1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

תיק אמריקאי

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י TunaGolem, ‏1/10/15.

1. איליה

איליה משתמש בכיר

איך אתה מתכוון להשקיע ישירות באגח מיועדות?

לגבי שאר הדברים: אתם אזרחים אמריקאים אז למה לא משהו כזה https://investor.vanguard.com/mutual-funds/all-in-one-funds
    וללכת לישון בשקט. אם הייתה לי אפשרות כזאת זה מה שהייתי עושה.

i3arnon ו-daat99 אוהבים את זה.
  2. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

התכוונתי לומר שאני מתחשב באחוז המיועדות כאשר אני מחשב את המשקלים.
    בהחלט שקלתי את האפשרות. המחיר יוצא כ3% על פני 35 שנה מההון הסופי. (עמלה שנתית של 0.18% במקום 0.10%)
    בכל מקרה אשקול שוב. תודה.

3. איליה

איליה משתמש בכיר

נדמה לי שזה מאפשר לך איזון תיק מבלי אירועי מס. במקרה כזה תוספת של 0.08% זה כלום לעומת תשלום מס

מתכנת, i3arnon ו-TunaGolem אוהבים את זה.
  4. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

זו נקודה חשובה.
    עדיין יתכן שמספיק לאזן על ידי הפקדות חדשות ומכירות בRoth IRA שבכל מקרה פטור. אבדוק.

5. daat99

daat99 משתמש בכיר

נלקח מתיאור של אחת הקרנות:
    מי מריח העלמת מס נוספת?

6. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

מה אתם חושבים על מבנה Roth IRA הבא:
    • 40% SCHB (דומה לVTI עם עמלה שנתית של 0.03%)
    • 30% SCHF (בינלאומיות גדולות עם עמלה שנתית של 0.08%)
    • 10% SCHC (בינלאומיות קטנות עם עמלה שנתית של 0.18%)
    • 10% SCHE (מתפתחות עם עמלה שנתית של 0.14%)
    • 10% SCHZ (דומה לBND עם עמלה שנתית של 0.05%)

1. אין עמלות ק/מ / משמורת / חודשיות / דיבידנדים / קסטודיאן...
    2. אין מיסוי לא בארץ ולא בארצות הברית (אני לא יודע לגבי מיסוי במדינות המקור)
    3. עמלה שנתית אפקטיבית: 0.07%
    4. עמלות המרה והעברה לחו"ל סטנדרטיות (<1%)
    5. הפקדה שנתית עד למקסימום (5.5 א"ד)
    6. איזון חודשי/רבעוני ע"י מכירה

יעוד: טווח ארוך (25+)

יתרונות:
    1. השקעה זולה
    2. אין את עננת הספק הנוכחית של וואנגארד
    3. אם הנפילה הבאה תהיה כדברי נביאי הזעם...
    חסרונות:
    1. אין את יתרון המבנה של וואנגארד
    2. קרנות קטנות יותר -> ספרד גדול יותר
    3. העלאת מחירים של שוואב (אבל תמיד אפשר למכור ולקנות קרנות מקבילות זולות יותר ללא מס עם עמלת קניה)
    4. משיכה לפני הפרישה מאד מוגבלת (אבל הפרישה יכולה להיות בכל גיל)

daat99 אוהב/ת את זה.
  7. daat99

daat99 משתמש בכיר

אתה בטוח שאין מיסוי על ROTH IRA בארץ?
    (אני יודע שאין מיסוי בארצות הברית אבל הטענה שאין מיסוי גם בארץ תמוהה בעיני).

חשבון בלי מיסוי על דיבידנדים :) **חולם בהקיץ**

8. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

רו"ח אמר לי שאמנת המס מכירה בחסכון פנסיוני, ולכן כל סוגי הIRA פטורים ממס בארץ. רו"ח אחר טען שמשיכות מוקדמות מסויימות בכל זאת עשויות להיות מחוייבות במס.

עריכה:
    אולי כדאי לך לשקול לחיות בארצות הברית לשנה אחת?

נערך לאחרונה ב: ‏3/1/16
    daat99 אוהב/ת את זה.
  9. daat99

daat99 משתמש בכיר

תודה רבה על המידע!

אני אישית מעדיף לשלם מס על הדיבידנדים מאשר לנעול את הכספים בתוכניות כאלו מהסיבה הפשוטה שאני ככל הנראה אמשוך את הדיבידנדים הרבה לפני שיהיה מותר לי לגעת בתוכניות הללו ללא קנסות.

ג'ייסון פיבר מהבלוג דיבידנד מנטרה דיבר על כך המון והסביר מדוע הוא לא משתמש במוצרי ה-IRA בשביל ההשקעות שלו אפילו שהוא מאבד את הטבת המס המגולמת בחשבונות שכאלו.

מצד שני "משקיע דיבידנדים גדלים" הקדיש המון מאמרים בבלוג שלו על ניצול הטבות מס במלואן כולל שימוש בחשבונות כאלו כך שיש דעות שונות בנושא גם בקרב משקיעי הדיבידנדים.

10. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

אפשר למשוך ללא קנסות מRoth IRA לאחר חמש שנים, עם המגבלה שהמשיכה צריכה להיות קצבתית. (או כדי לקנות דירה או לממן לימודים גבוהים לבן משפחה, אבל למיטב זכרוני אתה רווק בלי ילדים ואתה לא מתכוון לקנות דירה נוספת בקרוב)
    אני בטוח שמטנטרה יודע בדיוק על מה הוא וויתר, אבל יכול להיות שכדאי לך לבדוק האם זה מתאים לך. בניגוד אליך, מנטרה לא שילם 25% מס.

daat99 אוהב/ת את זה.
  11. daat99

daat99 משתמש בכיר

כן - התשובה שלי נשארת בעינה ;)

אכן - אני רק מחכה לאפשרות למכור את הדירה הקיימת!

נכון מאוד - המס שלו עמד על משהו בסביבות 14% (ואפילו פחות עם החזרים שונים).

12. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

@yossik
    @adamshalev
    אשמח אם תוסיפו קישור לפוסט זה בפוסט הראשון בשרשור.

הגרסא הנוכחית של התיק האמריקאי (השם כבר לא מוצלח):
    • 70% מניות וREIT
      • 35% ארה"ב
        • 20% גדולות/רחב ITOT+סנופי IBI (ראו להלן)
        • 10% ערך קטנות VBR
        • 5% קרנות נדל"ן VNQ
      • 35% חוץ ארה"ב
        • 20% רחב VXUS
        • 5% קטנות VSS
        • 5% מתפתחות VWO
        • 5% קרנות נדל"ן VNQI
    • 25% אג"ח ממשלתי
      • 10% ארה"ב
        • 10% מח"מ ארוך EDV
      • 10% ישראל
        • 10% החזקה ישירה של אג"ח ממשלת ישראל מח"מ ארוך (ראו להלן)
      • 5% חוץ ארה"ב
        • 5% מתפתחות VWOB
    • 5% סחורות
      • 5% זהב
        • 5% קרן זהב פיסי IAU
    התיק מכיל 6 ניירות קבועים ו6 ניירות משתנים (עם חפיפה של נייר אחד, כיום). עם זאת, הרכב זה איננו כולל עמלות גבוהות, או סיבוך מיוחד באיזון.
    עמלת רכישה+העברה לחו"ל: פחות מ$100 לשנה.
    דמי ניהול: 0.12% לשנה.
    חשיפה:
    • Vanguard 65%
    • iShares 25%
    • ₪ 10%

ייעוד התיק:
    כ20% מהתיק האמריקאי הם 30% של תיק לטווח הקצר (5+). יתר התיק לטווח הקצר נמצא בפקדון בבנק עם ריבית שתגדר את הנפילה לפחות מ10% מהקרן, אותם אנחנו יכולים לספוג. (הימור מודע עם צפייה לתוחלת חיובית על סמך ההיסטוריה)
    יתר התיק האמריקאי מיועד לטווח הארוך (15+).

תיק לעומק הפרישה:
    בתיק האמריקאי לא נכללים קרן פנסיה בשיטת הפניקס וקרן Roth IRA מקסימלית שמחזיקה את תיק JAP:
    • 85% מניות וREIT
      • 45% ארה"ב
        • 35% רחב SCHB
        • 5% ערך קטנות SLYV
        • 5% קרן נדל”ן SCHH
      • 40% חוץ ארה"ב
        • 24% גדולות SCHF
        • 8% קטנות SCHC
        • 8% מתפתחות SCHE
    • 10% אג"ח
      • 10% ארה"ב ממשלתי
        • 10% ארוך TLO
    • 5% סחורות
      • 5% זהב
        • 5% קרן זהב פיסי SGOL
    דמי ניהול: 0.09% בשנה
    עמלות רכישה: $0
    עמלות העברה לחו"ל: $22.5 לשנה
    חשיפה:
    • Schwab 80%

תפעול והחלטות:
    • חלק מהתיק האמריקאי נמצא בקרן השתלמות עוקבת סנופי.
    • 70% מהתיק האמריקאי הינם פסיביים וההקצאה שלהם תשאר קבועה. 30% מהתיק מוגדרים כאקטיביים, ויופשרו להשקעות אחרות בהתראה של שנה. כיום חלק זה מכיל VBR, VSS, VWO, VNQ, VNQI וVWOB בחלוקה שווה, וכלול בתיק לעיל. חלק שיופשר יוכל לשמש להשקעות ערך/דיבידנדים/אופציות חשופות.
    • אחת לחודש אשתמש בההכנסה הפנויה לקניית האג"ח הישראלי הארוכה ביותר או קרן ישראלית עוקבת סנופי, עם דמי הניהול הנמוכים ביותר באופן רגעי. מכיוון שהאחרונה הינה PFIC, אמכור אותה עד ל15 בדצמבר.
    • ההחלטה איזו מהשתיים לקנות, תהיה לפי איזון התיק ל75% מניות, במהלך השנה, התיק יהיה מוטה שקלים ומניות.
    • אם המשקל של אחד הניירות בתיק האמריקאי או JAP עולה ביותר 5% (ביחס לגודל התיק הכולל), תתבצע מכירה לצורך איזון.
    • בתחילת השנה (לאחר מכירת הPFIC וחלק מהאג"ח הישראלי), יופרש המקסימום לתיק הJAP ולאחר מכן, היתרה תשמש לאיזון התיק האמריקאי. בשלב זה יוחלט מה יופשר לאחר שנה (מתוך ה30%).
    התלבטויות:
    1. ITOT מול VTI. מחיר הגיוון במנפיק הוא $7-0.007% לשנה (זניח).
    2. האם להעיף את הזהב והREIT מJAP?
    3. האם להחליף את VNQ+VNQI בREET?

נערך לאחרונה ב: ‏21/2/16
  13. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

לא יודע אם ענו לך אבל לצערינו תחול עליה חובת תשלום מס מלא למ"ה בישראל (25%) על הדיבידנדים.

14. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

נכון, מכיוון שלא ניתן "להחביא" את מאורע המס. כתבתי את התשובה בפוסט קודם.

15. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

כדי לגדר מפני שינוי חד ובלתי צפוי בריבית, אני רוצה להגדיל את הקעירות של האג"ח, מבלי לפגוע במח"ם שלהן (Barbell במקום Bullet).
    הדרך שלי להגדיל את הקעירות היא בעזרת איזון בין מח"ם אינסופי (מניות וEDV) לבין מח"ם אפס (זהב, מזומן, מק"ם, ובמידה מסויימת VWOB).
    במהלך השנה, התכנית היא לקנות קרן ישראלית במקום מניות ואגרת ישראלית ארוכה במקום EDV. השאלה שלי היא על מחשבות לנייר ישראלי עם מח"ם אפס.
    אידאלית הייתי רוצה לפזר על כל אג"ח הזבל הישראליות שתפקענה תוך שנה, אבל @הסולידית כתבה בפוסט שלה על אג"ח זבל שאין קרנות מחקות ישראליות שמחזיקות זבל בלבד, ובוודאי שלא קרן כזו שמוגבלת לטווח קצר. מצד שני, הקרנות הישראליות של הזהב הינן סינתטיות ויקרות, מק"ם / קרנות כספיות / גילונים לא שווים את עמלות הק/מ, ואני לא רוצה להחזיק מזומן ממש.
    רעיונות?

נערך לאחרונה ב: ‏5/4/16
  16. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

פק"מ, קפ"מ או קרן נאמנות בריבית ג'מבו או קרנות חליפי פק"מ למיניהם (בדוק אם הריבית גבוהה מהדמי ניהול).
    וGLD לזהב

17. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

@אורי ג.
    קודם כל תודה.
    כנראה שלא הייתי ברור, אני מתכוון להחזיק את הניירות לתקופה קצרה, ואני מחזיק בהם רק כדי שלא לשלם עמלות קנייה גבוהות לעיתים קרובות. לכן קרנות זרות לא באות בחשבון.
    לא שוות את העמלות.
    בטווח הארוך אני מחזיק IAU וSGOL. בטווח הקצר אני רוצה לרכוש ניירות ישראליים בלבד.

מה דעתך על לקנות אג"ח קונצרני לפי פילטר אוטומטי? בכל פעם (בחודשים שבהם המניות והאג"ח הארוך עלו / ירידות ריבית לא צפויות), לקנות אגרת אחרת ללא דירוג עם חיים של פחות משנה. כך אשיג פיזור על פני זמן, ובכל רגע נתון, אהיה חשוף לחברה מסויימת רק עד כמות החסכון החודשי. דומה במשהו לשיטת הפיזור של דעת.

18. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

לא דיברתי על קרנות, דיברתי על תעודות סל שהעמלות שלהן יכולות להיות זולות אפילו מעמלות של ני"ע ישראלים (תלוי בסידור שלך עם בית ההשקעות, סכום ההשקעה ומחיר הערך הנקוב).
    בפק"מ וקפ"מ אין עמלות ככל שידוע לי. (אולי עמלת שורה?)
    בקטע של תחליף מזומן?!? בטח שלא.
    קח בחשבון ששוק האג"ח בארץ מאד לא נזיל, בהרבה מהני"ע פשוט אין יכולת לאסוף סחורה בכלל מבלי להשפיע מהותית על מחירו, אם תבדוק תראה לא מעט ניירות עם סחירות יומית קרוב 0. בנוסף המינימום בשביל לסחור ברצף הוא 10K ש"ח פר נייר ככה שאתה מוגבל לסכומים גבוהים יחסית אם אתה רוצה פיזור נאות.
    באופן כללי יש לי בעיה עם שוק האג"ח בארץ, אם שוק המניות בארץ הוא קיקיוני אז שוק האג"ח הוא קיקיוני בריבוע.

מתכנת ו-Yevgeny אוהבים את זה.
  19. orensp

orensp משתמש ותיק

אני מקווה שזה קשור או יעזור באיזשהי צורה .
    עשיתי סימולציה קצרה ב portfoliovisualizer כאשר בדקתי איך עדיף להשקיע בתקופות של ריבית קבוע(אילו הריבית תשאר נמוכה לאורך זמן)
    או בזמנים של עליית ריבית (כמו שלדעתי מסתמן בארה"ב),המסקנה היא שאין באמת הבדל משמעותי בין ארוך טווח לבינוני,במיוחד
    אם ממשיכים להזרים כסף לקרן .
    כצפוי בתקופות של עליות ריבית הבינוני מנצח את הארוך אבל אותי הפתיע שהוא מנצח גם את המזומן ואת הקצר.
    בתקופה של ריבית קבוע הארוך מנצח(לא בהרבה) .
    תקופה של עליית ריבית(1977-1987) -https://www.portfoliovisualizer.com...000&TotalStockMarket1=70&annualPercentage=0.0
    תקופה ריבית קבוע (1994-2004) -
    https://www.portfoliovisualizer.com...lls3=30&annualPercentage=0.0&LongTermBond1=30

בסיכום אני הגעתי למסקנה שאם הריבית תעלה נקנה אג"ח עם קופון גבוהה יותר וזה יתאזן עם הזמן(על פני 10 שנים בוודאי),ואם הוא ירד אז המחיר יעלה
    אז נרוויח מעליית ערך הנייר,אם הריבית תשאר קבוע ונמוכה?נקווה שזה יזרים כסף למניות ושם נראה את התשואה .ולכן זה לא שווה את המאמץ וההשקעה
    של לנסות לתזמן(אם זה בכלל אפשרי)את שערי הריבית.

20. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

למיטב ידיעתי החלו לגבות עמלות על קניית קרנות כספיות ובהן קפ"מ. לגבי פק"מ, מבחינתי הוא שווה מזומן, ואני מעדיף לראות אם יש אלטרנטיבה בניירות ערך עם תוחלת תשואה גבוהה יותר, אבל עם אותו התפקיד בBarbell.
    אני מדבר על תחליף מזומן בBarbell. המזומן לא צריך להיות נזיל, אלא להיות עמיד מאד לשינויים בגובה הריבית. הוא יכול להיות מסוכן ותנודתי. אדגיש שוב שמדובר רק בתקופת גישור שפחותה משנה, ובאחוז קטן מהתיק.
    אני מדבר על רכישה באלפים בודדים.
    אין לי בעיה להגביל את המסחר לשלב הפתיחה והסגירה.
    בהצעה שלי מדובר על פיזור גרוע בנקודת זמן אחת, אבל פיזור טוב ביחס לתקופה ארוכה בה תוחזקנה ותפקענה אגרות רבות.
    אני מבין, ולכן אין לי עניין להשאיר הרבה כסף באג"ח קונצרני ישראלי לטווח הארוך.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.