• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תכנות מאפס (או אחד)

צ'יטה

משתמש רגיל
דירוג
93
שלום רב לחברי הפורום המכובד והחשוב הזה.

רווק בן 24 גר עם שותפים. הוצאות מינימליות.

כחלק מתהליך התהוות מקצועית (גרסה מעודכנת של המשבר שאחרי השחרור),
קראתי שיש 5 שפות ותוכנות שמתכנת מתחיל צריך להכיר (בסדר חשיבות יורד):
1. פייתון
2. C
3. ג'אווה
4. לינוקס
5. Sql

האם לדעתכם, ללא תואר (שבתכנון) או הכשרה מקצועית (שלא בתכנון), ללמוד את השפות האלה עצמאית יעזור לי להתקבל למשרת פיתוח?

ארחיב מעט.
התכנון שלי הוא לצבור ניסיון תעסוקתי בפיתוח, ולהתחיל ללמוד מדמ"ח בפתוחה אחרי כשנה-שנתיים.
צורת החשיבה הזו מתבססת על זה שבתור מישהו ללא רקע צבאי או מקצועי, קודם כל חשוב להתלכלך בבוץ. להכיר מקרוב את העבודה. מצד שני, יכול להיות שאני 'מאבד זמן יקר' בזה שאני לומד שלא לתואר.

תודה על התגובות
ובכלל, על הפורום הזה

נערך לאחרונה ב:
האם לדעתכם, ללא תואר (שבתכנון) או הכשרה מקצועית (שלא בתכנון), ללמוד את השפות האלה עצמאית יעזור לי להתקבל למשרת פיתוח?
לא.

השפה עצמה לא מאוד משנה.
מה שחשוב זה להבין פרדיגמות של תכנות/אלגוריתמים/מבני נתונים.

אל תעשה קיצורי דרך.

ובלי קשר, לינוקס זו לא שפה, זו מערכת הפעלה.

שלום רב לחברי הפורום המכובד והחשוב הזה.

רווק בן 24 גר עם שותפים. הוצאות מינימליות.

כחלק מתהליך התהוות מקצועית (גרסה מעודכנת של המשבר שאחרי השחרור),
1. פייתון
2. C
3. ג'אווה
4. לינוקס
5. Sql

ארחיב מעט.
התכנון שלי הוא לצבור ניסיון תעסוקתי בפיתוח, ולהתחיל ללמוד מדמ"ח בפתוחה אחרי כשנה-שנתיים.
צורת החשיבה הזו מתבססת על זה שבתור מישהו ללא רקע צבאי או מקצועי, קודם כל חשוב להתלכלך בבוץ. להכיר מקרוב את העבודה. מצד שני, יכול להיות שאני 'מאבד זמן יקר' בזה שאני לומד שלא לתואר.

תודה על התגובות
ובכלל, על הפורום הזה
אתה מסתכל על זה מהכיוון הלא נכון לדעתי, ואנסה להציע הצעה שלדעתי תהיה הגיונית משני הכיוונים.

- בכל מקום עבודה משתמשים בשפה אחרת. אם תכיר את השפה הספציפית טוב, זה נקודות לטובתך. אבל מה אם לא? אם יראו שאתה מכיר את העקרונות הבסיסיים בצורה טובה, זה נותן אינדיקציה שתוכל ללמוד עוד שפה נוספת במהירות. הייתי מתרכז בהתחלה בשפה אחת, ומתחיל להבין לאן הרוח נושבת.

- אם אתה רוצה גם ללמוד שפת תיכנות, וגם בשלב מסוים לעשות תואר בפתוחה, למה לא לקחת בפתוחה את הקורס של מבוא למדעי המחשב?
בעיקרון לומדים בקורס הזה איך לתכנת - את העקרונות הבסיסיים החשובים, ודרך חשיבה טובה ורלוונטית. במקביל לקורס תלמד לבד מה שבא לך במקביל.. אבל זה רק בא לטובתך הקורס הזה לדעתי.

- בחברות הגדולות הראיונות עבודה התיכנותיים בדר"כ בודקים עקרונות של כתיבת קוד ופתירת בעיות מהקורסים "מבני נתונים" ו-"אלגוריתמים".
שוב, אם אתה רוצה מתישהו לעשות את התואר, לא רואה סיבה למה לא לקחת את הקורסים האלה כבר עכשיו - זה קורסים מעולים שעוזרים להבין את העקרונות, ומשם צריך לתרגל לבד, אבל מאוד עוזרים להתחיל.

- לאדם הממוצע (תמיד יש יוצא מן הכלל) יהיה קשה עד בלתי אפשרי למצוא משרת תיכנות אחרי כמה חודשים בודדים של למידה של המקצוע. לכן בהחלט הייתי ממליץ להתחיל את התואר עם הקורסים הרלוונטים ותוך כדי להשקיע גם עצמאית כדי להרים פרויקטים אישיים ולהבין עקרונות באבסטרקציה יותר גבוהה, כמו איך מערכות מסוימות עובדות וכו'.

שוב, אם אתה רוצה מתישהו לעשות את התואר, לא רואה סיבה למה לא לקחת את הקורסים האלה כבר עכשיו - זה קורסים מעולים שעוזרים להבין את העקרונות, ומשם צריך לתרגל לבד, אבל מאוד עוזרים להתחיל.
אם אתה לא באמת עושה תואר, כדי לעבור את החלק האלגוריתמי / מבנה נתונים - אתה לא באמת צריך לעשות את הקורסים.
שלא תבין לא נכון - כן להבין את העקרונות! עם זאת, אתה לא צריך לזכור איך עובדת ערימת פיבונאצ'י ובאיזו יעילות, או מה סיבוכיות המקום של אלגוריתם פורד-פולקרסון או דיניץ. מספיק שתדע על בוריין את הנקודות המרכזיות (הכי מומלץ לעבור על דוגמאות לשאלות מראיונות עבודה).

ודאי שקורס אוניברסיטאי תמיד עדיף על סתם ללמוד באינטרנט, אבל אם כבר קיצורי דרך, זה יכול אולי לתפוס.

1. פייתון
2. C
3. ג'אווה
4. לינוקס
5. Sq
זה לא עובד ככה. שפה היא פשוט כלי שבעזרתו אתה מבטא לוגיקה. בהחלט ניתן לקבל פרספקטיבה על פיתוח דרך לימוד שפה(דרך C אפשר ללמוד ניהול זיכרון ודרך Python אפשר ללמוד object oriented). שפות שנות באות לשימוש ב"שכבות" שונות של התעשיה(C למשל משמש לשכבה שדורשת ביצועים גבוהים בזמן ש javascript תשמש לפיתוח תוכנה שרצה בדפדפן).
*כמו שכתבו לך Linux היא מערכת הפעלה.

כן, אבל תצטרך לעשות לא מעט פרויקטים באופן עצמאי כדי שלמעסיק פוטנציאלי תהיה סיבה לדבר איתך.

אם כבר הצלחת להכניס רגל בדלת ומישהו משלם לך כדי שתפתח קוד אז אני לא רואה סיבה ללכת ללמוד מדעי המחשב(שהקשר בינו לבין התעשיה הוא מקרי בהחלט).
צעד הגיוני יהיה להירשם ללימודים בפתוחה(נגיד קורס בסמסטר) בזמן שאתה לומד עצמאית ובונה פרויקטים. בצורה כזו הקורות חיים שלך יראו מרשימים יותר למעסיק פוטנציאלי ואז אחרי שתתקבל תוכל להחליט אם בא לך להמשיך להשחית את הזמן שלך על מתמטיקה גבוהה במסגרת התואר.

קודם כל תיסגר על התחום שמעניין אותך בפיתוח ואז תוכל לדעת מה בדיוק ללמוד.
לצורך העניין אם מה שמעניין אותך זה web, אז C ,JAVA(לא להתבלבל עם javascript) ולינוקס מיותרים לחלוטין.
תתחיל לחקור קצת על כל דבר, מה זה אומר פיתוח web או embedded וכו' ומשם תהיה חכם יותר ולא תבזבז זמן יקר על משהו שלא יועיל לך בסופו של דבר.

לדעתי תלמד JAVASCRIPT בלבד , תתחיל עם ELECTRON , סביבת העבודה לדסקטופ.

כרוך בזה גם HTML CSS.

אם זה יתאים לך תתקדם ל NODE.JS, MYSQL.

זה עולם ומלואו ודורש אובססיה לתכנות

זה עולם ומלואו ודורש אובססיה לתכנות
תגדיר אובססיה. אתה יכול לעסוק בתכנות מבלי לתת לנושא לכלות את כל הזמן הפנוי שלך, לרשום debuggers בסופ"ש ולנהל דיונים מעמיקים עד הלילה בנוגע להבדלים בין שפות תכנות, ועדיין תוכל להגיע למשכורת מכובדת.
ברור שכן. התחלתי ללמוד תכנות בצורה עצמאית בשנת 2015 (אחרי תואר ראשון במקצוע מדעי שכלל קורס יחיד בתכנות בו נכשלתי בפעם הראשונה שלקחתי אותו). העבודה הראשונה הגיעה זמן קצר לאחר מכן ובמהלך לימודי תואר שני במדעי המחשב מצאתי עבודה בתחום פיתוח אלגוריתמים לעיבוד תמונה.

בתור מראיין, יצא לי לפגוש יותר מדי ג'וניורים שחושבים שעצם העובדה שיש להם תואר ראשון עוזרת להם במשהו, למרות שכל מה שאכפת לי (ולצורך העניין כמעט לכל מראיין בחברה שהייתי רוצה לעבוד בה) הוא לראות אותם פותרים בעיות או לחילופין חושבים בצורה הגיונית ומתודולוגית על בעיה שהם לא יודעים לפתור במלואה.

תודה לכל המגיבים, כמו תמיד הארתם את עיניי.

מבקש להפנות את עיניכם לשרשור האחרון שלי בפורום פיתוח אישי: "מעבר מניהול למדמח"

אמלק: סטודנט לניהול שעתיד לעבור למדמח בפתוחה.

האם לעבור למדמח חד חוגי, דו חוגי עם מתמטיקה או דו חוגי עם ניהול (ובכך 'לנצל' את הקורסים שעשיתי במסלול לימודי הניהול)

תודה למשיבים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה סבסוד לימודים לאוכולוסיה במיעוט - תכנות התפתחות אישית 18
TheMailMan קורס מחשבים/סייבר/תכנות לילד בן 9 התפתחות אישית 14
ה מוסד לימודי לקורס תכנות התפתחות אישית 1
ט איך הגעתי ל30K בחודש בהייטק *בלי ללמוד תכנות* יומני מסע אישיים 60
E להמשיך בלימודים? צומת דרכים - תכנות התפתחות אישית 13
Benjamin W שפת תכנות לעתיד אוף טופיק 45
L המלצות ללימוד תכנות לנער בן 15 התפתחות אישית 11
C מחפש לשמוע מבוגרי קורסי תכנות מהאקריו התפתחות אישית 0
Y מעוניין לברר לגבי תכנות מס (בעיקר תכנון מס בחו"ל)...... צרכנות פיננסית 1
H למידה עצמאית של שפות תכנות התפתחות אישית 27
M שאלה לגבי למידת תכנות התפתחות אישית 7
א קורס תכנות התפתחות אישית 43
G אני מוכן ללמד אותך תכנות בעד הידע שלך בהשקעות (החלפת ידע הדדי) התפתחות אישית 1
N סיוע בבניית תיק השקעות מאפס למטרת generational wealth שוק ההון 36
ס מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 63
קרמיט מאפס למיליון תוך חצי שנה יומני מסע אישיים 30
2 המסע שלי לשקט מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 14
S בניית תיק פשוט מאפס לבן משפחה מבוגר שוק ההון 3
Bonfire איך מרהטים דירה שלמה מאפס באלפיים שקל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ה עסק שני: ניהול כספים (או: איך יוצאים מפשיטת רגל ומתחילים מאפס) יומני מסע אישיים 15
G פרישה - השקעות מאפס למאה בX חודשים שוק ההון 15
ה פתיחת קרן השתלמות מאפס: האם עדיף לחכות עם ה-IRA? שוק ההון 5
Jane Doe ניצול אופטימלי של תקציב רילוקיישן - איך הייתם מרהטים דירה מאפס? אוף טופיק 34
Nina_Ninush מתחילה מאפס... יומני מסע אישיים 27
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3

נושאים דומים

Back
למעלה