1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

תיק השקעות - השלב הבא

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Odnight, ‏19/6/19.

תגיות:
  1. Odnight

Odnight משתמש סולידי

בהמשך לפוסט של אתמול, ביליתי את היום בשיחה עם בתי השקעות ובנקים על מנת לראות מה אני יכול לקבל.

כמו שציינו פה בעבר, עושה רושם שרוב בתי ההשקעות די ישרו קו ברמת המחירים וכנראה שההבדל העיקרי הוא בשירות ובממשק.

כרגע מה שנראה הכי טוב שהצלחתי לקבל זו ההצעה של מיטב דש שמלבד התנאים שדי זהים לאלה שמצויינים באתר קיבלתי גם הורדה לחצי של מרווח ההמרה (100 פיפס במקום 200) והגבלה ל-200 ש"ח מקסימום עמלת העברת תיק במקרה שלא אהיה מרוצה מהם. החסרון שלהם הוא שאי אפשר להשקיע בקרנות איריות. כל השאר די סטנדרטי
    מנגד יש את אינטראקטיב ישראל שלהם יש מרווח המרה טוב בהרבה יותר טוב (0.5 פיפס) אבל לא מתאפשר לרכוש בשוק הישראלי וצריך להגיש דו"ח כל שנה.
    חוץ מזה יש את IBI שהיו די לא סימפטיים, ומלבד העובדה שיש אפשרות לקנות קרנות איריות דרכם (במחיר נורא יקר), לא היה להם שום יתרון של ממש שהצלחתי לזהות. גם הבנקים צריכים לחזור אלי עם הצעה, אבל עושה רושם שהם לא יציעו תנאים טובים יותר.
    בגדול נראה לי שהיות וזו פעם ראשונה שלי, אני אעדיף להתחיל עם ברוקר ישראלי (למרות שהבנתי שבשלב מסויים שווה להתנהל מול ברוקר מחו"ל ישירות) ולהשקיע בקרנות ישראליות. במצב כזה עמלת ההמרה פחות רלוונטית עבורי.

-ולהלן סט השאלות הקבועות שלי:
    1. האם זה דבר חכם להשקיע אך ורק בקרנות ישראליות? מה היתרון של השקעה בקרנות אמריקאיות שמחקות אותו מדד (אם יש בכלל) בהנחה שהכל נעשה דרך אותו ברוקר?
    2. מבחינת שירות ונוחות ניהול חשבון - האם יש לך המלצהות.הזהרות מגופי השקעות מסויימים?
    3. באיזה שלב הגיוני לפתוח חשבון בבית השקעות החו"ל - זה נטו תלוי בהבנה ונכונות לדו"חות או שיש שיקולים שמטים את הכף באופן חד משמעי?

במקביל אני מתחיל לחשוב על תמהיל ההשקעה שלי - ולנסות לחפש קרנות שמתאימות לו. כאמור מדובר על 50:50 מניות אג"ח בפיזור כמה שיותר רחב, בעמלות כמה שיותר נמוכות. בהתבסס על הטבלה שמפורסמת בסולידית ולאחר קריאת התשקפים חשבתי להשקיע משהו בסגנון
    - 30% קסם S&P 500 (4A) KTF מנוטרלת מט"ח
    - 20% קסם STOXX Europe 600 (4D) KTF
    - 25% פסגות ETF מש מדינה
    - 25% הראל סל כש תלבונד 60
    אלו נבחרו באופן יחסית אקראי מהטבלה על סמך עמלות ומה שנראה לי כפיזור יחסית טוב.
    וגם כאן יש שאלות:
    1. הגיוני מה שצירפתי שם למעלה? אם כן למה - אם לא - גם למה?
    1. אשמח אם תוכלו להמשיך ולהפנות אותי לדברים שצריך לקחת בחשבון שבוחרים קרנות- קראתי את הפוסט של הסולידית בנושא, אבל בהבנתי הנוכחית עושה רושם שההבדלים בסופו של דבר די קטנים -אני טועה?
    2. האם זה הגיוני ללכת על ארבע קרנות או שעדיף להישאר עם שתיים -קצת פחות פיזור אבל פחות כאב ראש

וכאמור כל דבר ששווה לקחת בחשבון כחלק מתהליך הלמידה וההתנסות - עד כה הייתם מועלים להפליא, סייעתם לי לשלח את היועץ הפנסיוני מהעבודה לדרכו (ברגע שהוא התחיל לאיים ולחרטט לי מילים כשהבאתי טיעונים מבוססים על הפורום הבנתי שהצדק בצד שלכם ולא שלו), עזרו לי להמשיך בדרכי ולהיו אדם חופשי ומבין בעולם הפיננסי!

2. אלכס ח

אלכס ח משתמש סולידי

אם אתה מתכוון לטבלא שאני חושבת עליה אז היא כבר די ישנה ויש המון קרנות חדשות מאז ויש שינויים.
    תיכנס לכל אחד מהאתרים הפיננסיים ותסתכל בפועל אילו קרנות יש עכשיו ומה דמי הניהול שלהם עכשיו. אני השתמשתי בעיקר באתר של לאומי, היה לי נוח.

אני ממש ממש לא מומחה וגם מתחילה אז יכולה רק להגיד לך מה הנחה אותי - חיפשתי את הקרן שדמי הניהול שלה נמוכים כמה שיותר זמן. בחרתי קרן שקיימת כבר כמה שנים ועדיין עם דמי ניהול 0. כי קרן שקיימת חצי שנה עם דמי ניהול 0 - נשמע לי יותר סיכוי שיעלו בקרוב. שאפתי גם לקרן שיש בה פחות כסף היום מאותו שיקול. ברגע שתגייס הרבה כסף תעלה דמי ניהול :) לא יודעת אם זה נכון, יש מצב שזה שטויות מוחלטות.

4 קרנות נשמע לי לא הרבה בכלל וסבבה לגמרי. אם תסתכל על התיקים הכי מפורסמים הם הרבה פעמים מכילים 4-6 נכסים שונים ואף יותר למרות שיותר כן מתחיל להרגיש לי כבר יותר מידי למשקיע שמחפש "מספיק טוב". אבל זה עניין של תחושה.

נערך לאחרונה ב: ‏20/6/19
  3. cypriano de rore

cypriano de rore משתמש בכיר

לדעתי לא.

דמי ניהול נמוכים (ולא עולים) ואיתנות כלכלית גדולה באופן משמעותי משל קרנות ישראליות.

אסור להמליץ אבל אני במיטב דש ומרוצה סה״כ.

אם אין לך 100,000$ אז בIB אתה תשלם 10$ בחודש. אתה צריך לעשות חישוב מה משתלם מבחינה פיננסית (כי העמלות וההמרה זולות בהרבה).

מגיב לכל זה ביחד -
    לדעתי יש לך טיפה בלבול בהבנת המונח פיזור. יותר קרנות לא שווה יותר פיזור. למשל - אתה בחרת ב2 קרנות אבל התעלמת מכלכלות רבות בעולם כמו סין, יפן, אוסטרליה, קנדה ועוד...
    אתה יכול לקנות קרן אחת עם פיזור רחב יותר ממה שאתה עשית עם 2 קרנות או לקנות 10 קרנות ושהפיזור יהיה צר יותר משלך. הפיזור הוא ברוחב של ההשקעה ולא במספר הקרנות.
    לדעתי האישית (ואני לא ממליץ) אין סיבה לרכז את ההשקעה רק בארה״ב ואירופה כשאפשר בקלות להשקיע בעוד מדינות.

לגבי קרנות האג״ח - תלוי מה מטרת האג״ח בתיק שלך אבל אני אישית גם הייתי מסתפק בקרן אחת.

בקיצור,
    נראה שאתה סה״כ בכיוון הנכון ונמצא כבר בשלב של לדייק את התיק. כל הכבוד והרבה בהצלחה! :)

(לא ממליץ ולא מייעץ)

Odnight אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
תיק השקעות חינוכי לנער בן 16 פינת המשקיעים ‏12/7/19
דעתכם על תשואת תיק השקעות פינת המשקיעים ‏11/7/19
דעתכם לגבי תיק השקעות פינת המשקיעים ‏9/7/19
פתיחת תיק השקעות או קופת גמל להשקעה? פינת המשקיעים ‏7/7/19
שינוי אסטרטגי בניהול תיק ההשקעות ההוליסטי - החלפת ברוקרים פינת המשקיעים ‏3/7/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.