• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תמהיל משכנתא

bartsimpsons

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם,

לקראת רכישה של דירה ראשונה, יש לי מספר התלבטויות/שאלות בנוגע למשכנתא ואשמח לעזרה.

קצת רקע - הון עצמי נזיל של כ-1.5 מיליון שקלים, עוד תיק השקעות וקרן השתלמות עם סכומים מכובדים, שאני לא מעוניין לגעת בהם לטובת רכישת הדירה. אנחנו מעוניינים לרכוש דירה בכ-2 מיליון ש"ח, ככה שנזקק לכחצי מיליון ש"ח משכנתא.
נוכל לעמוד יחסית בקלות בהחזר חודשי של כ-8 אלף ש"ח.

1. בהתחשב בנתונים הללו, אילו ריביות ניתן להשיג היום ובאיזה תמהיל?
2. בקצב החסכון הנוכחי שלנו, אני מעריך שנוכל תוך מספר בודד של שנים (לא יותר מ-5) לפרוע לחלוטין את המשכנתא - איך לשקלל את המידע הזה בבחירת התמהיל?
3. שאלה טכנית - כמה זמן לפני רכישת הדירה כדאי להתחיל להניע את תהליך לקיחת המשכנתא?

תודה מראש.

שלום לכולם,

לקראת רכישה של דירה ראשונה, יש לי מספר התלבטויות/שאלות בנוגע למשכנתא ואשמח לעזרה.

קצת רקע - הון עצמי נזיל של כ-1.5 מיליון שקלים, עוד תיק השקעות וקרן השתלמות עם סכומים מכובדים, שאני לא מעוניין לגעת בהם לטובת רכישת הדירה. אנחנו מעוניינים לרכוש דירה בכ-2 מיליון ש"ח, ככה שנזקק לכחצי מיליון ש"ח משכנתא.

2. בקצב החסכון הנוכחי שלנו, אני מעריך שנוכל תוך מספר בודד של שנים (לא יותר מ-5) לפרוע לחלוטין את המשכנתא - איך לשקלל את המידע הזה בבחירת התמהיל?
3. שאלה טכנית - כמה זמן לפני רכישת הדירה כדאי להתחיל להניע את תהליך לקיחת המשכנתא?

תודה מראש.

היי

כדי להפחית בריביות, ומאחר ומדובר בהלוואה לטווח קצר יחסית, כדאי לשלב את מסלול הפריים, ריבית משתנה כל 5 שנים עם הצמדה למדד, אולי אפילו מסלול של ריבית קבועה עם הצמדה למדד.

בהצלחה !

תנאי הפתיחה שלך מצוינים. אתה מבקש אחוז מימון נמוך, זה משמעותי מבחינת הריבית שהבנק יציע.
מקווה שאני לא עובר על איזשהו כלל פה בפורום, אבל ממליץ לך לשאול גם בפורום של משכנתא גורו, הם ידעו לנקוב ממש במספרים מבחינת לאיזה ריבית אתה יכול לשאוף להגיע. (בד"כ בצירוף שיווק עצמי, של "אם לא תשיג את זה לבד תפנה אלינו, זה מה שאנחנו יודעים להשיג". אבל אפשר חהתעלם מזה ופשוט להבין מה החסם התחתון שלך)

בשביל שתקבל סדר גודל, ל-5 שנים ללא ריבית בכלל התשלום יהיה 8,333 לחודש ובריבית 2.5% יהיה 8,874 לחודש.
אם תגדיל ל-6 שנים יהיה יותר חופש להגיע ל-8000 ש"ח בחודש שאתה רוצה בכל ריבית שיציעו לך:
בריבית 2.5% תשלם 7,485 ש"ח לחודש.
בריבית 3% תשלם 7,597 ש"ח לחודש.
בריבית 3.5% תשלם 7,709 ש"ח לחודש.
עם חלק פריים וחלק משתנה לא חושב שתהיה לך בעיה לקבל ריבית ממוצעת נמוכה מאוד, בטח לטווח קצר ובאחוז מימון נמוך כזה.

שלום לכולם,

תודה מראש.
לגבי "מתי להניע וכו"
אם מדובר בתיק קלאסי (דירה יד שניה בטאבו) הייתי מתחיל תהליך כ40 ימי עסקים לפני מועד תשלום היתרה.
בעסקאות מורכבות יותר (כגון דירה בבניה, חברה משכנת, חריגות בניה) הייתי מתחיל הרבה יותר (בערך כפול)
ג.נ. אני מנהל עסק ייעוץ משכנתאות

באחוז מימון כזה הייתי שוקל משהו שנקרא "מסלול פיתוי" - לוקחים יותר משכנתא ממה שצריכים (אבל פחות מ45% מימון) כאשר אחד מהמסלולים הוא פחות טוב עבורך ויותר טוב עבור הבנק ואז, יום לאחר לקיחת המשכנתא סוגרים את המסלול הנל ונשארים עם משכנתא משופרת (צריך לוודא כמובן שניתן לסגור בלי קנסות).
ניתן לדוגמא להגיע ככה לאחוז פריים גבוה מ33% ועוד.

המון תודה לכולם על התשובות!

נעשה 2 סימולציות, אחת עם 2 מסלולים, 42% מימון שמורכב מ- 66% קל"צ ו- 33% פריים. סימולציה שניה עם 3 מסלולים, 56% מימון שמורכב מ-50% קל"צ, 25% קל"צ ו-25% משתנה כלשהי. סוגרים מיד את המשתנה ונשארים עם אותם יחסים כמו הסימולציה הראשונה.
אדון פיץ' טוען שסימולציה ב' תהיה כלכלית יותר.

לא הבנתי מה זה אומר.
אתה מגדיל את הפריים.
אתה יכול להוזיל את הקלצ בגלל הפתיון.
שני אלה יוזילו לך את העלות הכוללת הרבה יותר מאשר אם תקבל עוד 0.1 או 0.2 אחוז בריבית.

תחשוב על משכנתא 33% פריים ב1.25% או 50% פריים ב1.5%. מה יהיה יותר זול?

50% קל"צ, 25% פריים.

האם הריבית דריבית שהבנק מחשב היא שנתית או שהוא עושה טריק ומחשב חודשית את הריבית דריבית וכך גורם לריבית השנתית להיות יותר גבוהה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L חוות דעת על תמהיל משכנתא + מיקוח ריביות נדל"ן 8
מ דעה על תמהיל משכנתא נדל"ן 0
ttmoon תמהיל משכנתא, דירה ראשונה להשקעה, מחיר למשתכן נדל"ן 0
ב חוות דעת תמהיל משכנתא נדל"ן 30
A תמהיל משכנתא מחודש מאי 2022, סילוקין ותוכנית המשך. דעות והמלצות? נדל"ן 7
ד תמהיל וריביות משכנתא נוכחית נדל"ן 37
A חוות דעת תמהיל משכנתא נדל"ן 7
A שאלה לגבי תמהיל משכנתא -- אוקטובר 2022 נדל"ן 11
י תמהיל משכנתא לדירת מגורים נדל"ן 7
R לקיחת משכנתא -דירה מקבלן ללא ליווי בנקאי (שווה להיכנס גם מי שמעוניין לראות תמהיל לי זה עזר :) ) נדל"ן 9
T תמהיל משכנתא - אפריל 2022 נדל"ן 9
B חוות דעת - תמהיל משכנתא נדל"ן 5
O תמהיל משכנתא - חוות דעת נדל"ן 1
השועל תמהיל משכנתא | דירה ראשונה להשקעה טווח רחוק נדל"ן 44
O בניית תמהיל משכנתא התחלתי נדל"ן 35
S תמהיל משכנתא לדירה ראשונה להשקעה לטווח ארוך נדל"ן 2
O תמהיל משכנתא המיועדת למחזור - דגשים נדל"ן 8
ה השקעת הנדל"ן הראשונה שלי והתלבטות לגבי תמהיל משכנתא נדל"ן 17
Harvey תמהיל משכנתא לבניה של כ1.5m נדל"ן 17
M תמהיל משכנתא נדל"ן 1
P באיזה תמהיל משכנתא לבחור? דירת מחיר למשתכן בנתיבות נדל"ן 10
O תמהיל משכנתא עבור דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 5
ע מחשבות על תמהיל משכנתא בזמנים של ריבית נמוכה נדל"ן 4
A תמהיל משכנתא עם פירעון חלקי נדל"ן 19
א תמהיל משכנתא - אודה לחוות דעתכם נדל"ן 4
G תמהיל משכנתא, יותר מידי קל"צ? נדל"ן 5
י תמהיל משכנתא 2/3 פריים נדל"ן 9
ע תמהיל משכנתא נדל"ן 2
$ תמהיל משכנתא 50% פריים נדל"ן 33
S הצעות לשיפור תמהיל משכנתא נדל"ן 11
ש תמהיל משכנתא החזר פיתוי נדל"ן 16
D תמהיל משכנתא לדירה למגורים נדל"ן 47
U עזרה עם תמהיל משכנתא (בעיקר למינוף) נדל"ן 3
M תמהיל משכנתא, אשמח להתייחסות מצדכם. צרכנות פיננסית 88
B דעתכם על תמהיל משכנתא וריביות נדל"ן 10
N דעתכם על תמהיל משכנתא שחשבתי עליו צרכנות פיננסית 2
ל הלוואת משכנתא בסך של 230,000 ש''ח, עזרה לגבי בניית תמהיל נכון נדל"ן 42
N תכנון תמהיל משכנתא בגובה 350,000 ש"ח + טוויסט שלי נדל"ן 25
C אסטרטגיה לבניית תמהיל משכנתא צרכנות פיננסית 53
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
mk1 השתלמות IRA תמהיל מניות שוק ההון 4
V חוות דעתכם על תמהיל עם יועץ נדל"ן 20
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
G תמהיל השקעה ישראל - חו"ל שוק ההון 3
E תמהיל השקעה לחוסך צעיר בן 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S שאלת בירור לגבי תמהיל התיק בהגעה לפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
מ תמהיל קרנות איריות/אמריקאיות שוק ההון 18
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ש תמהיל והצעה מהבנק דעתכם נדל"ן 12

נושאים דומים

Back
למעלה