווח על התלוש הזה בסוף שנה, אני יכול להוריד אותו מהחישוב בסימולטור?

-במידה ויתפסו אותי, העונש הוא קנס כספי או שזה גם יכול להיחשב כעבירה פלילית כמו שאחד מהמשתמשים רשם פה? באמת אפשר להגיע למקומות האלה ולקנסות מוגזמים אפילו כשמדובר בסכומים זעומים?

-אפשר גם לעשות את זה דרך המעסיק עם השכר הגבוה מבלי לערב בכלל את המעסיק המשנה?
כפי שכתבתי ייתכן, לא יודע, וכנראה יהיה כרוך בתשלום מס עודף
-כמה זמן ישלי למלא את דוח שנתי, כלומר אני יכול למלא את זה עוד 4 שנים מהיום במידה וארצה פתאום לדווח על ההכנסות ב2021?
במידה ויש לך חבות מס שלא נוכתה אתה חייב בהגשת דוח מיד בשנה העוקבת, אם אתה פטור מהגשה אפשר להגיש בקשה להחזר מס עד תום 6 שנים מתום שנת המס
-נגיד וכשאקבל את בתלוש עם הפיצויים וכל מה שמגיע לי, יקחו לי משם מס הכנסה. אין צורך לדווח על התלוש הזה בסוף שנה, אני יכול להוריד אותו מהחישוב בסימולטור?
יש צורך לדווח כל כל הכנסה שהיא, גם זו שכבר נוכה ממנה מס,
הסימולטור (וכמובן גם המחשב של פקיד שומה) יקחו בחשבון את המס שכבר נוכה על ידי המעסיק ויקזוו אותו מחבות המס הסופית
-במידה ויתפסו אותי, העונש הוא קנס כספי או שזה גם יכול להיחשב כעבירה פלילית כמו שאחד מהמשתמשים רשם פה? באמת אפשר להגיע למקומות האלה ולקנסות מוגזמים אפילו כשמדובר בסכומים זעומים?
לא יודע מה ההשלכות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
B תשלום למס הכנסה וביטוח לאומי לאחר דוח שנתי מיסים 5
B תשלום למס הכנסה וביטוח לאומי לאחר דוח שנתי אוף טופיק 1
ר תשלום מס מיסים 5
D תשלום שובר ע"י ההורים נדל"ן 2
I אי תשלום מס יסף מיסים 8
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
2 תנאי תשלום שהיו בעבר ברכישת דירה מקבלן נדל"ן 18
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה תחשיב ימי מילואים מול תשלום בט'ל ומס הכנסה אוף טופיק 1
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
I תשלום על מילואים ועבודה באותו יום אוף טופיק 3
T תשלום על שישי שבת במילואים אוף טופיק 1
R תשלום על מילואים בחצי משרה אוף טופיק 16
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
ה תשלום על מילואים אוף טופיק 19
א העברת תשלום ארנונה ומים לשוכרים נדל"ן 8
A תשלום שכירות בהעברה בנקאית כשיש ש'קים לבטחון נדל"ן 15
Cfy תשלום מיסים על רווח הון דולרי ב-IBI מיסים 0
3 תשלום שכר דירה לשנה מראש - רעיון טוב? נדל"ן 15
S ביטוח חיים עם תשלום קבוע ל 15 שנים או לא צרכנות פיננסית 12
O תשלום מס שבח נדל"ן 1
F תשלום מקדמות מס הכנסה עם כרטיס אשראי אמריקאי מיסים 13
ס תשלום מס על ריבית מפיקדון בבנק זר מיסים 1
M עדיפות לדמי ניהול או דחיית תשלום מס ? שוק ההון 13
ש תשלום שוברים בחשבון פפר(Pepper) צרכנות פיננסית 3
ה תשלום על ימי מילואים שהיו בסופ״ש פוסטים מאיכות נמוכה 5
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
S תשלום בפעימות לקבלן: קודם מהמשכנתא או מקופת גמל? נדל"ן 3
vaccinium תשלום מס בישראל של תושב ישראל אשר גר ועובד בארה״ב מיסים 15
B תשלום מס הכנסה על הפרשות לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A תשלום שומה שגויה מיסים 9
ד תשלום מס על RSU כשעושים ניתוק תושבות מיסים 1
Royi אופטימיזציה של תשלום מס בתא משפחתי עם פער גדול ברמות שכר מיסים 6
מ החזר מס על תשלום מס על דבידנד מיסים 3
פיטר גריפין מכירת דולרים ברווח ומשיכה - תשלום מס? מיסים 1
L ביטוח נגד אי תשלום שכר דירה פוסטים מאיכות נמוכה 5
צ פטור ממדד תשומות הבנייה+ תשלום 20 אחוז היום והיתרה לאחר טופס 4 נדל"ן 26
F רכישת דירה יד 2 - מה מבנה תשלום נפוץ? נדל"ן 3
A תשלום מראש על שירותים/מוצרים כגידור מאינפלציה פוסטים מאיכות נמוכה 11
V תשלום בטוח באינטרנט דרך אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
M תשלום מס על משיכת כספי פיצויים מקרן פנסיה מיסים 1
י תשלום ארנונה מראש לשנה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
לאץ' תשלום מע"מ לתיירים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
A מדד תשומות הבניה ירד לאחר תשלום המדד, האם מגיע לי החזר? נדל"ן 52
I תשלום פיצויים קרן פנסיה ממעסיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תשלום מיסים בגין אחזקת נכס\חשבון בנק בארה"ב מיסים 6
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14

נושאים דומים

Back
למעלה