1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

תיק השקעות חינוכי לנער בן 16

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י אברום, ‏12/7/19.

1. אברום

אברום משתמש סולידי

הבחור הצעיר כבר עבר את החמש ספרות בסכום הכולל של כסף שהרוויח בימי חייו. עשה כמה קניות מטופשות שמצטער עליהם, ועבר את השיעורים שהיה צריך לקבל.
    כעת לשיעור הבא. אני רוצה לפתוח לו תיק השקעות, שהוא יעקוב אחריו. להשקיע קרן של 2K, הפקדה חודשית של מאה ש"ח.
    אני רוצה שילמד לכן לא רוצה מוצר מובנה קופג"ל וכדו'.
    חשבתי תיק ישיר של קרנות מחקות מחולק שווה בין 3 - תא 135, סנופי (או VTI), וVXUS.
    השיקול העיקרי הוא הלימודי. השאלה איך עושים את זה הכי יעיל בסכומים כל כך קטנים, אך עדיין שהוא יחשף לעקרונות ולמתודות, ולעודד שיח בינינו. לא נראה לי שאני הולך לפתוח לו חשבון בIB...
    כמו כן איך זה יהיה כמה שיותר "שלו" באמת מבחינה סטטוטורית וחוקית, שבגיל 18 פשוט בקליק אחד זה מועבר אליו לגמרי ולא קשור אלי יותר לעולם.
    רעיונות?

fliper אוהב/ת את זה.
  2. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש ותיק

בIBI אפשר לפתוח חשבון החל מ2,000₪. תתקשר אליהם לשאול איך עושים את זה בהתחשב בזה שהוא עוד לא בן 18. יכול להיות שזו לא בעיה, אולי תעשו חשבון משותף ואז תצא ממנו... הם בטח נתקלו בזה כבר.
    ממליץ לבחור קרן אחת בסכום כזה כדי שהעמלות לא יאכלו אתכם (או פעם בחודש לקנות קרן אחת, כל פעם אחרת).
    שים לב שvti עולה 152$ ליחידה, IVV (סנופי) עולה 300$ ליחידה, vxus 53$...
    כך שבהפקדה חודשית של 100 ש"ח אי אפשר לבצע רכישות. אני מציע שפעם בשנה תבצעו רכישה של יחידת סנופי אחת וזהו.

3. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש ותיק

אגב, העמלות במינימום של המינימום (15 ש"ח לחודש במקרה של אי ביצוע פעולות) יגרמו לו להפסד של 9% שנתי מהתיק. התיק לא ירוויח, אלא יפסיד.

אם המטרה היא חינוכית, אולי עדיף לפתוח תיק וירטואלי ולא כסף אמיתי

משה, אורי ג., KickR ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  4. גרהם

גרהם משתמש בכיר

גם לדעתי בסכום כזה אין אפשרות מעשית להשקיע דרך מוסד פיננסי ישראלי. אני עושה אקסל בו הכסף של הילדים צבוע. לא מצאתי דרך יעילה יותר.

ת.אוקהם אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
דעתכם על תשואת תיק השקעות פינת המשקיעים ‏11/7/19
דעתכם לגבי תיק השקעות פינת המשקיעים ‏9/7/19
פתיחת תיק השקעות או קופת גמל להשקעה? פינת המשקיעים ‏7/7/19
שינוי אסטרטגי בניהול תיק ההשקעות ההוליסטי - החלפת ברוקרים פינת המשקיעים ‏3/7/19
בניית תיק השקעות ע"פ JL Collins פינת המשקיעים ‏25/6/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.