• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיאור תהליך העברת ני"ע מבית השקעות בישראל --> בנק בישראל --> IB (2022)

מה הכוונה למערכת סגורה? איפה מצוין שיש צורך לנסוע למשרדים שלהם להזדהות ופתיחת חשבון?

בהסכם פתיחת חשבון

1661948846105.png

כמה שאלות על החלק של הכנסת המידע על מועד ומחיר רכישה -

1. אתה צריך להזין את המידע ידנית בנוגע לכל רכישה וכל נייר? או ששולחים לIB והם מכניסים את זה? איך זה עובד?

2. זה פרטים שהם בודקים איכשהו כדי לוודא שהם נכונים? (או במילים אחרות, מה מונע ממך לתת את המחיר הכי גבוה?)

3. כשרוצים לממש את הניירות זה מאפשר למכור מהיקר לזול כאילו הניירות נרכשו ב-IB?

תודה!

1. אתה צריך להזין את המידע ידנית בנוגע לכל רכישה וכל נייר? או ששולחים לIB והם מכניסים את זה? איך זה עובד?
ידנית

2. זה פרטים שהם בודקים איכשהו כדי לוודא שהם נכונים? (או במילים אחרות, מה מונע ממך לתת את המחיר הכי גבוה?)
בדיוק מה שמונע (או לא) לא לדווח למס הכנסה על הכנסות

3. כשרוצים לממש את הניירות זה מאפשר למכור מהיקר לזול כאילו הניירות נרכשו ב-IB?
כן, יש לך שליטה על סדר מכירה

@YPV - אם אני רוצה להעביר מהבנק ל-IB, האם תהליך ההזנה של העלויות נהפך ליותר קל? יותר קשה? גם לבנקים יש נטיה לנקוב בסוף את הכל בשקלים…

יש למסמך הזה שם, אם אני צריך לבקש אותו מהבנק?

תודה מראש

אם אני רוצה להעביר מהבנק ל-IB, האם תהליך ההזנה של העלויות נהפך ליותר קל? יותר קשה? גם לבנקים יש נטיה לנקוב בסוף את הכל בשקלים…
לא חושב שזה משנה.

וגם התהליך הזנה עצמו לא מורכב במיוחד (אלא אם יש לך עשרות רבות של ני"ע או שכבות).

מישהו נתקל בטענה של הבנק שלא ניתן להעביר נייר של בלאקרוק (שנסחר בישראל) ל-IB היות ומדובר בנייר ישראלי שלא ניתן להעבירו לברוקר זר? (אני מנסה להמנע מעמלת הנשך של הבנק להמרתו לבורסה הלונדונית, ולעשות זאת ב-IB)

מישהו נתקל בטענה של הבנק שלא ניתן להעביר נייר של בלאקרוק (שנסחר בישראל) ל-IB היות ומדובר בנייר ישראלי שלא ניתן להעבירו לברוקר זר? (אני מנסה להמנע מעמלת הנשך של הבנק להמרתו לבורסה הלונדונית, ולעשות זאת ב-IB)
תושב ישראל לא מורשה לסחור בניירות ת"א דרך IB

תושב ישראל לא מורשה לסחור בניירות ת"א דרך IB
לא ביקשתי לסחור, ביקשתי רק להעביר את הנייר (נטען כאן בפורום שאפשרי להמירו ב-IB לגרסה האירופאית).

מעדכן לטובת הדורות הבאים. לדברי הבנק הם קיבלו תשובה מ-IB שהם לא מוכנים לקבל את הנייר שנסחר בישראל, לאור זאת שאני תושב ישראל.
עלות ההמרה של הנייר בבנק היא 30$ עמלה לבנק + עמלות לבורסה בישראל ובלונדון.
התנאים שיש לי בבנק הם פטור מדמי משמרת וק/מ של 0.06% עם מינימום של 6 ש"ח (ב-IB זה 0.05% עם מינימום של דולר ומשהו - זניח לחלוטין, אך מצד שני יש אפשרות למכירה בשכבות...), והסכימו להשאיר לי אותם גם לאחר שהעברתי ניירות ערך זרים ל-IB. לא יודע אם אני עושה את הבחירה הנכונה, אך כרגע אני משאיר אותם בבנק כי די נמאס לי מכל הטרטור.

הניירות הזרים אגב, עברו מהבנק ל-IB תוך יומיים-שלושה בעלות של 5 שקלים.

אני באמצע התהליך. הניירות נמצאים כרגע בבנק ואני מעוניין להעביר אותם לIB. אבל בIB הם רק נתנו לי אימייל שהבנק אמור ליצור איתם קשר. הבנקאי(פועלים) גחגך ואמר שזה לא אפשרי והוא צריך תכלס פרטים. גם אתם הייתם צריכים לחלץ מIB את המידע הרלוונטי?

@bigbang איזה בנק אתה?

נערך לאחרונה ב:
מעדכן לטובת הדורות הבאים. לדברי הבנק הם קיבלו תשובה מ-IB שהם לא מוכנים לקבל את הנייר שנסחר בישראל, לאור זאת שאני תושב ישראל.
אם אני מבין נכון, אתה מבקש להחליף לנייר שנסחר באירופה, אז למה הם מסרבים ? הרבה אנשים מדווחים כאן שזה התאפשר להם.

מעדכן לטובת הדורות הבאים.....
הניירות הזרים אגב, עברו מהבנק ל-IB תוך יומיים-שלושה בעלות של 5 שקלים.
למען הדורות הבאים, וגם הנוכחיים, מה תהליך ההעברה של ניירות רגילים?
איזה פרטים הבנק הישראלי ביקש ממך?
צריך להתקשר לחדר עיסקאות?
באיזה מסלול גבו ממך רק 5 שח?
למה לשים לב?

-- אני שואל כי כשהעברתי קצת דולרים בסוויפט גבו ממני עמלה די רצינית יחסית לסכום, וכל אחד מהבנקים, IB והישראלי, כל אחד מהם טוען שזה לא הוא שגבה את העמלה.

אני באמצע התהליך. הניירות נמצאים כרגע בבנק ואני מעוניין להעביר אותם לIB. אבל בIB הם רק נתנו לי אימייל שהבנק אמור ליצור איתם קשר. הבנקאי(פועלים) גחגך ואמר שזה לא אפשרי והוא צריך תכלס פרטים. גם אתם הייתם צריכים לחלץ מIB את המידע הרלוונטי?

@bigbang איזה בנק אתה?
בבינלאומי נתנו לי טופס למלא עם פרטי בנק וכו'. ביקשתי אותם מ-IB (ה"חילוץ" כלל פנייה אחת סך הכל), הם שלחו לי, מילאתי את הטופס ושלחתי לבנק יחד עם המכתב מ-IB.

אם אני מבין נכון, אתה מבקש להחליף לנייר שנסחר באירופה, אז למה הם מסרבים ? הרבה אנשים מדווחים כאן שזה התאפשר להם.
לא ביקשתי, כך שאף אחד לא סירב. IB סירבו (לדברי הבנק) לקבל את הנייר הישראלי. ירדתי מהנסיון להמיר אותו, כי הבנק נתן לי בפועל תנאים מעולים למסחר בארץ (שצריך לחדש כל שנה, אבל עדיין).

למען הדורות הבאים, וגם הנוכחיים, מה תהליך ההעברה של ניירות רגילים?
איזה פרטים הבנק הישראלי ביקש ממך?
צריך להתקשר לחדר עיסקאות?
באיזה מסלול גבו ממך רק 5 שח?
למה לשים לב?

-- אני שואל כי כשהעברתי קצת דולרים בסוויפט גבו ממני עמלה די רצינית יחסית לסכום, וכל אחד מהבנקים, IB והישראלי, כל אחד מהם טוען שזה לא הוא שגבה את העמלה.
תהליך העברה הוא מול הבנק. בבינלאומי זה הטופס:

דיברו איתי מהסניף, היו דווקא קואופרטיביים.
5 ש"ח זו עמלה מפוקחת לני"ע. אין קשר לעלויות העברת כספים.
לשים לב להוציא תדפיס מהבנק של שווי כל שכבה פר נייר ערך כי זה לא עובר אוטומטית (על כך כבר כתבו).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M תהליך סגירת חשבון בIB ומעבר לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
דו דו תהליך מעבר לגלובלנט קה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T איך עובד תהליך רכישת דירה? נדל"ן 1
deussex תהליך חיפוש דיירים וחתימה על חוזה - לבד או דרך סוכן נדל"ן + עו"ד נדל"ן 27
C התלבטות בין בנק לבית השקעות באמצע תהליך ניוד צרכנות פיננסית 12
R מעבר לארה"ב עם ויזת L (עם תהליך מיידי של גרין קארד לאחר ההגעה)- מה עושים עם הפנסיה וקרנות ההשתלמות? מיסים 0
ש איך מתחילים תהליך תמ"א/פינוי בינוי? נדל"ן 0
B התחלת תהליך במשכנתא "דיגיטלית" פוגע במו"מ לעומת פגישות בסניף? נדל"ן 7
L שאלה לגבי תהליך אישור תמ"א 38/פינוי-בינוי נדל"ן 4
P תהליך קבלה לחברות מלאה בקיבוץ מבוקש נדל"ן 30
M איך מתחילים תהליך חיפוש עבודה לטובת רילוקיישן בהייטק? אוף טופיק 7
M התחלת תהליך שוק ההון 6
A איך מתבצע תהליך מחיקת נייר ערך מבורסה? שוק ההון 11
Y איפה מומלץ לקנות זהב או כסף פיזי לאחסון? מה עלות תהליך הקניה? שוק ההון 6
E עצות וטיפים להוזלת תהליך המרות המט"ח שוק ההון 2
wa11a האם מישהו עשה ויכול לשתף על תהליך העברת ני"ע ממיטב דש ל IB ? שוק ההון 4
ש עזרה בהבנה של תהליך ההקמה של קרנות, קרנות ריט באופן כללי ושל "מגוריט" בפרט. שוק ההון 54
liranviper תיק השקעות זמני במהלך תהליך למידה שוק ההון 25
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
N העברת כספים מחו״ל (דולרים) לארץ (שקלים) צרכנות פיננסית 8
S העברת דולרים ללא המרה מבנק הפועלים בישראל לחשבון דולרי בבנק WISE צרכנות פיננסית 3
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
L העברת דולרים מבנק ישראלי לIB שוק ההון 4
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
G העברת ני"ע זרים (ארה"ב) מחבר בורסה בארץ לחבר בורסה בחו"ל (אינטרקטיב ברוקרז) שוק ההון 2
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
E העברת פוזיציה מפסגות טרייד לאינטראקטיב - הוראות העברה? שוק ההון 2
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L העברת כספים מביטוח מנהלים לגמל - יתרה שאינה מובנת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
F העברת ניירות בין ברוקרים מחול לארץ ומאחד לאחד לארץ שוק ההון 9
T העברת שקלים ולא דולרים ל IB צרכנות פיננסית 6