• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק ה ETF שלי

Royalties Man

משתמש סולידי
דירוג
391
אז אחריי שאני משקיע זמן מה במניות דיבידנד, החלטתי שאני רוצה לנסות גם את שיטת ה"סולידית" או השקעה באמצעות מדדים. משום מה, עד עכשיו (בגלל תיק מניות הדיבידנד שהוא 100% מניות) היתה לי את התפיסה המוטעית שתיק מדדים גם צריך להיות 100% מניות. לא משנה כמה קראתי על אלוקציה של אג"חים וכוליי, זה תמיד הרגיש לי שאני מפספס תשואה אבל למרות זאת לא הסכמתי להיות 100 אחוז במדד מניות, כי כשהוא נופל, אין שום דיבידנד שממשיך לגדול ואתה לא ממשיך לקבל הכנסה, להפך, סביר להניח שההכנסה הזו יורדת. אבל אז הרצתי כמה חישובים ב portfoliovisualizer.com וראיתי שכשאתה מכניס כמה אג"חים לתמונה וזהב, דברים ניהיים רגועים יותר ואתה חווה ירידות הרבה פחות משמעותיות בעת נפילה (ממש גיליתי את אמריקה).

בכל מקרה זה הרכב תיק ה ETF שלי באלוקציה של 60% מניות, 5% זהב ו 35% אג"ח:

Stocks Core - 40%:

US Total Market 15.00% VTI - 0.05 - 1.90
Intl Stock Market 25.00% VXUS - 0.14 - 2.74

Stocks Satellite - 20%:

US Hedge Funds 10.00% ALFA - 0.95 - 0.18
US Cyber ETF 2.50% HACK - 0.75 - 0.0
US Biotech ETF 2.50% SBIO - 0.50 - 0.0
US REIT 2.50% VNQ - 0.12 - 2.66
Intl REIT 2.50% VNQI - 0.24 - 4.08

Bonds & Gold - 40%:

Gold 5.00% IAU - 0.25 - 0.0
All Bonds 20.00% BOND - 0.55 - 3.37
Intl Bond 6.00% BNDX - 0.19 - 1.05
Short US Bond 4.00% SHY - 0.15 - 0.48
Ultra Short Bond 5.00% GSY - 0.30 - 0.97

מימין לשמאל: תשואת דיבידנד/ריבית - דמי ניהול - סימבול - אחוז בתיק - סוג ETF

Total Stock Holdings:
9718
Total Bond Holdings:
4609
Portfolio Expense Ratio:
0.33%
Portfolio 30 Days SEC Yield:
1.96%

אז כמו שניתן לראות, זה לא התיק הכי פסיבי בעולם. הוא אמנם פסיבי מבחינתי, אבל יש בו מספר אחזקות שמנוהלות אקטיבית. ניסיתי ליצור כאן תיק מוטה צמיחה, לא אגרסיבי מידי וכמה שיותר מפוזר, התיק חשוף למניות, ריטים, זהב, אג"ח.
בנוסף, יש חשיפה כמעט מדוייקת של 55% שוק מניות אמריקאי ו 45% שוק מניות עולמי מתוך האלוקציה של ה 60% מניות.
אני מקצה 5% לרוטציית סקטורים כפי שאני רואה לנכון (SBIO-HACKׁׂׂ), חוץ מזה את שאר 95% של התיק אני לא נוגע ויהי מה.
החלק האג"חי מפוזר בין כל סוגי האג"ח בארצות הברית, בעולם המתקדם ובעולם המתפתח.

אתמול לדוגמא יצא לי לראות את התיק הזה מתפקד בצורה נפרדת לגמריי מה S&P 500. כשה S&P 500 ירד ב -0.23% והתיק שלי עלה ב 0.30%. דבר שאני לא רגיל לראות עם מניות הדיבידנד. כמובן שאין שום משמעות לתזוזה הזאת ובאמת שהיא לא אומרת הרבה לטווח הארוך ובסופו של דבר השוק זז ויזוז איך שבא לו, אבל זה כן הראה לי שהאלוקציה שלי לא נעה עם השוק האמריקאי בסנכרון מלא, מה שנותן תחושה טובה בעיקר לאור התמחורים הגבוהים של השוק האמריקאי.

לא ממליץ ולא מייעץ.

ראשית ברצוני לאחל לך מזל טוב על התיק החדש!

ועכשיו שאלה: התחשבת בכפילויות אחזקה במניות?
אני בטוח שרוב המניות בחלק הלוויני נמצאות גם ב-VTI - איך אתה מתייחס לכך באיזון התיק?

כל הכבוד על השיתוף בהרכב התיק. חשבתי שאני מכיר די טוב את אפיקי ההשקעה השונים וכעת הבנתי שיש לי עוד מה ללמוד.
אני חייב לציין, אחרי בדיקה של כמה מהניירות שציינת, שרמת הסיכון של התיק נראית לי גבוהה מאד.
יתכן שזה מתאים לך ויתכן שכבר עברת כמה "טלטלות" בשוק ואתה ממש "בסדר" עם רמת הסיכון הזו אבל אם לא,
אני מציע לך לקרוא את הפוסט האחרון של בעלת האתר...

ראשית ברצוני לאחל לך מזל טוב על התיק החדש!

ועכשיו שאלה: התחשבת בכפילויות אחזקה במניות?
אני בטוח שרוב המניות בחלק הלוויני נמצאות גם ב-VTI - איך אתה מתייחס לכך באיזון התיק?
תודה רבה!
אני אפילו דיי בטוח שכל המניות נמצאות ב VTI. אין יותר מידי צורך להתחשב בזה, תחשוב על המניות בחלק הלוויני כהדגשה של מספר מניות מהחלק הבסיסי.

כל הכבוד על השיתוף בהרכב התיק. חשבתי שאני מכיר די טוב את אפיקי ההשקעה השונים וכעת הבנתי שיש לי עוד מה ללמוד.
אני חייב לציין, אחרי בדיקה של כמה מהניירות שציינת, שרמת הסיכון של התיק נראית לי גבוהה מאד.
יתכן שזה מתאים לך ויתכן שכבר עברת כמה "טלטלות" בשוק ואתה ממש "בסדר" עם רמת הסיכון הזו אבל אם לא,
אני מציע לך לקרוא את הפוסט האחרון של בעלת האתר...
אשמח לשמוע למה קיבלת את הרושם שהתיק מסוכן או איזה ETF ספציפי גרם לך לחשוב ככה :)

שלוש תעודת מקטגורית ה"לווין" אמנם נתנו תשואה נאה עד כה (לעומת ה S&P500) אבל יש להן פוטנציאל
תנודתיות גבוה מאד. SBIO "נתנה" השנה 52% וזה טיפוס תלול ביותר המזמין מימושים גם בלי קשר לתוצאות עיסקיות.
שתי תעודות הנדל"ן המניב לא נתנו תשואה חיובית השנה אלא "רק" דיבידנדים. במצב של סביבת ריבית עולה
אני מעריך שימשיכו לרדת. ריבית עולה גם תשפיע באופן שלילי על תעודות האגח ותעודות השורט יכסו לדעתי רק חלק
מהפסדי ההון. IAU ? הייתי קונה את התעודה הזו (שפעם החזקתי...) רק אם הזהב ירד עוד כ 15% (לפחות).
על מנת לאזן את רמת הסיכון (לדעתי כמובן) הייתי מעביר חלק מההשקעה למזומן (או "דמוי מזומן").
אגב, אין לך השקעה כלשהי בישראל ?

כל הדברים שאמרת נכונים לגמריי מצד אחד, מצד שני הם בגדר תזמון שוק מבחינתי. אני משקיע גם בביוטק וגם בסייבר כי אני מאמין ב 2 הסקטורים האלו וחושב שהם ימשיכו להוביל במשך שנים, למחיר אני פחות מתייחס. נדל"ן מבחינתי הוא נכס שפחות קורלטיבי עם השוק ולכן אני מחזיק אותו, שוב אני לא מסתכל על המחיר שלהם. אם תשים לב, רוב האג"ח נמצא בBOND שהוא ETF מנוהל על ידיי PIMCO, החברה המובילה בעולם בניהול אג"ח והשקעות fixed והם תמיד עם היד על הדופק לגבי העלאות ריבית ותמיד משנים את האלוקציה בין סוגי אג"חים בהתאם למצב בשוק, אז פה אני פחות דואג.
לגבי הזהב, שוב פעם מדובר בניסיון לתזמן, יש שיגידו שהוא זול יש שיגידו שהוא יקר, איך אני אדע אם הוא ימשיך לרדת או יתחיל לעלות?

לא מושקע בישראל בכלל חוץ מכמה קרנות מחקות בקרן השתלמות.

הבנתי ו"קיבלתי" - מאחל לך בהצלחה !

@Royalties Man תודה על השיתוף.
אשאל את כמה שאלות קבועות:
1. איך תאזן תיק כזה? מה הtresholds? מה תדירות האיזון? האם זה פעם בשנה או לפי זליגה מtreshhold? או גם וגם?
2. מה היתרון של תיק כזה מול תיק שבו אגח מיוצג ע"י ETF אחד? (אני מבין את הגישה של core & sattelite לכן לא ושאל אותך לגבי הקרנות הבחלק הלווין של התיק).
3. מס ירושה - אתה מושקע ב100% בני"ע אמריקאיים, האם אתה מבין את המשמעות של זה?

בשמחה.

1 - בעיקרון פעם בחצי שנה, אבל בגלל שאני תמיד מכניס כסף חדש, אז בעצם כל פעם שאני מכניס עוד כסף (בערך כל חודשיים) אז אני בראש ובראשונה אשמור על האיזון של המניות-אגח-זהב על ידיי קניה מהחלק שירד הכי הרבה מכל קטגוריה לפי הסדר. הטרשהולד הוא 10% לכאן או לכאן.
2 - מכיוון שבחרתי במוצר מנוהל ה BOND, ולמוצר הזה יש אלוקציה לאגח ממשלתי יחסית קטנה של 16% (6% מכלל התיק שלי) וגם אלוקציה יחסית קטנה לאג"ח קצר מועד של 13% (4% מכלל התיק שלי) היתי חייב להכניס אג"ח שיגדיל את החלק הזה בתיק אז הוספתי את האג"ח האמריקאי הקצר מועד SHY ואת ה GSY שהוא ETF שמשקיע באגחים סופר קצרים (קונצרניים בעיקר) וממש מתפקד כמו Money Market, אפשר לומר שזה כמעט כמו מזומן. יש גם תוספת של אג"חים בינלאומיים שגם מקבל חשיפה קטנה לטעמי ב BOND.
3 - מכיר את הסיפור, אני פחות מודאג מזה, לילדים שלי אתן כלים להצליח לבד בלי הצורך להסתמך על תיק ההשקעות שלי :)

אם אני מבין נכון, מכיוון שכל התיק הוא ני"ע הנסחרים בארה"ב אז אתה בעצם חשוף ב 100% לשער הדולר.
איך אתה מתייחס לנקודה הזו או ש"היא" בכלל לא מהווה שיקול בעיניך ?

בהחלט נראה שחשבת לעומק על מרכיבי התיק.
יחסי ההקצאה בין המרכיבים נראים לי הגיוניים.
4 ניירות לאג"ח נראה לי קצת מוגזם לתיק פסיבי. היה לי את IEI וBNDX, והחלטתי לחבר את שניהם רק ל-IEI (ממשלתי ארה"ב 5 שנים). מתלבט אם כדאי לגוון עם VWOB (ממשלתי שווקים מתפתחים), עם נטיה קלה ל-"לא", כיוון שהאג"ח שהכי נוטה להיות מקום מפלט בעת צרה הוא אג"ח ממשלת ארה"ב, כל השאר מתנהגים קצת כמו אג"ח בימים רגילים, אבל בעיקר כמו מניות בימים קשים. נראה לי שאם אתה יודע בערך מה המח"מ שאתה מכוון אליו (הממוצע המשוקלל של הקרנות שבחרת), אז יהיה לך הרבה יותר פשוט לבחור קרן אחת עם מח"מ כזה.
שקלתי גם להוסיף את VNQI לתיק שלי, כרגע פסלתי כי זה יוצר פרגמנטציה גדולה מדי בתיק (שמתי רף מינימום של 5% לכל נייר בודד בתיק הפסיבי). יכול להיות שזה ישתנה אחרי שאחקור את הנושא יותר לעומק.

לא ייעוץ\המלצה. רק דעה של חובבן.

@עפר VXUS, VNQI, BNDX משקיעים בנכסים זרים לארה"ב, ולא חשופים לדולר (אפילו שהם נקובים בדולר).
כמו כן אפשר לטעון שזהב לא חשוף לערך הדולר.

כן, אבל הבחור גר בישראל ואת תעודות הסל האלה קנה ע"י המרת שקלים לדולרים.
כשירצה את הכסף "ביד", ימכור את הניירות הללו ואת התמורה הדולרית שיקבל ימיר לשקלים
(ע"פ השער שיהיה אז בתוקף). כלומר, בסופו של דבר, חשיפה כמעט מלאה לשער הדולר.
אגב, יתכן שהעתיד יוכיח שזה ממש טוב ....

בהחלט נראה שחשבת לעומק על מרכיבי התיק.
יחסי ההקצאה בין המרכיבים נראים לי הגיוניים.
4 ניירות לאג"ח נראה לי קצת מוגזם לתיק פסיבי. היה לי את IEI וBNDX, והחלטתי לחבר את שניהם רק ל-IEI (ממשלתי ארה"ב 5 שנים). מתלבט אם כדאי לגוון עם VWOB (ממשלתי שווקים מתפתחים), עם נטיה קלה ל-"לא", כיוון שהאג"ח שהכי נוטה להיות מקום מפלט בעת צרה הוא אג"ח ממשלת ארה"ב, כל השאר מתנהגים קצת כמו אג"ח בימים רגילים, אבל בעיקר כמו מניות בימים קשים. נראה לי שאם אתה יודע בערך מה המח"מ שאתה מכוון אליו (הממוצע המשוקלל של הקרנות שבחרת), אז יהיה לך הרבה יותר פשוט לבחור קרן אחת עם מח"מ כזה.
שקלתי גם להוסיף את VNQI לתיק שלי, כרגע פסלתי כי זה יוצר פרגמנטציה גדולה מדי בתיק (שמתי רף מינימום של 5% לכל נייר בודד בתיק הפסיבי). יכול להיות שזה ישתנה אחרי שאחקור את הנושא יותר לעומק.

לא ייעוץ\המלצה. רק דעה של חובבן.
תודה על התגובה. האמת שהמטרה העיקרית בחלק האגחי היא פיזור מירבי בין כל סוגי האגח.האגחים שנמצאים ב BNDX לא נמצאים בשום נייר אחר, הלוואי שה BOND היה מחזיק גם אותם, אבל הוא לא, לפחות לא כרגע משום מה (אולי הם יודעים משהו שאני לא).

כן, אבל הבחור גר בישראל ואת תעודות הסל האלה קנה ע"י המרת שקלים לדולרים.
כשירצה את הכסף "ביד", ימכור את הניירות הללו ואת התמורה הדולרית שיקבל ימיר לשקלים
(ע"פ השער שיהיה אז בתוקף). כלומר, בסופו של דבר, חשיפה כמעט מלאה לשער הדולר.
אגב, יתכן שהעתיד יוכיח שזה ממש טוב ....
יש בזה משהו, אני באופן אישי לא צריך להמיר משקלים לדולרים.

אז הוספתי את האג"ח האמריקאי הקצר מועד SHY ואת ה GSY שהוא ETF שמשקיע באגחים סופר קצרים (קונצרניים בעיקר) וממש מתפקד כמו Money Market
למה לא קרן כספית דולרית ישראלית?פחות או יותר אותם דמי ניהול, אין עמלות קנייה\מכירה, מס ריאלי.

- מכיר את הסיפור, אני פחות מודאג מזה, לילדים שלי אתן כלים להצליח לבד בלי הצורך להסתמך על תיק ההשקעות שלי :)
נראה לי כמו לתמון ראש בחול (אגב גם בת הזוג שלך תחטוף מזה).

למה לא קרן כספית דולרית ישראלית?פחות או יותר אותם דמי ניהול, אין עמלות קנייה\מכירה, מס ריאלי.
המס הריאלי הוא בהחלט יתרון, הבעיה שאני לא מכיר קרן כספית ישראלית שנותנת 1% תשואה.

המס הריאלי הוא בהחלט יתרון, הבעיה שאני לא מכיר קרן כספית ישראלית שנותנת 1% תשואה.
אני מקווה שאתה מודע שGSY הוא :"The Fund is not a money market fund and thus does not seek to maintain a stable net asset value of $1.00 per share"
וגם אין לך את ההיסטוריה שלו למשבר 2008-2009 כי הוא לא היה אז.
גם שים לב להתנהגות שלו מול BIL במשבר יוון נוכחי וקודם (https://www.google.com/finance?chdn...q=NYSEARCA:GSY&ntsp=0&ei=oh2-VdiyK9SVUujLleAC)
זה לא הרבה הבדל אך נראה לי שאתה חמדן לתשואה באפיק שנועד לתת יציבות ולא תשואה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נמר הכסף התלבטות לגבי תיק מניות עולמי עם מספר ETF, וחוות דעת כללית על התיק שוק ההון 10
I תיק של ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
R דעה בנוגע לבניית תיק השקעות + שאלה בנוגע לרכישת ETF שוק ההון 1
Yoss תיק חדש, ועמלות קניית ETF באירופה בדולרים שוק ההון 13
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
עידו ג ניהול תיק קהילתי - עצות והמלצות שוק ההון 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
Finfree IRA ובניית גליון לאיזון תיק פנסיוני... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1