• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק דולרי ב-IB

Barbur

משתמש בכיר
דירוג
1,251
תיק ב-IB:
  • 35% - VTI - Total Stock Market
  • 3.5% - VGT - Information Technology
  • 31.5% - VXUS - Total International Stock
  • 10% - VGIT - Intermediate-Term Government Bond
  • 10% - IAU - Gold
  • 10% - VGSH - Short-Term Government Bond

אל תראה בדברי התקפה.
אני משער שאתה מצפה לשאלות הטריוויאליות (אינך חייב לענות, כמובן):
  1. האם האלוקציה קבועה?
  2. למה VGT?
  3. מה ההצדקה להטייה לארה"ב?
  4. האם תאזן בין המניות או שתשמור על משקל השוק?
  5. למה רק Vanguard?
  6. מה המטרה של האג"ח הבינוניות? האם ההפרש בקופון מצדיק את הארכת המח"ם?
  7. מה המטרה של האג"ח הקצרות? האם לא זול יותר להחזיק מזומן? בשקלים?
  8. האם אתה סומך על IShares יותר מאשר על IB באופן שמצדיק את ההפרש בדמי השמירה על הזהב?
  9. התיק שלך יתנהג כמו 70% מניות, 20% מזומן ו10% זהב. מדוע אינך משווה בין הזהב למזומן?

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
אלוקציה:
  • 35% - VTI - Total Stock Market
  • 3.5% - VGT - Information Technology
  • 31.5% - VXUS - Total International Stock
  • 10% - VGIT - Intermediate-Term Government Bond
  • 10% - IAU - Gold
  • 10% - VGSH - Short-Term Government Bond

1. האם האלוקציה קבועה?
  2. למה VGT?
  5. למה רק Vanguard?
  8. האם אתה סומך על IShares יותר מאשר על IB באופן שמצדיק את ההפרש בדמי השמירה על הזהב?
  9. התיק שלך יתנהג כמו 70% מניות, 20% מזומן ו10% זהב. מדוע אינך משווה בין הזהב למזומן?

1. כן. כל עוד לא אשנה את דעתי.
  2. כדי לתת טיפה עדיפות יתר לטכנולוגיה. מאמין שטכנולוגיה תצמח יותר מהכל בעשורים הבאים.
  3. לא אמורה להיות הטייה. לפי החלוקה של Vanguard Total World Stock לדוגמה שעוקב אחרי FTSE Global All Cap Index ארה"ב היא בערך 55% ושאר העולם 45%. אם יש ניתוח עקבי טוב יותר, אשמח לשמוע עליו.
  4. המטרה היא לשמור.
  5. הן הכי זולות בגלל המבנה המיוחד של החברה. ובגלל היציבות והגודל לא מפחיד אותי להחזיק רק קרנות שלה.
  6. התיק הוא מעין הארי בראון באחוזים של שוקולד מריר. האג"ח בינוניות ולא ארוכות בגלל הריבית הנמוכה, אבל פתוח לאפשרויות היפותטיות אחרות (שהן כמובן לא המלצות).
  7. התיק מתחיל כדולרי כך שאין סיבה להמיר לשקלים. לגמרי אפשרי להחזיק כמזומן אבל לא ברור לי למה זה זול יותר. שילמתי על הקניה בינתיים דולר יחיד ואני לא מודע לעוד עלות כלשהי.
  8. קודם כל.. לא, אחרת לא הייתי פותח תיק ב-IB. אבל אני לא מודע לאפשרות להחזיק זהב ישירות דרך IB. אשמח לשמוע.
  9. האמת שכל עוד הריבית נמוכה, זו בהחלט אופציה מעניינת שלא חשבתי עליה.

נערך לאחרונה ב:
מה הם התנאים שיגרמו לך לשנות את דעתך? האם כתבת אותם בהסכם הפרטי שלך? או שאתה בשלב הטיוטה?

המטרה היא לשמור, ולרדת באחוזי המניות לאט לאט עם הגיל בצורה הקלאסית של 100-גיל.
מעבר לזה אני לא רואה שום סיבה לשנות.

כדי לתת טיפה עדיפות יתר לטכנולוגיה. מאמין שטכנולוגיה תצמח יותר מהכל בעשורים הבאים.
זה לא אומר בהכרח שהן יביאו את התשואה הטובה ביותר (או תשואה טובה)

כן. כל עוד לא אשנה את דעתי.
יש לך בהמשך כמה קביעות שתלויות בריבית. האם יש לך הגדרה ברורה מתי תשנה את האלוקציה, או שתקבל החלטה פזיזה כשיבוא היום?

לתת טיפה עדיפות יתר לטכנולוגיה. מאמין שטכנולוגיה תצמח יותר מהכל בעשורים הבאים.
אם הצמיחה כבר מגולמת, יתכן שתפסיד לשוק.

לא אמורה להיות הטייה.
VGT מחזיקה מניות אמריקאיות בלבד. יתכן שאתה רוצה להעדיף אותן בתוך ארה"ב אבל לא ביחס לעולם.

התיק הוא מעין הארי בראון באחוזים של שוקולד מריר. האג"ח בינוניות ולא ארוכות בגלל הריבית הנמוכה
אם כן, אתה מאבד לחלוטין את האפקט של התיק הנצחי. המטרה שלו היתה לאזן בין נכסים עם תנודתיות גבוהה ומתאם נמוך. לאג"ח בינוניות אין תנודתיות גבוהה, ולכן הם אינם יכולים לקזז את התנודתיות של המניות. ככל שהתיק מנייתי יותר, יש צורך במח"ם ארוך יותר כדי להגיע לאותו אפקט (והתיק הנצחי דורש רק את הארוך ביותר).
הערה: התיק הנצחי נהגה בתקופה של עליות ריבית.

שילמתי על הקניה בינתיים דולר יחיד ואני לא מודע לעוד עלות כלשהי.
אם הריבית תרד, יתכן שדמי הניהול יעלו על התשואות, כפי שקורה עם קרנות כספיות.

לא, אחרת לא הייתי פותח תיק ב-IB.
יתכן שאתה סומך על הביטוח של הרשיות האמרקאיות שיחזיר לך את הנכסים במקרה של פשיטת רגל של IB.

ג"נ: מחזיק כמה וכמה סוגי אג"ח.

VGT מחזיקה מניות אמריקאיות בלבד. יתכן שאתה רוצה להעדיף אותן בתוך ארה"ב אבל לא ביחס לעולם
היא מתוך החלק של ארה"ב. אם ארה"ב היא 55% אז 50% הלך לVTI ו5% לVGT.

אם הצמיחה כבר מגולמת, יתכן שתפסיד לשוק.
אני חושב שאוותר על העדיפות הזו לטכנולוגיה בכל מקרה. אין לי סיבה טובה להצדיק אותה.

אם הריבית תרד, יתכן שדמי הניהול יעלו על התשואות
צודק. לא חשבתי על זה ככה.

אם כן, אתה מאבד לחלוטין את האפקט של התיק הנצחי
נראה שאני צריך לשקול מחדש את כל העניין הזה ולחלק את החלק ההגנתי לפשוט חצי זהב וחצי מזומן "טהור" עד שינוי מהותי בסביבת הריבית (נגיד 2-3 העלאות רצופות)

נערך לאחרונה ב:
[@Benjamin Willard נא לא להציע שום דבר בהקשר של תיק אישי של מישהו אחר.]
[נמחק. אדם]

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
ארה"ב היא בערך 55% ושאר העולם 45%
בהפרש כזה אני בחרתי פשוט ללכת על החלוקה הפשוטה יותר פסיכולוגית של "חצי חצי". אם זה ישתנה מהותית יותר בהמשך אשקול לשנות.

תקח בחשבון גם שיש לא מעט חברות אמריקאיות שהן גלובליות ולכן אמנם רשומות בארה"ב אבל להשקיע בהן זה לא באמת להשקיע רק בארה"ב..

בהפרש כזה אני בחרתי פשוט ללכת על החלוקה הפשוטה יותר פסיכולוגית של "חצי חצי". אם זה ישתנה מהותית יותר בהמשך אשקול לשנות.

גם אני כיוונתי לפשטות אז החלטתי פשוט לעקוב אחרי האלוקציה של Vanguard Total World ואז לאזן מדי פעם כשהם משנים. לפחות עד שאני אמצא מדד שאני סומך עליו יותר.

אז בדקתי, התייעצתי, חשבתי ושיחקתי ב: https://www.portfoliovisualizer.com/backtest-asset-class-allocation

התוצאה:
  • 38.5% (=55% * 70%) VTI
  • 31.5% (=45% * 70%) VXUS
  • 10% VGLT
  • 10% IAU
  • 5% VGSH
  • 5% USD
ועכשיו שוב:
  1. האם האלוקציה קבועה?
  2. למה VGT?
  5. למה רק Vanguard?
  1. חלק המניות יורד עם הגיל ושאר החלקים עולים בהתאם.
  2. לא VGT.
  3. לא אמורה להיות.
  4. אשמור על משקל השוק, בדרך הטובה ביותר שאוכל להעריך אותו. כרגע לפי החלוקה של VT.
  5. היא זולה, והיא אחלה. אם יכולתי, הייתי פותח חשבון ישירות אצלה.
  6. הוחלף באג"ח ארוך טווח.
  7. כרגע זה לא זול יותר, לא יודע על העתיד. בגלל שהאג"ח הקצרות לא מספיק קצרות החלק נחלק עם מזומן בUSD.
  8. כן.
  9. לא רלוונטי.

מזומן "טהור" עד שינוי מהותי בסביבת הריבית (נגיד 2-3 העלאות רצופות)
עליית ריבית צפויה להיות במקביל לאינפלציה (קרי מזומן טהור נשחק). חלק מהעליות העתידיות בריבית כבר מתומחרות במחירי האג״חים. מנגד סביר שעליות ריבית בפועל יגרמו לירידה כלשהי במחירי האגחים אבל בתמורה גם הקופון על אגחים חדשים יגדל. המצב הוא לא שחור ולבן. הוא תלוי בהמון גורמים (הנ״ל ועוד), המחיר של האגחים הוא נק האיזון של כל שחקני השוק שמנסים לחזות את הגורמים הללו.
לנקוט עמדה אקטיבית כלשהי בנושא זה לנסות לנצח את השוק במשחק החיזוי הזה.
עוד קריאה: http://www.hasolidit.com/מה-יקרה-לאגח-הממשלתיות-כשתקרוס-הבועה

עליית ריבית צפויה להיות במקביל לאינפלציה (קרי מזומן טהור נשחק). חלק מהעליות העתידיות בריבית כבר מתומחרות במחירי האג״חים. מנגד סביר שעליות ריבית בפועל יגרמו לירידה כלשהי במחירי האגחים אבל בתמורה גם הקופון על אגחים חדשים יגדל. המצב הוא לא שחור ולבן. הוא תלוי בהמון גורמים (הנ״ל ועוד), המחיר של האגחים הוא נק האיזון של כל שחקני השוק שמנסים לחזות את הגורמים הללו.
לנקוט עמדה אקטיבית כלשהי בנושא זה לנסות לנצח את השוק במשחק החיזוי הזה.
עוד קריאה: http://www.hasolidit.com/מה-יקרה-לאגח-הממשלתיות-כשתקרוס-הבועה
אדם,
תסביר לי בבקשה איך ההודעה שלך, שונה מהותית מההודעה שלי?

לפחות החצי הראשון. במשפט השני התייחסתי לזהב.

@Benjamin Willard
ההבדל הוא בין לציין עובדות ורפרנסים לקריאה לבין להציע נכס אחד על פני אחר. לא נתת שום התייחסות עובדתית אלא רק הבעת דעה שנכס מסויים עדיף על אחר.

@Benjamin Willard
ההבדל הוא בין לציין עובדות ורפרנסים לקריאה לבין להציע נכס אחד על פני אחר. לא נתת שום התייחסות עובדתית אלא רק הבעת דעה שנכס מסויים עדיף על אחר.
או קיי... אולי זאת הייתה השעה...

בכל מקרה, אין לי שום כוונה להציע שום אפיק השקעה.

הכוונה שלי הייתה להמליץ בחום לבר שילמד על אג"חים ועל זהב. ואולי כדאי שיחפש מידע ודעות אצל אסכולות השקעות שונות ממה שמיוצג בפורום.

עובדות זה לחלשים.

צודק. לא חשבתי על זה ככה.
נראה שאני צריך לשקול מחדש את כל העניין הזה ולחלק את החלק ההגנתי לפשוט חצי זהב וחצי מזומן "טהור" עד שינוי מהותי בסביבת הריבית (נגיד 2-3 העלאות רצופות)
ראה, לא התכוונתי לשדל או להניא. אם החלטת לתזמן את הריבית (ולהניח שהפסד התשואה מעליית הריבית תגבר על התשואה מהקופון המוגדל), אין בכך דבר רע, כל עוד אתה מבין את ההחלטה.
אפשרי גם להחזיק קרן אג"ח X כל עוד התשואה שלה כפולה מדמי הניהול, ואם הריבית תרד, למכור ברווח (או כל כלל אחר שיראה בעיניך). הבהר לעצמך מהן המטרות שלך, מהן ההנחות שלך לגבי השוק ואיך יתנהג תיק עם שינוי קטן. אולי כך תגיע לאופטימיזציה.

גם אני כיוונתי לפשטות אז החלטתי פשוט לעקוב אחרי האלוקציה של Vanguard Total World ואז לאזן מדי פעם כשהם משנים. לפחות עד שאני אמצא מדד שאני סומך עליו יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E תיק השקעות משולב דולרי ושקלי שוק ההון 6
לאונל איזון תיק שקלי-דולרי והשקעה עקיפה בזהב שוק ההון 4
פסיוני האם שווה לגדר תיק דולרי שוק ההון 32
א איזון תיק(עצל) דולרי ושקלי שוק ההון 51
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
עידו ג ניהול תיק קהילתי - עצות והמלצות שוק ההון 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
Finfree IRA ובניית גליון לאיזון תיק פנסיוני... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1