• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תכנית ההשקעה שלי

chairscreen

משתמש רשום
דירוג
5
אחרי שקראתי את כל הפוסטים בבלוג והרבה מהשרשורים פה בפורום, ניסחתי תכנית השקעה-

עליי: בן 23, עובד בהייטק וגר עם ההורים כרגע כך שאני חוסך סכום די גדול כל חודש.
טווח ההשקעה: 10+ שנים. אני לא יודע מה ארצה לעשות עם הכסף או מתי אשתמש בו, אך מכיוון שקראתי שחשוב להגדיר לעצמי מטרה, החלטתי שהמטרה היא שתהיה לי האפשרות להפסיק לעבוד בעוד כ-15 שנה אם ארצה בכך. אולי היא תשתנה בעתיד.

תיק ההשקעות יורכב מ-75% מניות (קרן סל VT)
ו-25% אג"ח (קרן אג"ח כללית כלשהי, למשל קסם ETF אג"ח ממשלתי כללי)

בכל רבעון אשקיע את הסכום שהצטבר בעו"ש פחות 5000 ש"ח, באופן שישמור את התיק מאוזן.

מה אתם חושבים? D:

נשמע כמו תוכנית טובה אם אתה מודע לרמת הסיכון הגבוהה והיא מתאימה לך.
אישית הייתי שוקל במקום VT חלופה אירית שנסחרת בארץ בשקלים.

אין.. (יש רק את SSAC שנסחרת בארץ שאין בה כיסוי של חברות קטנות בכלל, ודמי ניהול מטורפים (0.6%)
חוץ מזה, מה זה משנה באיזה מטבע יחידות הקרן נקובות?
ולמה בכלל להתאמץ למצוא קרן אירית בתיק ממוסה?

מהן הסיבות?
לא קראתי שהוא מדבר על ברוקר ישראלי.

מהן הסיבות?
1. אין מס ירושה.
2. השקעה אוטומטית של הדיבידנדים, גם חוסך זמן וגם 100% מהכסף עובד 100% מהזמן.
3. ניכוי מס במקור נמוך יותר על הדיבידנדים.
4. לא מצריך התעסקות עם המרות מט"ח כל הזמן.
5. חוסך כסף בהמרות מט"ח.
6. עמלות קנייה ורכישה זולות יותר.
7. מיסוי נמוך יותר בגלל מיסוי ריאלי.

לא קראתי שהוא מדבר על ברוקר ישראלי.
גם לא קראתי שהוא מדבר על ברוקר אוזבקי אז לתומי הנחתי שהוא מתכוון להשקיע עם ברוקר ישראלי, מה גם הוא רוצה לרכוש קרן ישראלית ואפשרויות ההשקעה בעזרת ברוקר זר בקרן שכזו מאד מוגבלות.

1. אין מס ירושה.
2. השקעה אוטומטית של הדיבידנדים, גם חוסך זמן וגם 100% מהכסף עובד 100% מהזמן.
3. ניכוי מס במקור נמוך יותר על הדיבידנדים.
4. לא מצריך התעסקות עם המרות מט"ח כל הזמן.
5. חוסך כסף בהמרות מט"ח.
6. עמלות קנייה ורכישה זולות יותר.
7. מיסוי נמוך יותר בגלל מיסוי ריאלי.

גם לא קראתי שהוא מדבר על ברוקר אוזבקי אז לתומי הנחתי שהוא מתכוון להשקיע עם ברוקר ישראלי, מה גם הוא רוצה לרכוש קרן ישראלית ואפשרויות ההשקעה בעזרת ברוקר זר בקרן שכזו מאד מוגבלות.
ומהן החסרונות?
בחשבון מומסה באיריות יש מס גבוה יותר על דיבדנדים 37% לעומת 25% בקרן מחלקת אמריקאית כמדומני

ומהן החסרונות?
בחשבון מומסה באיריות יש מס גבוה יותר על דיבדנדים 37% לעומת 25% בקרן מחלקת אמריקאית כמדומני
לא בדיוק כי ככל שהזמן עובד האפקט של הריבית דהריבית של המס במקור שנחסך הולך ומתעצם, אז גם ההפרש במס הולך וקטן. תוסיף פחות CASH DRAG, תוסיף לזה מיסוי ריאלי מול מיסוי נומינלי, תוסיף חיסכון עמלות המרה+ק/מ וההפרש עוד יותר מצטמצם אבל כן זה בהחלט חיסרון ועדיין לדעתי (ולדעתי בלבד) היתרונות עולים על החסרונות.
אפשר לגם לסמלץ תחת הנחות סבירות.

אתה מדבר על קרן ה-MSCI AC World שלהם עם 0.6% דמי הניהול?
או שילוב של הקרנות MSCI Europe ו-S&P500 עם 0.12% ו0.07% דמי ניהול בהתאמה?
האם האופציות מהוות חפיפה הולמת ל-VT?

אתה מדבר על קרן ה-MSCI AC World שלהם עם 0.6% דמי הניהול?
נשמע לי יקר.
או שילוב של הקרנות MSCI Europe ו-S&P500 עם 0.12% ו0.07% דמי ניהול בהתאמה?
האם האופציות מהוות חפיפה הולמת ל-VT?
לא יודע, לא מומחה לת"ס האלה, לדעתי גם אין צורך ב100% חפיפה.
צריך לבנות תיק טוב מותאם לצרכים, אני אישית הייתי מסתפק בS&P500 בלבד אבל יש פה רבים שיראו בדעתי דברי כפירה.

צריך לבנות תיק טוב מותאם לצרכים, אני אישית הייתי מסתפק בS&P500 בלבד אבל יש פה רבים שיראו בדעתי דברי כפירה.
חס וחלילה דברי כפירה.
כנראה שסימולציה תענה לנו הכי טוב על השאלה אבל נראה לי שמישהו שאומר שהוא חוסך לטווח של 10 שנים~ ואולי חושב לפרוש עוד 15 שנים כנראה לא ירוויח מספיק מדחיית המס כדי להצדיק קרן אירית צוברת בתיק ממוסה (מה גם שכהייטקיסט הוא כנראה יגיע לחובת דיווח בשנים הקרובות ואז היתרון המרכזי של ברוקר ישראלי שהוא לחסוך התעסקות עם מס הכנסה יעלם. בהינתן כזה מצב יש לו יותר מה להרוויח מניהול תיק ב-IB מאשר מה להפסיד).
לגבי האג״ח אני מסכים שאם הוא בוחר להחזיק אג״ח ישראלי כנראה שלא תהיה לו ברירה אלא להחזיק תיק השקעות ישראלי.

אני לא מתנגד לאג״ח ברמה העקרונית (כל אחד וסיבולת הסיכון שלו) אבל אפשר לשאול איך הגעת למספר הקסם הזה? על פי הכלל של 100 פחות הגיל? אם כן אז שים לב שלאור עלייה בתוחלת החיים ההמלצות בחלק מהמקומות (ואלה בכל מקרה כללי אצבע) עברו להיות 110 פחות הגיל.
בכל מקרה אם הסיבה היא כלל אצבע מבוסס גיל, הייתי ממליץ לך לעשות בדיקה של סיבולת הסיכון שלך (יש מבחנים לזה באינטרנט).

חס וחלילה דברי כפירה.
מה גם שכהייטקיסט הוא כנראה יגיע לחובת דיווח בשנים הקרובות ואז היתרון המרכזי של ברוקר ישראלי שהוא לחסוך התעסקות עם מס הכנסה יעלם. בהינתן כזה מצב יש לו יותר מה להרוויח מניהול תיק ב-IB מאשר מה להפסיד.

תוכל לפרט?
מהי חובת הדיווח אליה התכוונת?

מה אתם חושבים?
נשמע מצויין! פשוט ומותאם לגילך, למצבך ולאורך התקופה המיועדת להשקעה.
בשלב הראשון הייתי ממליצה להתעלם מהרזולוציות שהחברים נכנסים אליהן בהמשך הדף :)

מעט מאוד הייטקיסטים מרוויחים מעל 54 אלף שח בחודש. בטח לא בגילאי ה20.
כולל הכל? גם ברוטו של 30000 בקלות מגיע ל45000 למס (לפני RSU) ואמרתי בשנים הקרובות, ברור שבתפקיד ראשון בגיל 23 זה חריג

אחרי שקראתי את כל הפוסטים בבלוג והרבה מהשרשורים פה בפורום, ניסחתי תכנית השקעה-

עליי: בן 23, עובד בהייטק וגר עם ההורים כרגע כך שאני חוסך סכום די גדול כל חודש.
טווח ההשקעה: 10+ שנים. אני לא יודע מה ארצה לעשות עם הכסף או מתי אשתמש בו, אך מכיוון שקראתי שחשוב להגדיר לעצמי מטרה, החלטתי שהמטרה היא שתהיה לי האפשרות להפסיק לעבוד בעוד כ-15 שנה אם ארצה בכך. אולי היא תשתנה בעתיד.

בכל רבעון אשקיע את הסכום שהצטבר בעו"ש פחות 5000 ש"ח, באופן שישמור את התיק מאוזן.

מה אתם חושבים? D:
בעיניי מושלם

. אני לא יודע מה ארצה לעשות עם הכסף או מתי אשתמש בו, אך מכיוון שקראתי שחשוב להגדיר לעצמי מטרה
דעה לא פופולרית ויצלבו אותי עליה, אבל זה מגוחך בעיניי. אתה צעיר, אין לך מושג מה הולך לקרות איתך, וכל נסיון כזה או אחר להעמיד יעדים כאלה או אחרים רק כי קראת באיזה פורום באינטרנט שזה חשוב נועד לכשלון. באין מטרה אמיתית, אני מציע לך להשתמש בניסוח כללי, שמשקף בצורה נכונה יותר את איפה שאתה נמצא בו:
"לחסוך בצורה אגרסיבית ולהשקיע בצורה פסיבית, במטרה להעלות את החוסן הכלכלי שלי עד כדי ניתוק תלות בהכנסות מעבודה". להיכנס ללחץ בעוד 10 שנים מזה שאתה כבר קשיש בן 33 ולא נראה שתפרוש בחמש שנים הקרובות מרגיש לי כמו לחץ מיותר שעלול לדחוף אותך לקחת סיכונים מיותרים.
אני גם חושב שהסולידית מייצרת הטיה מסוימת כלפי פרישה מוקדמת כיעד, בחיים לא פגשתי כל כך הרבה בני 22-23 שמעניין אותם לפרוש מחיי העבודה כמו פה. מה אתה יודע על עבודה? קריירה? התפתחות אישית?
אני לא אומר שאתה טועה, ואני לא אומר שפרישה מוקדמת היא לא הבחירה הנכונה עבורך. אני אומר שמוקדם עבורך לדעת את זה, ועוד להציב את זה כיעד עם דד ליין? נשמע לי מופרך.

כאמור, זו דעתי בלבד, והיא לא שווה הרבה.

מושלם. לא ציני.

מציע לך להגדיל את הכרית של ה5,000₪. לפעמים תצוץ הופעה שתרצה ללכת אליה, טיסה לחו"ל, חלק לאוטו שהתקלקל, ואחרי שתצא מהבית תגלה בכלל ש5k זה סכום שנמס מהאצבעות מאוד מהר. יכול להיות שזה סכום שמתאים לך כרגע, רק תהיה עירני על זה ותגדיל נזילות עם השנים בהתאם לצרכים כדי להימנע ממצב מצחיק שבו יש לך חשבון השקעות שמן ואוברדראפט בעו"ש.
מה אתם חושבים? D:
שאתה בכיוון הנכון!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G חוות דעת על תכנית השקעה ל25 שנים שוק ההון 26
U אישור תכנית התחדשות עירונית - מה המשמעות נדל"ן 1
ב תכנית פרישה - מה דעתכם? שוק ההון 10
Y פדיון תכנית פנסיה אמריקאית לאחר חזרה מרילוקיישן מיסים 5
מ תכנית חיסכון לילד (רך שנולד) שוק ההון 1
U תכנית "שותפי הפצה" (אפיליאט) מיסים 6
B התפטרות במהלך תכנית espp שוק ההון 3
S איך בונים תכנית עסקית מפורטת? התפתחות אישית 2
ש תכנית בנק ישראל להאצת הצמיחה במשק - המלצה למעבר למס רווח הון / ריבית נומינלי ועוד מיסים 5
G ביידן מכריז על תכנית הכוללת העלאת מס חברות והמניות/מדדים ממשיכים לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 13
הבורח מהמירוץ שבירת תכנית חסכון שוק ההון 6
Rahash תכנית פנסיה בגרמניה צרכנות פיננסית 15
ד תכנית ציבורית לחינוך פיננסי- נא עזרתכם צרכנות פיננסית 44
L תכנית חיסכון לילד (קופת גמל להשקעה?) צרכנות פיננסית 10
F תכנית חיסכון שוק ההון 5
S תכנית חיסכון לילד צרכנות פיננסית 2
oz1987 תכנית של חיים הכח - "בין אריזונה לנס ציונה" אוף טופיק 199
ו תכנית השקעה שלי - סופי שוק ההון 17
ו תכנית השקעה שלי - נסיון 2 שוק ההון 11
V תכנית/סקריפט ל"כמה אני שווה" מותאמת אישית אוף טופיק 13
מתכנת ניהול סיכונים, תכנית לפרישה והתיק הפנסיוני של @מתכנת צרכנות פיננסית 25
Y אופן ההשקעה באג״ח ממשלתי בינוני/ארוך שוק ההון 2
S מספר שאלות להשוואה בין אפיקי ההשקעה הפופולריים שוק ההון 3
G קרנות ההשקעה של האפוטרופוס הכללי שוק ההון 1
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2
S מיסוי ריאלי לעומת מיסוי נומינלי - חשיבות אופק ההשקעה. שוק ההון 64
G מחפש את האפיק ההשקעה השני שלי לאחר הACWI של BlackRock שוק ההון 13
נ מיטב דש משנה את מדיניות ההשקעה של מסלול מניות פאסיבי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
E בהנחה לאינפלציה והעלאת ריבית מה אפיקי ההשקעה במט"ח לשמירת ערך הקנייה שוק ההון 15
T ההשקעה ״האלטרנטיבית״ הטובה ביותר שעשיתם התפתחות אישית 43
פ קרן השתלמות מקסום תשואות ע"י פיזור הכסף בין מסלולי ההשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
O מה אינפלציה תעשה לכדאיות ההשקעה בנדל״ן? ואיך מתגוננים? נדל"ן 29
T התלבטות השקעה בין דירת קבלן לדירת יד 2 (סכום ההשקעה שונה) נדל"ן 3
A תשואה משכר דירה או פוטנציאל עליית הערך - כיצד אתם מתעדפים את ההשקעה שלכם? נדל"ן 15
ש מהם אפיקי ההשקעה/חיסכון הקיימים בשוק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M חלוקת ההשקעה בניירות ערך לפי מיסוי? מיסים 1
G ייעוץ לגבי גרייס ומיחזור משכנתא למטרות הגדלת הון ההשקעה נדל"ן 3
A 2/3 פריים, האם זה הופך את ההשקעה לנדלן עם 8% תשואה עדיפה על שוק ההון? נדל"ן 34
S תוכנית ההשקעה שלי - פוסט ראשון! שוק ההון 14
דור דורים תזמון/איזון מבוסס שיעור ריבית – ההשקעה של יוסי שוק ההון 0
M בחירת סוג ההשקעה בפלח הסולידי, אשמח לעזרה שוק ההון 4
I יתרונות ההשקעה ב IB שוק ההון 6
A מה אפיק ההשקעה הכי מומלץ לסכום של כ 30,000 ₪ ? שוק ההון 4
I כיצד ניתן להשקיע בשוק ההון ולהצמיד את תשואת ההשקעה למחירי הדירות? נדל"ן 2
M פער קיצוני בין רשימות הנכסים למדיניות ההשקעה שוק ההון 3
N אסטרטגיה לאחר עליה למכור את ההשקעה במניה שוק ההון 18
ר באלו מוצרים פיננסים אפשר להגיע לחוב שעולה על ההשקעה? שוק ההון 15
A שינוי תמהיל בשנים שלקראת הגעה ליעד ההשקעה שוק ההון 28
ע שתפו את אסטרטגיית ההשקעה באג"ח שלכם :) שוק ההון 25
S האם ההשקעה ב-B2B היא הנכונה למצבי? שוק ההון 5