• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק השקעות

• פותח הנושא shon
  • פורסם בתאריך

shon

משתמש רשום
דירוג
3
צהריים טובים, אחרי שקראתי את בלוג הסולידית ובלוגים נוספים. אשמח לחוות דעת על אופן פיזור המניות בתיק ההשקעות.
הכספים מיועדים לפחות ל 20 שנה.
סכום ההשקעה - 300K ש"ח. - (כולל קרנות השתלמות)
הרכישה תתבצע כל רבעון - תקופה של שנה וחצי - שנתיים.

iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF - קרן סל EIMI שווקים מתפתחים MSCI Emerging Markets IMI,
דמי ניהול 0.18%. TASE: 1159169, Cap - LMS חשיפה 9%

Vanguard FTSE Developed World UCITS ETF - קרן סל VHVE שווקים מפותחים FTSE Developed World Index , דמי ניהול 0.12%, LM - חשיפה 61%

Vanguard Global Small-Cap Index Fund - קרן נאמנות IE00B3X1NT05 שווקים מפותחים MSCI World Small Cap Index, דמי ניהול 0.29%, Cap - S. חשיפה 20% - קרנות השתלמות.

Vanguard Global Value Factor UCITS ETF - קרן סל VDVA שווקים מפותחים FTSE Developed All Cap Index מניות ערך, דמי ניהול 0.22%, Cap - LMS. חשיפה 10%

נערך לאחרונה ב:
אשמח לחוות דעת על אופן פיזור המניות בתיק ההשקעות
שתף אותנו קודם כל בדעתך האישית על אופן פיזור המניות שבחרת ומהם הנימוקים שהביאו אותך לכך.
הרכישה תתבצע כל רבעון - תקופה של שנתיים
למה רק שנתיים? אתה פורש מעבודה בעוד שנתיים? בן כמה אתה? אתה עובד? אתה מרוויח? מהו אחזו החסכון החודשי שלך?

שתף אותנו קודם כל בדעתך האישית על אופן פיזור המניות שבחרת ומהם הנימוקים שהביאו אותך לכך.

iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF שווקים מתפתחים - אני מעוניין להשקיע בשווקים מתפתחים, להבנתי חשיפה מקסימלית לא יותר מ 9%.

Vanguard FTSE Developed World UCITS ETF - קרן סל VHVE שווקים מפותחים FTSE Developed World Index - חברות גדולות ובינוניות משווקים מפותחים, בבדיקה שראיתי מ 1970-2018 התשואה בשווקים מפותחים זהה לתשואה של US index - רק עם פחות תנודתיות ולאור המצב שה SP 500 לא הפסיק לטפס אני חושב להשקיע במדד זה. בנוסף חשיפה יותר גדולה.

Vanguard Global Small-Cap Index Fund - מעוניין בחשיפה גם למניות Small Cap ששם התשואה גבוה יותר עם יותר תנודתיות ולכן הקצתי 20% מהתיק. ולכן בגלל שהתנודתיות יותר גבוה אעדיף שזה יהיה בקרן השתלמות הפטורה ממס.

Vanguard Global Value Factor UCITS ETF - קרן סל VDVA שווקים מפותחים FTSE Developed All Cap Index מניות ערך רציתי להקצות 10% מהתיק למניות ערך וזאת הקרן הטובה ביותר שמצאתי.

כמובן שהקרנות אלו נבחרו בגלל דמי ניהול נמוכים.
למה רק שנתיים? אתה פורש מעבודה בעוד שנתיים? בן כמה אתה? אתה עובד? אתה מרוויח? מהו אחזו החסכון החודשי שלך?
סליחה כנראה שלא הסברתי את עצמי נכון, התכוונתי שההפקדה של ה 300K תתפרס על שנה וחצי - שנתיים בגלל המצב שיש היום.

נשוי + 1 , יכולת חסכון 3K בחודש - מתכנן לרכוש iShares Core S&P 500 UCITS ETF שקלי, וכל שנה לבצע מכירה ולרכוש מדדים בהתאם לחלוקה במדדים שציינתי.

נערך לאחרונה ב:
iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF שווקים מתפתחים - אני מעוניין להשקיע בשווקים מתפתחים, להבנתי חשיפה מקסימלית לא יותר מ 9%.

Vanguard FTSE Developed World UCITS ETF - קרן סל VHVE שווקים מפותחים FTSE Developed World Index - חברות גדולות ובינוניות משווקים מפותחים, בבדיקה שראיתי מ 1970-2018 התשואה בשווקים מפותחים זהה לתשואה של US index - רק עם פחות תנודתיות ולאור המצב שה SP 500 לא הפסיק לטפס אני חושב להשקיע במדד זה. בנוסף חשיפה יותר גדולה.

Vanguard Global Small-Cap Index Fund - מעוניין בחשיפה גם למניות Small Cap ששם התשואה גבוה יותר עם יותר תנודתיות ולכן הקצתי 20% מהתיק. ולכן בגלל שהתנודתיות יותר גבוה אעדיף שזה יהיה בקרן השתלמות הפטורה ממס.

Vanguard Global Value Factor UCITS ETF - קרן סל VDVA שווקים מפותחים FTSE Developed All Cap Index מניות ערך רציתי להקצות 10% מהתיק למניות ערך וזאת הקרן הטובה ביותר שמצאתי.

כמובן שהקרנות אלו נבחרו בגלל דמי ניהול נמוכים.

סליחה כנראה שלא הסברתי את עצמי נכון, התכוונתי שההפקדה של ה 300K תתפרס על שנה וחצי - שנתיים בגלל המצב שיש היום.

נשוי + 1 , יכולת חסכון 3K בחודש - מתכנן לרכוש iShares Core S&P 500 UCITS ETF שקלי, וכל שנה לבצע מכירה ולרכוש מדדים בהתאם לחלוקה במדדים שציינתי.
[/QUOTE]
אני גם מתייחס לכלל מוצרי החיסכון וההשקעה שברשותי בתור תיק השקעות אחד גדול, עם זאת אתמקד כרגע בתיק ההשקעות עצמו ואשים בצד את קרן ההשתלמות, מספר נקודות שארצה לעלות בפניך:
  • האלוקציה שבחרת היא 70% מניות וה-30% הנותרים מה הם?
  • למה בחרת בקרן סל לכל שוק ולא קרן סל אחת שתכלול בתוכה הן שווקים מפותחים והן שווקים מתפתחים?
  • לא ירדתי לסוף דעתך בעניין מניות הערך, תוכל לפרט מדוע בחרת בהן?

עוניין בחשיפה גם למניות Small Cap ששם התשואה *היתה בעבר* גבוה יותר עם יותר תנודתיות
שים לב לעריכה שהוספתי בציטוט שלך.

אני גם מתייחס לכלל מוצרי החיסכון וההשקעה שברשותי בתור תיק השקעות אחד גדול, עם זאת אתמקד כרגע בתיק ההשקעות עצמו ואשים בצד את קרן ההשתלמות, מספר נקודות שארצה לעלות בפניך:
  • האלוקציה שבחרת היא 70% מניות וה-30% הנותרים מה הם?
  • למה בחרת בקרן סל לכל שוק ולא קרן סל אחת שתכלול בתוכה הן שווקים מפותחים והן שווקים מתפתחים?
  • לא ירדתי לסוף דעתך בעניין מניות הערך, תוכל לפרט מדוע בחרת בהן?
[/QUOTE]

1. לא הבנתי, הרכב תיק ההשקעות 100% מניות לפי החלוקה שציינתי.
2. אין כמעט חשיפה למניות קטנות בגלל שהמדדים בנויים לפי שווי שוק.
3. עוקבת אחרי ftse developed all cap index מכל המדינות המפותחות ובחרו בערך כ -20% לפי המניות שמתומחרות נמוך ביחס לרווח שלהם בספרים ואין כמעט שיקולים למנהל הקרן. הסיכון גבוה יותר אבל אני מאמין שהתשואה תהיה גבוה לאורך זמן.

התכנון היה להשקיע את הסכום ב 2 פעימות. בגלל המצב בשוק ההון - אני לא רוצה לסכן את כל הסכום ולהיכנס בבת אחת. החלטתי לעשות פיזור על שנה וחצי-שנתיים.

אני כן, אבל לא בבת אחת. אני מעדיף להיכנס בחלקים בגלל האי וודאות שיש בשוק ההון.

נכון אבל זה בשביל השקט הנפשי שלי. אני אשאל אותך שאלה - יש לך X הון עצמי להשקעה שיושב בעו"ש היית משקיע את כל הסכום בבת אחת ברגע זה?

נכון אבל זה בשביל השקט הנפשי שלי.
סיבה לגיטימית לחלוטין :)

יש לך X הון עצמי להשקעה שיושב בעו"ש היית משקיע את כל הסכום בבת אחת ברגע זה?
אם הוא מיועד להשקעה הייתי משקיע אותו במכה ולא בפעימות. למרות שאני לא מאמין בתזמון שוק אני כן הייתי מושך עוד טיפה כי אני חושב שדרכנו למטה עוד ממשיכה אבל זה כמובן סתם הימור (וזו טעות מבחינת אסטרטגיית ההשקעה שלי).

הסבר בבקשה
אתה מניח שאם קבוצה חלקית מסוימת מכלל יקום המניות הניבה תשואה עודפת בעבר היא תמשיך להניב תשואה עודפת בעתיד.

אתה מניח שאם קבוצה חלקית מסוימת מכלל יקום המניות הניבה תשואה עודפת בעבר היא תמשיך להניב תשואה עודפת בעתיד.
כן, כמו שאני מסתכל על מדדים של חברות גדולות ובינוניות ולפי זה מעריכים תשואה/תנודתיות/סיכונים לעתיד. שום דבר לא בטוח..

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
littleSeal חוות דעתכם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 0
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
U שאלה גסה - חברה מומלצת לניהול תיק השקעות שוק ההון 7
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
G תיק השקעות לפנסיונרים (67+) שוק ההון 17
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
ס מכירת תיק השקעות בשביל החזר מס מיסים 9
י תיק השקעות לאזרח אמריקאי אוף טופיק 12
S חלוקת תיק השקעות - כולל נכס למגורים, מזומן, אג״ח ומשכנתא שוק ההון 4
E העברת תיק השקעות לחול שוק ההון 23
S החל מאיזה גודל תיק השקעות בנק הפועלים נותן תנאים דומים לבתי השקעות ? צרכנות פיננסית 36
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
A פתיחת תיק השקעות גדול בבנק שוק ההון 4
ptom נזילות תיק השקעות בבנק לעומת בית השקעות צרכנות פיננסית 8
R העברת תיק השקעות מפידליטי לבנק בארץ שוק ההון 2
N סיוע בבניית תיק השקעות מאפס למטרת generational wealth שוק ההון 36
T ניוד תיק השקעות ל-IB ומעבר לקרנות איריות שוק ההון 1
י תיק השקעות וזכאות לקצבת נכות כללית אוף טופיק 1
ס בניית תיק השקעות-גיל 20 שוק ההון 19
N תיק השקעות מגוון שוק ההון 5
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
T פתחתי תיק השקעות אך מתקשה בבחירת קרנות הסל שוק ההון 10