• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תשואות בקרנות פנסיה - מספרים רבותיי, מספרים

Nimrod

משתמש רגיל
דירוג
193
שאלה לי אלייכם מתוך דיון. בשביל זה אני צריך כמה דברים:
1. אנשים שמפקידים לקרנות פנסיה במשך 5+ שנים.
2. אנשים שיודעים בדיוק כמה כסף הפקידו ומה רווח ההון שהצטבר להם במשך השנים האלו (וכמה זה באחוזים).

אז השאלה היא האם התשואות לטווחים ארוכים (גם תשואות ה-5 שנים לאורך זמן זה טוב) המפורסמות על ידי קרנות הפנסיה תואמות את הרווחים האמיתיים שלכם כרווח הון בלבד ?

הטענה שלא נשמעת לי כל כך נכונה היא לגבי משהו מעין "מחיקת תשואות" כל כמה שנים בקרנות. ותשואות לטווחים של כמה שנים נמוכות מהמוצהר.

@adamshalev , @Yevgeny , @אורי ג.

נערך לאחרונה ב:
החלפתי המון קרנות פנסיה לאורך השנים כך שזה די סיפור לבדוק. לי לא ממש משנה. אני מפקיד את המכסימום, שם הכל במסלול הכי מנייתי ונדבר עוד כמה עשרות שנים.

החלפתי המון קרנות פנסיה לאורך השנים כך שזה די סיפור לבדוק. לי לא ממש משנה. אני מפקיד את המכסימום, שם הכל במסלול הכי מנייתי ונדבר עוד כמה עשרות שנים.
כן, אם כך זה בעייתי.
ההתרשמות שלך במשך השנים שהתשואות ארוכות הטווח (בפנסיה אוהבים להסתפק בפרסום 5 שנים) באמת כוללות רק רווחי הון ולא מכניסים לשם הפקדות או דברים בסגנון ?

מבלי לבדוק, התשובה שלילית, כי התשואות המפורסמות לא כוללות דמי ניהול ואיזונים אקטואריים.

מבלי לבדוק, התשובה שלילית. כי התשואות המפורסמות לא כוללות דמי ניהול ואיזונים אקטואריים.
זה ברור. מדובר על כמה עשיריות של איזונים ובערך 0.2-0.3 (בממוצע) לד"נ כל שנה. לזה התכוונתי כששאלתי אם זה תואם. הכוונה למשהו הרבה יותר משמעותי מזה.

@Nimrod לא ברורה השאלה, או הבעיה הספציפית שאתה מנסה להצביע אליה.

התשואות הרשמיות שמחושבות ומוצגות בפנסיהנט/גמלנט למשל, אינן יכולות לייצג את התשואות האישיות שלי בפועל במסגרת אותה קרן פנסיה.
כך שבפועל זה מה שאדם אמר - בוחרים את המסלול הכי מנייתי (אולי אף פסיבי, אם אפשר), מפקידים עד לתקרה ומקווים לטוב.

@Nimrod לא ברורה השאלה, או הבעיה הספציפית שאתה מנסה להצביע אליה.

התשואות הרשמיות שמחושבות ומוצגות בפנסיהנט/גמלנט למשל, אינן יכולות לייצג את התשואות האישיות שלי בפועל במסגרת אותה קרן פנסיה.
כך שבפועל זה מה שאדם אמר - בוחרים את המסלול הכי מנייתי (אולי אף פסיבי, אם אפשר), מפקידים עד לתקרה ומקווים לטוב.
כל אחד יכול חשב בעזרת פונקציית IRR את התשואה שלו זה קרוב לא רע מידי

@Nimrod התשואות הרשמיות שמחושבות ומוצגות בפנסיהנט/גמלנט למשל, אינן יכולות לייצג את התשואות האישיות שלי בפועל במסגרת אותה קרן פנסיה.
.
חוץ מדמי ניהול מצבירה/הפקדות/ ניהול השקעות - מה עוד ההבדלים שאתה מצפה שיהיו בין התשואה האישית לבין תשואת הקרן ?

@Nimrod התשואה האישית שלי תלוי בגובה ותזמון ההפקדות (IRR), בדמי הניהול הספציפיים שאני משלם, ובמסלול ההשקעות שאני נמצא בו.

החישובים בפנסיהנט למשל הם עבור כלל הקופה, בלי דמי הניהול, אם אני זוכר נכון - בלי פירוט של כל מסלולי ההשקעה, ואם זה עדיין נכון - אז משתמשים בשיטת TWR לחישוב תשואה הרשמי ולא IRR (תראה את הפסקה האחרונה בתגובה הזאת לקצת פירוט וקישור, וכמה תגובות בהמשך).

@Yevgeny
שכחתי להדגיש שהכוונה בעיקר לאפיק הכללי, לזה התכוונתי. במסלולים קטנים אין כנראה התאמה גבוהה לכלל ביצועי הקרן. שם גם מנוהל רוב הכסף של הקרן, אז בקירוב סביר רוב הקרן נמצא במסלול הכללי. אתה מצפה למתאם סביר בין ביצועי הקרן למסלול כללי (בהורדות ד"נ כמובן) לביצועי תשואת עמית במסלול כללי או שזה יהיה רחוק ?

אחקור את ההשפעה של גובה ההפקדות על התשואה במצבים שונים. תודה.
אז נשארנו עם לקוות לטוב וזהו?

אז נשארנו עם לקוות לטוב וזהו?
נשארנו עם לצמצם דמי ניהול, להעביר למסלול פסיבי אם אפשר - ואז התלות שלך בהחלטות של מנהלי השקעות כאלה ואחרים קטנה, ואין צורך "לקוות".

נשארנו עם לצמצם דמי ניהול, להעביר למסלול פסיבי אם אפשר - ואז התלות שלך בהחלטות של מנהלי השקעות כאלה ואחרים קטנה
זה ברור. התייחסתי למקרה הכללי של חוסך רנדומאלי באפיק כללי. מה כדאי לעשות זה כבר עניין אחר.

ואין צורך "לקוות".
"לקוות" היה לגבי הידיעה של חוסך (בעיקר במסלול כללי) לדעת בדיוק מה התשואה שלו.

"לקוות" היה לגבי הידיעה של חוסך (בעיקר במסלול כללי) לדעת בדיוק מה התשואה שלו.
אם זה חשוב לך, קל לחשב את זה באקסל/גיליון גוגל - מזינים את ההפקדות לאורך זמן, את שווי הקרן שלך, ונוסחת ה-XIRR תראה את התשואה שלך בפועל.

כן, אני יודע איך אפשר לחשב את זה. השאלה הייתה יותר כללית.

קראתי את הכתבה שקישרת - הזוי לגמרי! בסופו של דבר מסתבר שגם אם נסתכל רק על סך כל הכספים שקרן מנהלת - אז התשואה המוצגת לא תמיד קרובה לאמת, ומשתמשים ב-TWR ככל הנראה רק כי זה יותר קל להם.

יש התקדמות באישור פנסיה במסלול IRA ?

נערך לאחרונה ב:
אז התשואה המוצגת לא תמיד קרובה לאמת, ומשתמשים ב-TWR ככל הנראה רק כי זה יותר קל להם.
למחשב הכל קל באותה מידה. בפועל זו הייתה השיטה שהשתמשו בה בעבר ולא שינו את החישובים מאז, וכמו שאדם ציין בהמשך אותו השרשור, כן יש נסיבות שרלוונטי להסתכל גם על חישוב TWR (שזה Time Weighted Return) ולא רק על IRR - הם מציגים היבטים שונים של התשואה. בעיקר חשוב להיות מודע לזה שיש הבדל בין השניים, ואם זה חשוב לך - אז גם באילו נסיבות הוא בא לידי ביטוי (בעיקר בקופות קטנות יותר, וכאלו שזרם הכסף הנכנס/יוצא במהלך השנה הוא משמעותי ביחס לנכסים המנוהלים).

יש התקדמות באישור פנסיה במסלול IRA ?
לפנסיה מקיפה זה בכלל לא על הפרק, לקופ"ג זה עוד לא שם (לא זוכר איפה זה מחכה).

1. אנשים שמפקידים לקרנות פנסיה במשך 5+ שנים.
12 שנים.
2. אנשים שיודעים בדיוק כמה כסף הפקידו ומה רווח ההון שהצטבר להם במשך השנים האלו (וכמה זה באחוזים).
אין לי צל של מושג.
גם עברתי כמה מקומות, התחלתי עם אנליסט, המשכתי לאקסלנס והיום אני במיטב.

וכמו שאדם ציין בהמשך אותו השרשור, כן יש נסיבות שרלוונטי להסתכל גם על חישוב TWR (שזה Time Weighted Return) ולא רק על IRR - הם מציגים היבטים שונים של התשואה. בעיקר חשוב להיות מודע לזה שיש הבדל בין השניים, ואם זה חשוב לך - אז גם באילו נסיבות הוא בא לידי ביטוי (בעיקר בקופות קטנות יותר, וכאלו שזרם הכסף הנכנס/יוצא במהלך השנה הוא משמעותי ביחס לנכסים המנוהלים).
בעיקר לסקרנות אישית, זה לא עד כדי כך חשוב. לא ידעתי שהם מחשבים את התשואה לא ב IRR. אקרא על זה קצת יותר לעומק. תודה

נערך לאחרונה ב:
100% מנייתי אבל תבחר מה שטוב לך לא מה שטוב לי.
צודק.
אני בן 35, אז הקרן הזו לא תיפתח עד לעוד 32 שנים.... זה לא אומר שכדאי להיות במניות, כי יש לשוק מספיק זמן לקזז את ההפסדים האפשריים עם תשואות גבוהות שסטטיסטית קורות... ?
נכון לעכשיו יש לי את בחירתך הלא-משוחדת לגבי עצמך... מחר תהיה לי את דעתו המשוחדת של הסוכן ביטוח...

אני גם לא מכיר את כל המסלולים שלהם, ולא יודע כמה יתאפשר לי להכיר בזמן הפגישה... האם יש להם בכלל מסלולים מחקי-מדד?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M תשואות נמוכות במסלול מחקה S&P בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E צפי תשואות אג''ח לא צמוד נדל"ן 1
א תשואות מפורסמות של קופג וקהש - לפני או אחרי הוצאות ניהול השקעות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
U תשואות היסטוריות של הבורסה בישראל וארה"ב שוק ההון 14
P מחפש מחשבוני פנסיה להשוואת דמי ניהול ומסלולי תשואות, יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ע עדיין אג"ח להורדת סיכון רצף תשואות? שוק ההון 12
ב עזרה בהשוואת תשואות שוק ההון 1
א הבדלי תשואות בין מדד צובר למחלק שוק ההון 3
O שאלה בנושא תשואות של מק"מ שוק ההון 0
C בס״ד שוק ההון תשואות 2022 YTD שוק ההון 15
קוף שמבין תשואות דומות או שונות באותה קרן מחקה? שוק ההון 1
N איך זה הגיוני, שהאגחים של המניות בתל בונד 40 נותנות תשואות עלובות כל כך? אני מפספס משהו.. שוק ההון 22
I עד כמה תשואות האג"ח לטווח ארוך משפיעות על מחירי הדירות? שוק ההון 21
I הבדלי תשואות בין מסלול השקעה מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I הבדלי תשואות בין מסלול השקעה מחקה מדד שוק ההון 5
M השוואת תשואות בS&P 500 בקרונות השתלמות / קופות גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א השוואת תשואות קופות גמל לסנופי שוק ההון 8
T השוואת תשואות קרנות מחקות ישראליות מול איריות - ממצאים אמפיריים? פוסטים מאיכות נמוכה 0
א האם לעבור גוף חסכון לאור תשואות נמוכות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
N תשואות קופת גמל מחקה מדד S&P 500 - פניקס VS מגדל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
פ קרן השתלמות מקסום תשואות ע"י פיזור הכסף בין מסלולי ההשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
פ תשואות עבר לא מנבאות תשואות עתיד, מה בכל זאת הערך שלהן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
SeaGull פערי תשואות בין גמל לקה"ש באותו מסלול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L תשקיף אגח והשוואה בין תשואות שוק ההון 10
R סלייס - תשואות מוצרים עוקבי S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
Y אלטשולר שחם VS מיטב דש - השוואת תשואות שוק ההון 28
Koby Paris סיכום תשואות 2020 ותובנות ל 2021 שוק ההון 99
M בירור תשואות בקופות גמל שוק ההון 1
S S&P500 - תשואות גמל השתלמות מחקה מדד אל מול בלקרוק שוק ההון 11
yodo [תוכנה גנרית כלשהיא שמבטיחה תשואות גבוהות] - משהו מכיר? שוק ההון 22
א שאלה לגבי תשואות אג"ח שוק ההון 6
S היכן ניתן לראות תשואות שנתיות לקרנות פנסיה? אוף טופיק 2
P למה חלק מקרנות הסל המחקות לא מציגות תשואות כמו המדד שוק ההון 10
1337justme הבדלי תשואות בין קרנות בלקרוק ישראל לבלקרוק בלונדון מעבר לשער דולר-שקל שוק ההון 6
C פערי תשואות בין מדד S&P לקופת גמל להשקעה מחקת מדד S&P שוק ההון 6
T הבדלי תשואות בין קרנות מחלקות לצוברות שוק ההון 11
G תשואות אוף טופיק 2
M תשואות של קרנות פנסיה ברירת מחדל 2018 צרכנות פיננסית 26
S לגבי האתר שמשווה תשואות עבר של קרנות שוק ההון 7
S הערכת תשואות - למה ואיך? שוק ההון 3
G מסלול מדדי מניות - פנסיה מול גמל - השוואת תשואות צרכנות פיננסית 11
Yoss תשואות תל-אביב מול סנופי - האמנם חוסן מקומי? שוק ההון 6
R השוואת תשואות של תעודת סל ישראלית על המדד העולמי מול שילוב של IWDA + EIMI שוק ההון 2
ציפור דרור מחשבון תשואות רטרואקטיבי שוק ההון 5
ח איך אני משווה בין תשואות של קרנות פנסיה? צרכנות פיננסית 17
ש מנסה להבין מה הסיפור של תשואות האגחים האמריקאיים שוק ההון 3
ח תשואות נמוכות/שליליות ברוב מוצרי החסכון הקיימים היום ב- 2018 שוק ההון 9
A תשואות היסטוריות למדדים שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה