• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תמהיל למשכנתא שהוצע

YoungVester

משתמש רשום
דירוג
0
שלום, אני עם הון של כ-550 אלף, הכנסה קבועה של כ21 בחודש,
מעוניין לקנות דירה בשווי מיליון 700, קיבלתי הצעה לתמהיל ורציתי לדעת איך הייתם משפרים (לקחתי עבור 25% הון עצמי בלבד אבל ניתן להגדיל/לשחק עם זה),
כולם עבור 15 שנה.

קבועה צמודה - - 1.6 420 אלף
משתנה צמודה כל 5 - 1.41 531 אלף
פריים(מינוס 0.65) - 0.95 300 אלף.

דירה ראשונה וזאת הצעה ראשונה לפני שאמשיך לעוד בנקים, הייתי שמח להצעות/עזרה איך לשפר ומה לשנות.
תודה!

@YoungVester ככלל הריביות נמוכות, אני מניח בזכות התמהיל שבחרת.
תוכל להתייחס מדוע בחרת ב 42% משתנה?

אתה מאוד חשוף למדד, בתקופה בה הצפי לאינפלציה גבוהה. למה קבועה צמודה ולא קל"צ? למה אחוז פריים נמוך?
זה תמהיל שאתה בחרת או שזו ההצעה של הבנק בלי שביקשת תמהיל מסוים?

@YoungVester ככלל הריביות נמוכות, אני מניח בזכות התמהיל שבחרת.
תוכל להתייחס מדוע בחרת ב 42% משתנה?
אתה מאוד חשוף למדד, בתקופה בה הצפי לאינפלציה גבוהה. למה קבועה צמודה ולא קל"צ? למה אחוז פריים נמוך?
זה תמהיל שאתה בחרת או שזו ההצעה של הבנק בלי שביקשת תמהיל מסוים?
זאת הצעה ראשונית שקיבלתי ממזרחי, מתכוון לנסות לעשות מכרז עם עוד בנקים, ורוצה להיות מוכן יותר ולדעת לאן לכוון, האם בפריים אני לא חשוף גם לשינויים של בנק ישראל מבחינת עלייה? איך הייתם משנים את התמהיל?
תודה!

כמה נקודות:

שועלי הנדל'"ן (ובפרט @אורי ג. ) לא אוהבים הצמדה. נסה לבדוק את שני המסלולים הראשונים בגרסה הלא מוצמדת. ככה אתה לוקח שקט וביטוח...
אולי לנסות להגדיל פריים קצת? שבמקרה הצורך (אם יתפוצץ למעלה) - תפרע אותו (וללא עמלה)

יכול לומר שתמיד עדיף קודם להיסגר על מסלול, ואז להתחיל לקבל הצעות. אחרת, הם ינסו לעשות את הטריק הכי מלוכלך בעולם השיווק: להוליך אותך סחור סחור, להציע לך תמהילים שלא היית מעז להעלות על דעתך, לשחק ולבלבל אותך.
סמוך עליי - יהיה לך קשה להשוות תפוחים לאגסים לגויאבות.
למרות שגויאבה זה הכי טעים.

לא ממליץ לא מייעץ

כמה אתה יכול להחזיר בחודש? האם יש צפי לגידול בהוצאות בעתיד (ילדים, תכניות אחרות)? האם אתה יכול להרשות לעצמך קפיצות בהחזר במצב של עליית ריבית או מדד? האם אתה מתכנן לסגור חלק מהסכום בפירעון מוקדם בשנים הקרובות?

האם בפריים אני לא חשוף גם לשינויים של בנק ישראל מבחינת עלייה? איך הייתם משנים את התמהיל?
כן, גם בפריים אתה חשוף.

אין פה וודאות, החלטה שלך משקללת את מה שאתה מעריך שיהיה בעתיד, לרבות איזונים, ויכולת השתכרות עתידית שאולי תאפשר להחזיר פלח יקר.
החלק של המשתנה הוא היקר ביותר, קבלת הצעה לפלח של 42% ובגלל זה הפלחים האחרים זולים יותר.

ככלל נפוץ בפורום התמהיל של שליש,שליש,שליש.

אישית אני מעדיף לקחת יותר ממה שזול (היום).
קל"צ אתה מחוייב למינימום 33% , לי התאים 50% פריים ו 17% משתנה.
חלקנו רואה במשתנה אופציה לפלח שישמש מסלול פיתוי - מאפשר להוזיל את העלות הכוללת של המשכנתא, אבל מחייב להביא יותר הון עצמי.

אחרים המבקשים לנצל את הריבית הנמוכה היסטורית העדיפו לקבע 50% קל"צ ו 50% פריים, יש אינספור אפשרויות, אין וודאות בשום תמהיל ואין נכון לא נכון.
שים לב שקל"צ, ככל שתיקח לתקופה קצרה יותר יהיה זול יותר. ריבית הפריים לא תשתנה בגין אורך ההלוואה.

ממליץ לך לקרוא את מה שנכתב בנושא בפורום, ולעיין באתר משכנתאמן.
בהצלחה !

קל"צ אתה מחוייב למינימום 33%
כמעט נכון. אתה מחוייב לשליש בריבית קבועה. זה יכול להיות קל"צ או קבועה-צמודה או כל שילוב ביניהן.

כמה אתה יכול להחזיר בחודש? האם יש צפי לגידול בהוצאות בעתיד (ילדים, תכניות אחרות)? האם אתה יכול להרשות לעצמך קפיצות בהחזר במצב של עליית ריבית או מדד? האם אתה מתכנן לסגור חלק מהסכום בפירעון מוקדם בשנים הקרובות?
אני כרגע יכול להחזיר באיזור ה8.5 אלף בחודש בלי בעיה, וכן צפוי גידול בהכנסות, זה ממני לבד(רווק צעיר).
ועקרונית אני אוכל להרשות לעצמי לסגור חלק מוקדם יוצר מאחר וגם אם אקח 8.5 עוד אחסוך לא מעט כסף.

אני כרגע יכול להחזיר באיזור ה8.5 אלף בחודש בלי בעיה, וכן צפוי גידול בהכנסות
כלומר אתה יכול להרשות לעצמך את ה_גדלת הסיכון, ולקחת אחוז גבוה יותר של פריים, בו אתה נהנה מהריבית הנמוכה כיום.
זה ממני לבד(רווק צעיר).
אם זה ישתנה, גם ההוצאות וההכנסות שלך ישתנו. תנסה להעריך האם אתה צופה למשל שתביא ילדים בעשור הקרוב, והאם הגדלת ההוצאות תפגע ביכולת ההחזר שלך.
ועקרונית אני אוכל להרשות לעצמי לסגור חלק מוקדם יוצר מאחר וגם אם אקח 8.5 עוד אחסוך לא מעט כסף.
מצוין.
נשמע שאתה בטוח ביכולת ההחזר וגם יכול לבצע פירעון מוקדם במידת הצורך.
תשקול להגדיל את הפריים לאיזור ה50%. תשקול גם מסלול פיתוי, זה יוזיל לך את ההחזר הכולל.

מה שגם חשוב מאוד זה משך ההחזר של כל מסלול - אתה יכול באותו החזר חודשי כולל להאריך פריים ולקצר קל"צ כדי להוריד משמעותית את ההחזר הכולל.

תקרא במשכנתא מן ותשתמש במחשבון שלו כדי לקבל תחושה של איך נראית חיי המשכנתא לפי תמהילים שונים.

נערך לאחרונה ב:
כלומר אתה יכול להרשות לעצמך את ה_גדלת הסיכון, ולקחת אחוז גבוה יותר של פריים, בו אתה נהנה מהריבית הנמוכה כיום.

אם זה ישתנה, גם ההוצאות וההכנסות שלך ישתנו. תנסה להעריך האם אתה צופה למשל שתביא ילדים בעשור הקרוב, והאם ***** ההוצאות תפגע ביכולת ההחזר שלך.

מצוין.
נשמע שאתה בטוח ביכולת ההחזר וגם יכול לבצע פירעון מוקדם במידת הצורך.
תשקול להגדיל את הפריים לאיזור ה50%. תשקול גם מסלול פיתוי, זה יוזיל לך את ההחזר הכולל.

מה שגם חשוב מאוד זה משך ההחזר של כל מסלול - אתה יכול באותו החזר חודשי כולל להאריך פריים ולקצר קל"צ כדי להוריד משמעותית את ההחזר הכולל.

תקרא במשכנתא מן ותשתמש במחשבון שלו כדי לקבל תחושה של איך נראית חיי המשכנתא לפי תמהילים שונים.
האם יכול לתת דוגמה למסלול פיתוי בערך שאפשרי לקחת בהתחשב בנתונים שהבאתי וההון העצמי שיש לי? בדוגמה שהבאתי כאן השארתי 130 אלף בצד ולא הכנסתי אותם (כי לא צריך אותם בשביל המינימום).
תודה!

האם יכול לתת דוגמה למסלול פיתוי בערך שאפשרי לקחת בהתחשב בנתונים שהבאתי וההון העצמי שיש לי? בדוגמה שהבאתי כאן השארתי 130 אלף בצד ולא הכנסתי אותם (כי לא צריך אותם בשביל המינימום).
ראשית, אזכיר שאני איש אלמוני באינטרנט שלא מתעסק במשכנתאות למחייתו, קח את הדברים שלי בעירבון מוגבל.

בנוסף, יש כמה שרשורים על מסלול פיתוי - כדאי לקרוא אותם כדי לקבל השראה.

אם תיקח למשל 50% פריים, 33% קל"צ ו17% מ"צ, ומיד תפרע 130,000 מהמ"צ, תישאר עם סכום נמוך של 65,000 במ"צ, כך שעליית מדד לא תסכן אותך במיוחד. בשנים הקרובות תוכל לבצע פירעון מלא של היתרה.
זאת בתנאי שהבנק באמת מסכים להעמיס לך את הריבית על מסלול זה ובתמורה מפחית את הקל"צ בכמה עשיריות אחוז.

ראשית, אזכיר שאני איש אלמוני באינטרנט שלא מתעסק במשכנתאות למחייתו, קח את הדברים שלי בעירבון מוגבל.

בנוסף, יש כמה שרשורים על מסלול פיתוי - כדאי לקרוא אותם כדי לקבל השראה.

אם תיקח למשל 50% פריים, 33% קל"צ ו17% מ"צ, ומיד תפרע 130,000 מהמ"צ, תישאר עם סכום נמוך של 65,000 במ"צ, כך שעליית מדד לא תסכן אותך במיוחד. בשנים הקרובות תוכל לבצע פירעון מלא של היתרה.
זאת בתנאי שהבנק באמת מסכים להעמיס לך את הריבית על מסלול זה ובתמורה מפחית את הקל"צ בכמה עשיריות אחוז.
אני יכול לפרוע משתנה ישר? לא מותר לי רק כל 5 שנים?

אתה יכול לפרוע איזה מסלול שבא לך מתי שבא לך. על חלק מהמסלולים בחלק מהמקרים יש עמלת היוון מוקדם.

מעבר למה ש @אורי ג. רשם, גובה עמלת ההיוון נקבע לפי נוסחה קצת מייגעת שבגדול עושה את הדבר הבא:

1. בנק ישראל מפרסם מדי חודש את הריבית הממוצעת צמודת מדד ולא צמודת מדד, לפי תקופות ההלוואה (בקפיצות של 5 שנים).
2. לוקחים את הנמוך מבין הריבית הממוצעת מהחודש שבו לקחת הלוואה, לבין הריבית שקיבלת בפועל.
3. בעת מועד הפירעון, מסתכלים על ההפרש בין הריבית הממוצעת האחרונה שפורסמה לפי יתרת התקופה, למול הריבית מסעיף 2. אם הריבית הממוצעת החדשה גבוהה מהריבית שחישבת בסעיף 2, אז אין לך עמלת היוון.
אם הריבית שחישבת ב2 גבוהה מהממוצע כיום, אז לוקחים את ההפרש בינהם, כפול הסכום שאותו אתה פורע כפול מספר השנים שנותרו לנקודת היציאה הקרובה - במקרה של משתנה כל x שנים אז המכפלה היא בתקופה שנותרה עד x.

הרעיון במסלול פיתוי הוא לפרוע חלק מהמשכנתא עוד באותו חודש בו היא נלקחה, ולפני שבנק ישראל פרסם ממוצע ריביות חדש. במצב כזה מובטח לך שההפרש של סעיף 3 הוא 0, לכן עמלת ההיוון היא 0.
ובכל מקרה עמלת ההיוון במסלולים של ריבית משתנה הם נמוכים יחסית, כי יתרת התקופה על ההפרש מוכפלת לכך היותר ב x.

בדוגמה של 200,000 במשתנה צמודה כל 5 שנים, נניח שתרצה לפרוע את כל המסלול לאחר שנה, ונניח שהריבית הממוצעת תרד ב 0.3% (לא נשמע מאוד סביר, בסביבת הריבית הנמוכה של היום. אבל זה רק לצורך הדוגמה), אז עמלת ההיוון תהיה:
0.3% כפול 200,000 (קצת פחות כי הקרן אמורה להינגס קצת במשך השנה) כפול 4 שנים, סה"כ 2400 ש"ח כדי לפרוע את הכל.
אם תמתין למועד שינוי הריבית, תוכל לפרוע בו את המסלול או חלקו ללא דמי היוון.

מעבר למה ש @אורי ג. רשם, גובה עמלת ההיוון נקבע לפי נוסחה קצת מייגעת שבגדול עושה את הדבר הבא:

1. בנק ישראל מפרסם מדי חודש את הריבית הממוצעת צמודת מדד ולא צמודת מדד, לפי תקופות ההלוואה (בקפיצות של 5 שנים).
2. לוקחים את הנמוך מבין הריבית הממוצעת מהחודש שבו לקחת הלוואה, לבין הריבית שקיבלת בפועל.
3. בעת מועד הפירעון, מסתכלים על ההפרש בין הריבית הממוצעת האחרונה שפורסמה לפי יתרת התקופה, למול הריבית מסעיף 2. אם הריבית הממוצעת החדשה גבוהה מהריבית שחישבת בסעיף 2, אז אין לך עמלת היוון.
אם הריבית שחישבת ב2 גבוהה מהממוצע כיום, אז לוקחים את ההפרש בינהם, כפול הסכום שאותו אתה פורע כפול מספר השנים שנותרו לנקודת היציאה הקרובה - במקרה של משתנה כל x שנים אז המכפלה היא בתקופה שנותרה עד x.

הרעיון במסלול פיתוי הוא לפרוע חלק מהמשכנתא עוד באותו חודש בו היא נלקחה, ולפני שבנק ישראל פרסם ממוצע ריביות חדש. במצב כזה מובטח לך שההפרש של סעיף 3 הוא 0, לכן עמלת ההיוון היא 0.
ובכל מקרה עמלת ההיוון במסלולים של ריבית משתנה הם נמוכים יחסית, כי יתרת התקופה על ההפרש מוכפלת לכך היותר ב x.

בדוגמה של 200,000 במשתנה צמודה כל 5 שנים, נניח שתרצה לפרוע את כל המסלול לאחר שנה, ונניח שהריבית הממוצעת תרד ב 0.3% (לא נשמע מאוד סביר, בסביבת הריבית הנמוכה של היום. אבל זה רק לצורך הדוגמה), אז עמלת ההיוון תהיה:
0.3% כפול 200,000 (קצת פחות כי הקרן אמורה להינגס קצת במשך השנה) כפול 4 שנים, סה"כ 2400 ש"ח כדי לפרוע את הכל.
אם תמתין למועד שינוי הריבית, תוכל לפרוע בו את המסלול או חלקו ללא דמי היוון.
המון תודה לכם, מבחינת הריביות למה אני יכול לכוון בפיצול כזה?
האם קל"צ, 2.5%
משתנה צמודה כל 5, 1.51%
ופריים מינוס 0.65, 0.95%

סבירים בהתחשב בפיצול שציינת? (50% פריים, 33% קל"צ ו17% מ"צ) רוצה פשוט לדעת לאן אני אמור לכוון יחסית מבחינת הבנקים בפגישות הקרובות.
תודה!

המון תודה לכם, מבחינת הריביות למה אני יכול לכוון בפיצול כזה?
האם קל"צ, 2.5%
משתנה צמודה כל 5, 1.51%
ופריים מינוס 0.65, 0.95%

סבירים בהתחשב בפיצול שציינת? (50% פריים, 33% קל"צ ו17% מ"צ) רוצה פשוט לדעת לאן אני אמור לכוון יחסית מבחינת הבנקים בפגישות הקרובות.
תודה!
לכמה שנים כל מסלול?

סבירים בהתחשב בפיצול שציינת?
נראה מצוין.
אני יכול לתת כדוגמא את מה שאני הצלחתי להשיג: קלצ 2.2 (9 שנים) פריים 0.3- (25 שנים) משתנה צמודה 1.8% (מרווח כלשהוא..)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
V חוות דעתכם על תמהיל עם יועץ נדל"ן 20
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 24
מ דעה על תמהיל משכנתא נדל"ן 0
ttmoon תמהיל משכנתא, דירה ראשונה להשקעה, מחיר למשתכן נדל"ן 0
G תמהיל השקעה ישראל - חו"ל שוק ההון 3
ב חוות דעת תמהיל משכנתא נדל"ן 30
A תמהיל משכנתא מחודש מאי 2022, סילוקין ותוכנית המשך. דעות והמלצות? נדל"ן 7
ד תמהיל וריביות משכנתא נוכחית נדל"ן 37
E תמהיל השקעה לחוסך צעיר בן 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A חוות דעת תמהיל משכנתא נדל"ן 7
A שאלה לגבי תמהיל משכנתא -- אוקטובר 2022 נדל"ן 11
י תמהיל משכנתא לדירת מגורים נדל"ן 7
S שאלת בירור לגבי תמהיל התיק בהגעה לפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
מ תמהיל קרנות איריות/אמריקאיות שוק ההון 18
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ש תמהיל והצעה מהבנק דעתכם נדל"ן 12
R לקיחת משכנתא -דירה מקבלן ללא ליווי בנקאי (שווה להיכנס גם מי שמעוניין לראות תמהיל לי זה עזר :) ) נדל"ן 9
T תמהיל משכנתא - אפריל 2022 נדל"ן 9
T תמהיל IRA - פיזור גלובלי רחב - איזו חלופה אירית עדיפה ? שוק ההון 27
B חוות דעת - תמהיל משכנתא נדל"ן 5
O תמהיל משכנתא - חוות דעת נדל"ן 1
השועל תמהיל משכנתא | דירה ראשונה להשקעה טווח רחוק נדל"ן 44
O בניית תמהיל משכנתא התחלתי נדל"ן 35
S תמהיל משכנתא לדירה ראשונה להשקעה לטווח ארוך נדל"ן 2
O תמהיל משכנתא המיועדת למחזור - דגשים נדל"ן 8
ה השקעת הנדל"ן הראשונה שלי והתלבטות לגבי תמהיל משכנתא נדל"ן 17
N חוות דעת על תמהיל לרכישה דירה ראשונה נדל"ן 23
N תמהיל תיק ל 15 שנה לפחות מחקות מדד שוק ההון 0
Harvey תמהיל משכנתא לבניה של כ1.5m נדל"ן 17