תעודת פטירה וצוואה

הנושא בפורום 'אוף טופיק' פורסם ע"י לנצח נתהה, ‏19/2/18.

1. לנצח נתהה

לנצח נתהה משתמש ותיק

אשמח לעזרתכם.
    אבא שלי קיבל קופ(ו?)ת גמל כירושה מאדם ערירי. במכתב מבית ההשקעות נאמר שאומנם קופת הגמל הועברה לבעלותו.
    נאמר לו גם בבית ההשקעות שעליו להמציא תעודת פטירה וצו ירושה כדי שהכסף יועבר לרשותו.
    שאלתי היא האם יש צורך בבעל מקצוע כדי להגיע למסמכים האלה ,או שאני יכול להשיג אותם בעצמי עם קצת טרחה?
    תודה לכולם.

2. yossik

yossik מודרטור

מכיוון שבית ההשקעות כבר מודע [?] לעניין אז מה שנשאר זה רק עניין פורמלי להשיג את המסמכים הנדרשים.
    עם מעט טרחה ויפוי כוח מהאבא אתה תוכל להפיק את כל המסמכים הנדרשים.
    חשוב לבקש מספר עותקים שעליהם מוטבעת חותמת "נאמן למקור" כי אולי יש עוד מוסדות שירצו העתקים.
    ג.נ - איני עו"ד, לא ממליץ, רק מנסיון אישי.

לנצח נתהה אוהב/ת את זה.
  3. David

David משתמש ותיק

לנצח נתהה ו-מתכנת אוהבים את זה.
  4. AIML

AIML משתמש ותיק

באתר של משרד המשפטים בוחרים את הרשות שכוללת את הכתובת האחרונה של הניפטר ומחפשים ומוצאים טופס אינטרנטי לבקשת התעודה המתאימה. מספקים פרטים מזהים שלך ושל הנפטר, משלמים את העמלה ומקבלים את הטופס בדואר הביתה.

שלי ו-לנצח נתהה אוהבים את זה.
  5. לנצח נתהה

לנצח נתהה משתמש ותיק

תודה רבה לכל המתייחסים.

6. לנצח נתהה

לנצח נתהה משתמש ותיק

אתמול הלכנו אני ואבא שלי אל המוסד הפיננסי שם הכסף אמור להיות מוחזק. הצגנו בפני הפקיד תעודת פטירה,ואז הוא טען שיש עוד מסמכים שצריך להביא ושאין שום ראיה שאבא שלי מוטב. שאלתי את הפקיד , "אז מה הסיבה שאבא שלי קיבל בכלל מכתב מכם?" הפקיד טען שיש להם מחלקת חקירות שמשייכת רכוש שלא נדרש לאנשים שיתכן שהוא שייך להם אבל אין לו מושג איך הם הגיעו לאבא שלי. ואז בלי שום הסבר ברור נחה על הפקיד הרוח והוא התחיל לחפש בעצמו במערכת את הסיבה שפנו לאבא שלי. אחרי כמה דקות ושיחת טלפון אחת הכל הסתדר ואבא שלי קיבל סכום מאד יפה.
    מה שלא הבנתי הוא למה אותו בית השקעות שולח מכתב בו הוא כותב למישהו שיש סיכוי שהוא מוטב לסכום מסוים אבל אין בכך הודאה שהסכום אכן שייך לו ,ובבירור קצר כן מוצאים את המסמכים הדרושים שמראים שהכסף שייך לו?
    בכל מקרה הפקיד הזה עזר מאד ושירבו כמוהו נותני שירות בישראל. אם זה היה חוקי היינו משאירים לו שם 10k במזומן כאות תודה. אבל נסתפק בלית ברירה במכתב תודה;)

שלי אוהב/ת את זה.
  7. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

אם לא אכפת לך לבזבז קצת זמן והרבה ביוקרטיה אפשר לבד.

8. לנצח נתהה

לנצח נתהה משתמש ותיק

שכרנו את שירותיו של עו"ד לפני שנה בערך שרצה עשרים אחוז מהסכום. ישתבח שמו שהוא לא הצליח:lol:
    בסופו של דבר הלכנו פעם אחת למשרד הפנים,ופעמיים לחברה הפיננסית והכסף הגיע. כנראה שהיה לנו הרבה מזל וגם עצות טובות פה

9. AIML

AIML משתמש ותיק

זה קל. סביר שהוא אכן נכתב כמוטב רק לא טרחו לעדכן במערכת -- קורה אצלי בקביעות. במבחן התוצאה התברר שהסכום אכן שייך לו, רק צריך להזיז את האצבע טיפה בשביל לראות את זה. נשמע שהפקיד פשוט הואיל בטובו לעשות את העבודה שלו, ולא מגיעה לו תודה מיוחדת. ההפך - היו צריכים לחסוך מכם את הטירטור.

לנצח נתהה אוהב/ת את זה.
  10. AIML

AIML משתמש ותיק

יתכן שמדובר בשיטת מצליח המפורסמת. אם מתוך כל X מטורטרים אחד מתיאש הקופה מרוויחה.

11. לנצח נתהה

לנצח נתהה משתמש ותיק

אבל זה מה שמוזר. מצד אחד נשלח מכתב שהיה אמור לטרטר אותנו- בלי פרטים ברורים ובלי הודאה שהכסף שייך לאבא שלי ,ומצד שני הפקיד הצליח דרך הטלפון למצוא איזו מנהלת שמצאה דף ששייך את הכסף אליו. התנהלות לא ברורה

12. AIML

AIML משתמש ותיק

לזכרוני הם חייבים לשלוח מכתב בגלל חוק או תקנה שחוקקה בעיקבות חשיפת הסכומים שנשארים אצליהם

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
תעודת זהות ביומטרית אוף טופיק ‏21/5/17
משפחה חדשה \ תעודת זוגיות אוף טופיק ‏6/1/16
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.