• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תוכנית חיסכון ב-Pepper

4461vegeta

משתמש סולידי
דירוג
10
אם אני שם 10 אלף בpeper בתוכנית חיסכון של שנה 3% ומאיזה סיבה pepper נסגר/ פושט רגל האם הכסף שלי הלך או שהכסף מגובה על ידי בנק לאומי... אני פשוט לא ידוע כמה הדבר הזה יציב ולחשב את המידת סיכון של הדבר הזה...

פפר זה בעצם בנק לאומי.
סניף 601 של לאומי זה פפר.

כמו שכבר אחרים אמרו לך פה, החיסכון בטוח לחלוטין.

שים לב שגם הפיקדון היומי של פפר מציע ריבית תחרותית (פי 10 ביחס לריבית של בנק הפועלים לפיקדון יומי).
בניגוד לפיקדון השנתי, בפיקדון היומי אין סכום מקסימום.

פפר זה בעצם בנק לאומי.
סניף 601 של לאומי זה פפר.
הם מבקשים שלא תקרא להם בנק.

נערך לאחרונה ב:
זה סניף של בנק לאומי. לצורך העיניין הסיכון הוא 0

בטוח?
כי זה שובר קצת את המשוואה של סיכון = תשואה.
למעשה אתה אומר שאם התכוונתי לשים 10,000 ש"ח במק"מ אז עדיף לי לשים אותם בפפר, כי אני אקבל תשואה גבוהה יותר על פחות או יותר אותו סיכון.

בטוח?
כי זה שובר קצת את המשוואה של סיכון = תשואה.
למעשה אתה אומר שאם התכוונתי לשים 10,000 ש"ח במק"מ אז עדיף לי לשים אותם בפפר, כי אני אקבל תשואה גבוהה יותר על פחות או יותר אותו סיכון.
ספציפית במקרה הזה ההשקעה מוגבלת בסכום נמוך ולכן הריבית הגבוהה
לנעול 10000 לשנה בשביל 300 שקל נשמע לי טיפה מיותר, אבל כמנייה בטוחה של תיק רחב יותר זו אחלה אופציה

זה סניף של בנק לאומי. לצורך העיניין הסיכון הוא 0
כלומר אם פפר קורס אני יכול לבוא בדין וחשבון לבנק לאומי, כי אני הבנתי מהבנקאית שהם בנק בפני עצמם ולאומי זה רק הספונסר...
ואם באמת זה בנק לאומי אז זה מטומטם שיש לבנק לאומי מבחינת השקעות 3 פלטפורמות- peper invest
לאומי טרייד וvidea

כלומר אם פפר קורס אני יכול לבוא בדין וחשבון לבנק לאומי, כי אני הבנתי מהבנקאית שהם בנק בפני עצמם ולאומי זה רק הספונסר...
ואם באמת זה בנק לאומי אז זה מטומטם שיש לבנק לאומי מבחינת השקעות 3 פלטפורמות- peper invest
לאומי טרייד וvidea
זה לא מטומטם. מותגים שונים לקהל שונה. זה קיים בכל תחום, לא רק בנקאות.

ספציפית במקרה הזה ההשקעה מוגבלת בסכום נמוך ולכן הריבית הגבוהה
לנעול 10000 לשנה בשביל 300 שקל נשמע לי טיפה מיותר, אבל כמנייה בטוחה של תיק רחב יותר זו אחלה אופציה

זו הכוונה. נניח שאני בונה עכשיו תיק וצריך לשים 10,000 ש"ח באג"ח קצר - למה שלא אשים אותם בפפר?

*מוסיף עוד שאלה - יש קאץ' באיזה בנק אני?

זו הכוונה. נניח שאני בונה עכשיו תיק וצריך לשים 10,000 ש"ח באג"ח קצר - למה שלא אשים אותם בפפר?

*מוסיף עוד שאלה - יש קאץ' באיזה בנק אני?
לא רואה סיבה שלא תשים בפפר, אבל מה יקרה כשתרצה לאזן? או להגדיל את הפלח האג"חי? זו אופציה, תעשה את החישובים שלך ותראה אם היא מתאימה, אין שום קאץ' וזה לא משנה באיזה בנק אתה, קח בחשבון 15 אחוז מס רווחי הון מה שמשאיר אותך עם קצת פחות מ300 שקל לשנה

לאומי טרייד וvidea
לאומי הוא לא סתם ספונסר. מבחינה משפטית אתה מחזיק חשבון של בנק לאומי.

ההבדל הוא שהתנאים שלך טובים יותר ולמעשה הלקוחות הפראיירים של לאומי הם אלה שמממנים לך את הפטור מעמלות ואת הריביות הגבוהות שפפר נותן.

לא רואה סיבה שלא תשים בפפר, אבל מה יקרה כשתרצה לאזן? או להגדיל את הפלח האג"חי? זו אופציה, תעשה את החישובים שלך ותראה אם היא מתאימה, אין שום קאץ' וזה לא משנה באיזה בנק אתה, קח בחשבון 15 אחוז מס רווחי הון מה שמשאיר אותך עם קצת פחות מ300 שקל לשנה

מה הכוונה מה יקרה כשארצה לאזן? הכסף בפפר לא מגביל אותי מלשים כסף גם במקום אחר (כלומר להשקיע כסף בפלח האג"חי דרך שוק ההון).

לאומי הוא לא סתם ספונסר. מבחינה משפטית אתה מחזיק חשבון של בנק לאומי.

ההבדל הוא שהתנאים שלך טובים יותר ולמעשה הלקוחות הפראיירים של לאומי הם אלה שמממנים לך את הפטור מעמלות ואת הריביות הגבוהות שפפר נותן.
מאיפה אתה יודע את כל זה אני לא מצליח להשיג את המידע הזה.
וכפי שאתה אומר זה אומר שאין הבדל אם יש לי בעובר ושב בבנק לאומי 100 אלף שח לבין אם יש לי בפפר 100 אלף שח- הכסף בטוח בשניהם באותה מידע והסיכוי שאאבד את הכסף שווה בשניהם באותה מידה...

יש להוסיף לזה שכרגע בפפר מקבלים בין 200-400 ש"ח על פתיחת חשבון

ו1000 שקל על העברת משכורת, אבל לא על זה דיברנו

מה הכוונה מה יקרה כשארצה לאזן? הכסף בפפר לא מגביל אותי מלשים כסף גם במקום אחר (כלומר להשקיע כסף בפלח האג"חי דרך שוק ההון).

ואם תצטרך למכור אגח כדי לקנות מניות? לפיקדון נעול בבנק את הנזילות של ETF, בתמורה אתה מרוויח ריבית טובה ממוסד יציב ובטוח(על סכום נמוך)
עניין של שיקולים, אבל אל תשבור על זה את הראש יותר מדי

מאיפה אתה יודע את כל זה אני לא מצליח להשיג את המידע הזה.
וכפי שאתה אומר זה אומר שאין הבדל אם יש לי בעובר ושב בבנק לאומי 100 אלף שח לבין אם יש לי בפפר 100 אלף שח- הכסף בטוח בשניהם באותה מידע והסיכוי שאאבד את הכסף שווה בשניהם באותה מידה...
תקרא את התנאי הצטרפות, הכל שם.
אתה בעל חשבון לאומי בסניף פפר, לצרכי העברות בנקאיות אתה מביא את הבנק 10 - לאומי.
וכן הסיכון שווה באותה מידה(בהתחשב בזה ששניהם חשבונות דיגיטלים כמובן) לסניף מספר 234(סתם דוגמה, לא יודע איזה סניף זה). אבל למה ש"תאבד" את הכסף בבנק? אם הפקרת את הסיסמאות והמידע שלך זה אשמתך בכל מקרה.

שים לב שגם הפיקדון היומי של פפר מציע ריבית תחרותית (פי 10 ביחס לריבית של בנק הפועלים לפיקדון יומי).

כלומר, את קרן החירום וכסף לאיזונים עתידיים עדיף להחנות בפקדון יומי של פפר מאשר בכל פקדון יומי בבנק אחר?.

נערך לאחרונה ב:
כלומר, את קרן החירום וכסף לאיזונים עתידיים עדיף להחנות בפקדון יומי של פפר מאשר בכל פקדון יומי בבנק אחר?.
כדאי שתתחיל לחשוב בסכומים ולא באחוזים כי אתה מתעסק בטפל. ההבדל בין לשים כמה אלפים לתקוםה קצרה בפפר או בבנק אחר הוא שקלים ספורים לכל היותר

@1337justme
כן. זה מה שאני עושה.
פפר נותנים 0.2 אחוז על פיקדון יומי.
לא מכיר בנק אחר שנותן משהו שקרוב לזה (הפועלים נותנים 0.02 אחוז).

@גרהם
על מאה אלף זה יוצא הבדל של 180 ש"ח בשנה.
זה סכום לא רע בכלל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
L תוכנית חיסכון בדולרים השקעות אלטרנטיביות 3
G תוכנית חיסכון מזרחי טפחות לקשיש שוק ההון 4
בוריס יופה תוכנית חיסכון פרטי לילד שוק ההון 0
c881 תוכנית חיסכון לכל ילד שוק ההון 420
D תוכנית חיסכון: השקעה פעם ברבעון לעומת השקעה כשאפשר שוק ההון 4
M כמה שאלות על תוכנית העלת מסים של האוצר למימון מלחמה מיסים 4
מ תוכנית מילוט אוף טופיק 26
F תשואה ממוצעת 7%, ריבית 8%, האם תוכנית ההשקעות תשתנה? שוק ההון 3
Zach Moshe תוכנית Insured Bank Deposit Sweep של IB - יש חסרונות? שוק ההון 1
yancuk תוכנית עבודה עבור רכישת נכס נדל"ן 10
milx תוכנית חסכון לנכדים שתחולק לאחר פטירת הסבתא פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 41
Shnizelia האם תוכנית מחיר למשתכן הגיע לכדי מיצוי? נדל"ן 61
ע גיל 60 ומיסוי מניות RSU לפי תוכנית 102 מיסים 5
מ עליית מחירי הדירות החדשות יותר לעומת דירות ישנות - תוכנית פעולה נדל"ן 23
1337justme למה לא תוכנית חסכון צמודת מדד? שוק ההון 22
Z תוכנית espp ב-E-trade איך מקבלים את הכסף ואילו עמלות נדרשות? שוק ההון 1
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
S לאיזה חברת אשראי יש את תוכנית הפינוקים הטובה ביותר ? צרכנות פיננסית 26
Bear תוכנית חדשה, מזרח רחוק, מושגים שוק ההון 7
yancuk תוכנית מניות שוק ההון 5
ד השלכות תוכנית המטרו על היצע הדירות והתחדשות עירונית נדל"ן 2
U נאותות תוכנית השקעה במרג'ין על vnq ב IB תוך כדי שוק קורס שוק ההון 10
E תוכנית המתאר החדשה של ת"א נדל"ן 1
D תהיות של סולידי מתחיל ושאלות תיאורטיות בנוגע לגיבוש תוכנית. שוק ההון 0
M תוכנית להשקעה לטווח ארוך - יעד של 15000 הכנסה פסיבית בחודש שוק ההון 5
S תוכנית ההשקעה שלי - פוסט ראשון! שוק ההון 14
H תוכנית השקעה s&p 500 שוק ההון 7
anonyshmeger ערוץ 2 תוכנית חסכון - ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 1
H תוכנית ליום גשום צרכנות פיננסית 2
navv תוכנית השקעה ומטרה - אשמח לחוות דעת ורעיונות שוק ההון 5
A תוכנית המאה - הזדמנות או סיכון מיותר? נדל"ן 34
ג תוכנית השקעה ומס רכישה נדל"ן 35
ש מהי תוכנית אג"ח למי שרוצה שישים אחוז אג"ח שוק ההון 0
S תוכנית ה qe של הפד שוק ההון 6
F ספרות מומלצת לבניית תוכנית לעצמאות כלכלית התפתחות אישית 3
Odnight תוכנית ההשקעה שלי - אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 6
F תוכנית שותפים של Amazon התפתחות אישית 3
כ תוכנית מומלצת לסלולרי עבור נסיעה קצרה לחו"ל אוף טופיק 4
קורא הדוק תוכנית פנסיונית - אשמח לשמוע דעות שוק ההון 33
U תוכנית הסבה - הייטק פלוס התפתחות אישית 1
A תוכנית לא דיברת לא שילמת - סלולארי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
ד תוכנית השקעה בהראל ( מגוון ) כחלופה לבנק צרכנות פיננסית 15
Y תוכנית חסכון בpepper שוק ההון 7
mudale222 תוכנית חסכון לשנה - ריבית 3%! שוק ההון 43
ו תוכנית השקעות שלי - שלב 1 שוק ההון 8
sigler05 פתיחת תוכנית חסכון/פקדון שוק ההון 2
ארגמן למה אין תוכנית פנסיה לפרישה מוקדמת במקדם 400? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
A איך עובדת תוכנית ESPP? שוק ההון 141
H הפתעה | חיסכון משמעותי בחשבון המים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0

נושאים דומים

Back
למעלה