• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תוכנות לא תומכות עברית

אנא-אל

משתמש בכיר
דירוג
2,514
יש פה המון מתכנתים אז אולי אתם יודעים אם יש פתרון לזה שתוכנות לא תומכות בעברית ומחרבשות ימין לשמאל?
ממש מדכא

תסבירי, דוגמה לתוכנה?

זה לא עושה הפוך אלא מבלגן לגמרי את המילים בלי תבנית מובנת.

ספציפית אני מנסה תוכנות של מיפוי חשיבה ויש בהן אפשרות מאד מאד חשובה שנקראת notes שמשמשת להרחבה.
הינה דוגמא מה קורה כשאני מנסה לכתוב:
1. כותבת משהו
2. כשאני חוזרת לערוך ורוצה להמשיך זה מה שקורה

אם צריך יותר פרטים אז בכיף אבל ניסיתי הרבה דברים וזו לא נראית לי בעיה ספציפית של תוכנה.
יש תוכנות

כרגע אני עושה לכל הרחבה/פתק קישור למסמך בגוגל דוקס. אבל ריבוי הפעולות מעייף ולא פרודוקטיבי בעליל.

כאשר את רוצה להמשיך לרשום טקסט, תשימי את הסמן איפשהו על הטקסט ותלחצי end (המקש מעל לחיצים במקלדת). עובד?
את גם יכולה לנסות ללחוץ Ctrl +Shift (מצד ימין של המקלדת) - זה יבצע יישור לימין במידה ואפשר.
יש תוכנות אחרות למיפוי חשיבה שניתן להשתמש בהן, אפילו לגוגל יש כזו.

@Oringa
זה עזר! תודהD:

בתוכנות אחרות אין את כל הפיצ'רים בקוגל אין אפשרות להוסיף פתקים, שזה הכי חשוב מבחינתי.

מה עושים אם צריך לשלב גם עברית וגם אנגלית?

נערך לאחרונה ב:
במקרה הזה צריך קודם כל ליישר לימין, לרשום בעברית, לעשות רווח, להעביר לאנגלית, רווח, להעביר לעברית וכך הלאה. זה בדרך כלל עובד במעבדי תמלילים מתקדמים יותר כמו וורד וכו'. אם אין תמיכה בזה בתוכנה שאת עובדת איתה אין יותר מדי מה לעשות לצערי, קהילת המפתחים העולמית לא אוהבת להתחשב בשפות שנכתבות מימין לשמאל.

@Oringa זה ממש מסובך? יש איזו סיבה שלא מתחשבים?
כלומר יש סיכוי שיום אחד מפתחים יחשבו על זה כמובן מאליו..:/

זה ממש מסובך? יש איזו סיבה שלא מתחשבים?
זה יכול להיות הרבה עבודה למפתחים (שלא לדבר על מורכבות בדיקות, למי שאינו כותב/דובר/מכיר שפות שהן מימין לשמאל), בשילוב עם מקום נמוך בסדר העדיפויות של דברים חדשים לעבוד עליהם. בהרבה מקרים התמיכה מגיעה כשמפתחים תמיכה לערבית, ואז העברית זוכה על הדרך.

(אני רואה שלקוגל כבר יש אפשרות לנוטס, אבל אין תמיכה לעברית-אנגלית.)

@אנא-אל
מערכת ההפעלה שלך היא windows 7 בעברית?

יש איזו סיבה שלא מתחשבים?
בהרבה מקרים התמיכה מגיעה כשמפתחים תמיכה לערבית
הסיבה היא פשוטה - מחשבים התחילו ב-ארה"ב.
שפת ASCII המקורית כללה 128 תווים בלבד - כי אמריקאים רואים רק את עצמם ובגלל מגבלות מקום.
אחרי זה גדלו ל-256 תווים ואז נדחפו גם שפות נוספות.
בסוף הגיעו למה שהיום 65K תווים.
לדוברי/משתמשי עברית יש פחות מ-40,000,000 משתמשים. - למה להתאמץ?
לדוברי/משתמשי ערבית יש "קצת יותר" ממליארד משתמשים - או הנה שוק, מספיק ש-1% ישתמשו ואני מצדיק עלויות פיתוח.

צריך לכל תוכנה לפתח מחדש? זה לא איזה קידוד קבוע שנניח מפתח בעברית/ערבית יכול לפתח ואז 'לתת' למפתחי התוכנות?

האותיות הן קוד. UNICODE למען הדיוק.
אני מניח שגם כל DATABASE יודע לעבוד כבר עם כל השפות.
עכשיו השאלה איך התוכנה מסתכלת ואיך היא קוראת את ה-DB.
לגלות לך שהצגת תאריך היא X ושמירת התאריך היא Y?
שאצלי במערכת אני שומר את התאריכים פעם כ-ISO - YYYYMMDD ופעם כ-EUR - DDMMYYYY ?
ואצלי זה עוד פשוט, יש כאלה ששומרים כ-מספר הימים/שניות שעברו מתאריך כלשהו.
למה אני שומר ב-2 פורמטים שונים? כי יש שעובדים מול חו"ל ויש שעובדים מול ישראל.

אבל בואי נשאל משהו פשוט יותר (ושהיום אחרי ה-BREXIT, אין סיכוי שיתממש)... למה לא מבטלים את הפני/ליש"ט ואת כל השיטה האינצית ועוברים כולם למטרית?
לא יהיה יותר קל?

ונחזור למה שכתבתי קודם - מבחינת מפתח אמריקאי - יש אנגלית (US) ויש את כל היתר.
הוא מתחיל בכמה שיותר מהר והכי פשוט - אנגלית בלבד.

נ.ב.
יש שפות שמתחילות לספור ב-0 ויש שמתחילות לספור ב-1.
וגם זה בא מאירופה/ארה"ב - כי במעלית יש כפתור 0 ויש כפתור לובי (סופרים קומות רק מ-1).

עכשיו השאלה איך התוכנה מסתכלת ואיך היא קוראת את ה-DB.
הקידוד וכל מה שכתבת זה נכון לאופן ייצוג המידע ב DB/FILE ולפורמט שלו לפני ההצגה,
בהקשר של כיוון קריאה זה לא נכון, טיפול נאות בטקסטים מעורבים זה כבר שייך לציור הטסקט על המסך ומעבר תקין של הסמן - להבנתי זאת הבעיה שלה.

יש ביוניקוד סט של תווי בקרה בלתי נראים, חלק מהם בין היתר קובעים/כופים סדר קריאה, זה מאוד שימושי בטקסטים מעורבים או לכתוב קטע קוד בפורום שמיישר רק לימין ומסובב כל הסוגריים למשל..
אישית אני משתמש בזה כל פעם שאני רושם קוד בפורום/מייל וכד', הנה דוגמא בלי ועם התוו בקרה:
var x = func()
‪var x = func()
מי שיעתיק את השורה השניה ישים לב שהיא כוללת תו בלתי נראה.
שמתם לב פעם שכאשר מעתיקים מגימייל כתובת מייל של השולח וכו' ואחר כך מדביקים אותה הוא מקטר שהכתובת לא תקינה? כי בפלט לדפדפן הוא דוחף כל מיני תווים כאלה בשביל יישור טקסטים בתצוגה אבל הם אינם תקינים בתוך השדה כתובת.

@אנא-אל אם זה רלוונטי עבורך, ב windows הכי קל להגיע לזה דרך notepad, קליק ימני ואז Insert Unicode control character יש שם רשימה של כל מיני סוגי תווי בקרה של כיוון טקסט. (בעברית זה נקרא כנראה הוסף תו בקרה של Unicode)

uc

למה לא מבטלים את הפני/ליש"ט ואת כל השיטה האינצית ועוברים כולם למטרית?
לידיעתך, אנגליה מזמן עברה לשיטה המטרית. גם קנדה, ורוב הקולוניות לשעבר של אנגליה. המדינה כמעט היחידה בעולם שעדיין משתמשת באינצ'ים ובמיילים (ובפרנהייט) היא ארצות הברית. לצערנו היא חזקה ועקשנית מכדי ששאר העולם יוכל לכופף אותה.

@מתכנת לא הבנתי את מה שדיברתם בינכם.. בכל מקרה, עם הnotepad הוספת תו בקרה זה עוזר לי אם תוכנות אחרות או שזו רק דוגמא?

מה שכן, מקודם אילתרתי בקישור לגוגל דוקס ועכשיו אני אקשר לקובץ notepad (לא הכרתי את זה) שזה קצת יותר פשוט ופחות פעולות (גם מוורד שזה סיוט לפתוח לכל שני משפטים קובץ) אז ממש תודה זה עזר. כמה ימים ממש הייתי מבואסת מהעניין אבל זה נראה כמו פתרון נסבל:)

בכל מקרה, עם הnotepad הוספת תו בקרה זה עוזר לי אם תוכנות אחרות או שזו רק דוגמא?
זה דרך איך אני רושם את התווים הללו, לאחר ההקלדה ב notepad אפשר לעשות העתק-הדבק
מה שכן, מקודם אילתרתי בקישור לגוגל דוקס ועכשיו אני אקשר לקובץ notepad (לא הכרתי את זה) שזה קצת יותר פשוט ופחות פעולות (גם מוורד שזה סיוט לפתוח לכל שני משפטים קובץ) אז ממש תודה זה עזר. כמה ימים ממש הייתי מבואסת מהעניין אבל זה נראה כמו פתרון נסבל
לא ממש הבנתי מה היית הבעיה שפתרת באמצעות notepad

נושאים דומים

Back
למעלה