• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים - למכור ולעבור, או לא לגעת?

קוואליר

משתמש רשום
דירוג
8
שלום,

יש לי היום תעודות סל קסם S&P500, שנרכשו לפני כעשור, בערך מיליון ש"ח. דמי ניהול גבוהים יחסית.
השקעות חדשות כבר נכנסות לתעודות סל של BLACKROCK (ishares) בגלל דמי הניהול הנמוכים יותר.

השאלה שלי - האם כדאי לי למכור את כל האחזקה שלי בקסם (ולשלם מס), ולרכוש בסכום (לאחר ניכוי מס) BLACKROCK על מנת לשלם דמי ניהול מופחתים?
או - לא לגעת במה שכבר קניתי?

תודה.

על התעודה הישראלית יש מיסוי ריאלי ששווה בערך 0.5% . זה מאזן את דמי הניהול הגבוהים.

אני הייתי מוכר את האחזקה רק בשביל הפרינציפ, אבל כלכלית כנראה שעדיף להמשיך להחזיק.

צריך לעשות חישוב באקסל.
עוד כמה זמן אתה רוצה חשיפה ל s&p?
אתה צריך לעשות 2 עמודות-עמודה אחת לתרחיש שאתה מוכר, משלם, מס וקונה את התעודה של בלקרוק. עמודה שניה שאתה נשאר עם התעודה שיש לך כרגע.
תניח תשואה זהה עבור 2 העמודות. תתחשב בדמי ניהול הרלוונטים בכל עמודה ותריץ קדימה את השנים.

צריך לעשות חישוב באקסל.
אתה צריך לעשות 2 עמודות-עמודה אחת לתרחיש שאתה מוכר, משלם, מס וקונה את התעודה של בלקרוק. עמודה שניה שאתה נשאר עם התעודה שיש לך כרגע.
תניח תשואה זהה עבור 2 העמודות. תתחשב בדמי ניהול הרלוונטים בכל עמודה ותריץ קדימה את השנים.
ולא לשכוח למכור בסוף הסימולציה את הכל ולחשב את המס.
ההבדל בין התרחישים הוא רק הריבית על המס ולא המס עצמו.

ולא לשכוח למכור בסוף הסימולציה את הכל ולחשב את המס.
ההבדל בין התרחישים הוא רק הריבית על המס ולא המס עצמו.
לא מדויק.
אם הוא מתכנן להוציא את כל הכסף בשביל רכישה משמעותית (נניח דירה) אז אתה צודק, אבל אם הוא מתכנן על הכסף למשיכה של קצבה (נניח עבור פרישה מוקדמת) אז יש מצב שהוא אף פעם לא יצטרך למכור את *הכל*.

בנוסף למה שנכתב מעלה צריך להתחשב גם במס יסף של 3% על הכנסות שנתיות מעל כ 650,000 ש"ח (מכל מקורות ההכנסה / רווח הון ביחד) - במקרה כזה אם החלטת למכור, כדאי לשקול מכירה לאורך מספר שנות מס.

אני הייתי מוכר את האחזקה רק בשביל הפרינציפ, אבל כלכלית כנראה שעדיף להמשיך להחזיק.
היית בוחר בהחלטה הפחות כלכלית רק כדי "להעניש" את הקרן?

כבר עשיתי את זה מספר פעמים.
תראה, בכל מקרה ההבדלים הם קטנים מהסיבות שרשמתי (מיסוי ריאלי, ההפרש הוא רק על ריבית המס) אז מבחינתי ההרגשה הטובה מפצה על כך.
אם מספיק משקיעים ינהגו כך אז אולי נראה פחות את הפרקטיקה של מלכודות מס.

יש צפי לעליית דמי ניהול בתעודה הנוכחית? ממה שהבנתי בלאקרוק נוטים להשאיר דמי ניהול לאורך זמן ואולי אפילו להוריד כמו שקרה עם הקרנות שלהן שנסחרות בת"א,
עוד סיבה להתחיל לצאת בהדרגה כדי לא לפנק את המדינה במס ייסף.
האמת שאני נמצא במצב ההפוך , אני משקיע בקרן מחקה SP500 של הראל עם 0% דמי ניהול, מתלבט האם כדאי לי להיכנס לבלאקרוק עם 0.07% להשקעה ארוכת טווח או להמשיך בהראל עם סיכוי סביר לעליית דמי ניהול בעתיד הקרוב (הם כבר שנתיים עם 0% דמי ניהול)

יש צפי לעליית דמי ניהול בתעודה הנוכחית? ממה שהבנתי בלאקרוק נוטים להשאיר דמי ניהול לאורך זמן ואולי אפילו להוריד כמו שקרה עם הקרנות שלהן שנסחרות בת"א,
עוד סיבה להתחיל לצאת בהדרגה כדי לא לפנק את המדינה במס ייסף.
האמת שאני נמצא במצב ההפוך , אני משקיע בקרן מחקה SP500 של הראל עם 0% דמי ניהול, מתלבט האם כדאי לי להיכנס לבלאקרוק עם 0.07% להשקעה ארוכת טווח או להמשיך בהראל עם סיכוי סביר לעליית דמי ניהול בעתיד הקרוב (הם כבר שנתיים עם 0% דמי ניהול)
אתה לא במצב ההפוך, אתה באותו מצב רק שנה שנתיים אחורה.
אישית סיננתי החוצה כל קרן שגובה 0% - זה רק אומר שבוודאות היא תעלה דמי ניהול בהמשך.
האם דמי הניהול, לכשיעלו, יהיו פחות מ0.07 של בלאקרוק? אולי. האם החיסכון של שנה שנתיים בהם עושה את זה שווה? אולי.
אישית מעדיף לשלם סכום נמוך עם סבירות נמוכה לעלייה, מאשר לא לשלם כלום עם סבירות גבוהה לעלייה משמעותית.

אתה לא במצב ההפוך, אתה באותו מצב רק שנה שנתיים אחורה.
אישית סיננתי החוצה כל קרן שגובה 0% - זה רק אומר שבוודאות היא תעלה דמי ניהול בהמשך.
האם דמי הניהול, לכשיעלו, יהיו פחות מ0.07 של בלאקרוק? אולי. האם החיסכון של שנה שנתיים בהם עושה את זה שווה? אולי.
אישית מעדיף לשלם סכום נמוך עם סבירות נמוכה לעלייה, מאשר לא לשלם כלום עם סבירות גבוהה לעלייה משמעותית.
אתה צודק, אנחנו במצב דומה.
הכוונה שלי היתה שאני בתחילת הדרך בהשקעה ואני עומד בפני השקעה של החלק הגדול.
מסכים איתך לגבי ההעלאה הוודאית של דמי הניהול. כישעלו אמכור הכל, מדובר על סכום קטן יחסית.

על התעודה הישראלית יש מיסוי ריאלי ששווה בערך 0.5% . זה מאזן את דמי הניהול הגבוהים.

והאם המצב הוא דומה אבל עם קרן מחקה לדוגמא mtf msci world עם דמי ניהול של 0.39 , האם עדיין המיסוי הריאלי גובר על הדמי הניהול האטרקטיביים של בלאקרוק ?
אני מודע לזה ש msci world ו msci acwi הם מדדים שונים אבל עדיין התפשרות בשביל לא ליצור אירוע מס על 650k שח.

והאם המצב הוא דומה אבל עם קרן מחקה לדוגמא mtf msci world עם דמי ניהול של 0.39 , האם עדיין המיסוי הריאלי גובר על הדמי הניהול האטרקטיביים של בלאקרוק ?
קרא כאן:

אתה מתמקד בפרטים הכי פחות חשובים.

פוסט ראשון שלי. סליחה מראש אם אני כותב דברים לא נכונים, אשמח מאוד אם תתקנו אותי. בפורום זה, ראיתי כמה פעמים הנחה כי קרן סל כמו קסם S&P500 ממוסה ריאלית עם רווחים שמתחשבים באינפלציה (בניגוד להתחשבנות בדולר), וזה נראה לי לא נכון. כהוכחה:
  • מכרתי מניות מקרן זו השנה! המס היה בדיוק 25% מהרווח הנומינלי (אשמח כמובן אם מסתבר שנפלה טעות)
  • מטבע הקרן מוגדר במפורש כדולר במסמך שנקרא "דוח מעבר לקרן סל" מ-2018 (אגב, לא הבנתי איך מוצאים תשקיף של הקרן...)
אם זה נכון, שני לקחים:
  • כמו שמישהו אחד כתב בפורום זה, אני מאמין בהכללה הבאה: לקרן סל בשקלים על מניות זרות תהיה אפשרות של יתרון של מיסוי ריאלי מבוסס אינפלציה *רק* אם היא מכסה כמה מדינות עם מטבעות שונים (כמו MSCI WORLD). בקיצור, קרן על S&P500 או ניקיי אוכלת אותה כי יש לה מטבע מוגדר היטב.
  • אם אכן המיסוי של קרן סל ישראלית *לא* עדיף על זה של הקרן של בלקרוק בישראל, יותר קשה להצדיק אותה.

אני מודע לזה ש msci world ו msci acwi הם מדדים שונים אבל עדיין התפשרות בשביל לא ליצור אירוע מס על 650k שח.
היתרון הגדול בעיניי של הקרנות של בלאקרוק הוא שהן נותנות לך ראש שקט ויציבות לטווח ארוך.
אתה לא צריך לחיות בחשש שיעלו לך את דמי הניהול ותתקע עם רווחים כלואים כמו בקרנות ישראליות.

לא ממליץ ולא מייעץ.

נערך לאחרונה ב:
היתרון הגדול בעיניי של הקרנות של בלאקרוק הוא שהן נותנות לך ראש שקט ויציבות לטווח ארוך.
אתה לא צריך לחיות בחשש שיעלו לך את דמי הניהול ותתקע עם רווחים כלואים כמו בקרנות ישראליות.

לא ממליץ ולא מייעץ.
למרות שמ 2018 (ממתי שרכשתי) אין שינוי בדמי ניהול ב mtf msci world ועם התחרות שיש להם עכשיו עדיין יש סיכוי שהדמי ניהול יעלו ?

למרות שמ 2018 (ממתי שרכשתי) אין שינוי בדמי ניהול ב mtf msci world ועם התחרות שיש להם עכשיו עדיין יש סיכוי שהדמי ניהול יעלו ?
מגדל נוטים לשמור על דמי הניהול.
אבל אי אפשר לדעת, לדוגמה IBI העלתה את דמי הניהול של הסנופי ל- 0.4% למרות התחרות.

צריך לעשות חישוב באקסל.
התשואה זהה?
אני זוכר מהשוואה של מחקי S&P 500 בין תעודת סל ishares לקופת גמל להשקעה שהראשונה נותנת תשואה עודפת של כחצי אחוז בגלל שיטת עקיבה שלה (מחזיקה בנכסים ממש במקום עקיבה סינטטית), או מהשוני במדיניות דיווידנדים (חלוקה לעומת צבירה), או סיבה אחרת. אולי תקף גם במקרה הזה?

פותח האשכול: זו כאמור שאלה לאקסל. אישית הייתי נוטה למכירה גם בגלל הפרנציפ.

למה לא? בהרבה מקרים הייתי מעדיף להפסיד מאשר שרמאים ירוויחו על הגב שלי.
יש כאן שאלה האם הקרן העלתה דמי ניהול ועבדה בצורה נכלולית או שפשוט דמי הניהול היו גבוהים מלכתחילה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
T תעודות סל- המינימום לקניה שוק ההון 6
O תעודות סל איריות ומיסים בברוקר זר מיסים 14
M עזרה טופס 135 - תעודות סל ומניות מיסים 2
I איפה ניתן למצוא דמי ניהול של תעודות סל שוק ההון 5
ח הפיכת קרן השתלמות לIRA ורכישת קרנות/תעודות סל עוקבות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 10
ל מחפש תעודות סל שוק ההון 0
G תעודות סל מוזרות של הודו שוק ההון 29
E למה הרוב הגדול מעדיף תעודות סל על פני מניות? שוק ההון 162
G קניית קרנות סל באירופה על פני תעודות סל ישראליות שוק ההון 13
M קרנות מחקות או תעודות סל על סקטורים שוק ההון 0
סשה תעודות סל בנקים חו"ל שוק ההון 2
M תעודות סל של קסם שוק ההון 1
חתול לילה חיפוש נתונים היסטורים של תעודות סל שוק ההון 2
נ תעודות סל הפכו לקרנות סל? שוק ההון 1
Odnight חוזר אליכם בבקשת עזרה - או איך למצוא את הקרנות/תעודות סל הישראליות המתאימות שוק ההון 2
W קרנות מחקות בהלמן אלדובי(IBI) מול תעודות סל ב-IRA, הפרשים שדורשים חקירה? שוק ההון 2
E האם יש קורלציה שלילית בין תעודות סל לבין קרנות REIT? שוק ההון 6
B קרנות סל או תעודות סל? שוק ההון 2
R תעודות הסל הופכות לקרנות סל, מה לעשות? שוק ההון 4
A האם קיים מאגר מידע העוקב אחר דמי ניהול של קרנות/תעודות סל בארץ? שוק ההון 18
א תעודות סל- לא פשוט כמו שחשבתם דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 8
J תיק מנוהל עוקב מדדים עם תעודות סל באפס עמלות שוק ההון 68
L תעודות סל של סין שוק ההון 10
גרהם נתוני תעודות סל שוק ההון 4
L חיקוי סנופי באמצעות תעודות סל במקום קרנות מחקות שוק ההון 2
nmac ETF בישראל במקום תעודות סל שוק ההון 25
Et1 תעודות סל לא סטנדרטיות.. שוק ההון 2
S שאלות בנושא תעודות סל אג"ח שוק ההון 3