• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תעודת 12 ש"ל או השלמת בגרויות?

קיארה

משתמש רשום
דירוג
4
אני בת 18 ולומדת בבית ספר שלא עושים בו בגרויות. (עושים מבחני חוץ- סאלד)
הלימודים בבית הספר רובם לא רלוונטיים עבורי ואני די לא עושה שם כלום.
בגלל שאני בי"ב חשבתי למשוך את הזמן רק כדי לסיים יפה ולקבל תעודת 12 ש"ל,
אבל האמת שזה ממש מבאס לחכות שהזמן יעבור ולא לעשות כלום עם היכולות שלך.
אני יכולה לפרוש עכשיו, להשלים לתעודת בגרות אקסטרנית ולעבוד או לגמור ולקבל תעודת 12 ש"ל.
(אני בכל מקרה אשלים בגרויות ופסיכומטרי רק ככה אני אוכל להתחיל מוקדם יותר ויהיה לי יותר זמן שנה הבאה)
השאלה כמה משמעותית אם בכלל התעודה הזו? היא משפיעה בכלל על קבלה לעבודה בעתיד?
תודה רבה.

לא הייתי מודע שקיימת תעודה כזאת. חשבתי שרק הבגרויות מעניינות וגם זה רק בשלב התחלתי של לימודים ואולי קריירה.
אני בא מתחום המדעים המדוייקים וההייטק. אולי למישהו יש זוית אחרת בנושא.

לא ידעתי שיש דבר כזה בית ספר בלי בגרויות...

בכל מקרה, בגרות הכרחית כדי להתקבל ללימודים אקדמיים, ולכן כדי להתקבל לעבודות שדורשות השכלה אקדמית.
ייתכן שתתקלי במשרות שדורשות בגרות מלאה (אך לא תואר אקדמי), אבל זה מאוד נדיר.

אציין גם שיש את האוניברסיטה הפתוחה שאפשר להתקבל ללימודים בה ללא תעודת בגרות (אין שם תנאי קבלה בכלל), לפחות בעיניי זאת אופציה טובה יותר מאשר להשלים בגרות אקסטרנית לשם קבלה לאוניברסיטה.

לא הייתי מודע שקיימת תעודה כזאת. חשבתי שרק הבגרויות מעניינות וגם זה רק בשלב התחלתי של לימודים ואולי קריירה.
אני בא מתחום המדעים המדוייקים וההייטק. אולי למישהו יש זוית אחרת בנושא.
בהרבה מודעות דרושים של עבודות שלא דורשות תעודה/תואר ספציפיים אני רואה שמבקשים תעודת 12 ש"ל.
השאלה אם צריך את זה גם בהמשך וכמה גרוע זה נשמע לעזוב באמצע תיכון. (מבחינת לימודים ותעסוקה, כן?)

לא ידעתי שיש דבר כזה בית ספר בלי בגרויות...

בכל מקרה, בגרות הכרחית כדי להתקבל ללימודים אקדמיים, ולכן כדי להתקבל לעבודות שדורשות השכלה אקדמית.
ייתכן שתתקלי במשרות שדורשות בגרות מלאה (אך לא תואר אקדמי), אבל זה מאוד נדיר.

אציין גם שיש את האוניברסיטה הפתוחה שאפשר להתקבל ללימודים בה ללא תעודת בגרות (אין שם תנאי קבלה בכלל), לפחות בעיניי זאת אופציה טובה יותר מאשר להשלים בגרות אקסטרנית לשם קבלה לאוניברסיטה.
תיכון חרדי :)
קצת מלחיץ אותי האוניברסיטה הפתוחה, אני לא חושבת שיש לי מספיק משמעת עצמית בשביל זה.
לא כל כך מסובך לי להשלים בגרות אקסטרנית, כן למדתי את רב המקצועות- באנגלית אני ברמה של 4-5 יחידות,
בלשון ובהיסטוריה אני יכולה להמיר את מבחני החוץ ל2 יחידות בגרות, מה שאני צריכה ללמוד זה אזרחות ומתמטיקה.

2 האגורות שלי.
אם את לא מעוניינת בלימודים גבוהים אין צורך לא בזה ולא בזה.
With that being said ראיתי שרשמת שאת גם ככה מעוניינת לעשות בגרויות ופסיכומטרי(כנראה בשביל תואר). אז הייתי ממליץ לבדוק את תנאי הקבלה לתואר שאת רוצה, במוסד שאת רוצה ומתכוונן לפי זה.
אין צורך ללמוד למבחן מיותר שגם ככה לא תצטרכי אותו.
בהצלחה.

בהרבה מודעות דרושים של עבודות שלא דורשות תעודה/תואר ספציפיים אני רואה שמבקשים תעודת 12 ש"ל.
השאלה אם צריך את זה גם בהמשך וכמה גרוע זה נשמע לעזוב באמצע תיכון. (מבחינת לימודים ותעסוקה, כן?)
את בכיתה י"ב, נשאר לך עד יוני 2021 לחכות וסיימת עם זה. בינתיים תחרטטי שלא עובד לך הזום (לא ממליץ, לא מיעץ D:) ותהני מהחיים.
אני מבין שבגיל הזה 7 חודשים זה נשמע הרבה, אבל זה כלום זמן.

תיכון חרדי :)
קצת מלחיץ אותי האוניברסיטה הפתוחה, אני לא חושבת שיש לי מספיק משמעת עצמית בשביל זה.
לא כל כך מסובך לי להשלים בגרות אקסטרנית, כן למדתי את רב המקצועות- באנגלית אני ברמה של 4-5 יחידות,
בלשון ובהיסטוריה אני יכולה להמיר את מבחני החוץ ל2 יחידות בגרות, מה שאני צריכה ללמוד זה אזרחות ומתמטיקה.
השאלה היא מה תוכניותיך לעתיד, והאם בכלל יש תוכניות?
אם אין לך תשובה לשאלה הזאת, אז הינה מה שתעשי עד סוף שנת הלימודים. זה פי 100 יותר חשוב מהשלמת בגרות או קורסים בפתוחה.

את בכיתה י"ב, נשאר לך עד יוני 2021 לחכות וסיימת עם זה. בינתיים תחרטטי שלא עובד לך הזום (לא ממליץ, לא מיעץ D:) ותהני מהחיים.
אני מבין שבגיל הזה 7 חודשים זה נשמע הרבה, אבל זה כלום זמן.
השאלה היא מה תוכניותיך לעתיד, והאם בכלל יש תוכניות?
אם אין לך תשובה לשאלה הזאת, אז הינה מה שתעשי עד סוף שנת הלימודים. זה פי 100 יותר חשוב מהשלמת בגרות או קורסים בפתוחה.

זה מה שכולם אומרים לי, אבל בשביל מה? אני מוכנה לחכות, אבל אם יש לזה מטרה ואם אני אצא עם משהו ביד.
לגבי הזום, שומע איך זה פה אצלנו במדינת עולם שלישי במרכז הארץ?
אין זום. לומדים ב"מערכת טלפונית". כאילו, מתקשרים ויש שיעורים מוקלטים. אמיתי.
אין לי ממש תכניות, למרות שאני חושבת על זה כבר כמה חודשים. ככל שהזמן עובר אני רק מבינה כמה אני רחוקה מתשובה לשאלה הזאת. כנראה שאעשה תואר, אין לי מושג במה.

זה מה שכולם אומרים לי, אבל בשביל מה? אני מוכנה לחכות, אבל אם יש לזה מטרה ואם אני אצא עם משהו ביד.
אין לי ממש תכניות, למרות שאני חושבת על זה כבר כמה חודשים. ככל שהזמן עובר אני רק מבינה כמה אני רחוקה מתשובה לשאלה הזאת. כנראה שאעשה תואר, אין לי מושג במה.
אז אני חוזר ואומר. יש מטרה ללחכות. זה זמן מעולה לחשוב על העתיד. המטרה היא להגיע לסוף השנה עם החלטה איך ממשיכים משם, את תצאי עם העתיד שלך ביד.

הכי קטסטרופה זה להגיד "כנראה שאעשה תואר, אין לי מושג במה", או במילים אחרות לפתוח כמה שיותר דלתות בלי שום כיוון לאיזו מהן להיכנס. בסופו של דבר זה יבזבז לך המון זמן ויעלה לך מלא כסף סתם.

מציע שתספרי על בית הספר, על עצמך, מה מעניין אותך בחיים, ומה את רוצה לעשות.

ובנוסף שלא תקחי ברצינות עצות מזרים. במיוחד באינטרנט.
תקף גם לגבי העצה הזאת? סתם, ברור. שומעת עוד דעות וכיוונים.
טוב, כמו שכתבתי, אני בת 18 ולומדת כרגע בתיכון חרדי.
אוהבת בעיקר לטייל, לקרוא וללמוד דברים חדשים.
חושבת לעשות שנה הבאה הפסקה מלימודים, עבודה או שירות לאומי.
אני סקרנית מאוד, מה שמקשה על ההחלטה שלי מה ללמוד.
אני מתעניינת כמעט בכל דבר. כל תקופה אני מתבייתת על נושא אחר ובתקופה הזאת אני מתעסקת כמעט רק בו,
קוראת עליו ספרים, מאמרים, בלוגים ואוכלת את הראש לכל מי שנמצא בסביבה שלי.
בגלל תחומי העניין הרבים שלי קשה לי לזהות במה אני מתעניינת במיוחד,
אבל אני חושבת שהאינטליגנציה המילולית שלי גבוהה מאוד, אני טובה בכתיבה, בלשון, בהבעה,
רק שכל המקצועות שקשורים ליכולת המילולית לא ממש רווחיים.
אני אוהבת גם מדעי החיים- שוב, משכורות ברצפה.
אני נוטה ללמוד מקצוע שאין לי זיקה אליו אבל רווחי- מדעי המחשב או הנדסת משהו.

נערך לאחרונה ב:
אז אני חוזר ואומר. יש מטרה ללחכות. זה זמן מעולה לחשוב על העתיד. המטרה היא להגיע לסוף השנה עם החלטה איך ממשיכים משם, את תצאי עם העתיד שלך ביד.

הכי קטסטרופה זה להגיד "כנראה שאעשה תואר, אין לי מושג במה", או במילים אחרות לפתוח כמה שיותר דלתות בלי שום כיוון לאיזו מהן להיכנס. בסופו של דבר זה יבזבז לך המון זמן ויעלה לך מלא כסף סתם.
זמן לחשוב על העתיד יהיה לי גם אם אעזוב את התיכון, לא? אבל שומעת מה אתה אומר.

זמן לחשוב על העתיד יהיה לי גם אם אעזוב את התיכון, לא? אבל שומעת מה אתה אומר.
אבל את יכולה להרוג שתי ציפורים במכה (גם 12 ש"ל וגם זמן לחשוב) אז חבל לוותר על אחת.

אני בת 18 ולומדת
אני גם למדתי בבית ספר כזה. לפני יותר משני עשורים.
(היום אני מזמן לא במסלול ההוא).
השאלה כמה משמעותית אם בכלל התעודה הזו? היא משפיעה בכלל על קבלה לעבודה בעתיד?
אני ממליצה לך מאוד, ומניסיון - כן לראות איך את מצליחה 'לסחוב' ולהשלים.
בהמשך החיים יכול בהחלט לצוץ תפקיד קריירה/התנדבות/שירות לאומי. לא מהתפקידים הרגילים שבהם בודקים רק קו'ח רגילים. אלא תפקיד נחשק ולא סטנדרטי, בו שאלים גם שואלים כמה שנות לימוד השלמת ולמה.
לא אומרת שזה יפסול אותך. אבל תצטרכי להסביר, ומן הסתם גם להציג 'נקודות זכות' עודפות שיהוו משקל נגד לאמירה שיש באי השלמת בית ספר תיכון.
מסייגת את עצמי : אלא אם כן את פורשת מהלימודים כי התקבלת ל- בראשית2 או משהו כזו.

את יכולה לראות את זה גם כ- האתגר הראשון שלך בחיים הבוגרים ב: איך לעמוד בכללים מקובלים חברתית שלא בדיוק מאמינה בהם, ועדיין למצוא את האזורים שבהם את מוצאת גם דרך להרוויח לעצמך עניין/סיפוק וכד'. (צריך להיות בזה קצת יצירתיים, אבל זה גם אפשרי וגם יכול להיות סוג של משחק..)
בהצלחה מה של תבחרי!

@קיארה
יכול להיות שאת יכולה לפתוח תיק אקסטרני בלי לעזוב את בית הספר. אם כן את יכולה לגשת לאחת מבגרויות החורף הקרובות (בסביבות מרץ).
תבחרי בגרות אחת בלבד למועד הקרוב וככה תוכלי לראות איך זה בשבילך. ממליצה בעיקר על תנך וספרות, לי לפחות הם היו קלות יחסית. עדיף גם לעשות את הבגרויות הממלכתיות הן קלות יותר (הערת צד- בתנ"ך יש ביקורת המקרא ככה שזה יכול להיות לך קצת מוזר, תזכרי שאת לא חייבת להסכים עם החומר אלא רק לקבל ציון גבוה.)
שיפרתי מלא בגרויות כי אני רוצה ללמוד באוניברסיטה מדעי המחשב, את מוזמנת לשאול אותי שאלות על התהליך.:)
בנוסף, אני לא מאוד בקיאה בזה אבל אני חושבת שבגרויות עוקפות 12 ש"ל. הסיבה לדרישה של 12 ש"ל היא לאפשר משרות לכאלה שלא עשו בגרות אבל גם לא נשרו מבית ספר.

נערך לאחרונה ב:
תיכון חרדי
ומרשים לך אינטרנט? ;)
מדעי המחשב או הנדסת משהו.
אני לא חושב, שאת מכירה את התחומים האלה. מי שלומד בתיכון מתמטיקה 5 יח"ל מקבל אולי רמז וטעימה, לגבי מה זה מתמטיקה ומדעי המחשב. מי, שלומד מחשבים, מקבל ניסיון להיבט מאוד ספציפי של הנדסת תוכנה ותכנות (ואולי גם הנדסת מחשבים).
אני לא אומר שתתאהבי בזה, רוב האנשים לא יתאהבו. אבל זה תחום מאוד מאתגר מבחינה אינטלקטואלית, ויש אנשים שזה ממש מדבר אליהם, ומפעיל אצלם משהו מיוחד ומאוד כיפי בראש. הכוונה לכל אוסף התחומים של מתמטיקה, פיזיקה, וההנדסות למינהן.
אבל אני חושבת שהאינטליגנציה המילולית שלי גבוהה מאוד, אני טובה בכתיבה, בלשון, בהבעה,
הסוד בבחירת מקצוע (אולי גם תחומי עשייה בכלל) זה לבחור משהו שעונה על שלושת התנאים:
1. משהו שאת אוהבת. שממש תהני מלעסוק בו.
2. משהו שאת טובה בו.
3. משהו שאנשים יעריכו וישלמו לך תמורתו כסף.

עכשיו את יכולה למצוא כל מיני עצות לגבי זה, במיוחד פה בפורום. לדעתי סעיפים 1 ו 2, מאוד מאוד חשובים, ומהווים "מכפיל כח". כלומר יותר קל להיות exceptionally good במשהו שכיף לך.

לגבי התעודת שנות לימוד, אני מעולם לא נתקלתי במשרה או תפקיד שזה היווה דרישה או תנאי. לדעתי האישית, מישהו שעזב את התיכון, או את 'התלם' ,בשביל לעשות משהו מעניין ומועיל (לאו דווקא לימודים), הדבר מהווה לו יתרון, ושיקול לטובתו בקבלה לעבודה. אבל, זאת דעתי האישית בלבד. רבים לא יסכימו איתה, ואני נמצא בעולם מאוד שונה משלך.

את יכולה לראות את זה גם כ- האתגר הראשון שלך בחיים הבוגרים ב: איך לעמוד בכללים מקובלים חברתית שלא בדיוק מאמינה בהם, ועדיין למצוא את האזורים שבהם את מוצאת גם דרך להרוויח לעצמך עניין/סיפוק וכד'. (צריך להיות בזה קצת יצירתיים, אבל זה גם אפשרי וגם יכול להיות סוג של משחק..)
זה משהו שהחברה המודרנית נורא אוהבת ללמד אנשים. בעיני, להרבה מאוד אנשים זה משהו שמזיק ללמוד. מהרבה בחינות. מצד שני, גם ההיפך דיי מזיק....

זה משהו שהחברה המודרנית נורא אוהבת ללמד אנשים. בעיני, להרבה מאוד אנשים זה משהו שמזיק ללמוד. מהרבה בחינות.
אז מה אתה מציע? להיות המרדן התמידי? גם אופציה, ת'אמת.
ההצלחה של הגישה (הזו או השנייה) תלויה לדעתי גם במבנה האישיות.
לטיפוס יצירתי, מוחצן וחברותי יהיה קשה עד כדי שינבול ממש 'לסחוב' במסגרת שהוא לא מאמין בה.
וההיפך, לטיפוס מופנם, שקט ולא הכי חברותי.
תודה לך על ההסתייגות. אני חושבת שהיא חשובה לתמונה המלאה.

תקף גם לגבי העצה הזאת? סתם, ברור. שומעת עוד דעות וכיוונים.
טוב, כמו שכתבתי, אני בת 18 ולומדת כרגע בתיכון חרדי.
אוהבת בעיקר לטייל, לקרוא וללמוד דברים חדשים.
חושבת לעשות שנה הבאה הפסקה מלימודים, עבודה או שירות לאומי.
אני סקרנית מאוד, מה שמקשה על ההחלטה שלי מה ללמוד.
אני מתעניינת כמעט בכל דבר. כל תקופה אני מתבייתת על נושא אחר ובתקופה הזאת אני מתעסקת כמעט רק בו,
קוראת עליו ספרים, מאמרים, בלוגים ואוכלת את הראש לכל מי שנמצא בסביבה שלי.
בגלל תחומי העניין הרבים שלי קשה לי לזהות במה אני מתעניינת במיוחד,
אני נוטה ללמוד מקצוע שאין לי זיקה אליו אבל רווחי- מדעי המחשב או הנדסת משהו.
מה שיפה במדעי המחשב/תכנות שזהו תחום שמצריך למידה תמידית .
ובאופן כללי לא הכי חשוב במה את מתעניינת במיוחד - למצוא מקצוע שאת מספיק טובה בו , שרמת העניין שלך בו היא סבירה , ושהשכר טוב זה שילוב מצויין.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מה עדיף בין לרכוש תעודת סל בארץ או בארה"ב? שוק ההון 1
א מה עדיף קרן נאמנות או תעודת סל? פוסטים מאיכות נמוכה 23
S השקעה בקרן נאמנות מחקה מדד או תעודת סל מחקה מדד שוק ההון 1
מ (בקשת הבהרה) - קרן סל או תעודת סל שוק ההון 0
H הראל ת"א 35 1148907 זה תעודת סל או קרן סל? שוק ההון 2
Y תעודת סל שעוקבת אחרי הSP500 דרך פפר או בדרכים אחרות? שוק ההון 6
amikal מה קורה שקרן נאמנות או קרן סל או תעודת סל מפסיקה להיות פעילה? שוק ההון 15
Yos זיהוי נייר ערך - קרן סל או תעודת סל שוק ההון 8
מ תעודת סל מניות דיבידנד או להשקיע ישירות? שוק ההון 1
R אג"ח - קרן נאמנות או תעודת סל? שוק ההון 22
shukshuk מחפש קרן או תעודת סל לשווקים מתעוררים מנוטרלת מט"ח שוק ההון 0
S זהב - תעודת סל או EFT שוק ההון 1
ע תעודת סל או קרן נאמנות? שוק ההון 6
adamshalev תעודת סל או ETF - בוא נדבר על מספרים תכלס שוק ההון 166
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 34
מ הבדלים בין תעודת סל-לקרן סל )ספצייפים ברמה הפרקטית( שוק ההון 2
D תעודת סל אירית לאגח ארהב 5 שנים שוק ההון 1
א יש תעודת/קרן סל עוקבת אינדקס נדלן למגורים ? שוק ההון 0
A תעודת גמר= טופס 4?! נדל"ן 0
ס תעודת סל 1159235 שוק ההון 6
O 1159235 תעודת סל ISHARES MSCI ACWI UCITS שוק ההון 264
שם משתמש בעייתי איך קונים תעודת סל? שוק ההון 2
Y תעודת סל אג״חית מומלצת שוק ההון 6
Zach Moshe תעודת סל למעקב אחרי גז/נפט וכו׳... שוק ההון 1
Michel אובדן תעודת זהות וחידושה במשרד הפנים אוף טופיק 3
O מחפש תעודת סל אנרגיה מקבילה ל XLE פוסטים מאיכות נמוכה 0
הפרופסור תעודת data analyst של גוגל התפתחות אישית 20
K האם עבור רכישה אחת של קרן / תעודת סל לטווח ארוך יש יתרון לבית השקעות לעומת הבנק? שוק ההון 10
א תעודת סל אג"ח ממשלתי שוק ההון 1
מ מיסוי תעודת סל זרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ זיהוי תעודת סל שוק ההון 3
ד החזר מס לשכירים - תעודת תושב מיסים 10
R תעודת סל שעוקבת אחרי נשק שוק ההון 2
ת תעודת זכאות להגרלות, יש כאן מי שהוציאו? נדל"ן 17
ה עזרה במציאת תעודת סל פוסטים מאיכות נמוכה 3
F איך להעריך את "איכות" המניה\אגח\תעודת-סל\ETF ? שוק ההון 5
G תעודת סל S&P500 שוק ההון 12
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
flower שינוי מספר תעודת זהות אוף טופיק 34
ג תעודת סל עוקבת ביטקוין/קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 4
R תעודת סל של בלקרוק אשס.חוץ spx500. שוק ההון 22
ח תיק חדש - התלבטות על תעודת סל שוק ההון 1
M תעודת סל amlp עלתה ב400% בפתיחה. למה? שוק ההון 1
M מספר "תעודת זהות" זמני עבור מומחה זר העובד בישראל? אוף טופיק 15
M רכישת תעודת סל על הנפט שוק ההון 3
ט מקדם של תעודת סל בחסר ? שוק ההון 1
ט מדד מעלה - האם יש רק את תעודת הסל של קסם? שוק ההון 2
S מחפש תעודת סל לאחזקה ארוכה במיוחד עם מאפיינים ספציפים שוק ההון 15
T סימלוץ תעודת סל ממונפת טרם הקמתה שוק ההון 2
I כיצד יתכן שיש תעודת התחייבות ממשלתית בקופת גמל מחקה S&P 500 ? שוק ההון 3