• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיאור תהליך העברת ני"ע מבית השקעות בישראל --> בנק בישראל --> IB (2022)

YPV

משתמש בכיר
דירוג
3,115
בעקבות סאגה של כמעט 4 חודשים בניסיון להעביר ני"ע בבית השקעות בישראל לחשבון שלי ב IB, אסקור את התהליך ואת ה DO ו DONT’S, כדי לחסוך לאחרים עגמת נפש, עצבים על מערכת הבנקאות הארכאית בארץ ובעיקר זמן. הכל נכון לשנת 2022.

1. בגלל שידעתי/חששתי שהתהליך לא יעבור חלק, לקחתי כמה חודשים מראש, ביחס ללו"ז של הצרכים האישיים שלי למעבר. ממליץ גם לכם לא לדחות לרגע האחרון.

2. החשבון שלי בבית השקעות ישראלי (מיטב) היה במערכת סגורה, לכן מראש ויתרתי על הניסיון להעביר מהם ישר לחשבון שלי ב IB. לא היה לי כח או זמן לנסוע עד למשרדים שלהם, להזדהות אישית ופתיחת החשבון רק כדי שאח"כ יגידו שהם לא יכולים/רוצים להעביר שלא לבנקים בישראל.

3. שלחתי למיטב הוראה להעברת ני"ע לחשבון המקושר שלי בבנק הפועלים. היו זריזים ויעילים. תוך מספר ימים ני"ע היו כבר בחשבון שלי בבנק.

כמה הערות לשלב זה –

א. לפני שנותנים הוראת העברה, לבקש מבית השקעות "דוח שאילתת מס הכוללת שערי מניות לכל מניה לפי שכבות" בדולרים. ברירת המחדל שלהם היא לשלוח דוח עם מחירי קניה בשקלים. ואתם צריכים בדולרים. זה מאוד חשוב, לשלב 6.

ב. עמלות - חייבו בגובה עמלת מכירה של התיק, ללא תקרה. כן, העמלה הכי גבוהה בשוק, ו"קנס" על כך שלא חשבתי/ביררתי את הנושא במעמד פתיחת חשבון במיטב (שהיה לפני די הרבה שנים). לכן מדובר בעוד תזכורת, שבבתי השקעות בארץ, עמלת העברת ני"ע, היא היותר חשובה מכל עמלות המסחר למיניהן, שגם ככה די זהות וממילא נמוכות יחסית.

4. ברגע שני"ע נכנסו לחשבון שלי בבנק הפועלים, ונתתי הוראה להעביר אותם לחשבון שלי ב IB, הצוות בבנק הפועלים היה חסר תועלת, לא מקצועי ולא שירותי כהרגלם.

א. זה לא פוסט שיימינג. אני לקוח של בנק הפועלים הרבה מאוד שנים. יש לי חשבונות בבנקאות פרטית בסניפים שונים. הבעיה הקבועה איתם, שכמעט כל בקשה שחורגת מהתנהלות עו"ש שוטפת, מעלה אצלם את לחץ הדם ומורידה את היכולת/נכונות לבצע את ההוראה, עד לאמירות מפורשות שעדיף לבצע אותה בבנק אחר. כנ"ל במקרה הזה.

ב. הבנקאית האישית שלי ביקשה פרטים להעברה ל IB. נתתי. רצו עוד פרטים. נתתי את המייל שקיבלתי מ IB לצורך הסדרת הניוד. אמרתי שתפנה אליהם ותבקש את מה שצריך. לא הסכימה בנימוק "שאסור להם לשלוח מיילים" או משהו בסגנון. אח"כ אמרה שזה בטיפול של מישהו בסניף ראשי. אח"כ לא ענתה למיילים, גם המישהו הזה לא ענה לי למיילים. כשניסיתי להבין מה בדיוק חסר ועם מי לדבר בבנק, קיבלתי שוב תשובות בסגנון של "אנחנו לא יכולים להגיד אבל נוכל לטפל בבקשה ברגע שנקבל את הפרטים הדרושים".

ג. לכל אורך הדרך היו לא שירותיים ולא מקצועיים – כולל צוות השקעות בסניף. ניכר שהם לא עשו פעולה כזאת אף פעם, לא יודעים מה לעשות וגם לא מעניין אותם ללמוד. ובעיקר מורחים זמן.

ד. בשלב מסוים ויתרתי, ונתתי הוראה להעביר את ני"ע לחשבון שלי בבנק אחר.

ה. תוך יום-יומיים, ני"ע היו כבר בחשבון שלי בבנק אחר. עמלות – 5 ש"ח פיקס.

5. בבנק אחר, דיברתי עם הבנקאי האישי שלי והסברתי מה אני צריך.

א. הוא אמר בכנות שאף פעם לא עשה משהו כזה אבל יבקש הנחיות מחדר מסחר.

ב. חזר אליי וביקש פרטים לצורך הזנה למערכת של הבנק. פתחתי טיקט ב IB והעברתי את הבקשה.

ג. אלה הפרטים שקיבלתי מ IB והעברתי לו –

Please find the information related to this transfer below:
Name: Interactive Brokers
IBKR account number: U1234567
Phone: +41 41 726 9500
Contact Person: Transfer Desk
SWIFT: IBKRUS33XXX
Email: fop-transfer-in@interactivebrokers.com (please note that this email is exclusively for bank to bank correspondence)​

ד. אמר שהוא צריך גם להזין מספר פקס, מדינה וסטייס בארה"ב. אמרתי בפקס תזין את מספר הטלפון, מדינה ארה"ב וסטייט ניו יורק.

ה. תוך פחות משבוע ני"ע הופיעו בחשבון שלי ב IB. עמלות - 5 ש"ח פיקס.

6. ני"ע הגיעו ללא פירוט שכבות קנייה ועלויות. לכן צריך להזין אותם, לפי הפרטים בסעיף 3.א.

7. כשהתחלתי את הניוד מבנק הפועלים, פתחתי לפני זה טיקט ניוד ב IB, עם כל הפרטים. בגלל חוסר שיתוף פעולה מהבנק וחלוף הזמן, הטיקט נסגר אוטומטית. את הניוד מבנק אחר עשיתי ללא פתיחת טיקט. ני"ע עדיין נכנסו לחשבון שלי ב IB ללא התראות או פנייה כלשהי מ IB שמדובר בתהליך לא תקין או משהו כזה.

8. דילגתי על לא מעט התכתבויות ופינג-פונג טלופני/מיילים ביני לבין הפקידים. מקווה שרוח הדברים ברורה גם ללא סטנוגרמות מייגעות. די מבאס שבשנת 2022 זו רמת השירות/מקצועיות של בנקאים בארץ. הכי חשוב לדעתי זה אם החלטתם לבצע את המעבר, אז לא להשאיר אותו לדקה האחרונה או "מתישהו בעתיד". כי לא תדעו על איזה פקיד תיפלו וכמה חודשים יטרטרו אתכם ב"השלמת פרטים".

9. בהצלחה!

אני חושב שהנקודה החשובה היא:

אבל יבקש הנחיות מחדר מסחר.
ליועצים בסניפים אין מושג לגבי תהליכים תפעוליים כאלו אבל חדרי המסחר אמורים להיות מנוסים בפעולות כאלו ובעבודה מול ברוקרים זרים.

ליועצים בסניפים אין מושג לגבי תהליכים תפעוליים כאלו אבל חדרי המסחר אמורים להיות מנוסים בפעולות כאלו ובעבודה מול ברוקרים זרים.
ב. הבנקאית האישית שלי ביקשה פרטים להעברה ל IB. נתתי. רצו עוד פרטים. נתתי את המייל שקיבלתי מ IB לצורך הסדרת הניוד. אמרתי שתפנה אליהם ותבקש את מה שצריך. לא הסכימה בנימוק "שאסור להם לשלוח מיילים" או משהו בסגנון. אח"כ אמרה שזה בטיפול של מישהו בסניף ראשי. אח"כ לא ענתה למיילים, גם המישהו הזה לא ענה לי למיילים. כשניסיתי להבין מה בדיוק חסר ועם מי לדבר בבנק, קיבלתי שוב תשובות בסגנון של "אנחנו לא יכולים להגיד אבל נוכל לטפל בבקשה ברגע שנקבל את הפרטים הדרושים".
בבנק הפועלים התהליך היה נוראי.

הבנקאית אמרה שהעבירה את הבקשה ליועצי השקעות/חדר מסחר. אבל לא היה ברור מה העבירה ולמי העבירה. ביקשתי לשלוח במייל/לקבל במייל את השאלות שלהם. לא הסכימה. הכל רק בטלפון (כשהיא עונה). אפילו לא הסכימה לומר עם מי היא בקשר.

עשית המרה של ניירות ערך כמו בלקרוק מגרסה בשקלים לגרסא זרה?
איך בדיוק עובד סעיף 3.א?

4. ברגע שני"ע נכנסו לחשבון שלי בבנק הפועלים, ונתתי הוראה להעביר אותם לחשבון שלי ב IB, הצוות בבנק הפועלים היה חסר תועלת, לא מקצועי ולא שירותי כהרגלם.

א. זה לא פוסט שיימינג. אני לקוח של בנק הפועלים הרבה מאוד שנים. יש לי חשבונות בבנקאות פרטית בסניפים שונים. הבעיה הקבועה איתם, שכמעט כל בקשה שחורגת מהתנהלות עו"ש שוטפת, מעלה אצלם את לחץ הדם ומורידה את היכולת/נכונות לבצע את ההוראה, עד לאמירות מפורשות שעדיף לבצע אותה בבנק אחר. כנ"ל במקרה הזה.

ג. לכל אורך הדרך היו לא שירותיים ולא מקצועיים – כולל צוות השקעות בסניף. ניכר שהם לא עשו פעולה כזאת אף פעם, לא יודעים מה לעשות וגם לא מעניין אותם ללמוד. ובעיקר מורחים זמן.

5. בבנק אחר, דיברתי עם הבנקאי האישי שלי והסברתי מה אני צריך.
טוב הפסוט הזה הגיע בזמן בשבילי, לצערי בגלל המון בלאגן מהבנק סגרתי שם את החשבון שהוא במערכת סגורה למיטב, אחרי החג אני אפתח חשבון בנק אחר, והצטרך לטלטל עד המשרדים של מיטב, רק כיון שברצוני להעביר את הניירות לIB, אשמח לדעת איזה בנק זה בסעיף 5,

עשית המרה של ניירות ערך כמו בלקרוק מגרסה בשקלים לגרסא זרה?
איך בדיוק עובד סעיף 3.א?
לא.

ל-IB העברתי רק ני"ע זרים.

ניירות שקליים השארתי בבנק.

אתה יכול לפרט על עמלת מכירת תיק?לא גבו לך על זה בבנק?

אתה יכול לפרט על עמלת מכירת תיק?לא גבו לך על זה בבנק?
בניוד מאיפה לאיפה?

רק הגוף המנייד לוקח עמלת העברת ני"ע. אין עמלה מהגוף המקבל.

עובר משהו דומה עכשיו.. ביקשתי לנייד ניע ישראלים וזרים מהבנק לאקסלנס.. הישראלים עברו והזרים כבר מעל שבוע לא עוברים..מה קורה במצב שבאמת הניע לא עוברים איפה זה יכול להיות תקוע? או שהלך הכסף?

ה. תוך פחות משבוע ני"ע הופיעו בחשבון שלי ב IB. עמלות - 5 ש"ח פיקס.
מפתיע ומרשים. היה לי סיפור ממש דומה לא מזמן (כחודש לפני שפרסמת את השרשור), עם בנק אגוד. בסוף הם עצמם העבירו לי, אבל גבו לי עמלה בערך פי 100 ממה ששילמת :(

לפני שנותנים הוראת העברה, לבקש מבית השקעות "דוח שאילתת מס הכוללת שערי מניות לכל מניה לפי שכבות" בדולרים
מישהו יודע אם הדבר הזה חשוב גם במקרה שמעבירים מבית השקעות אחד לבית השקעות אחר בארץ?

מישהו יודע אם הדבר הזה חשוב גם במקרה שמעבירים מבית השקעות אחד לבית השקעות אחר בארץ?
בתוך הארץ זה אמור להיות מועבר אוטומטית בין בתי השקעות/בנקים.

ליתר ביטחון אני כן הייתי מבקש את הדוח, שיהיה לי כגיבוי לעתיד.

ג. אלה הפרטים שקיבלתי מ IB והעברתי לו –
מציע לך למחוק את זה ומהר
אל תשים פה פרטים מזהים של החשבון שלך - לא בארץ ולא בחו"ל

מציע לך למחוק את זה ומהר
אל תשים פה פרטים מזהים של החשבון שלך - לא בארץ ולא בחו"ל
אבל הוא לא רשם פרטים מזהים של החשבון שלו.
הוא רשם מספר חשבון 1234567. קשה לי להאמין שזה מספר החשבון האמיתי שלו...
הדבר היחיד שהוא רשם זה מספר הטלפון של IB וקוד הסויפט שלהם, שאלו פרטים פומביים שאפשר למצוא בקלות באתר של IB או בחיפוש גוגל.

• אהבתי
Reactions: YPV
לא הסתכלתי לעומק, פשוט ראיתי מספר U ולכן הערתי
אם סונן , יופי

תוכל לפרט למה לא העברת ישירות לIB ממיטב? הרי זה ניירות זרים זה אמור להיות אפשרי..

היכן רשום שצריך להגיע אליהם למשרדים להזדהות?..

תוכל לפרט למה לא העברת ישירות לIB ממיטב?
2. החשבון שלי בבית השקעות ישראלי (מיטב) היה במערכת סגורה, לכן מראש ויתרתי על הניסיון להעביר מהם ישר לחשבון שלי ב IB. לא היה לי כח או זמן לנסוע עד למשרדים שלהם, להזדהות אישית ופתיחת החשבון רק כדי שאח"כ יגידו שהם לא יכולים/רוצים להעביר שלא לבנקים בישראל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M תהליך סגירת חשבון בIB ומעבר לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
דו דו תהליך מעבר לגלובלנט קה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T איך עובד תהליך רכישת דירה? נדל"ן 1
deussex תהליך חיפוש דיירים וחתימה על חוזה - לבד או דרך סוכן נדל"ן + עו"ד נדל"ן 27
C התלבטות בין בנק לבית השקעות באמצע תהליך ניוד צרכנות פיננסית 12
R מעבר לארה"ב עם ויזת L (עם תהליך מיידי של גרין קארד לאחר ההגעה)- מה עושים עם הפנסיה וקרנות ההשתלמות? מיסים 0
ש איך מתחילים תהליך תמ"א/פינוי בינוי? נדל"ן 0
B התחלת תהליך במשכנתא "דיגיטלית" פוגע במו"מ לעומת פגישות בסניף? נדל"ן 7
L שאלה לגבי תהליך אישור תמ"א 38/פינוי-בינוי נדל"ן 4
P תהליך קבלה לחברות מלאה בקיבוץ מבוקש נדל"ן 30
M איך מתחילים תהליך חיפוש עבודה לטובת רילוקיישן בהייטק? אוף טופיק 7
M התחלת תהליך שוק ההון 6
A איך מתבצע תהליך מחיקת נייר ערך מבורסה? שוק ההון 11
Y איפה מומלץ לקנות זהב או כסף פיזי לאחסון? מה עלות תהליך הקניה? שוק ההון 6
E עצות וטיפים להוזלת תהליך המרות המט"ח שוק ההון 2
wa11a האם מישהו עשה ויכול לשתף על תהליך העברת ני"ע ממיטב דש ל IB ? שוק ההון 4
ש עזרה בהבנה של תהליך ההקמה של קרנות, קרנות ריט באופן כללי ושל "מגוריט" בפרט. שוק ההון 54
liranviper תיק השקעות זמני במהלך תהליך למידה שוק ההון 25
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
N העברת כספים מחו״ל (דולרים) לארץ (שקלים) צרכנות פיננסית 8
S העברת דולרים ללא המרה מבנק הפועלים בישראל לחשבון דולרי בבנק WISE צרכנות פיננסית 3
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
L העברת דולרים מבנק ישראלי לIB שוק ההון 4
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
G העברת ני"ע זרים (ארה"ב) מחבר בורסה בארץ לחבר בורסה בחו"ל (אינטרקטיב ברוקרז) שוק ההון 2
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
E העברת פוזיציה מפסגות טרייד לאינטראקטיב - הוראות העברה? שוק ההון 2
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L העברת כספים מביטוח מנהלים לגמל - יתרה שאינה מובנת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
F העברת ניירות בין ברוקרים מחול לארץ ומאחד לאחד לארץ שוק ההון 9
T העברת שקלים ולא דולרים ל IB צרכנות פיננסית 6