• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תוצאות סקר שוק: מדיניות ההשקעות בתכנית 'חסכון לכל ילד' של כל קופות הגמל, במסלול הסיכון המוגבר.

יוני.

משתמש רשום
דירוג
18
אז אחרי שהחלטנו על קופת גמל (בניגוד לבנק), ועל מסלול החסכון המוגבר (בניגוד לנמוך, בינוני, הלכה ושריעה), נשארת השאלה באיזה גוף לבחור, מתוך ה - 12 שזכו במכרז של ביטוח לאומי. כדי לקבל תשובה ערכתי סקר שוק שבו פניתי לכל הגופים, מתוך רצון להבין במדויק (עד כמה שאפשר) את מדיניות ההשקעה במסלול.

מה לא מעניין אותי:
  1. השוואה של קופת גמל מול האופציה של להשקיע בבנק - ההחלטה ללכת על קופת גמל התקבלה כבר.
  2. השוואה של מסלולי הסיכון השונים - ההחלטה להשקיע במסלול עם הסיכון המוגבר התקבלה כבר.
  3. דמי הניהול - מאחר וביטוח לאומי מכסה את כל דמי הניהול, אין ערך בהשוואה שלהם.
  4. תשואות במסלולים שמשווקים ככאלה ה"דומים באופי השקעתם למסלול המוצע" - לא רציני.
  5. התשואות ההתקבלו במסלול במעט החודשים בהם הוא פעיל - לא רציני.
מה כן מעניין אותי - מדיניות ההשקעות. בפרט:
  1. מה גודל הפלח המנייתי
  2. מהם מדדי הייחוס
  3. האם ההשקעה מול מדדי היחוס היא באופן אקטיבי (בחירת מניות סלקטיבית) או פאסיבית (על ידי מוצרים מחקי מדד). אעדיף פאסיבי.
  4. שקיפות - עד כמה הנתונים ברורים וגלויים
  5. בעקיפין - איכות השירות כפי מתבטא בתשובות לשאלות שהעליתי ובפרק הזמן שלקח לספק אותן.
התחלתי בשליחת מייילים, במקומות בהם לא קיבלתי תשובה עברתי לפנייה דרך האתר, וכשגם זה לא עזר התקשרתי. נתתי לעניין 10 ימים - נראה לי כמו פרק זמן סביר לקבל תשובה. להלן התוצאות (אם יתקבלו תשובות נוספות בהמשך אעדכן). סדר הקופות הוא לפי הסדר באתר של ביטוח לאומי. לא מציע שיפוט או דירוג משל עצמי, רק את העובדות. מקווה שזה יעזור למישהו.

1. אלטושלר שחם:
  • באתר רשום "חשיפה אקטיבית למניות 83% מתוכם 42% חו"ל".
  • כשפותחים את האקסל עם פירוט מדיניות ההשקעות רשום "35% מדד מניות כללי, 60% MSCI WORLD, ריבית בנק ישראל 5%".
  • שלחתי מייל לגבי עוקב מדדים או לא, וכדי להבין מהו "מדד המניות הכללי".
  • לא ענו תוך שבוע, פניתי במייל חוזר, ובנוסף ישירות דרך האתר.
  • לא ענו אחרי שלושה ימים נוספים, התקשרתי, הנציגה שחזרה אלי לא יכלה לעזור לי, אמרה שיועץ השקעות יחזור אלי - לא חזרו עד סגירת הגליון.
2. פסגות
  • מהאתר: 46% מניות בארץ, 48% מניות בחו"ל, השאר פיצ'פקס.
  • שלחתי מייל ששואל לגבי מדדים ספציפיים והאם ההשקעה היא פסיבית או אקטיבית.
  • תשובה לאחר יומיים: "מדובר בבחירה סלקטיבית ואקטיבית של ניירות ערך ספציפיים".
3. אנליסט
  • מהאתר: 30%MSCI WORLD, ו - 70% תל אביב 100.
  • שלחתי מייל לגבי עוקב מדדים או לא.
  • תשובה לאחר יומיים: "אין לאנליסט מסלולים מחקים מדדים"
4. הראל
  • מאקסל מדיניות ההשקעה: 48%MSCI AC , ו - 48% תל אביב 100.
  • אין דרך לשלוח מייל בצורה נורמאלית דרך האתר, שלחתי פנייה כללית ששואלת לגבי אקטיבי/פאסיבי.
  • לא ענו תוך שבוע, התקשרתי - הנציגה לא ידעה לומר. התייעצה עם המנהל שלה, שאמר שאין להם מידע מעבר למה שיש באתר.

5. אינפיניטי
  • אין באתר שום מידע על מדיניות השקעה.
  • שלחתי מייל. ענו באותו היום שהפלח המנייתי הוא על ת"א 125 ו - MSCI AC (לא פירטו לגבי אחוזים של הפלח המנייתי ופיזור רוחבי בתוכו). ניסו על הדרך לדחוף קופת גמל להשקעה..
  • שלחתי מייל ששואל לגבי עקיבת מדד או לא. ענו ש "גם וגם".
  • שלחתי מייל שביקש מדיניות השקעות מפורטת, וענו ש "אין כזו, זה כפוף להחלטת ועדת ההשקעות".
6. מנורה
  • אין באתר שום מידע על מדיניות השקעה.
  • שלחתי מייל, ענו עם לינק למדיניות ההשקעות: "96% מניות וני"ע אחרים סחירים".
  • שלחתי מייל נוסף שמבקש עוד פירוט, מהם מדדי היחוס והאם ההשקעה היא פאסיבית. ענו שאני יכול למצוא את כל המידע באתר - לא נכון, המידע הזה לא קיים באתר.
  • שלחתי מייל נוסף, וענו בלינק חסר ערך שמסביר על תכנית 'חסכון לכל ילד' באופן כללי - בנקודה הזו וויתרתי.

7. הלמן אלדובי
  • מהאתר - חשיפה מנייתית 80%. במדיניות ההשקעות המפורטת רשום 50% תל אביב 100, ו - 50% "מדד המניות העולמי".
  • שלחתי מייל ששואל האם ההשקעה היא אקטיבית או פאסיבית.
  • לא ענו תוך שבוע, פניתי שוב, הפעם ישירות דרך האתר.
  • לא ענו, התקשרתי, הנציג לא ידע לענות אבל כן דאג שיועץ השקעות יחזור אלי במייל.
  • אכן חזרו לאחר מספר שעות עם התשובה הבאה: "השקעות יכולות להתבצע הן באופן אקטיבי באמצעות בחירה פרטנית של מניות, סקטורים וכו' והן באופן פסיבי באמצעות מוצרים עוקבי מדד בהתאם להחלטות שוטפות שמתקבלות באגף השקעות"
8. אינטרגמל
  • היחידים שמצהירים על עצמם כמחקי מדד, על פי מדיניות ההשקעות הבאה: תל אביב 25 (33-37%) תל בונד 20 (13-17%), סנופי (33-37%) אג"ח ממשלתי ריבית קבועה לא צמוד (13-17%)
  • נשלח מייל שמוודא שאכן אילו פני הדברים ואין בכוונתם לשנות, ענו שאכן כך, וששינוי מחייב ליידע את החברים.
9. קל גמל
  • אין באתר שום מידע מעבר ל "בין 75% ל - 100% מדדי מניות".
  • שלחתי מייל, וענו ש "בסיכון המוגבר אנחנו כיום מנהלים את הכספים באמצעות מעקב אחר מדדים"
  • שלחתי מייל נוסף שמבקש הבהרה לגבי אילו מדדי מניות יעקבו. התשובה: "לא נוכל לפרט מכיוון שזה לא משהו שאנחנו חושפים, שלא לדבר על זה שהיום נבחר להשקיע במדד מניות אחד ובשבוע הבא נחליף לאחר"
10. מיטב ד"ש
  • לא מצאתי באתר מדיניות השקעות.
  • שלחתי מייל, ענו באותו היום עם לינק להתפלגות, שמראה 70% ב"מניות ונירות ערך סחירים אחרים".
  • שלחתי מייל המשך ששואל לגבי שימוש במוצרים מחקי מדד, ענו עם פירוט ברור יותר: 75-87% יהיה מנייתי, שיחולק 45% תל אביב 100 ו - 55% MSCI ACWI
  • שלחתי מייל נוסף שמבקש הבהרה האם המוצרים מחקי מדד, והתקבלה התשובה המפורטת הבאה: "מדד הייחוס הוא מדד המניות העולמי אבל ההשקעות בפועל לא מחויבות להיות במוצרים מחקי מדד. ניהול ההשקעות ההתחלתי הוא במוצרים מחקי מדד בגלל גודל המסלול, ככל שהמסלול גדל אנו עוברים לניהול כפי שמתבצע בכל הקופות הכלליות או במקרה הזה המנייתיות שלנו, דהיינו בחירה פרטנית של מניות בישראל ובשוק העולמי בשילוב של תעודות מחקות/חוזים ומניות ספציפיות"
11. מגדל מקפת
  • אין באתר מדיניות השקעות.
  • שלחתי מייל, ענו אחרי כמעט שבוע שאני צריך לקבל את הפרטים מסוכן הביטוח שלי (זו נקודה אישית שלי - יש לי ביטוח מנהלים מהעבודה שמנוהל במגדל דרך סוכן).
  • שלחתי מייל נוסף שמבקש בכל זאת פרטים, וענו שלא אפשרי - חייב לבטל קודם את הסוכן הנוכחי. בנקודה הזו וויתרתי.
12. אקסלנס
  • הפסקה על 'פירוט ההשקעות' באתר ריקה...
  • שלחתי מייל.לא ענו במשך שבוע, פניתי שוב, הפעם ישירות דרך האתר.
  • לא ענו תוך שלושה ימים, התקשרתי. הנציג כן רואה את 'פירוט ההשקעות' אצלו, אז ייתכן ומדובר בבעייה טכנית אצלי. מה שרשום שם זה "84% מניות וני"ע אחרים סחירים".
  • שאלתי מהם מדדי היחוס והאם המעקב הוא אקטיבי או פאסיבי - הנציג בדק, וחזר עם תשובה שזה מידע פנימי של החברה.

מקיף יותר מאשר הבדיקה שלי. בכל זאת אצטט אותה:
תוצאות חיפוש מהיום:

אין באתר שום מידע על מדיניות השקעה
אבל הם החברה היחידה (חוץ מאינטרגמל) שפרסמה רשימת נכסים בפועל. ראה לעיל.

גם אני חיפשתי קופה לפי קריטריונים 1-3
לא מצאתי משהו שהשביע את רצוני אז דחפתי את אינפיניטי לפתוח קופה שתחקה את MSCI WORLD AC -
  • 100% מניות
  • מדד כנ"ל
  • ניהול פאסיבי
מכיוון שכבר יש להם סיכון מוגבר, הקופה נקראת 'אינפיניטי הלכה'
עדיין לא ניתן להצטרף ישירות מאתר הביטוח הלאומי. הבטיחו בביטוח הלאומי שייפתחו את זה עד סוף השבוע הזה. אז הבטיחו.
בינתיים הדרך היא לבחור קופה אחרת שלהם ולשלוח להם בקשה לשנות למסלול הלכה

מחקר מקיף ביותר, מרשים.

ממה שאני הסתכלתי ההשקעה באקסלנס היא יחסית פאסיבית. הסתמכתי על הרפרסים הבאים:
ניתחתי את האקסל שבו פירוט הנכסים ולסיכום הגעתי לתוצאות הבאות (https://docs.google.com/spreadsheets/d/19h1GUeO-6dGEdySEIydk7IBJCUaHg6Qkil5_iBd0VW0/edit?usp=sharing) להלן פירוט גס:
  • מניות בפינצטה ת"א 25 - 10%
  • תעודות סל ישראליות מחקה ישראל - %15
  • תעודות סל ישראליות מחקה חול - %50
  • תעודות סל בחול שמחקות מדדי חול - 15%
  • קרנות נאמנות (במה משקיעות?) - 7.5%
  • מזומן - 5%
אני יודע שזה יותר מ 100% עיגלתי לטובת פשוטת - מספרים מדוייקים בלינק למעלה. מהבנתי יש פה השקעה של מעל 80٪ במדדי מניות. לא הצלחתי למצוא מדד ייחוס או פירוט רחב יותר אז זה יכול להיות תיק מחקה מדדים אבל עדיין סוג של אקטיבי (נניח בוחרים כל מיני ממדים של סקטורים).
אין ספק שיש פה מחסור חמור בשקיפות במוצרים הללו.

שאלה של מתחילים - יש דרך לעשות לינקים עם טקסט אחר מהURL?

נערך לאחרונה ב:
אעבור אליה רק אחרי דו"ח נכסים רבעוני מלא ורשמי.
תנאי הכרחי נוסף: לא יותר מ-3 שורות בדוח הנ"ל (הנכס עצמו, מזומן, ואולי אגח קצר כדי שהמזומן לא ישב בחוסר מעש עד לרכישה הבאה של הנכס).

תנאי הכרחי נוסף: לא יותר מ-3 שורות בדוח הנ"ל (הנכס עצמו, מזומן, ואולי אגח קצר כדי שהמזומן לא ישב בחוסר מעש עד לרכישה הבאה של הנכס).
אני יותר גמיש. אקבל כמה חוזים מאותו הסוג וכן באג"ח.

@אחיטוב תכנון פיננסי
לפי האתר של אינפיניטי גם מדד הייחוס של הסיכון המוגבר הוא MSCI WORLD AC, ומהדוח הרבעוני שלהם נראה שלמעט 0.85% שמשום מה מושקעים בכמה מניות ספציפיות (טבע, מיילן, פריגו, פועלים ולאומי) כל השאר מושקעים בקרנות מחקות ותעודות סל.
אני חייב לציין שכבר עכשיו התרשמתי מאוד לטובה מאינפיניטי - גם פירוט מלא של האחזקות וגם למעשה 100% מניות. אתה יודע לומר בוודאות שהקופה החדשה תחקה לגמרי את מדד ה-MSCI WORLD AC (בניגוד לבערך 20% שמושקעים בישראל בקופה של הסיכון המוגבר)?

@יוני. אני ממליץ לך לקחת את העבודה היפה שעשית צעד אחד קדימה.
תגיש שאלה/תלונה ברשות שוק ההון הביטוח והחיסכון (קישור ישיר אונליין, או ידני)
תפרט שם את כל מה שכתבת, והייתי גם שולח העתק (ומציין בטופס תלונה למשרד האוצר שנשלח העתק) לעיתונאי פעיל כלשהו כמו שאול אמסטרדמסקי או מירב ארלוזורוב או גיא רולניק.

נערך לאחרונה ב:
מחיה שרשור ישן- משהו התקדם עם הקופה של אינפיניטי?
ודרך אגב הסיכון מוגבר והההלכה זהים על פי תיאורם באתר אינפיניטי (למעט הקטע עם "על פי חוקי ההלכה היהודית" וכו').

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
adamshalev סקר העמלות הגדול (גוגל פורמס + תוצאות) צרכנות פיננסית 31
S שני מחשבוני תשואה של s&p 500 עם תוצאות שונות. למה זה? שוק ההון 12
R ניסיון להבין את תוצאות המסלקה שלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
c881 ונצואלה - תוצאות הסוציאליזם - מגפות ישנות אוף טופיק 0
CarpeDiem מתחילים לראות תוצאות של ההרחבות הכמותיות? אוף טופיק 45
עמוס תוצאות הבחירות אוף טופיק 113
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
חתול לילה סקר: האם מובילי המאבק צריכים להסכים לפשרה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 379
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
הק995 חובת מילוי סקר פולשני של הלמ"ס אוף טופיק 47
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
E סקר: דירה ענקית 6 חדרים VS ארבע חדרים עם גינה גדולה נדל"ן 9
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
ק סקר שוק בנקים ופתיחת חשבון בנק - מרחוק צרכנות פיננסית 7
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
stamEhad סקר -מחזיקים נכסים שלא בהכרח קורלטיביים לשוק המניות? שוק ההון 11
חתול לילה סקר: האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל? שוק ההון 76
Harvey אסטרטגיה להשקעה בנדל״ן באיזור גוש דן, סקר - מה הסוג נכסים המועדף עליכם? נדל"ן 8
הסולידית סקר: איזו ערכת עיצוב הכי מוצלחת? שער הקהילה 35
nicepo1 סקר,בחירה בנכס ספקולטיבי ל20 שנה אוף טופיק 11
flower סקר | חקיקה אזרחית אוף טופיק 18
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
flower סקר - עוזר\ת וירטואלית - Alexa/Bixby/Cortana/Siri/Google אוף טופיק 19
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
Ron.B סקר מחיר למשתכן- מגורים או השקעה? נדל"ן 7
Mr. Bigglesworth סקר: כמה התיק שלכם חשוף ישירות לשקל? שוק ההון 6
גרהם סקר בחירות 2020 אוף טופיק 1378
S סקר - עד כמה אתם הייתם מוכנים לפשרה כדי למנוע בחירות נוספות אוף טופיק 152
א סקר ריבית מובטחת עד סוף החיים שוק ההון 20
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
ג אחוזים קטנים מהתיק בניירות ספקולטיביים + סקר שוק ההון 11
the_newbie סקר: אלוקציית נכסים ע"פ מצב משפחתי שוק ההון 36
דור דורים מועד ב' – סקר בחירות 2019S אוף טופיק 1073
Jenia29 סקר משכורות אוף טופיק 7
קורא הדוק אם מחר מבטלים את הפטור ממס בקרן השתלמות. מה אתם עושים? (סקר) צרכנות פיננסית 20
S סקר למשקיעי מדדים פסיבים על החלק המנייתי בתיק שלכם שוק ההון 67
adamshalev סקר: איזה סוג של משקיע אתם? שוק ההון 37
דור דורים סקר בחירות 2019 - אחרי הגשת הרשימות אוף טופיק 119
S סקר למשקיעים באופן פרטי עם חשבון חייב במס שוק ההון 40
H סקר ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 79
Benjamin W סקר בחירות 2019 אוף טופיק 2476
adamshalev סקר: מה ההקצאה שלכם למניות היום שוק ההון 153
S סקר תושבות אוף טופיק 0
S סקר: עצמאים מרוויחים יותר ? אוף טופיק 3
א סקר - גילאי עובדי הייטק בפורום אוף טופיק 26
S סקר - כמה נשים מביאות הביתה נטו ? אוף טופיק 191

נושאים דומים