• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק השקעות [של שם בדוי]

שם בדוי

משתמש רגיל
דירוג
36
שלום לכולם,

פתחתי תיק השקעות של כ- 40 אלף שקל דרך הבנק.
בתיק פתחתי 4 קרנות נאמנות + סנופי על סך:
1. 8000 שקל. עמלה 0.62 .
2. 7000 שקל. עמלה 0.64.
3. 3000 שקל. עמלה 1.25.
4. 7000 שקל. עמלה 0.65.
5. 11,000 שקל. S&P ללא עמלה.

אשמח לדעת איך העמלות משולמות לבנק? על איזה פעולות בחשבון? מה קורה כשאני רוצה להפקיד עוד 5000 שקל בסנופי למשל?

האם פתיחת החשבון חייבה אותי ב 180 דמי ניהול (חישוב יחסי של כל העמלות), ובמידה וכן, האם זה עמלות שנתיות? חודשיות?

אשמח לתשובה מפורטת של מישהו שמבין בתחום על מנת שיוכל לעשות לי קצת סדר בראש.

תודה מראש! :)

פתחתי תיק השקעות של כ- 40 אלף שקל דרך הבנק.
הכוונה היא שנתת לבנק 40k ש"ח וביקשתי ממנהל השקעות לנהל לך אותם?
אם כן - למה שלא תשאל את מנהל ההשקעות? חלק בלתי נפרד מהתפקיד שלו (חוץ מלעשוק לך את הצורה) זה לענות על השאלות כאלו.

ההודעה שלך לא ברורה בכלל, אני מנחש שזה בגלל שאתה בעצמך לא מבין מה אתה שואל.
פתחתי 4 קרנות נאמנות
קרנות נאמנות לא פותחים, אלא רוכשים בהן יחידות (או בשפה המקובלת "קונים")
זו באמת עמלה או שאתה מתכוון לדמי ניהול?
S&P500 זה שם של מדד, זה לא משהו שאתה יכול לקנות באופן ישיר, אני מניח שאתה מתכוון לקרן כלשהי שעוקבת אחרי המדד הזה.
חינם? אין דבר כזה, גם קרנות שכרגע הן בדמי ניהול אפס יש להן לפחות עלות של דמי נאמנות.

אשמח לדעת איך העמלות משולמות לבנק? על איזה פעולות בחשבון? מה קורה כשאני רוצה להפקיד עוד 5000 שקל בסנופי למשל?
האם פתיחת החשבון חייבה אותי ב 180 דמי ניהול (חישוב יחסי של כל העמלות), ובמידה וכן, האם זה עמלות שנתיות? חודשיות?
אשמח לתשובה מפורטת של מישהו שמבין בתחום על מנת שיוכל לעשות לי קצת סדר בראש.

עשית עסקה עם הבנק ואתה מצפה שמישהו אחר יגיד לך על מה חתמת? אני אפילו לא יודע איתך להתחיל לענות לך על זה.
בהנחה ומדובר בדמי ניהול, סביר שזו עלות שנתית ושזה נגבה באופן יומי (כך שאחרי שנה של גביה זה מגיע לאחוז שציינת) ולפי מה שרשמת זה יוצא לך 177 ש"ח בשנה.

אבל אני עדין חושב שעדיף שתלך למנהל ההשקעות שלך (אפשר גם בטלפון), תשאל אותו את השאלות ואל תעזוב עד שאתה חושב שאתה מבין הכל, אחרי זה תחזור לפה ותעשה לנו סדר כדי שנוכל לעזור בשאלות שיצוצו לך בלי לנחש.

הכוונה היא שנתת לבנק 40k ש"ח וביקשתי ממנהל השקעות לנהל לך אותם?
אם כן - למה שלא תשאל את מנהל ההשקעות? חלק בלתי נפרד מהתפקיד שלו (חוץ מלעשוק לך את הצורה) זה לענות על השאלות כאלו.

ההודעה שלך לא ברורה בכלל, אני מנחש שזה בגלל שאתה בעצמך לא מבין מה אתה שואל.

קרנות נאמנות לא פותחים, אלא רוכשים בהן יחידות (או בשפה המקובלת "קונים")

זו באמת עמלה או שאתה מתכוון לדמי ניהול?

S&P500 זה שם של מדד, זה לא משהו שאתה יכול לקנות באופן ישיר, אני מניח שאתה מתכוון לקרן כלשהי שעוקבת אחרי המדד הזה.
חינם? אין דבר כזה, גם קרנות שכרגע הן בדמי ניהול אפס יש להן לפחות עלות של דמי נאמנות.

עשית עסקה עם הבנק ואתה מצפה שמישהו אחר יגיד לך על מה חתמת? אני אפילו לא יודע איתך להתחיל לענות לך על זה.
בהנחה ומדובר בדמי ניהול, סביר שזו עלות שנתית ושזה נגבה באופן יומי (כך שאחרי שנה של גביה זה מגיע לאחוז שציינת) ולפי מה שרשמת זה יוצא לך 177 ש"ח בשנה.

אבל אני עדין חושב שעדיף שתלך למנהל ההשקעות שלך (אפשר גם בטלפון), תשאל אותו את השאלות ואל תעזוב עד שאתה חושב שאתה מבין הכל, אחרי זה תחזור לפה ותעשה לנו סדר כדי שנוכל לעזור בשאלות שיצוצו לך בלי לנחש.

אני לא יודע איך עונים בחלקים אז ככה.
ישבתי עם יועץ השקעות וזה התיק הראשון שאני פותח.

1. כן - נתתי לבנק 40k ש"ח וביקשתי ממנהל השקעות לנהל לי אותם.
2. כן - הכוונה שלי הייתה שקניתי 'יחידות' (בבנק זה רשום כ'כמות').
3. אשמח לחידוד מה ההבדל בין עמלה לדמי ניהול?
4. רשום לי ב S&P דמי ניהול 0 ודמי נאמנות 0.03% (בדקתי פעם נוספת ועכשיו גם רואה שבכל אחד מהתיקים יש לי דמי נאמנות של כ 0.03%).
5. הכוונה שלי היא איך מחשבים את דמי הניהול באופן היחסי הזה?

אולי הוא קנה מניות של חברת S&P עצמה? :)

הכוונה שלי היא איך מחשבים את דמי הניהול באופן היחסי הזה?
מנהל הקרן יקח דמי ניהול שנתיים ודמי נאמנות מהקרן שקנית בשיעור שנתי של מה שרשום (למשל 0.5%)
כל יום יקחו בערך 1\365 מהסכום

3. אשמח לחידוד מה ההבדל בין עמלה לדמי ניהול?
אלו דרכים שונות לשלם עבור דברים שונים.
בדרך כלל אתה משלם עמלה באופן חד פעמי עבור שירות חד פעמי (למשל - המרת מט"ח, פעולה ספציפית בחשבון וכו...).
דמי ניהול זה כסף שאתה משלם למישהו כדי שינהל עבורך משהו באופן מתמשך, לרוב דמי ניהול הם תשלום שנתי שנגבה מעת לעת באופן יחסי (לפעמים כל רבעון ולפעמים כל יום כמו בקרן נאמנות)
מחשבים בדיוק כמו שחישבת בעצמך וכמו שאמר @ניצן המצוין.
זה יוצא כמעט 180 ש"ח בשנה שזה בערך חצי שקל ליום.

הכסף הזה לא יורד לך מהחשבון אלא זה אומר שתרוויח פחות (אם יהיה רווח) ותפסיד יותר (אם יהיה הפסד), לדוגמא:
אם קרן כלשהי גובה דמי ניהול של 0.5% אז על כל 100 ש"ח שיש לך בקרן הזו אתה משלם לה 0.5 ש"ח ללא תלות בביצועים שלה.
אם בתחילת השנה השקעת 100 ש"ח בקרן שגובה דמי ניהול של 0.5% והיא עשתה באותה שנה תשואה של 5% - אתה תראה ששווי הקרן אצלך בסוף השנה הוא 104.5 ש"ח
אם בתחילת השנה השקעת 100 ש"ח בקרן שגובה דמי ניהול של 0.5% והיא עשתה באותה שנה תשואה של 0% - אתה תראה ששווי הקרן אצלך בסוף השנה הוא 99.5 ש"ח
עכשיו אתה צריך להחליט האם איכות הניהול של הקרן והרווח שאתה חושב שתקבל מאחזקה שלה שווים את דמי הניהול שגובים ממך.

נערך לאחרונה ב:
אולי הוא קנה מניות של חברת S&P עצמה? :)

קניתי של תעו
מנהל הקרן יקח דמי ניהול שנתיים ודמי נאמנות מהקרן שקנית בשיעור שנתי של מה שרשום (למשל 0.5%)
כל יום יקחו בערך 1\365 מהסכום

כן, אבל איך אני מחשב את זה? דמי ניהול מתוך 8000 למשל, וזה דמי הניהול השנתיים. בנוסף דמי מאמנות מתוך 8000. ככה לכל תיק?
אלו דרכים שונות לשלם עבור דברים שונים.
בדרך כלל אתה משלם עמלה באופן חד פעמי עבור שירות חד פעמי (למשל - המרת מט"ח, פעולה ספציפית בחשבון וכו...).
דמי ניהול זה כסף שאתה משלם למישהו כדי שינהל עבורך משהו באופן מתמשך, לרוב דמי ניהול הם תשלום שנתי שנגבה מעת לעת באופן יחסי (לפעמים כל רבעון ולפעמים כל יום כמו בקרן נאמנות)
מחשבים בדיוק כמו שחישבת בעצמך וכמו שאמר @ניצן המצוין.
זה יוצא כמעט 180 ש"ח בשנה שזה בערך חצי שקל ליום.

הכסף הזה לא יורד לך מהחשבון אלא זה אומר שתרוויח פחות (אם יהיה רווח) ותפסיד יותר (אם יהיה הפסד), לדוגמא:
אם קרן כלשהי גובה דמי ניהול של 0.5% אז על כל 100 ש"ח שיש לך בקרן הזו אתה משלם לה 0.5 ש"ח ללא תלות בביצועים שלה.
אם בתחילת השנה השקעת 100 ש"ח בקרן שגובה דמי ניהול של 0.5% והיא עשתה באותה שנה תשואה של 5% - אתה תראה ששווי הקרן אצלך בסוף השנה הוא 104.5 ש"ח
אם בתחילת השנה השקעת 100 ש"ח בקרן שגובה דמי ניהול של 0.5% והיא עשתה באותה שנה תשואה של 0% - אתה תראה ששווי הקרן אצלך בסוף השנה הוא 99.5 ש"ח
עכשיו אתה צריך להחליט האם איכות הניהול של הקרן והרווח שאתה חושב שתקבל מאחזקה שלה שווים את דמי הניהול שגובים ממך.

כלומר אם מנהל הקרן שלי פיזר 30% מהסכום בסנופי ו 4 אחרים בקרנות נאמנות של עוקבי מדד אחרים, ייתכן וכדאי לי יותר להשקיע לבד?

ואם אני מחר רוצה לקנות עוד מתיק מסוים בגרף 10000 שקל. אני משלם על זה עמלה?

אחוז דמי ניהול למנהל קרן והנאמן אתה משלם לפי הערך של הקרן שאתה מחזיק והם נלקחים מתוך כספי הקרן עצמה.
עמלה לבנק אתה משלם לפי אחוז מסויים מערך הפעולה - קניה / מכירה . ותלוי גם איזה מוצר
אחוז דמי ניהול לבנק נלקחים משווי כל התיק שלך מתוך העו"ש. ללא קשר אם הרווחת או הפסדת
אם אתה רוצה לדעת כמה תשאל את הבנק.
אם אתה עובד עצמאי תעשה בדיקה מול בתי השקעות , נדמה לי שבסכומים האלה כבר משתלם לך לעבור

בתיק פתחתי 4 קרנות נאמנות + סנופי על סך:
אתה מוכן לפרט איך קוראים ל-4 קרנות הנאמנות הראשונות שציינת? או יותר טוב - מספר הקרן. כך נוכל לעזור לך להבין על מה שמת את כספך.

אתה מוכן לפרט איך קוראים ל-4 קרנות הנאמנות הראשונות שציינת? או יותר טוב - מספר הקרן. כך נוכל לעזור לך להבין על מה שמת את כספך.

אגח של בני השקעות- ילין, אנליסט, מיטב, מור מניות.
האם זה מובן? או עדיין לרשום מספר קרן?

אשמח לחידוד מה ההבדל בין עמלה לדמי ניהול?
עמלה משולמת בגין ביצוע פעולה כלשהי כמו קניה, מכירה או הפקדה. דמי ניהול הם אחוז כלשהו מהתיק הקיים המשולם בגין, ובכן...ניהול.
1. 8000 שקל. עמלה 0.62 .
2. 7000 שקל. עמלה 0.64.
3. 3000 שקל. עמלה 1.25.
4. 7000 שקל. עמלה 0.65.
זה עמלות בש"ח? או דמי ניהול באחוזים? מקווה לטובתך שהאפשרות הראשונה

עדיף קודם ללמוד את הבסיס ואז להתחיל להשקיע.
קשה להבין אבל ממה שנראה לי הסכומים שרשמת מתייחסים לדמי ניהול הפנימיים של התעודות.
בנוסף אתה כנראה משלם דמי משמרת באחוזים מהתיק ועמלות קניה\מכירה באחוזים\מינימום מהקניה.
המחירים בבנקים נחשבים ליקרים מאוד וניתן להתמקח אליהם לרוב.
זה שאתה אפילו לא יודע איזה עמלות אתה משלם אומר שכנראה אתה משלם ביוקר.
בנוסף יש את הבעיה שהאינטרס של היועץ שלך לרוב הוא להרוויח כסף לבנק ולא טובתך האישית.

תרשום מספר :)
אלה 4 קרנות הנאמנות:
5129994
5129366
5119466
5129481
זה S&P:
5123161

אשמח לתשובתך.

עמלה משולמת בגין ביצוע פעולה כלשהי כמו קניה, מכירה או הפקדה. דמי ניהול הם אחוז כלשהו מהתיק הקיים המשולם בגין, ובכן...ניהול.

זה עמלות בש"ח? או דמי ניהול באחוזים? מקווה לטובתך שהאפשרות הראשונה

בתיק רשום כ "דמי ניהול".

עדיף קודם ללמוד את הבסיס ואז להתחיל להשקיע.
קשה להבין אבל ממה שנראה לי הסכומים שרשמת מתייחסים לדמי ניהול הפנימיים של התעודות.
בנוסף אתה כנראה משלם דמי משמרת באחוזים מהתיק ועמלות קניה\מכירה באחוזים\מינימום מהקניה.
המחירים בבנקים נחשבים ליקרים מאוד וניתן להתמקח אליהם לרוב.
זה שאתה אפילו לא יודע איזה עמלות אתה משלם אומר שכנראה אתה משלם ביוקר.
בנוסף יש את הבעיה שהאינטרס של היועץ שלך לרוב הוא להרוויח כסף לבנק ולא טובתך האישית.

כרגע אני מעדיף את הדעה של היועץ מאשר שלי (עד שאני אלמד את הנושא).

5129994
5129366
5119466
5129481
אוי, דמי ניהול של 0.6-1.2%

אוי, מנוטרל מט"ח

כרגע אני מעדיף את הדעה של היועץ מאשר שלי (עד שאני אלמד את הנושא).
הדעה של היועץ מוטה לטובת האינטרסים של הבנק.
בינתיים זה לא אסון, אתה עוזר להחזיק כמה גופי השקעות מקומיים (מאוד פטריוטי מצדך) אבל מומלץ ללמוד להשקיע עבור האינטרסים שלך.

אוי, דמי ניהול של 0.6-1.2%

אוי, מנוטרל מט"ח

הדעה של היועץ מוטה לטובת האינטרסים של הבנק.
בינתיים זה לא אסון, אתה עוזר להחזיק כמה גופי השקעות מקומיים (מאוד פטריוטי מצדך) אבל מומלץ ללמוד להשקיע עבור האינטרסים שלך.

לא הבנתי את פשר ה"אוי"..
בנוסף- למה שליועץ לא יהיה אינטרס שאני ארוויח? הרי הרווחים שלו נגזרים מהרווחים שלי במובן מסוים.. אני מפספס משהו?

חבר, בוא נעשה את זה בצורה מסודרת:

1. לך יש תיק השקעות בבנק. אתה משלם לבנק כל רבעון סכום כסף עבור העובדה שיש לך בבנק תיק השקעות. בנוסף, אתה משלם לכל קרן נאמנות שאתה רוכש גם דמי ניהול למנהל הקרן. נגיד יש לך תיק של 10,000 שח - אתה תשלם (לדוגמא) 0.36% מסך התיק לבנק, ונגיד קנית 2 קרנות נאמנות חצי חצי עם דמי ניהול 0.5% כל אחת - אז כללללללל התיק שלך עולה לך 0.36 + 0.5 + 0.5 מתוך 10,000 שח בשנה, כלומר 1.36% בשנה. (בגדול). אתה צריך לברר מול הבנק מה דמי הניהול / דמי משמורת שלך.

2. לכן, ליועץ ההשקעות שלך או לבנק שלך אין עניין אם תרוויח או לא תרוויח. הכסף נגבה מהתיק שלך. כמובן שאם התיק שלך גדל אז הבנק מקבל יותר כסף (כי זה אחוז מהתיק) ונכון שבבסיס מן הסתם כולם בעניין של לעשות כסף - אבל (לדעתי ומנסיוני) העצות של הבנק או הבנקאי לא שוות את הכסף הרב שאתה משלם. אם נגיד היה לך תיק של מיליון, היית משלם אלפי שקלים בשנה לבנק רק על עצם העובדה שיש לך שם תיק השקעות.

3. לקרן נאמנות יש דמי ניהול ויש דמי נאמן. נגיד 1%. אז אתה עושה חישוב כמה זה 1 אחוז מהשווי של קרן הנאמנות שקנית ומגלה כמה כסף זה יוצא בפועל

4. בכללי, סדר הפעולות שלך אמור להיות הפוך. אתה שואל את עצמך מה המטרות הכלכליות שלי בחיים (אל תדחה את העיסוק בשאלה הזאת), לאחר מכן שואל את עצמך מהי קיבולת הסיכון שלך, ואחכ מה אופק ההשקעה שלך - לכמה זמן אתה יכול/מוכן להניח את הכסף כדי שיעשה בשבילך עוד כסף. רק לאחר מכן בודק כיצד ניתן להשקיע את הכסף, ודרך מי (עושה סקר שוק) ומחליט האם אתה רוצה לנהל בעצמך או שינהלו לך. תנהל בעצמך = זול, ינהלו בשבילך = יקר (כמו שקורה לך כעת). כמו בכל דבר בחיים - תשלם כסף למי שאתה מאמין שיגשים לך את המטרות - ואם זה היועץ בבנק ואתה שלם עם הכסף/תמורה - אשריך.

5. ממליץ לך לצאת רגע מהפורום, ולקרוא המון פוסטים בבלוג שעוסקים בתחום ההשקעות כדי להבין מי מו מה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
E בניית תיק השקעות לטווח של 10-15 שנים שוק ההון 5
GoldenFace תיק מפוזר ופאסיבי והעברות של ניירות ערך/השקעות שוק ההון 3
D חוות דעת תיק השקעות - התיק של DOR22 שוק ההון 16
I תהיות של תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 12
N איזון פנימי בחלק הלא ממוסה של תיק השקעות שוק ההון 19
Fatty תיק השקעות של החייל המשוחרר הארץ ישראלי המצוי שוק ההון 8
I תיק השקעות של WHAT AM I DOING? פוסטים מאיכות נמוכה 2
מ תיק השקעות של high school sweethearts שוק ההון 9
L המלצה לאופן איזון של תיק השקעות שוק ההון 3
Yonatanlou פידבק על תיק השקעות של סטודנט שוק ההון 8
A פידבק על תיק השקעות של חייל מושחרר שוק ההון 22
R תיק השקעות פסיבי - שאלות של מתחיל שוק ההון 79