• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

תיק השקעות

• פותח הנושא shon
  • פורסם בתאריך

shon

משתמש רשום
דירוג
3
צהריים טובים, אחרי שקראתי את בלוג הסולידית ובלוגים נוספים. אשמח לחוות דעת על אופן פיזור המניות בתיק ההשקעות.
הכספים מיועדים לפחות ל 20 שנה.
סכום ההשקעה - 300K ש"ח. - (כולל קרנות השתלמות)
הרכישה תתבצע כל רבעון - תקופה של שנה וחצי - שנתיים.

iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF - קרן סל EIMI שווקים מתפתחים MSCI Emerging Markets IMI,
דמי ניהול 0.18%. TASE: 1159169, Cap - LMS חשיפה 9%

Vanguard FTSE Developed World UCITS ETF - קרן סל VHVE שווקים מפותחים FTSE Developed World Index , דמי ניהול 0.12%, LM - חשיפה 61%

Vanguard Global Small-Cap Index Fund - קרן נאמנות IE00B3X1NT05 שווקים מפותחים MSCI World Small Cap Index, דמי ניהול 0.29%, Cap - S. חשיפה 20% - קרנות השתלמות.

Vanguard Global Value Factor UCITS ETF - קרן סל VDVA שווקים מפותחים FTSE Developed All Cap Index מניות ערך, דמי ניהול 0.22%, Cap - LMS. חשיפה 10%

נערך לאחרונה ב:

כימאי

משתמש בכיר
דירוג
1,895
אשמח לחוות דעת על אופן פיזור המניות בתיק ההשקעות
שתף אותנו קודם כל בדעתך האישית על אופן פיזור המניות שבחרת ומהם הנימוקים שהביאו אותך לכך.
הרכישה תתבצע כל רבעון - תקופה של שנתיים
למה רק שנתיים? אתה פורש מעבודה בעוד שנתיים? בן כמה אתה? אתה עובד? אתה מרוויח? מהו אחזו החסכון החודשי שלך?

shon

משתמש רשום
דירוג
3
שתף אותנו קודם כל בדעתך האישית על אופן פיזור המניות שבחרת ומהם הנימוקים שהביאו אותך לכך.

iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF שווקים מתפתחים - אני מעוניין להשקיע בשווקים מתפתחים, להבנתי חשיפה מקסימלית לא יותר מ 9%.

Vanguard FTSE Developed World UCITS ETF - קרן סל VHVE שווקים מפותחים FTSE Developed World Index - חברות גדולות ובינוניות משווקים מפותחים, בבדיקה שראיתי מ 1970-2018 התשואה בשווקים מפותחים זהה לתשואה של US index - רק עם פחות תנודתיות ולאור המצב שה SP 500 לא הפסיק לטפס אני חושב להשקיע במדד זה. בנוסף חשיפה יותר גדולה.

Vanguard Global Small-Cap Index Fund - מעוניין בחשיפה גם למניות Small Cap ששם התשואה גבוה יותר עם יותר תנודתיות ולכן הקצתי 20% מהתיק. ולכן בגלל שהתנודתיות יותר גבוה אעדיף שזה יהיה בקרן השתלמות הפטורה ממס.

Vanguard Global Value Factor UCITS ETF - קרן סל VDVA שווקים מפותחים FTSE Developed All Cap Index מניות ערך רציתי להקצות 10% מהתיק למניות ערך וזאת הקרן הטובה ביותר שמצאתי.

כמובן שהקרנות אלו נבחרו בגלל דמי ניהול נמוכים.
למה רק שנתיים? אתה פורש מעבודה בעוד שנתיים? בן כמה אתה? אתה עובד? אתה מרוויח? מהו אחזו החסכון החודשי שלך?
סליחה כנראה שלא הסברתי את עצמי נכון, התכוונתי שההפקדה של ה 300K תתפרס על שנה וחצי - שנתיים בגלל המצב שיש היום.

נשוי + 1 , יכולת חסכון 3K בחודש - מתכנן לרכוש iShares Core S&P 500 UCITS ETF שקלי, וכל שנה לבצע מכירה ולרכוש מדדים בהתאם לחלוקה במדדים שציינתי.

נערך לאחרונה ב:

Ostrof

משתמש סולידי
דירוג
7
iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF שווקים מתפתחים - אני מעוניין להשקיע בשווקים מתפתחים, להבנתי חשיפה מקסימלית לא יותר מ 9%.

Vanguard FTSE Developed World UCITS ETF - קרן סל VHVE שווקים מפותחים FTSE Developed World Index - חברות גדולות ובינוניות משווקים מפותחים, בבדיקה שראיתי מ 1970-2018 התשואה בשווקים מפותחים זהה לתשואה של US index - רק עם פחות תנודתיות ולאור המצב שה SP 500 לא הפסיק לטפס אני חושב להשקיע במדד זה. בנוסף חשיפה יותר גדולה.

Vanguard Global Small-Cap Index Fund - מעוניין בחשיפה גם למניות Small Cap ששם התשואה גבוה יותר עם יותר תנודתיות ולכן הקצתי 20% מהתיק. ולכן בגלל שהתנודתיות יותר גבוה אעדיף שזה יהיה בקרן השתלמות הפטורה ממס.

Vanguard Global Value Factor UCITS ETF - קרן סל VDVA שווקים מפותחים FTSE Developed All Cap Index מניות ערך רציתי להקצות 10% מהתיק למניות ערך וזאת הקרן הטובה ביותר שמצאתי.

כמובן שהקרנות אלו נבחרו בגלל דמי ניהול נמוכים.

סליחה כנראה שלא הסברתי את עצמי נכון, התכוונתי שההפקדה של ה 300K תתפרס על שנה וחצי - שנתיים בגלל המצב שיש היום.

נשוי + 1 , יכולת חסכון 3K בחודש - מתכנן לרכוש iShares Core S&P 500 UCITS ETF שקלי, וכל שנה לבצע מכירה ולרכוש מדדים בהתאם לחלוקה במדדים שציינתי.
[/QUOTE]
אני גם מתייחס לכלל מוצרי החיסכון וההשקעה שברשותי בתור תיק השקעות אחד גדול, עם זאת אתמקד כרגע בתיק ההשקעות עצמו ואשים בצד את קרן ההשתלמות, מספר נקודות שארצה לעלות בפניך:
  • האלוקציה שבחרת היא 70% מניות וה-30% הנותרים מה הם?
  • למה בחרת בקרן סל לכל שוק ולא קרן סל אחת שתכלול בתוכה הן שווקים מפותחים והן שווקים מתפתחים?
  • לא ירדתי לסוף דעתך בעניין מניות הערך, תוכל לפרט מדוע בחרת בהן?

כימאי

משתמש בכיר
דירוג
1,895
עוניין בחשיפה גם למניות Small Cap ששם התשואה *היתה בעבר* גבוה יותר עם יותר תנודתיות
שים לב לעריכה שהוספתי בציטוט שלך.

shon

משתמש רשום
דירוג
3
אני גם מתייחס לכלל מוצרי החיסכון וההשקעה שברשותי בתור תיק השקעות אחד גדול, עם זאת אתמקד כרגע בתיק ההשקעות עצמו ואשים בצד את קרן ההשתלמות, מספר נקודות שארצה לעלות בפניך:
  • האלוקציה שבחרת היא 70% מניות וה-30% הנותרים מה הם?
  • למה בחרת בקרן סל לכל שוק ולא קרן סל אחת שתכלול בתוכה הן שווקים מפותחים והן שווקים מתפתחים?
  • לא ירדתי לסוף דעתך בעניין מניות הערך, תוכל לפרט מדוע בחרת בהן?
[/QUOTE]

1. לא הבנתי, הרכב תיק ההשקעות 100% מניות לפי החלוקה שציינתי.
2. אין כמעט חשיפה למניות קטנות בגלל שהמדדים בנויים לפי שווי שוק.
3. עוקבת אחרי ftse developed all cap index מכל המדינות המפותחות ובחרו בערך כ -20% לפי המניות שמתומחרות נמוך ביחס לרווח שלהם בספרים ואין כמעט שיקולים למנהל הקרן. הסיכון גבוה יותר אבל אני מאמין שהתשואה תהיה גבוה לאורך זמן.

shon

משתמש רשום
דירוג
3
התכנון היה להשקיע את הסכום ב 2 פעימות. בגלל המצב בשוק ההון - אני לא רוצה לסכן את כל הסכום ולהיכנס בבת אחת. החלטתי לעשות פיזור על שנה וחצי-שנתיים.

shon

משתמש רשום
דירוג
3
אני כן, אבל לא בבת אחת. אני מעדיף להיכנס בחלקים בגלל האי וודאות שיש בשוק ההון.

shon

משתמש רשום
דירוג
3
נכון אבל זה בשביל השקט הנפשי שלי. אני אשאל אותך שאלה - יש לך X הון עצמי להשקעה שיושב בעו"ש היית משקיע את כל הסכום בבת אחת ברגע זה?

cypriano de rore

משתמש בכיר
דירוג
4,506
נכון אבל זה בשביל השקט הנפשי שלי.
סיבה לגיטימית לחלוטין :)

יש לך X הון עצמי להשקעה שיושב בעו"ש היית משקיע את כל הסכום בבת אחת ברגע זה?
אם הוא מיועד להשקעה הייתי משקיע אותו במכה ולא בפעימות. למרות שאני לא מאמין בתזמון שוק אני כן הייתי מושך עוד טיפה כי אני חושב שדרכנו למטה עוד ממשיכה אבל זה כמובן סתם הימור (וזו טעות מבחינת אסטרטגיית ההשקעה שלי).

כימאי

משתמש בכיר
דירוג
1,895
הסבר בבקשה
אתה מניח שאם קבוצה חלקית מסוימת מכלל יקום המניות הניבה תשואה עודפת בעבר היא תמשיך להניב תשואה עודפת בעתיד.

shon

משתמש רשום
דירוג
3
אתה מניח שאם קבוצה חלקית מסוימת מכלל יקום המניות הניבה תשואה עודפת בעבר היא תמשיך להניב תשואה עודפת בעתיד.
כן, כמו שאני מסתכל על מדדים של חברות גדולות ובינוניות ולפי זה מעריכים תשואה/תנודתיות/סיכונים לעתיד. שום דבר לא בטוח..

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H שגיאה בשם חבר בורסה בעת ניוד תיק השקעות שוק ההון 1
S מינוף חיצוני לצורך פתיחת תיק השקעות צרכנות פיננסית 9
שם משתמש בעייתי כמעט מוכן לפתוח תיק השקעות. מה עוד צריך לדעת? שוק ההון 8
I חוות דעת לגבי תיק השקעות שוק ההון 17
H צומת דרכים - נדל"ן או תיק השקעות? שוק ההון 10
א תיק השקעות פאסיבי שוק ההון 10
S הלוואה כנגד תיק השקעות - מיטב דש שוק ההון 0
O השקעה באמצעות תיק השקעות עצמאי בסכום נמוך שוק ההון 12
N בחירת בית השקעות - תיק ממוסה ברוקרים ופלטפורמות מסחר 18
א חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 13
א תיק השקעות מנוהל שוק ההון 7
ב תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 16
stamEhad בניית תמהיל תיק השקעות שכולל הלוואה (שאלה טכנית) שוק ההון 3
S תיק השקעות - מאה אלף שקל - בן 19 לפני גיוס שוק ההון 2
פרח בר חוות דעתכם על תיק השקעות לסטודנט חדש שוק ההון 14
GoldenFace תיק מפוזר ופאסיבי והעברות של ניירות ערך/השקעות שוק ההון 3
א העברת תיק ניירות הערך מהבנק לבית השקעות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
פ תיק השקעות ראשון - מוגן מט"ח או בלאקרוק? שוק ההון 11
ת תוכנה מומלצת לניהול תיק השקעות אוף טופיק 9
M כלי שמאפשר בניית תיק השקעות וירטואלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
S גיוון תיק השקעות שוק ההון 3
E ייעוץ לגבי משכנתא מול תיק השקעות נדל"ן 1
ז קפיצה למים - פתיחת תיק השקעות וקופ"ג שוק ההון 21
א פתיחת תיק השקעות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
א פתיחת תיק השקעות ומיסוי ללא תושבות קבועה מיסים 19
GoldenFace תיק השקעות אוטומטי שוק ההון 3
C סגירת משכנתא או תיק השקעות נדל"ן 15
R תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 4
T תיק השקעות מתחיל- סטודנט שוק ההון 19
ת ניהול תיק השקעות פאסיבי לפנסיונרים (70+) שוק ההון 19
ש תיק השקעות 100 אלף שקל שוק ההון 16
י מעבר מIB ל.... תיק השקעות בבנק? שוק ההון 26
E ייצוא תיק השקעות מחשבון בנק שנסגר אוף טופיק 5
כ מינוף כנגד תיק השקעות צרכנות פיננסית 16
S תיק השקעות מנוהל, פוליסת חיסכון או גם וגם? שוק ההון 4
א מינוף תיק השקעות ע"י אשראי שוק ההון 0
ר תיק השקעות, צריכה עזרה שוק ההון 15
B תיק השקעות ראשון - חוות דעת שוק ההון 4
ה תיק השקעות שוק ההון 2
U תיק השקעות משעמם לטווח ארוך שוק ההון 5
ה בנית תיק השקעות מחקה מדדים וסחורות - מניות בלבד שוק ההון 6
ה חסכון זמין - כיצד מנהלים לצד תיק השקעות? (ועוד כמה שאלות) שוק ההון 8
L תיק השקעות 40\60 עבור אבא שוק ההון 51
מ תיק השקעות ראשוני שוק ההון 9
ש ייעוץ: העלאה בשכר / קרן השתלמות / פתיחת תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
L פוליסה וגמל להשקעה אל מול תיק השקעות עצמאי שוק ההון 3
T חוות דעת - תיק השקעות ראשון שלי שוק ההון 6
A התייעצות פתיחת תיק בבית השקעות, זוג נשוי שוק ההון 12
A פתיחת תיק בבית השקעות זוג נשוי - התייעצות שוק ההון 1
O השארת סכום מינימלי בעו"ש והתבססות על תיק השקעות במקרה חירום שוק ההון 13

נושאים דומים

למעלה