תוחלת הרווח בלוטו + הימור עם תוחלת מירבית

ליאור כרמון

משתמש רשום
דירוג
5
מישהו חישב מה ההימור עם התוחלת המירבית בלוטו, ומה היא?

יש לי כסף.שטענתי מסיבוס בפיצוציה ואני לא קונה מספיק כדי לנצל את כולו. המחשבה שלי היא להשתמש בו ללוטו תוך איבוד אחוז מהכסף (והפיכה שלו לכסף אמיתי) אבל אני לא בטוח מה ההימור הנכון ביותר בלוטו ומה התוחלת שלו (אם למשל הפיצוציה יקרה מהסופר שלי ב100% אבל התוחלת היא שעל כל שקל שאני מהמר אני מאבד רק 20%, שווה לי לשים את כל הכסף בלוטו.

מישהו עשה את החישוב?

KickR

משתמש בכיר
דירוג
2,789
מישהו חישב מה ההימור עם התוחלת המירבית בלוטו, ומה היא?

יש לי כסף.שטענתי מסיבוס בפיצוציה ואני לא קונה מספיק כדי לנצל את כולו. המחשבה שלי היא להשתמש בו ללוטו תוך איבוד אחוז מהכסף (והפיכה שלו לכסף אמיתי) אבל אני לא בטוח מה ההימור הנכון ביותר בלוטו ומה התוחלת שלו (אם למשל הפיצוציה יקרה מהסופר שלי ב100% אבל התוחלת היא שעל כל שקל שאני מהמר אני מאבד רק 20%, שווה לי לשים את כל הכסף בלוטו.

מישהו עשה את החישוב?
אין אף הימור בלוטו עם תוחלת חיובית. תוסיף לזה את העובדה שקנייה בפיצוציה עולה לך 100% יותר מבסופרמרקט ואתה יוצא מופסד מכל הכיוונים.
אם בכל מקרה כבר טענת את הכסף ואתה חייב לנצל אותו בפיצוציה (או שהוא ילך לאיבוד), אז הייתי מציע לנצל אותו על משהו עם ערך, נניח אוכל.

ליאור כרמון

משתמש רשום
דירוג
5
תחשוב בהיגיון. אם האוכל עולה שם פי 2, אבל הלוטו במחיר אחיד, והתוחלת גבוהה מ50%, עדיף לי לקנות לוטו

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
7,053
תחשוב בהיגיון. אם האוכל עולה שם פי 2, אבל הלוטו במחיר אחיד, והתוחלת גבוהה מ50%, עדיף לי לקנות לוטו
זה לא רק התוחלת, זה גם השונות.
ברוב המקרים, הכסף של הלוטו פשוט ילך לפח.
אם היה לך שם סכום אינסופי אז באמת אפשר היה לדבר על תוחלות.

KickR

משתמש בכיר
דירוג
2,789
תחשוב אתה בהגיון. לאוכל שתוכל לקנות יש ערך חיובי מובטח. התוחלת של כרטיס בלוטו (כשהוא עולה כסף) היא שלילית, על זה בנוי המודל העסקי (בדומה לביטוח). כשהכרטיס הוא ״חינם״ (בא על חשבון אוכל), הוא עדיין זוכה בתוחלת בפחות ממה שהוא עולה (וכן, לדעתי גם פחות מחצי ממה שהוא עולה).

בכל מקרה, אם אתה רוצה להמר, לך על זה, אל תנסה להצדיק את זה עם רציונליזציה.

ליאור כרמון

משתמש רשום
דירוג
5
אבל מתישהו העסק ייסגר וייקח לי את כל הכסף (קרה לי עם סופר אחר) ויש גבול לכמות הכסף שאני יכול לבזבז בחודש.
אז אני צריך למצוא איך להוון את מה שיש לי שם

shirbi

משתמש ותיק
דירוג
459
אהבתי את הרעיון.
למי שלא הבין, אסביר זו באמצעות דוגמה:
נניח לצורך העניין שיש לו בכרטיס הסיבוס 200 ש"ח והוא יכול לקנות איתם בפיצוציה מוצרים אשר בשופרסל היו עולים לו רק 100 ש"ח, או לקנות 200 כרטיסי לוטו בעלות של 1 ש"ח לכל אחד.
אם השונות לא גבוהה מדי ובתוחלת כרטיס לוטו מחזיר נניח 0.7 ש"ח, אז באמצעות הקניה של כרטיסי הלוטו הוא צפוי לקבל 140 ש"ח במזומן בחזרה.
איתם הוא יוכל לקנות את המוצרים בשופרסל באופן ישיר ב 100 ש"ח, ועוד ישארו לו 40 ש"ח נוספים לכל מטרה שהיא.

לפותח השרשור - אני חושב שיש כרטיסים אחרים מלבד לוטו אשר השונות בהם נמוכה יותר, כי אין בהם פרסי ענק. נראה לי שהם עדיפים עבורך.

KickR

משתמש בכיר
דירוג
2,789
אבל מתישהו העסק ייסגר וייקח לי את כל הכסף (קרה לי עם סופר אחר) ויש גבול לכמות הכסף שאני יכול לבזבז בחודש.
אז אני צריך למצוא איך להוון את מה שיש לי שם
תקנה הרבה אוכל שלא פג תוקף מהר (פסטה, שימורים) ותאפסן.

ושוב פעם, אם מתחשק לך להמר, לך על זה. (לא מייעץ לא ממליץ וכו׳)

KickR

משתמש בכיר
דירוג
2,789
אהבתי את הרעיון.
למי שלא הבין, אסביר זו באמצעות דוגמה:
נניח לצורך העניין שיש לו בכרטיס הסיבוס 200 ש"ח והוא יכול לקנות איתם בפיצוציה מוצרים אשר בשופרסל היו עולים לו רק 100 ש"ח, או לקנות 200 כרטיסי לוטו בעלות של 1 ש"ח לכל אחד.
אם השונות לא גבוהה מדי ובתוחלת כרטיס לוטו מחזיר נניח 0.7 ש"ח, אז באמצעות הקניה של כרטיסי הלוטו הוא צפוי לקבל 140 ש"ח במזומן בחזרה.
איתם הוא יוכל לקנות את המוצרים בשופרסל באופן ישיר ב 100 ש"ח, ועוד ישארו לו 40 ש"ח נוספים לכל מטרה שהיא.

לפותח השרשור - אני חושב שיש כרטיסים אחרים מלבד לוטו אשר השונות בהם נמוכה יותר, כי אין בהם פרסי ענק. נראה לי שהם עדיפים עבורך.
הרעיון היה ברור אבל כמו ששמת לב (וגם אנחנו שמנו לב) גם השונות בלוטו בעייתית (אלא אם כן פות״ש מדבר על מאות אלפי~ כרטיסים ללוטו ויש לו רובוט שממלא אותם בצורה מהירה וגם שולח אותם) וגם התוחלת בעייתית (לדעתי שקל שתשים על לוטו יחזיר פחות מחצי שקל, אבל כמובן שאני לא מתיימר לדעת את זה בוודאות. אולי מישהו עם גוגל יכול לגגל את תוחלת ההחזר בלוטו)

RustyJ

משתמש בכיר
דירוג
639
יש באתר הלוטו את הסיכויים לזכיה - לא משהו...
אני לא חזק בסטטיסטיקה אבל סביר יותר ששקל מושקע בלוטו מחזיר שברי אגורות לכל היותר

ליאור כרמון

משתמש רשום
דירוג
5
תקנה הרבה אוכל שלא פג תוקף מהר (פסטה, שימורים) ותאפסן.

ושוב פעם, אם מתחשק לך להמר, לך על זה. (לא מייעץ לא ממליץ וכו׳)

אני הרבה אחרי זה. כבר כמה שנים צובר כסף בסופרים ככה ויש לי כבר סטוק גדול של כל מה שאני צורך ואני לא משלם בסופר כמעט בכלל מכספי. אם אצבור עוד אצטרך לעבור דירה לדירה גדולה יותר.

KickR

משתמש בכיר
דירוג
2,789
אני הרבה אחרי זה. כבר כמה שנים צובר כסף בסופרים ככה ויש לי כבר סטוק גדול של כל מה שאני צורך ואני לא משלם בסופר כמעט בכלל מכספי. אם אצבור עוד אצטרך לעבור דירה לדירה גדולה יותר.
יכול להיות שהיית צריך לחשוב על זה בעבר. בכל מקרה נראה לי שכנראה יש דרך יותר אפקטיבית לנצל את הכסף שיש לך בפיצוציות. כך או כך אני לא מכיר ״שיטה״ להרוויח בלוטו.

nicepo1

משתמש בכיר
דירוג
3,534
קראתי פעם אאל"ט שסך הפרסים שמפעל הפיס משלם הוא קצת פחות מחצי מההכנסות.
תוריד מיסים ואתה יותר קרוב לרבע.
אבל בטח זה שונה ממשחק למשחק,לא יודע איפה ועם יש נתון רשמי.
כמובן שצריך לקחת בחשבון גם את השונות.

unrealx

משתמש ותיק
דירוג
572

איפה אתה טוען את הסיבוס? נשאר לי תמיד קצת בכל חודש

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
10,012
מישהו עשה את החישוב?
אני לא, אישית
היו את המועדונים הקבוצתיים שהיו בוחרים הרבה מספרים על פי סטטיסטיקה, לא באמת זכו שם, משהו כמו כמה שקלים על 100 שקל
אבל תוכל לנסות הימור שאכן יש בו רווח בסיטואציות מסויימות
לדוגמא ווינר
ניתן לדעת כמה תפסיד אם תבחר את כל האפשרויות לפי יחס הזכיה

AIML

משתמש בכיר
דירוג
1,135
לא מבין בלוטו אבל התשובה התאורתית העקרונית היא שאם כבר החלטת לזרוק Y שח על הגרלה אז צריך לכסות מה שיותר אפשרויות בהגרלה אחת.
במקרה הקיצון אם אתה קונה את כל הכרטיסים או ממלא את כל האפשריות אז תיזכה בודאות- אם כי מחיר הכרטיסים יעלה על סכום הזכיה.
אם יש X אפשריות ( או X כרטיסים) והחלטת להשקיע בקנית אלף כרטיסים - אם תקנה כרטיס יחיד באלף הגרלות אז בכל הגרלה הסיכוי הוא אחד ל X וההגרלות לא תלויותף כלומר הסתברות זכיה של אלף חלקי X.
עכשיו אם כל הכרטיסים שאתה קונה הם אופציות שונות באותה הגרלה, סיכויי הזכיה של הכרטיס הראשון הם אחד חלקי X, אבל לכרטיס השני נישארו רק X-1 אופציות כלומר מוסיפים (פעולת "או") 1 חלקי (X-1) ... ולכרטיס האלף הסיכוי הוא אחד חלקי (X-999) כלומר כשמסכמים את הכל מקבלים סכום שגדול מאלף חלקי X של הגרלות בלתי תלויות.
כמובן שסיכויי הזכיה עדיין זניחים, ואן כאן ולו שמץ המלצה לקנות לוטו.

RustyJ

משתמש בכיר
דירוג
639
לא מבין בלוטו אבל התשובה התאורתית העקרונית היא שאם כבר החלטת לזרוק Y שח על הגרלה אז צריך לכסות מה שיותר אפשרויות בהגרלה אחת.
במקרה הקיצון אם אתה קונה את כל הכרטיסים או ממלא את כל האפשריות אז תיזכה בודאות- אם כי מחיר הכרטיסים יעלה על סכום הזכיה.
אם יש X אפשריות ( או X כרטיסים) והחלטת להשקיע בקנית אלף כרטיסים - אם תקנה כרטיס יחיד באלף הגרלות אז בכל הגרלה הסיכוי הוא אחד ל X וההגרלות לא תלויותף כלומר הסתברות זכיה של אלף חלקי X.
עכשיו אם כל הכרטיסים שאתה קונה הם אופציות שונות באותה הגרלה, סיכויי הזכיה של הכרטיס הראשון הם אחד חלקי X, אבל לכרטיס השני נישארו רק X-1 אופציות כלומר מוסיפים (פעולת "או") 1 חלקי (X-1) ... ולכרטיס האלף הסיכוי הוא אחד חלקי (X-999) כלומר כשמסכמים את הכל מקבלים סכום שגדול מאלף חלקי X של הגרלות בלתי תלויות.
כמובן שסיכויי הזכיה עדיין זניחים, ואן כאן ולו שמץ המלצה לקנות לוטו.
מספר הכרטיסים לא מוגבל ואינו סופי.
גם אם תקנה את כל האפשרויות (שזה כבר יותר יקר מסכום הפרסים) אדם אחר שקונה כרטיס אקראי עדיין יוכל לזכות איתך במשותף בפרס הגדול ובכך להפיל עוד יותר לקרשים את הרווחים הצפויים

noname

משתמש ותיק
דירוג
363
בעבר הייתי אוהב להמר בווינר בכל פעם רק על משחק אחד - כדורסל בNBA מה שנקרא הימור סינגל.

בדר"כ יחס ההימור היה 1.8 וב99% אחוז יש רק 2 אפשרויות, בניגוד למשחק כדורגל שבו יש 3 אפשרויות - ניצחון תיקו והפסד בכדורסל זה יותר לכיוון 2 אפשרויות (נניח הקבוצה תנצח מעל 8 נקודות או תנצח/תפסיד מתחת להפרש הזה, יש גם אפשרות שלישית שההפרש יהיה בדיוק + 8 אבל זה כבר בהסתברות ממש נמוכה ולכן אני אומר שבכדורסל ההימור שואף ל-50% סיכוי לנצח או להפסיד במשחק בודד).
אני כבר לא בעסקי הווינר אבל אם יחס ההימור לא השתנה ותשים את הכסף באופן קבוע על הימור מסוג זה אתה אמור בממוצע להיות מופסד על 20% מערך הכסף שלך. ולכן אם המוצרים בסופר זולים ביותר מ20% מהקיוסק אז לכאורה לאורך זמן זה יכול לגרום לך להפסיד פחות.

לדעתי אם כבר אתה הולך על הכיוון הזה אז מכל האפשרויות הקיימות לוטו, טוטו , חישגד ועוד מרעין בישין אחרים, הימור סינגל בווינר על משחק כדורסל הכי מתאים לרעיון ההזוי שלך (:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y היפותזת השוק היעיל והקורונה: תוחלת נגד שונות שוק ההון 22
מ תוחלת תשואה צפויה מאגח ממשלתי שוק ההון 9
T תוחלת השקעה בקרן מחקה אגח שוק ההון 20
Fitch קצירת הרווחים - חיונית או שגויה בהנחת תוחלת תשואה חיובית? (מניות פרטניות) שוק ההון 23
משקיע מתחיל למה יש תוחלת גבוהה יותר לEDV או למניות? שוק ההון 12
M מאיפה מגיע הרווח? שאלה עקרונית נדל"ן 8
ב שאלה לגבי סעיפי "הרווח הריאלי" בטופס 1399 - עסקת מס שבח. מיסים 0
D מכפיל הרווח של s&p 500 עלה ל37 - זה גבוה? שוק ההון 41
א כיצד מס הכנסה יודעים מה הרווח הריאלי על תקופה? צרכנות פיננסית 8
ס מה הפק"מ שנותן את הרווח הגדול ביותר כאשר סוגרים 2מליון ל5 שנים שוק ההון 6
shlomi171 עברו לגור באוהל ביער: "הרווח אחר לגמרי" אוף טופיק 8
עמוס הרווח ירד בחצי שוק ההון 13
T באמאשלי יותר טוב מלזכות בלוטו ובטוטו ביחד אוף טופיק 1
adamshalev זכה ב-8.5 מיליון שקל בלוטו - וטוען כי הבנק הפסיד את כל כספו אוף טופיק 64

נושאים דומים

למעלה