• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק ואסטרטגית פרישה ל60 שנה

שני דברים קטנים מבחינתי מהצד שלא קשור להשקעות:
1. אם יהיו לך ילדים, אז חסר לך הרבה כסף, ילד היום עולה יותר ממיליון לאורך חייו, וזה תלוי כמובן ברמת העזרה שתרצה לתת לו.
2. אם אתה חושב שהבת זוג שלך תעבוד ואתה לא, אז אתה משלה את עצמך. יש מעט מאוד בנות זוג שירצו להיות עם מישהו שלא עובד שהן צריכות לעבוד בעצמן.

דבר אחד שקשור להשקעות:
אני חושב ש3.25% (אחרי מס), זה לא מספיק בהכרח, וזה סיכון די גבוה. נכון שהיסטורית זה מספיק, אבל לא הייתי מסתמך על זה. אני למשל מתכנן לצאת לחופש כלכלי כאשר יהיו לי כ-3% + פנסייה + דירה ללא משכנתא ועוד יש לי ירושות לא מבוטלות. הדגש שלי זה שלי יש ילדים אז גם ה3% שלי כרגע הוא גבוה בהרבה ממה שאני אצתרך עוד כ20 שנים אחרי שהילדים יצאו מהבית. אני צופה להגיע ליעד באופן אישי ב6-9 שנים הקרובות.

@מקווה_לטוב זה חתיכת כרית ביטחון שלקחת
בסופו של דבר זה עניין של איזון בין הסיכון שתוכנית א' תכשל לבין כמה זמן רוצים לחכות ולחסוך עוד.

לדעתי הסיכוי שפות"ש יאלץ לחזור לעבוד בניגוד לרצונו הוא קטן מאד לפי הנתונים המוצגים כאן.
אם לא תהיה קריסה בשנים הקרובות הסיכוי הופך לזניח ממש.

אני חושב ש3.25% (אחרי מס), זה לא מספיק בהכרח, וזה סיכון די גבוה. נכון שהיסטורית זה מספיק, אבל לא הייתי מסתמך על זה. אני למשל מתכנן לצאת לחופש כלכלי כאשר יהיו לי כ-3% + פנסייה + דירה ללא משכנתא ועוד יש לי ירושות לא מבוטלות. הדגש שלי זה שלי יש ילדים אז גם ה3% שלי כרגע הוא גבוה בהרבה ממה שאני אצתרך עוד כ20 שנים אחרי שהילדים יצאו מהבית. אני צופה להגיע ליעד באופן אישי ב6-9 שנים הקרובות.
מודה לך על הדעה, האם ראית את מה שכתבתי באחת התגובות בהמשך הפוסט?
אני כמעט ועונה על הקריטריונים המחמירים שהצבת :) חוץ מהעניין של ה3% נטו, שמניח שגם אליו אוכל להגיע עם קצת מזל ולדעתי זה דיי מוגזים כי כאמור 3.25% שרד כל תקופה עד עכשיו למשך 60 שנה...

כמו כן, אם תגיע למצב של 3% משיכה בטוחה בחשבון הפרטי, למה אתה צריך גם פנסיה בנוסף? זה אומר שאתה מתנה את אחוז המשיכה הבטוח שלך בפועל להיות הרבה יותר נמוך בלי הצדקה ועדיין לא דיברתי על הירושות הגדולות שהן חלק מהתנאים שלך
אבל זה בדיוק מה שקורה עכשיו, אני על אחוז משיכה בטוח של 3.25% עבור כ10K בחודש נטו, ואני מתכנן לעבוד עוד כמה שנים כדי להגיע בתקווה ל3.25% עבור 15K בחודש נטו שלטעמי יכול להספיק לכל החיים כולל גידול ילד או שניים בעתיד, כי:
1) יש לי דירת 4 חדרים למגורים ללא משכנתא כך שאין לי הוצאות על מגורים.
2) יש לי פנסיה של כ500K שאנצל בגיל 60 והיא הרי תהיה גדולה בהרבה עד אז.
3) שמורים עבורי במשפחה כספים בסה"כ של כ2.5M לשימוש עתידי במידה ולא יהיה בהם צורך אחר.
4)יש סיכוי שזוגתי העתידית תעבוד ותכניס לפחות שכר מינימום, דבר שיעזור גם הוא לסיכוי ההצלחה של הפרישה

1. אם יהיו לך ילדים, אז חסר לך הרבה כסף, ילד היום עולה יותר ממיליון לאורך חייו, וזה תלוי כמובן ברמת העזרה שתרצה לתת לו.
אשאל אחרת, מהו לדעתך השווי הנקי (כולל דירות ללא משכתנא מן הסתם) שצריך כדי לגדל שני ילדים (ואני מגזים בכוונה, כי אני בכלל בראש של לכל היותר 1) בפרישה ל60 שנה? קל לי יותר לנהל דיון במספרים

2. אם אתה חושב שהבת זוג שלך תעבוד ואתה לא, אז אתה משלה את עצמך. יש מעט מאוד בנות זוג שירצו להיות עם מישהו שלא עובד שהן צריכות לעבוד בעצמן.
יהיה לי הרבה זמן פנוי למצוא אותן :) - למה שלא יהיו בחורות שיסכימו שהגבר יטפל בילדים והן יעבדו קצת? (מספיק שכר מינימום בכל זאת)...

יהיה לי הרבה זמן פנוי למצוא אותן :) - למה שלא יהיו בחורות שיסכימו שהגבר יטפל בילדים והן יעבדו קצת? (מספיק שכר מינימום בכל זאת)...
יותר קל לשכנע בת זוג קיימת שאורח החיים החריג שאתה מנהל הוא סביר מאשר לשכנע מישהי זרה שעכשיו התחלת לצאת איתה.
כלומר אילו היית בזוגיות ועם הזמן היית מפתח את מטרת הפרישה המוקדמת כנראה היה לך יותר קל מאשר במצב הנוכחי.
מתחבר גם לשרשור הזה:

יותר קל לשכנע בת זוג קיימת שאורח החיים החריג שאתה מנהל הוא סביר מאשר לשכנע מישהי זרה שעכשיו התחלת לצאת איתה.
אשמח אם תשתף על התגובות שאתה מקבל.
נראה לי שרוב הבחורות יירתעו מאדם צעיר שיש לו מקצוע והשכלה שלא עובד ומעדיף לחיות מתקציב לא גבוה מאד, בלי שאיפות "להתקדם בחיים". אבל אולי אני טועה, ובכל מקרה, מספיק שאחת חושבת אחרת ותמצא חן בעיניך.

מצד שני, אם בת זוג נוכחית לא תסכים עם הרצון שלי ונפרד בגלל זה, זה יהיה יותר 'טראגי' מאשר להתאמץ למצוא מישהי מתאימה (גם לא חייב מישהי מהארץ :) )

בשמחה, למרות שכרגע אני לא יוצא לדיטיים..בכלל לא בראש שלי האמת, אבל זה יגיע מתישהו

בלי שאיפות "להתקדם בחיים"
אולי ההתקדמות שלי היא בתפיסה של החיים?, כלומר ההבנה שיותר חשוב להנות ולא לפספס את השנים היפות שאי אפשר להחזיר אף פעם..הקאטץ' זה למצוא מישהי באותו קו חשיבה, אבל שלא תטעה ותפרש את התפיסה הזו בתור שוגר דדי :)

מספיק שאחת חושבת אחרת ותמצא חן בעיניך.
מסכים

אולי ההתקדמות שלי היא בתפיסה של החיים?, כלומר ההבנה שיותר חשוב להנות ולא לפספס את השנים היפות שאי אפשר להחזיר אף פעם..הקאטץ' זה למצוא מישהי באותו קו חשיבה, אבל שלא תטעה ותפרש את התפיסה הזו בתור שוגר דדי :)
גם בעבודה אפשר למצוא הרבה הנאה ומשמעות.
מה אתה מתכנן לעשות בזמן של הפרישה?

גם בעבודה אפשר למצוא הרבה הנאה ומשמעות.
תלוי באופי האדם, אני מעדיף את החופש אם יש את הפריביליגה לכך.

מה אתה מתכנן לעשות בזמן של הפרישה?
הייתי מובטל עד לא מזמן כל תקופת האבטלה של הקורונה (בערך שנה) ולא היה לי רגע דל...אני פשוט יודע להעסיק את עצמי בכל מיני דברים שהופכים לשגרה שאני ממש בסדר איתה מבלי להרגיש משועמם, וזה עוד בתקופה בעייתית שהכל סגור ואי אפשר ממש לצאת מהבית.

אז אני מניח שכשהקורונה תגמר סופית והכל יהיה חופשי כמו פעם (אם נגיע לזה, בתקווה :) ), אז אני עוד יותר בטוח שלא אשתעמם, לכן אני לא מוטרד משיעמום בפרישה.

נראה לי שרוב הבחורות יירתעו מאדם צעיר שיש לו מקצוע והשכלה שלא עובד ומעדיף לחיות מתקציב לא גבוה מאד, בלי שאיפות "להתקדם בחיים". אבל אולי אני טועה, ובכל מקרה, מספיק שאחת חושבת אחרת ותמצא חן בעיניך.
שפשוט יגיד לה שהוא פרילנסר שעובד מהבית בתחום האלגוריתמיקה, ושיש לו חוזה לטיוב ודירוג התוכן של נטפליקס... ככה כל פעם שהוא צופה בטלויזיה זה יהיה לצרכי עבודה. :)

לדעתי, אתה מקצה יותר מידי מניות לשוק הארה"בתי , הימור על כלכלת המדינה הימור על תקנות הבורסה בה אתה משקיע , והימור על מדיניות המס העתידית.
ארה"ב היא כעת כרבע מהתל"ג העולמי אין שום סיבה להשקיע בה כל כך הרבה, לטעמי לפחות 50% תשקיע בשווקים מחוץ ליבשת אמריקה, עדיף אפילו יותר.
ראה את השרשור הזה כאנלוגיה https://www.hasolidit.com/kehila/th...ם-את-כספיכם-שלכם-בשנת-1900.21435/#post-477496

לדעתי, אתה מקצה יותר מידי מניות לשוק הארה"בתי , הימור על כלכלת המדינה הימור על תקנות הבורסה בה אתה משקיע , והימור על מדיניות המס העתידית.
ארה"ב היא כעת כרבע מהתל"ג העולמי אין שום סיבה להשקיע בה כל כך הרבה, לטעמי לפחות 50% תשקיע בשווקים מחוץ ליבשת אמריקה, עדיף אפילו יותר.
ראה את השרשור הזה כאנלוגיה https://www.hasolidit.com/kehila/threads/איך-הייתם-משקיעים-את-כספיכם-שלכם-בשנת-1900.21435/#post-477496
אתה צודק שלטווח של 60 שנה, השקעה שרובה המוחלט בארה"ב היא כנראה הימור עם סיכון שלא צריך להתעלם ממנו. מצד שני, יש בי בטחון במניות האמריקאיות בגלל שהרוב המוחלט של החדשנות והטכנלוגיה נמצא שם.
אני כמובן לא מומחה ולא כלום, אבל מה הסיכוי שכל זה ישתנה בתקופת חיי?, בנוסף, פיזור עולמי אומר גם השקעה במדינות דיקטטוריות בעייתיות.
ברור שהכל יכול להשתנות, אבל לא חושב שבצורה כ"כ קיצונית, בגלל זה אני חושב ש20% מחוץ לארה"ב זה מספיק, הכי הרבה אפשר להגדיל חשיפה בהמשך (כנראה במחיר של הפסד כלשהו אם ארה"ב באמת 'תדרדר').

לגביי מדיניות המס,זה רק "בונוס" להשקעה בACWI מעבר לפיזור, זו לא סיבה עיקרית עבורי להשקעה שם.

ראה את השרשור הזה כאנלוגיה https://www.hasolidit.com/kehila/threads/איך-הייתם-משקיעים-את-כספיכם-שלכם-בשנת-1900.21435/#post-477496
זו לא הסתכלות נכונה, צריך לבחון התפלגות של ההכנסות (בערך 40% מההכנסות של הסנופי מגיע מבחוץ ולכן לא נספר בתוצר).

זו לא הסתכלות נכונה, צריך לבחון התפלגות של ההכנסות (בערך 40% מההכנסות של הסנופי מגיע מבחוץ ולכן לא נספר בתוצר).
אם הולכים בגישה שלך -ומה לגבי ההכנסות של נסטלה ועלי באבא , חלקן מצפון אמריקה.

ההשקפה שלי היא לא רק שהוא משקיע הרבה יותר מחלקה של ארהב בתוצר, אלא גם סיכון מקומי,
בעייה עם הבורסה הספציפית, מדיניות המס במדינה או אסון אחר שיפגע יותר בארה"ב ואז עוד 40 שנים המניות משם יהיו שוות פחות גם אם ההכנסות הגיעו מחו"ל.
(באנלוגיה אם תהיה מלחמה של חודשים בישראל חברות במדד תל אביב 125 שמוכרות בעיקר לחול לא יפגעו?)

אם הולכים בגישה שלך -ומה לגבי ההכנסות של נסטלה ועלי באבא , חלקן מצפון אמריקה.
ברור, לכן צריך לראות איך מתפלגות ההכנסות.
ההשקפה שלי היא לא רק שהוא משקיע הרבה יותר מחלקה של ארהב בתוצר, אלא גם סיכון מקומי,
בעייה עם הבורסה הספציפית, מדיניות המס במדינה או אסון אחר שיפגע יותר בארה"ב ואז עוד 40 שנים המניות משם יהיו שוות פחות גם אם ההכנסות הגיעו מחו"ל.
(באנלוגיה אם תהיה מלחמה של חודשים בישראל חברות במדד תל אביב 125 שמוכרות בעיקר לחול לא יפגעו?)
נכון יש סיכון מקומי, מצד שני הכלכלה האמריקאית והדולר כ"כ מרכזיים במערכת הגלובלית שאי אפשר לדמיין תרחיש שמשהו פוגע בה והעולם כולו לא נכנס למיתון רציני. ההשוואה לישראל לא ממש עוזרת.

נכון יש סיכון מקומי, מצד שני הכלכלה האמריקאית והדולר כ"כ מרכזיים במערכת הגלובלית שאי אפשר לדמיין תרחיש שמשהו פוגע בה והעולם כולו לא נכנס למיתון רציני. ההשוואה לישראל לא ממש עוזרת.
זה היופי שיש תרחישים שבעבר מעטים היו מסוגלים לדמיין והם קרו והשפיעו על הכלכלה, אחד מהם הוא התרחיש שתארת, אם נריץ עוד עשור ומשהו קדימה הכלכלה העולמית יכולה להתאושש יותר מאשר זאת של ארה"ב.

בנוסף אפשריים תרחישים מתונים יותר שישקיעו בשווקים אחרים יותר מבארה"ב ונתח השוק שלה ושל הסנופי יקטנו מנתח השוק שלהם היום.
לדעתי, הפער בתוצר וההטייה העולמית לארה"ב כמרכז העולם מעידות שיש מצב שזה יקרה.
לא מייעץ ולא ממליץ, רק דעה.

לא שאני חבר בקבוצת מעודדות הנדל״ן פה בפורום, אבל בגלל שיש לך ערך גבוה לגילך, הייתי שוקל לשים קצת כסף בנדל״ן שנמצא בהישג יד.
מניות זה רק דרך אחת למדוד הון. אבל לאורך ההיסטוריה תמיד הסתכלו גם על אדמות, נדל״ן זהב (היום, אולי גם קצת קריפטו).

אני פשוט חושב - באופן אישי - שגם הישענות על בעלות מרחוק בלבד של מניות היא סיכון בפני עצמו. אם ההון שלך הוא מעל איזה 3מ׳ (ואנחנו יודעים שבמקרה שלך זה כן ;) ) אז יש מקום לשקול גם את זה.

האידיאל שלי, למשל, זה לקנות חתיכת אדמה נאה עם בית עליה ושאפשר אולי להחזיק בחצר גן עם חממה לגידול ירקות - כדי להיות פחות קצת פחות תלוי בחקלאים.
ואיזה יחידת דיור או כמה להשכרה במרחק נסיעה.
לא יודע כמה זה ריאלי בארץ, אבל זה נשמע לי יותר רובסטי מאשר לשבת 60 שנה בחדר ממוזג ורק לחכות לספרות בבנק מהמשיכות.
ולא משנה לי גם אם זה פלצבו של שליטה…

שגם הישענות על בעלות מרחוק בלבד של מניות היא סיכון בפני עצמו.
אין דבר נטול סיכון לחלוטין, גם רישום של בעלות שלך על נדל"ן יכולה פתאום להמחק אם נכנסים לזה (אם לסיכון הזה התכוונת)

יש לי כבר דירה משלי וזה מספיק לי, אני לא אוהב את ההתעסקות של הנדל"ן (בטח שלא עם שוכרים)

היום, אולי גם קצת קריפטו
בתכלס, גם 10K בקריפטו יכולים להיות מאוד משתלמים בעתיד (ואם לא, אז מקסימום הפסדנו 10K)...אבל כאן אני חוטא בהתסכלות על תשואות עבר :)

נערך לאחרונה ב:
לקנות חתיכת אדמה נאה עם בית עליה
זה באמת
פלצבו של שליטה

לעומת זאת,
להחזיק בחצר גן עם חממה לגידול ירקות
זה אכן
יותר רובסטי מאשר לשבת 60 שנה בחדר ממוזג ורק לחכות לספרות בבנק מהמשיכות.

או בקיצור, פיתוח כישורי מחיה זו דרך רובסטית יותר להגיע לעצמאות כלכלית מאשר להסתמך על תשואות השוק (ההון או הנדל"ן, לא משנה)
מקווה שעשיתי סדר.

בתכלס, גם 10K בקריפטו יכולים להיות מאוד משתלמים בעתיד (ואם לא, אז מקסימום הפסדנו 10K)...אבל כאן אני חוטא בהתסכלות על תשואות עבר :)
מבלי להיכנס לפרטים שהשתיקה יפה להם, זה באמת כדאי. כן!
לעומת זאת,
זה אכן
לא מסכים. לא יודע אם אתה מכיר, אבל הרבה אנשים חיים גם היום ממש ככה בהרבה חלקים ממזרח אירופה. גם בזמן ברית המועצות ועוד יותר אחרי ההתפרקות.

לאנשים רבים היתה ״עבודה נורמלית״ קלה לשעות היום, וברובלים (מהמשכורת) הם היו משתמשים לקניית סחורות תעשייתיות. ובנוסף, הם החזיקו משק של שדה, לול, פרה או שתיים… כדי לא להיות תלויים בשרשראות האספקה למזון.
זה שירות אותם טוב גם בזמנים הסובייטיים - ששראות האספקה היו קיימות, אבל לא משהו. וגם בזמנים הפוסט - שמה שהיה הפסיק לתפקד כליל ומי שלא היה לו משק, היה בחוסר ביטחון תזונתי לפרקים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
עידו ג ניהול תיק קהילתי - עצות והמלצות שוק ההון 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
Finfree IRA ובניית גליון לאיזון תיק פנסיוני... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
G איך להתחיל לנהל תיק שאחר בנה? שוק ההון 17
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8

נושאים דומים

Back
למעלה