• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תשלום למס הכנסה בסוף שנה

Edgar

משתמש סולידי
דירוג
11
ישלי עבודה קבועה שמרוויח בה 4-5 ועבדתי בעוד עבודה לתקופה של חצי שנה בלי למלא תיאום מס, בלי ליידע את המעסיקים, בלי שום דבר.
כל סוף חודש, קיבלתי את התלושים אחרי ניכויים של ביטוח לאומי ומס בריאות, אבל לא שילמתי מס הכנסה כי לא עברתי את ה5300.
עבודה ראשונה מרוויח 4-5 ובעבודה השנייה הייתי מרוויח 3+- כך שהיה יוצא לי כל חודש באיזור ה8 אלף +- למשך תקופה של חצי שנה.
על הנייר, מס הכנסה היה אמור לקחת לי כל חודש כי עברתי את המינימום, אבל לא באמת שילמתי את זה.

עכשיו אני לא יודע אם ללכת למס הכנסה בסוף שנה לדווח להם, כי מדובר פה על גרושים ולתקופה קצרה יחסית או שעדיף לא להסתכן וללכת לדווח על כך.

לא תהיינה בעיה לעשות תיאום מס בסוף שנה בגלל שלא עשיתי בהתחלה ובגלל שלא אמרתי למעסיקים כלום?
ואיך אני עושה את זה, מביא איתי פשוט תלושים של כל עבודה מאותה תקופה של השתי עבודות ושם כבר יעשו לי את החישוב להורדת המס?

נ.ב עכשיו אני כבר לא עובד בכלל. עבדתי בעבודה הראשונה במשך שנתיים ולקראת הלימודים הייתי חייב עוד הכנסה אז מצאתי עוד עבודה והתפטרתי משתיהן כבר.

מתי עבדת ב-2 עבודות?
2020? 2021?

עבור 2020 אתה צריך להגיש דוח שנתי. לפי החוק היבש אתה צריך להגיש דוח מקוון, אבל יכול להיות שיסכימו לקבל גם 135.
עבור 2021, אתה צריך להגיש תיאום מס במהלך השנה. שים לב שזה כנראה יכניס אותך לחוב אצל אחד המעסיקים.

אני די בטוח שגם אם אין לך חוב למס הכנסה, יש לך חוב לביטוח לאומי.
אם גם במס הכנסה וגם בביטוח לאומי לא מבצעים הצלבה כזו, אנחנו במדינה מטומטמת...

שים לב שאתה לא סתם:
בלי למלא תיאום מס, בלי ליידע את המעסיקים, בלי שום דבר
אתה כנראה מלאת טופס 101 לשניהם, והצהרת במקביל על שתי עבודות שונות ש"זו עבודתי היחידה".
זו עבירה פלילית גם אם סך הכל של שתי העבודות לא מצדיק תשלום מס.

מתי עבדת ב-2 עבודות?
2020? 2021?

עבור 2020 אתה צריך להגיש דוח שנתי. לפי החוק היבש אתה צריך להגיש דוח מקוון, אבל יכול להיות שיסכימו לקבל גם 135.
עבור 2021, אתה צריך להגיש תיאום מס במהלך השנה. שים לב שזה כנראה יכניס אותך לחוב אצל אחד המעסיקים.

אני די בטוח שגם אם אין לך חוב למס הכנסה, יש לך חוב לביטוח לאומי.
אם גם במס הכנסה וגם בביטוח לאומי לא מבצעים הצלבה כזו, אנחנו במדינה מטומטמת...

שים לב שאתה לא סתם:

אתה כנראה מלאת טופס 101 לשניהם, והצהרת במקביל על שתי עבודות שונות ש"זו עבודתי היחידה".
זו עבירה פלילית גם אם סך הכל של שתי העבודות לא מצדיק תשלום מס.
עבירה פלילית, ברצינות?
זה מה שעשיתי בטופס 101….
עבדתי בדצמבר 2020, ומינואר עד יולי ב2021.
סך הכל 7 חודשים שעבדתי ב-2 עבודות.
כן היו לוקחים לי ביטוח לאומי ומס בריאות בתלושים, אני אצטרך שוב לשלם ביטוח לאומי?
ואי ואי למה נכנסתי…
אמרו לי כל עוד אני לא מרוויח מעל 10 אלף, אין לי מה למלא תיאום מס ואני כביכול אהיה ״מתחת״ לרדאר של מס הכנסה. ועם הזמן הבנתי שכל עוד ישלך 2 עבודות, אתה מחויב למלא טופס תיאום מס.

מה אני עושה כרגע במצב הזה?
ישלי את כל התלושים של ה7 חודשים בהם עבדתי משתי העבודות.

עבירה פלילית, ברצינות?
ביבש, כן.
בפועל הרוב נוהגים כמוך.

אם אתה רוצה ראש שקט, תבדוק בסימולטור מס הכנסה אם יש לך חוב על 2020 (אם זה היה רק בדצמבר, סביר להניח שזה לא או סכום נמוך).
ממקום של ידע תחליט כמה סיכון אתה רוצה לקחת אל מול מס הכנסה.

ביבש, כן.
בפועל הרוב נוהגים כמוך.

אם אתה רוצה ראש שקט, תבדוק בסימולטור מס הכנסה אם יש לך חוב על 2020 (אם זה היה רק בדצמבר, סביר להניח שזה לא או סכום נמוך).
ממקום של ידע תחליט כמה סיכון אתה רוצה לקחת אל מול מס הכנסה.
בדצמבר, עם 2 המשכורות ביחד הגעתי ל5-6 אלף, אז לא נראלי שזה רלוונטי. אצטרך לשלם פה בגג 100 שקל מס הכנסה.
לגבי 2021, זה כבר סיפור אחר. הרוב נוהגים כמוני, אבל סופו של דבר תופסים אותם, לא?
לפחות את הרוב.
הבנתי שזה תקף ל7 שנים, ויכולים פתאום עוד 6 שנים לבוא אליי עם קנס כספי + ריבית על כל הזמן.

אבל איך אני עושה את זה כרגע במצב שאני נמצא בו?
לא מילאתי בטפסי 101 שיש לי עבודה נוספת, מה אני עושה עכשיו?
ללכת למס הכנסה ולהגיד להם שעבדתי ב2 עבודות לתקופה של חצי שנה, להראות להם תלושים וזה הכל?
משם הם כבר יעשו את שאר העבודה?

ללכת למס הכנסה ולהגיד להם שעבדתי ב2 עבודות לתקופה של חצי שנה, להראות להם תלושים וזה הכל?
פשוט תעשה תיאום מס באינטרנט ותביא לכל מעסיק את התיאום.

פשוט תעשה תיאום מס באינטרנט ותביא לכל מעסיק את התיאום.
אני כבר לא עובד אבל. אין לי קשר למעסיקים
אבל ישלי את התלושים של החודשים שבהם עבדתי ב2 עבודות.
כבר אין לי מושג אם לשחרר מזה או לשלם. לא יודע אם זה שווה את הכאבי ראש. מה גם שלא מדובר פה אפילו בסכומים של עשרות אלפים.
ללכת ישירות למס הכנסה ולהגיד לפקיד שומה שם לא יהיה מספיק?

ויכולים פתאום עוד 6 שנים לבוא אליי עם קנס כספי + ריבית על כל הזמן.
אם יחליטו ליפול עליך, יכולים ליפול גם על זה שלא הגשת דוח (מקוון) בזמן על שנת 2020. מעבר למס ששילמת או לא, יש קנס מיוחד על עיכוב בהגשת דוח (סכום על כל חודש שעובר)...

אני לא יודע מה הרוב עושים.
כשלי יש עבודה קטנה בנוסף לעבודה הרגילה, אני מודיע למעסיק הקטן שינכה מס מלא (ממלא בתור "עבודה נוספת" בלי תיאום), ואחרי סוף השנה ממלא את הדוח ומקבל את החצי השני של המשכורת.
הם יתנו לך שני דפים, שתצטרך למסור אחד לכל מעסיק.
אתה גם יכול לעשות באינטרנט ולקבל את שני הדפים האלו.

הם לא יעשו את שאר העבודה בשבילך, וזה יעזור רק ל-2021. אין סיבה לחכות לסוף השנה. אפשר כבר עכשיו.

עבור דצמבר 2020 כבר אין מה לעשות תיאום מס, אם אתה רוצה לתקן, אתה חייב דוח שנתי.

אני כבר לא עובד אבל
אז רק דוח שנתי על 2021 שתגיש באפריל 2022 יתקן את זה.

אבל ברצינות... אף אחד לא הולך מיוזמתו לתקן את זה.
אני מעריך מאוד את האינפוט של @חיים 111 אבל זה פשוט אחד המקרים שהנסיון לעשות את הדבר הנכון יוביל אולי ליותר כאב ראש ויותר בלאגן.

פשוט תדאג מעכשיו לעשות תיאום מס (ותיאום ביטוח לאומי) בכל מצב שאתה עובד בשתי עבודות בו זמנית.

לפי החוק היבש אתה מחויב בהגשת דוח שנתי למס הכנסה.
גם אם בסוף אין חבות מס (כי בסוף השנה לא עבד בכלל) ?
לא מספיק הבנתי מה הטריגר שבגללו קבעת כך.
לגבי 2021, זה כבר סיפור אחר
מה סיפור אחר ? אם לא תעבוד חצי שנה אז גם בשכר של 10,000 במשך חצי שנה אין לך חבות מס
אני כבר לא עובד אבל. אין לי קשר למעסיקים
תעשה תיאום מס כמו שהציעו לך, ככל הנראה יורו למעסיק לנכות לפי טבלאות ניכויים ולמעסיק השני (עם השכר הנמוך יותר) יורו לנכות אחוז כלשהו קבוע במידה וההכסה עד סכום מסוים.
במקרה כזה פנה למעסיק השני, תגיד שטעית במילוי טופס 101, תמלא מחדש + טופס התיאום מס, תבקש שינכה לך את המס שאתה חייב, אם כבר שילם לך את השכר האחרון אז יוציאו תלוש במינוס ותצטרך להשיב את יתרת המס בהעברה בנקאית.
זה לא אמור להיות מול ״הבוס הישיר שלך״ אלא מול מחלקת הנה״ח/שכר.

אם יחליטו ליפול עליך, יכולים ליפול גם על זה שלא הגשת דוח (מקוון) בזמן על שנת 2020. מעבר למס ששילמת או לא, יש קנס מיוחד על עיכוב בהגשת דוח (סכום על כל חודש שעובר)...

אני לא יודע מה הרוב עושים.
כשלי יש עבודה קטנה בנוסף לעבודה הרגילה, אני מודיע למעסיק הקטן שינכה מס מלא (ממלא בתור "עבודה נוספת" בלי תיאום), ואחרי סוף השנה ממלא את הדוח ומקבל את החצי השני של המשכורת.

הם יתנו לך שני דפים, שתצטרך למסור אחד לכל מעסיק.
אתה גם יכול לעשות באינטרנט ולקבל את שני הדפים האלו.

הם לא יעשו את שאר העבודה בשבילך, וזה יעזור רק ל-2021. אין סיבה לחכות לסוף השנה. אפשר כבר עכשיו.

עבור דצמבר 2020 כבר אין מה לעשות תיאום מס, אם אתה רוצה לתקן, אתה חייב דוח שנתי.
אבל איך המעסיקים יעזרו לי פה אם אני כבר לא עובד אצלם?
מה יש להם לעשות?
ואגב, חבל שלא עשיתי כמוך. ראש שקט. פשוט מנכים ממך 48% כל חודש מהעבודה השנייה וסוף שנה מקסימום אתה מבקש שיחזירו הכל, נכון?

ואני לא יכול ללכת למס הכנסה, למלא שם את הדפים, להראות להם את התלושים של החצי שנה ראשונה ב2021 ושיורידו לי את מה שצריך?

אז רק דוח שנתי על 2021 שתגיש באפריל 2022 יתקן את זה.

אבל ברצינות... אף אחד לא הולך מיוזמתו לתקן את זה.
אני מעריך מאוד את האינפוט של @חיים 111 אבל זה פשוט אחד המקרים שהנסיון לעשות את הדבר הנכון יוביל אולי ליותר כאב ראש ויותר בלאגן.

פשוט תדאג מעכשיו לעשות תיאום מס (ותיאום ביטוח לאומי) בכל מצב שאתה עובד בשתי עבודות בו זמנית.
זה מה שאעשה ככל הנראה.
מקווה להישאר ״מתחת״ לרדאר ולהבא פשוט אעשה את כל מה שצריך בזמן הנכון.
תודה רבה לך

מה סיפור אחר ? אם לא תעבוד חצי שנה אז גם בשכר של 10,000 במשך חצי שנה אין לך חבות מס

תעשה תיאום מס כמו שהציעו לך, ככל הנראה יורו למעסיק לנכות לפי טבלאות ניכויים ולמעסיק השני (עם השכר הנמוך יותר) יורו לנכות אחוז כלשהו קבוע במידה וההכסה עד סכום מסוים.
במקרה כזה פנה למעסיק השני, תגיד שטעית במילוי טופס 101, תמלא מחדש + טופס התיאום מס, תבקש שינכה לך את המס שאתה חייב, אם כבר שילם לך את השכר האחרון אז יוציאו תלוש במינוס ותצטרך להשיב את יתרת המס בהעברה בנקאית.
זה לא אמור להיות מול ״הבוס הישיר שלך״ אלא מול מחלקת הנה״ח/שכר.
אני לא יכול לעשות את כל זה מול פקיד השומה במס הכנסה?
כמו שכבר ציינתי, אין לי שום קשר למעסיקים וכל לא עובד בשום מקום.
אפשר פשוט ללכת למס הכנסה עם התלושים של 2 העבודות מינואר עד התאריך המבוקש ולבקש שינכו לי כמה שצריך בכל חודש?
מה גם שזה מאד דינאמי אצלי, כי העבודות אצלי היו לפי משמרות אז יצא לי חודשים שעשיתי פחות וחודשים שעשיתי קצת יותר.
הממוצע הוא באיזור 6-7 ומס הכנסה שצריך לשלם על זה, זה באיזור ה100-200 לחודש.
אתה חושב שיש מה לדווח כל עוד מדובר בסכומים זעומים יחסית?

דבר ראשון תכניס בסימולטור את כל ההכנסות שלך מהשנה ותבדוק אם בכלל יש לך חבות מס, אם כן תשלם אותה ותגיש דוח בסוף השנה.

הוא טען שתהיה לו חבות מס קטנה.

@Edgar אני מצדד ב @מתכנת אם עבדת חצי שנה ראשונה של 2021 בשכר מצטבר של 6-7, בוודאות לא תהיה לך חבות מס ב2021. אין מה ללכת למס הכנסה.

גם אם תהיה לך חבות מס אין מה ללכת. אפשר לעשות תשלום מקדמה באתר שלהם בגובה המוערך של החוב (ככה הוא לא יצבור ריבית מסוף השנה ועד הזמן שתגיש את הדוח - שוב בהנחה ויש לך חבות מס).

דבר ראשון תכניס בסימולטור את כל ההכנסות שלך מהשנה ותבדוק אם בכלל יש לך חבות מס, אם כן תשלם אותה ותגיש דוח בסוף השנה.
אתה צודק, אין לי חבות מס.
עד 58,000₪+- אין חבות מס.
תודה רבה שהעלת את זה.
ועכשיו שאלה לי אליך, נגיד והרווחתי עד עכשיו באיזור ה50+- אבל החודש הזה אני הולך לקבל פיצויים של 15 אלף שקל + ימי חופשה + הבראה כך שאקבל נגיד 20,000₪. בכללי, משלמים על התשלומים שציינתי מיסים?

פיצויים של 15 אלף שקל
צריך לברר אם אלו פיצויים פטורים או לא (המעסיק ידע להגיד).

ימי חופשה + הבראה כך שאקבל נגיד 20,000₪. בכללי, משלמים על התשלומים שציינתי מיסים?
על אלו אכן משלמים מיסים (אבל לא ביטוח לאומי בתנאי שהם בסיום העסקה).
אבל אם מביאים לך את זה אז גם מביאים לך תלוש משכורת, אז זו ההזדמנות שלך להביא להם תיאום מס.
עדיף לעשות את התיאום דרך האינטרנט, עם ציון המשכורת החודשית הממוצעת בכל מקום (לחלק ל-12 למרות שעבדת חלק שנה), כולל ההכנסה הצפויה החודש, ככה שיחשב לך את המס הכי עדכני.

אבל איך המעסיקים יעזרו לי פה אם אני כבר לא עובד אצלם?
אם יש מעסיק שהולך לשלם לך על הבראה \ פיצויים וכדומה, תן לו את הדף של "תיאום מס", והוא יוריד לך שם לפי מה שכתוב.
בהנחה ולא תהיה לך עבודה עד סוף השנה, כנראה גם את מה שהוא יוריד לך, תוכל לקבל בעוד שנה בערך.

רק תזדרז, עדיף לפני שהמעסיק סוגר את התלוש (למרות שהוא יכול גם אחרי שהתלוש נסגר ולפני שהוא שולח את ההוראה לבנק).

ואגב, חבל שלא עשיתי כמוך. ראש שקט. פשוט מנכים ממך 48% כל חודש מהעבודה השנייה וסוף שנה מקסימום אתה מבקש שיחזירו הכל, נכון?
נכון, רק לא בסוף שנה, אלא כחצי שנה אחרי סוף שנה (אפשר להגיש את הבקשה להחזר אחרי 3-4 חודשים בערך, ולוקח קצת זמן לעבד אותה).

צריך לברר אם אלו פיצויים פטורים או לא (המעסיק ידע להגיד).

על אלו אכן משלמים מיסים (אבל לא ביטוח לאומי בתנאי שהם בסיום העסקה).
אבל אם מביאים לך את זה אז גם מביאים לך תלוש משכורת, אז זו ההזדמנות שלך להביא להם תיאום מס.
עדיף לעשות את התיאום דרך האינטרנט, עם ציון המשכורת החודשית הממוצעת בכל מקום (לחלק ל-12 למרות שעבדת חלק שנה), כולל ההכנסה הצפויה החודש, ככה שיחשב לך את המס הכי עדכני.
אני אעשה את מה שהמתכנת אמר.
לפי חישוב בסימולטור אני לא צריך את זה.
מיולי כבר לא אעבוד ובסך הכל בחצי שנה הזו הרוווחתי באיזור ה50~ משתי העבודות וזה ייחשב לי כאילו לכל השנה אז אין צורך לשלם מיסים.
אבל עם הפיצויים זה יהיה אחרת, אצטרך לשלם 200-300 שקל מס בסך הכל, אז כנראה שכבר לא אעשה את זה כדי למנוע כאבי ראש מיותרים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
B תשלום למס הכנסה וביטוח לאומי לאחר דוח שנתי מיסים 5
B תשלום למס הכנסה וביטוח לאומי לאחר דוח שנתי אוף טופיק 1
ר תשלום מס מיסים 5
D תשלום שובר ע"י ההורים נדל"ן 2
I אי תשלום מס יסף מיסים 8
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
2 תנאי תשלום שהיו בעבר ברכישת דירה מקבלן נדל"ן 18
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה תחשיב ימי מילואים מול תשלום בט'ל ומס הכנסה אוף טופיק 1
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
I תשלום על מילואים ועבודה באותו יום אוף טופיק 3
T תשלום על שישי שבת במילואים אוף טופיק 1
R תשלום על מילואים בחצי משרה אוף טופיק 16
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
ה תשלום על מילואים אוף טופיק 19
א העברת תשלום ארנונה ומים לשוכרים נדל"ן 8
A תשלום שכירות בהעברה בנקאית כשיש ש'קים לבטחון נדל"ן 15
Cfy תשלום מיסים על רווח הון דולרי ב-IBI מיסים 0
3 תשלום שכר דירה לשנה מראש - רעיון טוב? נדל"ן 15
S ביטוח חיים עם תשלום קבוע ל 15 שנים או לא צרכנות פיננסית 12
O תשלום מס שבח נדל"ן 1
F תשלום מקדמות מס הכנסה עם כרטיס אשראי אמריקאי מיסים 13
ס תשלום מס על ריבית מפיקדון בבנק זר מיסים 1
M עדיפות לדמי ניהול או דחיית תשלום מס ? שוק ההון 13
ש תשלום שוברים בחשבון פפר(Pepper) צרכנות פיננסית 3
ה תשלום על ימי מילואים שהיו בסופ״ש פוסטים מאיכות נמוכה 5
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
S תשלום בפעימות לקבלן: קודם מהמשכנתא או מקופת גמל? נדל"ן 3
vaccinium תשלום מס בישראל של תושב ישראל אשר גר ועובד בארה״ב מיסים 15
B תשלום מס הכנסה על הפרשות לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A תשלום שומה שגויה מיסים 9
ד תשלום מס על RSU כשעושים ניתוק תושבות מיסים 1
Royi אופטימיזציה של תשלום מס בתא משפחתי עם פער גדול ברמות שכר מיסים 6
מ החזר מס על תשלום מס על דבידנד מיסים 3
פיטר גריפין מכירת דולרים ברווח ומשיכה - תשלום מס? מיסים 1
L ביטוח נגד אי תשלום שכר דירה פוסטים מאיכות נמוכה 5
צ פטור ממדד תשומות הבנייה+ תשלום 20 אחוז היום והיתרה לאחר טופס 4 נדל"ן 26
F רכישת דירה יד 2 - מה מבנה תשלום נפוץ? נדל"ן 3
A תשלום מראש על שירותים/מוצרים כגידור מאינפלציה פוסטים מאיכות נמוכה 11
V תשלום בטוח באינטרנט דרך אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
M תשלום מס על משיכת כספי פיצויים מקרן פנסיה מיסים 1
י תשלום ארנונה מראש לשנה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
לאץ' תשלום מע"מ לתיירים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
A מדד תשומות הבניה ירד לאחר תשלום המדד, האם מגיע לי החזר? נדל"ן 52
I תשלום פיצויים קרן פנסיה ממעסיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תשלום מיסים בגין אחזקת נכס\חשבון בנק בארה"ב מיסים 6
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14

נושאים דומים

Back
למעלה