• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תעדוף ומעקב התפתחות אישית

sagilevi

משתמש רגיל
דירוג
229
שלום. הייתי שמח לדעת איך אתם מתעדפים ועוקבים אחרי התפתחות אישית.

אם מחלקים את זה לקריירה (עבודה) + כל השאר:

1. קריירה/עבודה עיקרית - לימוד והתפתחות בתחום העבודה העיקרי כשכיר/עצמאי
2. כל השאר - העשרה, תחביבים, תחומי עניין וכו' - כולל גם השקעות, DIY.

בכל אחד מהתחומים אפשר ללמוד דרך קורסים, פודקאסטים, סרטונים, ספרים, מאמרים ועוד.

אז יש גם הרבה תחומים שאפשר ללמוד, וגם הרבה חומרים לכל אחד מהם - וכל זה בפלטפורמות שונות (ספרים פיזיים או בקינדל, מאמרים באינטרנט, פודקאסטים שאתם שומעים בדרכים או בספוטיפיי, קורסים וכו'). איך מחליטים איזה תחום יותר חשוב לקריירה, איזה ספר לקרוא קודם, פודקאסט לשמוע.. בהינתן שהזמן לא אינסופי, צריך לתעדף.

איך אתם מתעדפים מבין כל הדברים בצורה יעילה?
האם אתם משתמשים בכלי/שיטה כלשהי למעקב אחר התקדמות?

אני באופן אישי הגעתי להבנה שתיעדוף מהסוג הזה יותר גורע מאשר עוזר ברוב המקרים. כל זמן שמביטים על החיים בראיית מאקרו ולא מיקרו. במיקרו זה עוזר.

נערך לאחרונה ב:
אז יש גם הרבה תחומים שאפשר ללמוד, וגם הרבה חומרים לכל אחד מהם - וכל זה בפלטפורמות שונות (ספרים פיזיים או בקינדל, מאמרים באינטרנט, פודקאסטים שאתם שומעים בדרכים או בספוטיפיי, קורסים וכו'). איך מחליטים איזה תחום יותר חשוב לקריירה, איזה ספר לקרוא קודם, פודקאסט לשמוע.. בהינתן שהזמן לא אינסופי, צריך לתעדף.

זה מירוץ רעיל שאין לו סוף. אני קורא ולומד את מה שמעניין אותי ברגע נתון ועובר הלאה.
הרצון למקסם את הפרודקטיביות למקסימום האפשרי ישחוק אותך.

תנשום אתה לא תספיק הכל בחיים וזה בסדר גמור

איך מחליטים איזה תחום יותר חשוב לקריירה, איזה ספר לקרוא קודם, פודקאסט לשמוע.. בהינתן שהזמן לא אינסופי, צריך לתעדף.
תלוי בך לגמרי. תשאל את עצמך מה המשקל שאתה נותן לכל גורם בקבלת ההחלטה.
קח בחשבון גם שהחלטה היא לא תהליך רציונלי בלבד, חלק מההחלטות החשובות (ולמרבה ההפתעה, אף הטובות) בחיי נבעו מאינטואציה, או שיקולים שהם לא רציונלים בבסיסם.

נכון, ליצור רשימה של מה עדיף יכול לתת פריים טוב לתמונה הכללית אבל ברזולציה קטנה יותר חשוב גם שיהיו מניעים פנימיים כמו משיכה, סקרנות, מוטיבציה, השראה, מה מעורר אותך, מה מסב הנאה, מה גורם לך לרצות עוד.

אתה יכול להתייחס להתפתחות אישית כאל pie chart, כמו שמתואר ב post הזה:
https://paullaherty.com/2014/11/30/work-life-balance/
זה יכול לעזור למקד איפה רוצים להשקיע אנרגיה (או להוריד אנרגיה ) וכמה.
למשל, אתה הגדרת 2 חצאים לפאי: קריירה וכל השאר. אולי תרצה לפרוט כל אחד מהם לפרוסות מדוייקות יותר. אולי דווקא אחד מהם תרצה לפרט יותר , ואת השני כרגע לא לגעת.

ובאופן כללי 2 רעיונות מנחים: מצד אחד, במה אני בוחר להתמקד היום, השבוע? ומצד שני, לא הכל בשליטה שלי.

בסוף צריך ליצור איזשהו איזון בין התכנון לטווח הארוך לארוחת הבוקר.

אפשר לכתוב יופי של חזון ולהמשיך להיות בטטת כורסא.

אז אני רושמת יעדים כללים אחת לשנה, בערב היומולדת (חודש לפה או לשם בנחת), זה יוצא אצלי בערב החגים, אז מתישהו לפני/ אחרי פסח אני חוזרת לשם.

אז החזון הכללי נותן לי כיוון ומזכיר לי מה אני בעצם רוצה וחשוב לי, אבל אני לא בודקת את עצמי עם צ'ק ליסט ימיו

בסוף זה להתעורר יום אחרי ולעשות את מה שחשוב לי באמת: להיות עם היקרות לי, לרוץ, לקרוא, לשמוח

בהצלחה

אה,
והשיטה שלי היא קובץ אקסל
פשוט

כמה מחשבות:
- למידה, התפתחות מקצועית זה לא בסתירה לעבודה עצמה. בעבודה אתה גם לומד מעצם העשייה, מהדרכות, מעובדים אחרים וכדומה.
- אישית, אני רואה קשר בין התפתחות מקצועית לשכר ותגמול. כמובן, זה לא מיידי ולא בהכרח מתוזמן. אז הנה המדידה שלי.
- תחביבים וכדומה בהכרח מחוץ לשעות העבודה ויש תקופות שהם דומיננטיים יחסית ופחות. זה בסדר, איך שמסתדר ומה שמתאים למשק הבית. לא מודדת...

בכללי, נמנעת ממדידת שעות בעבודה ובחיים. זה לא מוביל אותי למקום נכון, ולא מחשבנת שום כלום לאחרים. תחיה ותן לחיות.

מקווה שלא רק בילבלתי אותך

אני לרוב לא מבצע מעקב אך כשיש משהו שחשוב לי, מכניס למשימות היומיות בתוכנה לניהול משימות. למשל, יש ימים שמופיע שם "לקרוא ספר". "לחקור על x".
המנהל את הדברים האלו בהתאם לפארטו של היום

נושאים דומים

Back
למעלה