1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

תקרה בהפקדה לקופת גמל

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י AvivCh, ‏23/11/20.

data-full-width-responsive="true">
  1. AvivCh

AvivCh משתמש סולידי

בעקבות דיון עם חבר הבנתי ששכירים יכולים להפקיד לקופת גמל לתגמולים ופיצויים הפקדות עצמאיות ללא קשר לשכר. לינק לאתר כל זכות.

מה שאני לא מצליח להבין זה האם יש תקרה על הפקדה כזאת. פשוט מרוב הסתייגויות בלינק לא הבנתי, אז חשבתי אולי מישהו פה ידע להסביר.

אם באמת אין תקרה כזאת, אז איזו סיבה יש להעדיף תיק ממוסה עצמאי חוץ מנזילות?

2. AvivCh

AvivCh משתמש סולידי

מישהו בכל זאת אולי יודע?

3. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

דמי ניהול?

תל אביבי אוהב/ת את זה.
  4. תל אביבי

תל אביבי משתמש בכיר

אפשר להפקיד כמה שרוצים, ומקבלים דחיית מס תמורת דמי ניהול.
    אם רוצים את הטבת המס (גם בהפקדה וגם רווחי הון, בתנאי שהכסף נשאר שם עד הפנסיה), אז התקרה לזה (עבור שכיר עם הכנסה גבוהה שיש לו גם רכיב משכורת לא פנסיוני) היא בערך 5300 בשנה.

5. AvivCh

AvivCh משתמש סולידי

אני מדבר כמובן על התקרה שעד אליה לא משלמים מס רווחי הון, אחרת ברור לי שעדיף תיק ממוסה.

כשאתה אומר רכיב משכורת לא פנסיוני אתה מתכוון רכיב משכורת שעליו המעסיק לא מפריש הפקדות או רכיב משכורת שאין עליו ביטוחים (כלומר הולך לקופת גמל ולא לפנסיה משלימה או ביטוח מנהלים)? בכל מקרה נראה שזה תלוי בשכר שאתה מקבל, ולכן זה לא יכול לבוא במקום תיק השקעות ממוסה שאין עליו הגבלת סכום.

אני מניח שהתכוונת 53,000₪ בשנה?

6. roneng

roneng משתמש בכיר

אין ממש תקרה כזאת בקופת גמל.
    בגדול על החלק שקיבלת הטבת מס בהפקדה (כולל כל הרווחים שלו) אתה תשלם מס מלא במשיכה, כאילו היה משכורת (כמובן עם הטבות מסויימות שפוטרות את הכמה אלפים הראשונים וכו')
    על שלא קיבלת עליו הטבת מס בהפקדה תשלם 15% נומינלי על הרווחים במשיכה הונית ותקבל פטור ממס על הרווחים אם תמשוך כקצבה.

*לא לגמרי מדוייק. אם הבנתי נכון יש חלק קטן שלא מקבל הטבה בהפקדה ועדיין צריך לשלם עליו מס מלא במשיכה, אבל הוא קטן יחסית.
    רכיב לא פנסיוני זה רכיב שאין עליו הפרשות פנסיוניות (בין אם הן הולכות לגמל, פנסיה או ביטוח מנהלים).
    בעיקרון גם על החלק שהולך לגמל המעסיק אמור לדאוג לך לביטוח.
    נכון שהרבה אנשים בוחרים לא לבטח כספים שהולכים לגמל, אבל זאת נטו בחירה של האנשים האלה (שלפעמים כרוכה במאמץ מצידם). הדיפולט הוא שהכספים האלו מבוטחים.

7. תל אביבי

תל אביבי משתמש בכיר

אני מתכוון לרכיב שעליו המעסיק לא מעביר הפקדות כלל, למשל החזר הוצאות נסיעה/רכב. וכן, אני מתכוון 5,300 בשנה, לא התבלבלתי. זאת תקרת הסכום שמקבלים עליו זיכוי לפי סעיף 45.
    יש הטבה נוספת של ניכוי לפי סעיף 47, שבשבילה עשוי להיות כדאי להפקיד עוד, אבל מי שהשכר שלו מספיק גבוה לא זכאי לה בכלל (לא זוכר מעל איזה סף).

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.