• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק אספרסו כפול קצר - התיק העיסקי שלי

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
10,234
זהו תיק עיסקי לחברה שתפקידו למלא מספר משימות
טווח התיק הוא: שנתיים
המשימות:

1. חיסכון כפוי של כסף שאחרת היה הופך להוצאה מבוזבזת וללא ערך
2. הרווח אמור לממן את עלויות המימון (אשראי, ניכיון וכו) שאני משלם לבנק העיסקי לאורך זמן ההשקעה
3. הרווח אמור לממן את הוצאות הפעולות בבנק (העברות, צ'קים וכו) שאני מבצע לאורך זמן ההשקעה
4. הקרן אמורה לסגור את התחייבויות הבנקאיות בתום תקופת ההשקעה ולעבור לעבוד עם הבנק ללא אשראי בכלל

התנאים:

• תיק ממונף 70-80 אגורות על כל שקל חסכון, יענו 170-180% מהקרן
  • תיק בסיכון בינוני-גבוה למחיקה, סיכון נמוך-בינוני להשארות בחוב עקב מחיקה
  • התיק מייצר תזרים חודשי וישמש לצימצום גובה המינוף ככל שהזמן יחלוף, הסיכון ישאר אותו דבר לפי דעתי
  • הנזלה של עד 1/3 מהתיק למשך כ 10-15 ימים מכל חודש, בא במקום צריכת אשראי זמני (גישור) מהבנק בריבית גבוהה (יותר)
  • נלקח בחשבון עלויות ה"חזרה" לשוק של אותה הנזלה
  • כסף חדש (הקרן החודשית) יכנס ביחד עם סיום "קו האשראי" החודשי ויתבצע "מיני-איזון" בתיק
כלים ומרכיבים:
  • 60% (30% ממונף) - סל אג"ח זבל קונצרני
מאפיינים:
תשואה גבוהה, תזרים חודשי, פיזור גלובלי, מח"מ עד 2-3 שנים
  • 60% (30% ממונף) - סל מניות דיבידנד
מאפיינים:
תשואה גבוהה, תזרים חודשי, פיזור גלובלי
  • 60% (30% ממונף) - סל מניות בפיזור מקסימלי
מאפיינים:
חשיפה מוגברת לשווקים חדשים ומתעוררים, ריצה לצד השוק בחלק הגדול
  • 10% - מזומן לבטחונות \ קרן חירום נזיל בחשבון

אפשרויות לתיק:
אג"ח (לא מיועד להנזלה) -
  • 30% PGHY - ד"נ 0.35% - מכילה אג"ח זבל קונצרני של חברות מרחבי העולם בתשואה גבוהה עם מח"מ ממוצע של 1.5 שנים, תשואה לפדיון של 4-6%
  • 15% BSJH - ד"נ 0.43% - מכילה אג"ח זבל קונצרני של חברות (חשיפה לארה"ב) בתשואה גבוהה עם מח"מ של כ 3 שנים, עם מועד פירעון בשנת 2017
  • 15% BSJI - ד"נ 0.43% - מכילה אג"ח זבל קונצרני של חברות (חשיפה לארה"ב) בתשואה גבוהה עם מח"מ של כ 3 שנים, עם מועד פירעון בשנת 2018
מה שמיוחד בשתי הקרנות האחרונות שהם פוקעות בתום השנה הנקובה ומחזירות את כל הקרן למשקיעים כמו אג"ח בודד, די מזכירות פק"מ בבנק עם סיכון מאוד גבוה
בתום השנה הקרן פשוט נסגרת, הקרן פועלת בצורה שלאורך שנת הפדיון האג"ח הנפדים מוקדם (לפני תום השנה) מומרים לממשלתיות ונשארות בקרן עד סוף השנה
הקרן טובה למי שרוצה לדחוף את הכסף הפנוי שלו עוד כמה שנים לפני שיצטרך להשתמש בו לצריכה או לפרישה,
ניתן לקנות 3-5 שנים (מדרגות) קדימה וכל שנה תונזל קרן ניפדת, אני משתמש ב 2 כי זה אופק ההשקעה
חלופות אפשריות (ד"נ) - SJNK (0.4%) , SHYG (0.3%) , HYS (0.5%)

מניות דיבידנד (מועמד להנזלה) -
60% עולמי או 30% אירופה + 30% ארה"ב
אתחיל עם 60% SDIV - ד"נ 0.58% - 100 מניות דיבידנד עולמיות בתשואה גבוהה 4-6%, תזרים חודשי, ללא עלויות ק\מ ב IB
אפשרויות שונות להרכבה והקטנת דמי ניהול עם הסלים של החברות הגדולות, לכל אחת יש כ 3-5 כאלו עם ד"נ קרובים ל 0.1-0.2 אבל התשואה בהתאם

מניות גלובלי (מועמד חלקי להנזלה) -
60% יפוזרו בצורה הבאה לפי 100% חלוקה:
  • 75% - כלל העולם - VT (או הצמד VTI+VXUS)
  • 15% - כלכלות מתפתחות - IEMG (או כל קרן אמריקאית מהזולות) שלא תיצור יותר מדי כיסוי כפול
  • 10% - כלכלות בוסר Frontier - באמצעות הקרן FM (0.79%) , רוצה סיכון גבוה ותגמול הולם - ספקולטיבי
חלופות אפשריות להחליף את כל ה 25% בקרן אחת, עם נטייה לחברות שווי שוק נמוך עד בינוני במדינות מתפתחות

החוזה שלי עם עצמי:
  • אני מודע לסכנות הקיימות
  • אני מודע לזה שחלק מהזמן התיק לא יהיו מאוזן לפי האחוזי הקצאה הראשונים, אני אתן לחלק המנייתי לסטות בתוך עצמו (גאיוגרפית) אבל לא כפלח בתיק
  • כמות הכסף החודשי כל חודש משתנה לפי אחוזים מסויימים מסעיפי ההכנסה\הוצאה השונים בעסק, לדוגמא 1% מההכנסות באותו החודש ו 2% מההוצאות שכר (קבעתי אחוזים מסעיפים יותר מעניינים אבל נשאיר את זה בצד)
  • אני לא משתמש בהון העצמי הפנוי אלא "מקלף" חלקים בחברה שאין לכסף שימוש תפעולי ממשי בו (הוצאות מיותרות, התעיילות), במילים אחרות כסף שלא מייצר ערך
  • בשנה הראשונה אוריד כ 3.5-5% מכל פלח כדי להוריד את המינוף והוא יעמוד על 165%-170% , עד שאקבל מספיק "אומץ" לשרידות התיק ושהמינוף משתלם
  • הנזלה תתבצע אך ורק ע"י מכירה של פלח או נתח מפלח שנמצא ברווח, רכישה מחדש תתחשב בחלקים מפסידים אך לא בצורה מחייבת,
  • האיזונים בין הפלחים ניתנים לסטייה של 10%, יכולים להיות בין 50%-70% ללא הפרעה, סטייה כלפי מעלה תנעל את הרווח, סטייה כלפי מטה תחייב רכישה זולה,
  • תיקוני הסטיות החריגות יתבצעו באמצעות הכסף הפנוי ויחזירו את הפלח למצב של 60%
  • לא ביצעתי סימולציות על העבר כי החלטתי שזה לא יהיה שום שיקול לגביי הביצועים העתידיים של התיק ואני מגדיר אותו "הימור מושכל ספקולטיבי מאוד"
  • העלויות הגבוהות של התיק נלקחו בחשבון ויש תמיד חלופות חדשות
  • התיק יוגדר כהצלחה אם יעמוד במשימות 1 ו 4

אני חייב לציין שזהו תיק "תפור" ואין לראות בו כמתאים לכל אחד, אני בשום אופן לא ממליץ ולא מייעץ ולא מצפה שתבנו משהו על בסיס זה
כל זה אוסף של הנחות שיתכן שיקבעו שאני טועה, רוב הסיכויים שאני טועה, למדתי לקבל את זה וזאת נקודת המוצא

מה שאני מבקש בשרשור זה וממי שזה מעניין אותו, להצביע על הטעויות, לשאול שאלות, לטעון טענות וסתם לזרוק הערות
בשום אופן לא מבקש ייעוץ

נערך לאחרונה ב:
תיק בסיכון בינוני-גבוה למחיקה, סיכון נמוך-בינוני להשארות בחוב עקב מחיקה
איך זה מסתדר עם היעדים וההתחייבות של העסק?
האם העסק הוא כזה שאתה יכול להשקיע כסף פנוי בחזרה בעסק? (מניח שלא, אחרת כנראה היית עושה את זה).
האם חשיפה למט"ח היא סיכון מבחינת ההתחייבויות? (למשל הלוואה שקלית)
האם כשלון של ההשקעה הזאת (מחיקה מוחלטת) יהוו סיכון לעסק?
האם מקבל את העובדה שהשקעה בנכסים מהסוג הנ"ל בטווח זמן של שנתיים קרובים מאד להימור, ושרוב הסיכויים או ש 1. תכווה מהסיפור, 2. חמור מכך - תצליח ותלמד מזה את הלקח הלא נכון?

למה בעצם למנף? נראה שרוב המטרות שהצבת אפשריות להשגה גם בלי מינוף.
איך אתה ממנף? אם זה בעזרת הלוואה, אתה מתכנן לגלגל אותה? אם כן, חשבת על תרחיש של עליית ריבית שיוריד את החלק האג"חי בו-זמנית עם ייקור עלויות המימון? באופן כללי על ריבית שנטען שאין לה הרבה לאן לרדת אבל הרבה לאן לעלות?

התיק מייצר תזרים חודשי וישמש לצימצום גובה המינוף ככל שהזמן יחלוף, הסיכון ישאר אותו דבר לפי דעתי
את זה לא הבנתי. איך הסיכון אותו דבר כשהמינוף יורד?

לא ביצעתי סימולציות על העבר
לא backtesting ולא סימולציות? אתה עובד עם 100% אינטואיציה? נשמע לי הרפתקני מאוד למנף בכמויות כאלה ולהשקיע על סמך אינטואיציה. הלוואי עלי האומץ. ברצינות. אבל אולי זה הרפתקני מדי.

חישבת לכמה תשואה תצטרך להגיע כדי לכסות את העלויות והמס?

וואי וואי מה זה הסיכון הזה?

למה זבל? בדקת קונצרני רגיל?

לא backtesting ולא סימולציות? אתה עובד עם 100% אינטואיציה?
אתה חושב שהאחד עדיף על השני?

יש גם בעיה לעשות באקטסטיניג שיהיה רלוונטי לתקופה הנוכחית...

איך זה מסתדר עם היעדים וההתחייבות של העסק?
לא משפיע
האם העסק הוא כזה שאתה יכול להשקיע כסף פנוי בחזרה בעסק? (מניח שלא, אחרת כנראה היית עושה את זה).
לא, יבוזבז, לכל היותר ישכב בפק"מ 10-15 ימים מתוך החודש
האם כשלון של ההשקעה הזאת (מחיקה מוחלטת) יהוו סיכון לעסק?
לא, מדובר על כ 2-3% מההוצאות, אני לא מגדיל אותם אלא מעייל באותם האחוזים, יש עוד הרבה שומנים לקצץ ולכן אני "מכריח" את עצמי להתחיל בדברים הקטנים והקלים שמצטברים לסכומים ברי השקעה
האם חשיפה למט"ח היא סיכון מבחינת ההתחייבויות? (למשל הלוואה שקלית)
מינוף מהברוקר בדולרים, יתכן והחלק המזומן בתיק ישאר בשקלים
האם מקבל את העובדה שהשקעה בנכסים מהסוג הנ"ל בטווח זמן של שנתיים קרובים מאד להימור, ושרוב הסיכויים או ש 1. תכווה מהסיפור, 2. חמור מכך - תצליח ותלמד מזה את הלקח הלא נכון?
אני שוקל את הטווח הקצר כהימור בר תיקון, זאת היתה הפשרה שלי בין לבצע מסחר יומי בסכום קטן יותר להשקעה ארוכת טווח ללא ידיעה מיידית על הטעות
אני דווקא מקווה ללמוד את הלקח הנכון High Risk High Reward , לא אכווה אם התמורה תהיה "הפסד קטן" תמורת סיכון גדול
אני גם לא מנסה לשחק אותה "חכם בלילה", אני רק מנסה להפיק תמורה נחמדה בעבור הסיכון שלפי דעתי מפוזר מספיק גיאוגרפית כדי למזער אותו

למה בעצם למנף? נראה שרוב המטרות שהצבת אפשריות להשגה גם בלי מינוף.
אכן זה אפשרי, לשאלה למה כי אני צרכן אשראי, אני אצרוך אותו לשם הפעילות השוטפת בכל מקרה, אני מעדיף לשלם עבורו פי 3 פחות ולנצל ממנו יותר
המינוף יתקבל מהברוקר תמורת הבטחונות, לא יהיה מרווח ביטחון אסגור פוזיציה, יש נקודת אל-חזור בכל רגע נתון, אם יהיה פלאש קראש אז הברוקר יעשה זאת במקומי, זה יצרוב אבל התיק לא ימחק במיצמוץ
ייקור עלויות המימון?
זה יעלה לי יותר אם אשתמש במינוף הבנקאי בכל מקרה
לא backtesting ולא סימולציות? אתה עובד עם 100% אינטואיציה?
כמובן שביצעתי, אני לא עובד עם אינטואיציה, אני מיקסמתי את כמות המחקר שצרכתי בתקופה קצרה ויצרתי "תזה", היא לא נכונה לאתמול כמו שהיא נכונה למחר
וזה לא היה השיקול כשבחרתי סיכון, כי הוא יכול להפתיע מכל כוון
חישבת לכמה תשואה תצטרך להגיע כדי לכסות את העלויות והמס?
אני צריך כ 4-5% שנתי כדי להצליח במשימה העיקרית

בדקת קונצרני רגיל?
כן, חשבתי כנתח "ממתן" לזבל אם ישקשו לי הברכיים
הסיכון תמיד ניתן להורדה בדרגה, אני מעדיף להבות דלוקות והנמכתן מאשר "להתמכר" ולעלות ברמת הסיכון
אחרת יהיה קשה לי לקבוע את רמת הסיבולת שלי ולא אלמד כלום

ועוד הערה...
הקורלציה בין אגח קונצרני, ו high yield למניות...

מה לגביי זה? שכולם נמשכים כלפי מטה בירידות ?
כן....
מציע שתסתכל על הקורלציה בין שלושת הנכסים... בגדול זבל מתנהגים יחסית קרוב למניות, ונוטות לרדת ( ואשכרה להגיע ליותר דיפולטים) כשהשוק במשבר, וקשה לדעת מראש מה תהיה התשואה. קונצרני רגיל נמצא במקום יותר טוב אבל גם בו יש בעיות.

אג"ח מדינה, בגלל הקורלציה השלילית (אם קיימת) יכול לעזור להיות כרית דוחה margin call כשהשוק נופל. אולי.

מצד שני, לעומת הממשלתי, לאגח הקונצרני, ולזבל, יש ריביות יותר הגיוניות....

ו... כדאי לזכור שאגח זר חושף אותך לסיכון מט"ח ואינפלציה משמעותי. ביחוד אמריקאי. והרבה מהאיזונים שיש במניות, לא קיימים באג"ח.

לא ממליץ. לא מייעץ. לא יודע על מה אני מדבר.

ו... כדאי לזכור שאגח זר חושף אותך לסיכון מט"ח ואינפלציה משמעותי. ביחוד אמריקאי. והרבה מהאיזונים שיש במניות, לא קיימים באג"ח.
בטווח קצר כזה ההשפעה לא תגרור אפקט הרסני מידי, מיקום התיק (בחלקו) יכול גם להיות בארץ בשקלים, לא מצאתי את הכלי הנכון שיוריד לי נתח חזרה לישראל

בטווח קצר כזה ההשפעה לא תגרור אפקט הרסני מידי, מיקום התיק (בחלקו) יכול גם להיות בארץ בשקלים, לא מצאתי את הכלי הנכון שיוריד לי נתח חזרה לישראל
אממממ
התספורות פה מדגימות שיכול להיות שעדיף אג"ח זבל אמריקאי על רגיל ישראלי....

אישית הייתי מעדיף אמריקאי מגודר...

לגבי ההשפעה... ירידה של עשרות אחוזים בשער ILSUSD ב מהלך ה 10-5 השנים הקרובות לא נראה לי שממש תפתיע... וזה עלול לקרות בפרק זמן קצר. דווקא בטווח הקצר זה יותר מפחיד...

ממליץ לפנות לכחלון שיוריד מגבלות יבוא... זה יזיז את המטבע לטובת כוחותינו.

כמובן שהכל ספקולציה ו/או הבלים.

אישית הייתי מעדיף אמריקאי מגודר...
אני בוחן קונצרני גלובלי נקוב בדולרים
זה יזיז את המטבע לטובת כוחותינו.
אני משלם משכורות בשקלים מרוב ההכנסות שגם הם בשקלים, ומדובר בחשיפה של 2-3% מהשקלים הללו בדולרים, איך אושפע מזה מכאן או לכאן תלוי אך ורק בממשלת ישראל ולא בחשיפה שלי בתיק הנ"ל

מה שמיוחד בשתי הקרנות האחרונות שהם פוקעות בתום השנה הנקובה ומחזירות את כל הקרן למשקיעים כמו אג"ח בודד, די מזכירות פק"מ בבנק עם סיכון מאוד גבוה
אשמח אם תוכל להסביר על סוג הקרנות הזה, לא היה ברור לי מהאתר של GUGGENHEIM
מה הכוונה שהן מחזירות את כל הקרן? מה הקרן במקרה הזה? זה כתוב שם איפשהו?

@קפה שחור
עוד דבר - הגם נקודת הסיום היא גם נקודת הסיכון?
כלומר, האם בסיום זה הזמן שאתה עלול לגלות שחלק מהחברות ב ETF לא יעמדו בהחזר הקרן?

מה הקרן במקרה הזה?
שער הנעילה ביום הפדיון
הגם נקודת הסיום היא גם נקודת הסיכון?
הקרן מחזיקה אג"ח זבלי נורא וקצר מאוד, התחייבות בתוך קרן שפוקעת בעוד שנתיים נעות בין חצי שנה לשנה וחצי
נניח שהקרן לשנת 2018 מחזיקה אגח של חברה שפוקע במרץ שנה הבאה, אז האג"ח שפקע נוזל לקרן והקרן רוכשת במקומו אג"ח ממשלתי כדי לא לשחוק את הכסף עד סוף השנה, מה שאומר שבטווח הנורא קצר הריבית שמתקבלת מהקרן יורדת בהדרגה ואיתו גם הסיכון
אני לא מצאתי את הקרן כאחת שטובה לי לתיק הזה כי כדי לרכוש מוצר לטווח השקעה של שנתיים ולהספיק לפדות אותו הקרן תניב לי ריבית הרבה יותר נמוכה ממה שהיא בפועל
הקרן אמורה לתת תחליף לפקדון שנתי בסיכון מאוד מאוד גבוה
אני במעקב על כל הקרנות ואני רואה שהן רוקדות מסביב ל 25$ ולא כל כך משתנות עד הפקיעה,
מה שזה אומר שניתן גם למכור בכל רגע נתון (לא בהפסד גדול, אם בכלל) מבלי לחכות לפקיעה, נניח קרן של 2019, להחזיק שנה עד סוף 2018 ולמכור
או להחזיק כ 3-5 קרנות לשנים עוקבות וכל שנה תיפדה קרן אחת וקרן אחת נוספת תתחיל למתן את הסיכון שלה (ע"י רכישת אגח ממשלתי)

בכל מקרה, מה שכתבתי פה זאת לא המלצה, זאת אבחנה, אני לא איש מקצוע כך שזאת אבחנה שאין להתייחס אליה ברצינות

תודה על המענה.
אני במעקב על כל הקרנות ואני רואה שהן רוקדות מסביב ל 25$ ולא כל כך משתנות עד הפקיעה,
סיכון מאוד מאוד גבוה
אני מנסה להבין איפה נכנס הסיכון המאוד גבוה הזה.
חדלות פרעון? באיזה שלב?
סכנת התרסקות יחד עם מניות בשעת משבר? ובנוסף חדלות פרעון במצב הזה(אחרת אפשר לחכות לפקיעה)

אני מנסה להבין איפה נכנס הסיכון המאוד גבוה הזה.
הסיכון יחסית גבוה, יחסית למה? לחלק בתיק שאמור להיות סולידי ולתת משקולת למניות
החלק הזה נוחת למניות על הראש כמו משקולת ועלול לכאוב

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
עידו ג ניהול תיק קהילתי - עצות והמלצות שוק ההון 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
Finfree IRA ובניית גליון לאיזון תיק פנסיוני... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
G איך להתחיל לנהל תיק שאחר בנה? שוק ההון 17
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה