תחבורה ציבורית: מטורנית לא מקבלת אשראי?

שם משתמש בעייתי

משתמש ותיק
דירוג
68
בעבר הלא רחוק יכולתי לגשת לקופה האלקטרונית של "מטורנית" קרובה לביתי ולרכוש חוזה "חופשי יומי" בין מטרפולין חיפה לבין תל אביב בעלות של 39 שקלים. הדבר הספיק לי לנסיעה הולך-חזור, כולל אוטובוס ורכבת.
חברת סופרבוס קיבלה בעלות על מטורנית החדשה, ואיתה התחילו בעיות חדשות. מעכשיו מסתבר שהמכונה לא מקבלת אשראי. ולא מזומן.
בקיצור, אי אפשר לרכוש חוזה נסיעה במכונה.
פניתי לפקחית של המטורנית והיא ענתה לי שזה ידוע וישנן שלוש אופציות:
1) לקנות קורא כרטיסים ולהטעין חוזה בבית
2) לרכוש טלפון נייד חדש עם NFC ולהתקין בו אפליקציה
3) ללכת לקיוסק שבו יש מכונה "כפסונט"
שלושת האופציות נשמעות קצת מוזרות ביחס לרכישה ישירה באשראי במכונה. למה לסבך סתם?
ניסיתי יום אחד להגיע באמצעות אפליקציה שסורקת בר קודים בכל תחנה. יוצא נוח, כי לא צריך להטעין כולם מראש. אבל מצד שני יותר יקר. שילמתי למוביט 49 שקלים (תקרה יומית) במקום 39 שקלים (חופשי יומי). לא ביג דיל, אבל לא רוצה לשלם יותר עבור אותו המסלול.

מישהו נתקל בבעיה הזאת ויש לו רעיון?
אם אין רעיון יותר טוב - אני כנראה אלך על האופציה של לרכוש קורא כרטיסים, למרות שזה טיפה הזוי. לרוץ בבוקר לקיוסק בשביל להטעין חוזה נשמע לא סביר.

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
9,377
ניסיתי יום אחד להגיע באמצעות אפליקציה שסורקת בר קודים בכל תחנה. יוצא נוח, כי לא צריך להטעין כולם מראש. אבל מצד שני יותר יקר. שילמתי למוביט 49 שקלים (תקרה יומית) במקום 39 שקלים (חופשי יומי). לא ביג דיל, אבל לא רוצה לשלם יותר עבור אותו המסלול.
יש איזה טענה שבסוף החודש מחשבים רטרואקטיבית מה היה המסלול הכי חסכוני, ומחייבים אותך בהתאם.
אני לא מתחייב שזה באמת עובד.

Libertad

משתמש בכיר
דירוג
976
אני גם נתקלתי בזה. בתשלום דרך האפליקציות האלה אין הנחות, מבאס.

Delver

משתמש בכיר
דירוג
2,845
בעבר הלא רחוק יכולתי לגשת לקופה האלקטרונית של "מטורנית" קרובה לביתי ולרכוש חוזה "חופשי יומי" בין מטרפולין חיפה לבין תל אביב בעלות של 39 שקלים. הדבר הספיק לי לנסיעה הולך-חזור, כולל אוטובוס ורכבת.
חברת סופרבוס קיבלה בעלות על מטורנית החדשה, ואיתה התחילו בעיות חדשות. מעכשיו מסתבר שהמכונה לא מקבלת אשראי. ולא מזומן.
בקיצור, אי אפשר לרכוש חוזה נסיעה במכונה.
פניתי לפקחית של המטורנית והיא ענתה לי שזה ידוע וישנן שלוש אופציות:
1) לקנות קורא כרטיסים ולהטעין חוזה בבית
2) לרכוש טלפון נייד חדש עם NFC ולהתקין בו אפליקציה
3) ללכת לקיוסק שבו יש מכונה "כפסונט"
שלושת האופציות נשמעות קצת מוזרות ביחס לרכישה ישירה באשראי במכונה. למה לסבך סתם?

מישהו נתקל בבעיה הזאת ויש לו רעיון?
אם אין רעיון יותר טוב - אני כנראה אלך על האופציה של לרכוש קורא כרטיסים, למרות שזה טיפה הזוי. לרוץ בבוקר לקיוסק בשביל להטעין חוזה נשמע לא סביר.
תחזוקת המכונות לוקה בחסר, אפשר להתלונן לפניות הציבור של סופרבוס ואם המענה לא מספק או שאין מענה אז למשרד התחבורה.

הפתרון הפרקטי הכי טוב הוא כרטיס רב קו ופלאפון עם NFC. או אם אין לאף אחד בבית - אז קורא כרטיסים.

אפשרות נוספת היא לשלם 6 שח עבור נסיעה בודדת במטרונית, להגיע לרכבת ולטעון במכונות שם חופשי יומי בעלות 39, יוצא 45 ליום במקום 49 ששילמת באפליקציה

Delver

משתמש בכיר
דירוג
2,845

שם משתמש בעייתי

משתמש ותיק
דירוג
68
תחזוקת המכונות לוקה בחסר, אפשר להתלונן לפניות הציבור של סופרבוס ואם המענה לא מספק או שאין מענה אז למשרד התחבורה.
אני לא חושב שזאת תקלה בתחזוקה. ניסיתי לשלם בשלושה מכשירים שונים עם שני כרטיסים מגנטיים שונים. ובכולם קיבלתי הודעה שהחוזה לא הוטען. הם פשוט מנסים לדחוק אנשים להשתמש באפליקציה משום מה.

בהתחלה

משתמש ותיק
דירוג
86
קורא כרטיסים עולה 10 שקל. יש פעמים שביקשתי בתחנות על הקו וקיבלתי בחינם, משום מה.
(זה כבל עם אורך חיים לא מזהיר, בסביבת ילדים ככה שפעם בשנה המגעים מתרופפים מדי ואני מחדשת)
אפשר לטעון בבית לפי תאריכים (למשל לשבת היום ולתכנן ראשון, שלישי וחמישי הבא)
אם לא משתמשים בכלל בנסיעה שטענת אז הוא מציע זיכוי בפעם הבאה שמתחברים לתוכנה.

נושאים דומים

למעלה