• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תחילת עבודה חדשה - מה המשימות הביורוקרטיות שקריטי לסגור?

משה

משתמש בכיר
דירוג
3,332
היי חברים אני מתחיל עכשיו עבודה חדשה ואשמח להמלצות מה הדברים שקריטי לסגור.

אין לי קרן פנסיה (עד כה לא יצא לי להישאר חצי שנה במקום עבודה) אין לי קופת השתלמות/גמל.

בקרוב אני מתחיל עבודה נוספת ב"שכר סופרים" האם עבודה כזו מצריכה תאום מס?

איך עובד תיאום מס? איך עושים את זה?

האם יש טפסים ופרוצדורות נוספות שעלי להכיר?

כל העולם הזה חדש לי לחלוטין ואני רוצה לוודא שלא אפספס משהו חשוב עקב בורות.

תודה משה

נ.ב. אחד הטפסים שהתבקשתי למלא הוא טופס הצטרפות להסתדרות. אני מסתכל עליו ואומר בלי לחשוב "על זה אני לא מעוניין לחתום" המזכירה מסתכלת עלי מופתעת "למה לא?". "כי יש לי תיעוב עמוק להסתדרות-" חושב שנייה. טוב אולי זה לא הזמן לג'יהאד כלכלי. "-אממ, ההסתדרות גובה דמי חבר שאני לא רוצה לשלם".

בקרוב אני מתחיל עבודה נוספת ב"שכר סופרים" האם עבודה כזו מצריכה תאום מס?
חושב שכן, כל מי שיש לו יותר ממקור הכנסה אחד שחייב במס (או שתשלם מס שולי מקסימלי בגין אחת ההכנסות ותקבל החזר בסוף שנה)
איך עובד תיאום מס? איך עושים את זה?
אפשר באינטרנט (יש הסתייגויות אבל לפי מה שכתבת נראה שאתה יכול)
האם יש טפסים ופרוצדורות נוספות שעלי להכיר?
תעבור על החוזה העסקה כמה פעמים ותוודא שאתה מבין הכל ושאין לך השגות.
יש מקומות בהם מקובל לדחוף לעובד שעות נוספות "אפילו אם לא עבד" כמובן שזה בלוף כי השכר תכלס נקבע במו"מ והמשמעות המעשית של הסעיף היא שלא תקבל תשלום על שעות נוספות, רצוי להימנע מזה אם אפשר.
אין לי קרן פנסיה (עד כה לא יצא לי להישאר חצי שנה במקום עבודה) אין לי קופת השתלמות/גמל.
בזה אין תשובת קסם, תלוי בכושר המיקוח ועד כמה המעסיק נחוש לגייס אותך.

נ.ב. אחד הטפסים שהתבקשתי למלא הוא טופס הצטרפות להסתדרות. אני מסתכל עליו ואומר בלי לחשוב "על זה אני לא מעוניין לחתום" המזכירה מסתכלת עלי מופתעת "למה לא?". "כי יש לי תיעוב עמוק להסתדרות-" חושב שנייה. טוב אולי זה לא הזמן לג'יהאד כלכלי. "-אממ, ההסתדרות גובה דמי חבר שאני לא רוצה לשלם".

הייתי ממליץ לך לחשוב על זה פעמים. לא שאני מתלהב מהם יותר מדי אבל פעם היה לי בלאגן בעבודה ונציג שלהם (עו"ד) ישב איתנו ב"שימוע" וסידר את העניינים..

@משה אידיולוגיה זה סבבה והכל אבל האם אתה חושב שתפיל את ההסתדרות ע״י זה שלא תחתום על הטופס? מנגד, האם סביר שתנאיך יקופחו ביחס לזה של העובדים האחרים כי הם בהסתדרות ואתה לא?
אף פעם לא הייתי בהסתדרות (טוב אולי בצבא זה סוג של) ואני מודע לבעיות שהן יודעות ליצור למשק ולמעסיקים, אבל תחזור קצת למקורות של התארגנות עובדים ותראה שזה בא ממקום של ניצול חסר גבולות של עובדים. הרעיון נכון גם אם היישום בפועל לא.

לגבי הביורוקרטיה, כל שנה שמחליפים מקום עבודה גם אם לא עובדים אף פעם בשתי עבודות במקביל רצוי לעשות תיאום מס כי סביר שאתה זכאי להחזר.

לגבי הפנסיה - זה לא שאסור לתת הפרשות פנסיוניות בחצי השנה הראשונה, אלא זה שחובה אחרי. כלומר אתה יכול (וצריך) לדרוש הפרשות פנסיוניות מהיום הראשון.

לי גם קרה מקרה תמוה ומעצבן עם "ההסתדרות הלאומית"(לא ההסתדרות המוכרת שכולנו מכירים אלא יותר קטנים).
לפני שנתיים אחד מהעובדים אצלנו דיבר איתם בשביל להחתים את שאר העובדים במקום העבודה כדי להתאגד והם שלחו 2 נציגים לעבודה שלי בשביל להחתים אותנו.
כולם במקום העבודה שלי חתמו בשכר של 0.8% מכלל המשכורת במקום 0.95% שלוקחת ההסתדרות הרגילה. מאז עבר שנתיים וקרה התאקל עם מקום העבודה הנוכחי שלי.
רציתי שיעשו לי שם סדר ע"י כך שאשלח להם את תלושי השכר שלי מהשנתיים האחרונות ויגידו לי אם מקום העבודה שלי לא גנב אותי ושהכול שולם לי כדת וכדין,
אבל כשהתקשרתי למוקד שלהם הנציגה שלהם אמרה לי שאני בכלל לא רשום במערכות שלהם - מה שממש עצבן אותי כי אני משלם להם כבר שנתיים אבל לא יכול לקבל מהם שירות ?
אז הם שלחו אותי ל-ש.י.ל. שזה שירות יעוץ לאזרח ששם עורך דין יוכל לעזור לי גם בתביעה וכנראה שגם בכל מה שנוגע לכל מה שמגיע לי אבל בעצמם לא יכולים לעזור עם תלושי המשכורת של שנתיים אחורה אלא רק מהרגע שדיברתי איתם באותה שיחה והיא עדכנה במחשב שאני אצלם. מקום הזיה.

@מתכנת תודה. אבדוק את הקישור שהבאת.

@adamshalev אדבר עם העבודה בנוגע לפנסייה

לא רואה הרעה פוטנציאלית בתנאים שלי. זה עבודה באבטחה עם שכר מינימום. פחות מזה לא יכולים לתת לי.

תודה לכולכם.

זה עבודה באבטחה עם שכר מינימום. פחות מזה לא יכולים לתת לי.
משהו נוסך ששכחתי, יש מקומות שמקבול לקבוע את השכר הסוציאלי 70-80% מהשכר ברוטו כמובן כעובד צריך לשים על זה דגש.
אם כי זה יותר מקובל בשכר ממוצע וצפונה ואינני בטוח האם זה עד חוקי בשכר מינימום.

שכר מבוטח כנראה. הסכום שלפיו משולמות הפנסיה, החופש וכד'.

@מתכנת מה זה שכר סוציאלי?
כפי שענה @Fitch
יש לזה שם נרדף: שכר מבוטח.
אצלי פעם השכר המבוטח היה 80% כלומר הפקדה פנסיונית של 5% הייתה בפועל 4%
יום אחד נפל לי האסימון שאני מפסיד הרבה כסף אז במו"מ הקרוב זה הפך לדרישה.
שים לב שזה משליך גם על הכיסוי הביטוחי בפנסיה ולא רק על הצבירה, קצבת שארים/נכות מחושבת לפי שכר שמופקד לפנסיה שזה שכר מבוטח.

שיטה ידועה ב"מחנות עבדים מודרנים". השכר המבוטח הוא מינימום. יש פרמיה חודשית, בונוס כל חודש, הוצאות רכב, הוצאות כלכלה, משכורת 13 יחסית, שעות נוספות גלובליות -> בסוף יוצא נטו יפה.

את הכאפה אתה חוטף באבטלה/פנסיה.

זה עבודה באבטחה עם שכר מינימום. פחות מזה לא יכולים לתת לי.
תתפלא...
שים לב שיש צווי הרחבה לעבודות השמירה ורצוי לבחון שעומדים על הזכויות שלך
שלא מערבבים לך שעות נוספות בתוך השכר הבסיסי...
שנותנים לך מספיק זמן "מנוחה" בין משמרת אחת לשניה...
שעות לילה....
חופשות ודמי הבראה מוגדלים...
הרשימה קצת יותר גדולה אז כדאי שתקרא באתר כל זכות

המון בהצלחה! אני נמצא כרגע בין עבודות ולשמוע אנשים שמוצאים מעורר תקווה.
דבר אחד שלא התייחסת אליו בכלל - שאל לגבי ביטוחים. דברים כמו ביטוח אובדן כושר עבודה ותאונות. אבל תבדוק מחירי שוק כי לפעמים יש מעסיקים שעובדים נגד העובדים עם סוכני ביטוח משל עצמם.
ההסתדרות היא גוף חשוב מאין כמוהו. אמת שההתנהלות שלה מלוכלכת ומתחת לכל ביקורת אבל היא כן נותנת קונטרה טובה נגד מעסיקים. אני יודע שרוב האנשים פה בפורום הם בקטע של שוק חופשי או לכל הפחות סולדים מאירגוני עובדים ושביתות, אבל האמת המרה היא שמרבית המעסיקים בארץ לא ראויים ליחס טוב יותר ממה שההסתדרות נותנת להם. אנחנו כבר לא בשנות ה-50 שיש מעין הסכמי כבוד לא כתובים בין עובדים למעסיקים, היום כל אחד לעצמו. ישראל התאגידית דוחה כל כך שאני באמת מאמין שמגיע לה שיש לה את ההסתדרות בגרון - בגדר מין שמצא את מינו.

ההסתדרות היא גוף חשוב מאין כמוהו. אמת שההתנהלות שלה מלוכלכת ומתחת לכל ביקורת אבל היא כן נותנת קונטרה טובה נגד מעסיקים. אני יודע שרוב האנשים פה בפורום הם בקטע של שוק חופשי או לכל הפחות סולדים מאירגוני עובדים ושביתות, אבל האמת המרה היא שמרבית המעסיקים בארץ לא ראויים ליחס טוב יותר ממה שההסתדרות נותנת להם. אנחנו כבר לא בשנות ה-50 שיש מעין הסכמי כבוד לא כתובים בין עובדים למעסיקים, היום כל אחד לעצמו. ישראל התאגידית דוחה כל כך שאני באמת מאמין שמגיע לה שיש לה את ההסתדרות בגרון - בגדר מין שמצא את מינו.
זה כמו לשלם "מס אבטחת משכורת", כל אחד היום יכול להיות ה"עו"ד" של עצמו בכל משפט שקשור לדיני עבודה ושלא לדבר על גופים שעושים זאת בהתנדבות, אין טעם לשלם כדי לקבל את מה שמגיע בכל מקרה, פרוטקשיין מישהו?

תודה חברים
עזרתם לי מאוד

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Shnizelia טיולי של 3 שבועות אחרי תחילת עבודה חדשה אוף טופיק 12
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
ס תמ"א 38 חיזוק מבנים - תחילת פרוייקט התייעצות נדל"ן 14
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
I תחילת מסע יומני מסע אישיים 8
G דברים שכדאי לעשות לפני תחילת משא ומתן על רכישת דירה נדל"ן 3
K תחילת הדרך בהשקעות (ובכלל) יומני מסע אישיים 20
מ מועד תחילת חישוב תשואה בפוליסת חסכון שוק ההון 0
S תחילת הדרך בעולם ההשקעות שוק ההון 21
מ תחילת מסעו של עתודאי יומני מסע אישיים 69
T תחילת השקעה בקרנות אמריקאיות בברוקר ישראלי מועבר לIB בהמשך שוק ההון 8
T תחילת הדרך שוק ההון 6
O תחילת מסע קצת שונה יומני מסע אישיים 11
M תחילת דרכי כמשקיע שוק ההון 17
M היכרות: תחילת המסע והגדרת יעדים יומני מסע אישיים 8
avi90 תחילת הדרך יומני מסע אישיים 9
W שאלות לפני תחילת השקעה שוק ההון 4
L תחילת דרכי כמשקיע מן המניין שוק ההון 9
L תחילת דרך בהשקעה כספי שוק ההון 15
S תחילת פעילות- S&P500 זה טוב? זה רע? וגם קצת על קרן השלמות שוק ההון 38
W תחילת מסע,בן 34 ,50000 חובות יומני מסע אישיים 52
ETL סוף\תחילת שנה שוק ההון 14
A תחילת המסע שלי... יומני מסע אישיים 43
ס עבודה עם לפטופ בסביבה קצת אחרת אוף טופיק 1
S סעיף מוזר בחוזה עבודה אוף טופיק 7
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
S עבודה מול מעסיק בחו"ל - מה הדיבור? מיסים 2
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
S תביעת אובדן כושר עבודה מהפנסיה אוף טופיק 5
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג הצעת עבודה - חברה מפוקפקת? אוף טופיק 7
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עבודה ראשונה בתחום אחרי התואר התפתחות אישית 1
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג עבודה/למידה מרחוק התפתחות אישית 17
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ד ביצעתי רצף פצויים ולא מצאתי עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
edangz החזר מס עבודה באילת מיסים 0
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
ד החזר מס לשכיר עם הכנסות ממספר מקומות עבודה מיסים 1
B תושבת חוץ וחידוש ויזת עבודה. אוף טופיק 3