• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תואר שני בחו"ל

זה עני

משתמש רגיל
דירוג
66
בגדול הכי "רווחי" לעשות תואר שני רק כאשר:
א. התואר השני מהווה מקפצה רצינית לאחר התואר הראשון (זה לא תמיד צפוי מראש)
ב. התואר השני ימומן, גם אם חלקית, על ידי מקום העבודה (אין הרבה מקומות עבודה כאלה ולפעמים התמורה היא שינוי בתנאי החוזה)
ג. התואר השני יתבצע תוך כדי עבודה וינוצל לטובת נטוורקינג

זה כנראה לא יהיה רווחי משום שמאוד קשה עד בלתי אפשרי למצוא עבודה (בתחום של התואר הראשון) תוך כדי הלימודים, זאת בהנחה ובכלל הויזה תאפשר את זה. זה אומר שנה-שנתיים של מעט מאוד הכנסות לעומת הוצאות לא קטנות. ולא בטוח עד כמה ההשקעה הזו תחזיר את עצמה, מבחינת יוקרתיות: מצד אחד - נחשב, מיוחד. לגמרי מגוון ומייחד את הקו"ח. מצד שני - זה נחשב "רק אם" זה מוסד מוכר. ולא שאני חלילה מזלזל באוניברסיטאות הפחות מוכרות (הן אולי עולות ברמתן על המוסדות בישראל בכלל) אבל מה לעשות שלא כל יום שומעים בישראל על אוניברסיטאות באירופה, במזרח או בצפון אמריקה - למעט הגדולות והפופולאריות...

אז לכאורה, לפי איך שאני רואה את זה, אין ספק שמדובר בחוויה חד פעמית ומאוד מיוחדת במינה. אבל לא בהכרח משתלמת כלכלית. מה הדעות כאן לגבי תואר שני בחו"ל? מישהו ניסה? מישהו שמע?

איש, כמה טקסט בלי לספק שום מידע...
באיזה שלב אתה בחיים?
איזה תואר יש לך?
מאיפה התואר שיש לך?
איזה תואר שני אתה רוצה לעשות?
איפה אתה רוצה לעשות אותו?
איפה אתה עובד/לומד?

מה הדעות כאן
הפוסט שלך מכיל אך ורק קביעות מוחלטות, לא הבחנתי בסימן שאלה אחד. אם אתה יודע את כל התשובות אז מצבך נהדר ובטח תוכל להגיע להחלטות הנכונות לך.

אם יש שאלות אז ניסוחן כשאלות ולא כקביעות יעזור להבין מה רצונך.

• אהבתי
Reactions: HHH
עשיתי , כיף לא נורמלי, ממליץ בחום על החוויה. מבחינת קריירה, כסף וחיסכון : לא עזר בכלל.

תואר שני בחול הכי רווחי במקרה שרוצים לנסות לגור בחול תקופה קצרה. אולי מתוך עניין גרידא ואולי כי רוצים ממש לעבור לצמיתות בשלב כלשהו.
בשלב שעשיתי תואר שני לא חשבתי על רווחים כלכליים ועדיין עשיתי את התואר בארץ הקוידש.

איש, כמה טקסט בלי לספק שום מידע...
באיזה שלב אתה בחיים?
איזה תואר יש לך?
מאיפה התואר שיש לך?
איזה תואר שני אתה רוצה לעשות?
איפה אתה רוצה לעשות אותו?
איפה אתה עובד/לומד?
אתה צודק, טעות שלי

אני סטודנט בשנתי האחרונה ללימודי הנדסה באוניברסיטה מוכרת וגדולה ועובד במשרד ממשלתי בעבודה שבסך הכל די קשורה לתואר, פשוט לא הארדקור (ובסך הכל טוב לי בקטע הזה - אני הייתי רוצה להתקדם לעבודה ניהולית יותר ופחות הנדסית, אבל עדיין בזיקה לתחום ההנדסה).
אני מתלבט על איזה סוג תואר להמשיך - יש יתרונות וחסרונות להמשך תואר שני בהנדסה או לתואר שני בתחום אחר (כמו מנהל עסקים, שיוכל להרחיב לי את האופקים ודווקא לא יעסוק בהנדסה או במדעים). אני לא נשוי אבל מחשבות על הקמת משפחה הן באופק (לא המיידי, הבינוני) ולכן חושב שמעבר זמני לחו"ל הוא הזדמנות די חד פעמית בשלב הזה של החיים.
הייתי רוצה לעשות את התואר השני בחו"ל - מזרח רחוק (יפן) או אירופה. אין לי דרכון זר.

עשיתי , כיף לא נורמלי, ממליץ בחום על החוויה. מבחינת קריירה, כסף וחיסכון : לא עזר בכלל.
תוכל לפרט איפה עשית, מה למדת ולפני כמה זמן זה היה?

אולי מתוך עניין גרידא
אני חושב שאני סתם סקרן ורוצה לחוות משהו שונה, אבל לא בטוח אם זו סיבה מספיק "מוצדקת". זה לא משהו שאני אתחרט כל החיים על זה כנראה, בטח אם אבין שזה לא משתלם כלכלית

אני סטודנט בשנתי האחרונה ללימודי הנדסה באוניברסיטה מוכרת וגדולה ועובד במשרד ממשלתי בעבודה שבסך הכל די קשורה לתואר, פשוט לא הארדקור (ובסך הכל טוב לי בקטע הזה - אני הייתי רוצה להתקדם לעבודה ניהולית יותר ופחות הנדסית, אבל עדיין בזיקה לתחום ההנדסה).
אני מתלבט על איזה סוג תואר להמשיך - יש יתרונות וחסרונות להמשך תואר שני בהנדסה או לתואר שני בתחום אחר (כמו מנהל עסקים, שיוכל להרחיב לי את האופקים ודווקא לא יעסוק בהנדסה או במדעים)

הייתי רוצה לעשות את התואר השני בחו"ל - מזרח רחוק (יפן) או אירופה. אין לי דרכון זר.
לא יודע כלום לגבי יפן או מנהל עסקים אבל מכיר כמה שעשו תואר שני הנדסי באירופה (גרמניה) ונשארו לעבוד שם. במקרה זה התואר השני באוניברסיטה מקומית היה הכרחי בשביל המשך הקריירה בכיוון שבו רצו לעסוק. בגרמניה יש גם תואר שני "בתעשיה" כשאתה בעצם מבצע את המחקר שלך בתוך חברה מסחרית.

גם אם התואר שלך יהיה בהנדסה וגם אם יהיה במנהל עסקים, אני לא חושב שבארץ זה יהיה מעבר לקוריוז כשתחפש עבודה ראשונה. אבל אם תחזור אחרי שכבר יש לך נסיון ניהולי, אפילו מינורי, בחברה נחשבת באירופה\ארה"ב זה יכול לתת לך בוסט רציני לקריירה ניהולית.

זה לא משהו שאני אתחרט כל החיים על זה כנראה, בטח אם אבין שזה לא משתלם כלכלית
לא הכל בחיים צריך להיות משתלם כלכלית. בנוסף, אם לא תנסה לעולם לא תדע איפה הקריירה שלך הייתה יכולה להיות אם היית עושה את זה...

1. יוקר המחייה במדינות מסויימות בחו״ל נמוך יותר, ולכן ייתכן שלתקופת התואר תחסוך יותר
2. יש אוניברסיטאות שמשלמות מלגה
3. באוניברסיטאות מסויימות הערך האמיתי הוא לא הנייר אלא הנטוורקינג שיאפשר לך להתברג לעמדות בכירות יותר
4. יש תחומים מסויימים בהם לנייר דווקא יש המון ערך

אז לכאורה, לפי איך שאני רואה את זה, אין ספק שמדובר בחוויה חד פעמית ומאוד מיוחדת במינה. אבל לא בהכרח משתלמת כלכלית. מה הדעות כאן לגבי תואר שני בחו"ל? מישהו ניסה? מישהו שמע?
לא עשיתי בעצמי אלא הצטרפתי כבן זוג של עושת תואר שני. התחום רחוק מהתחום שלך ולכן אין לי יכולת לתרום ברמה הספציפית אלא יותר ברמה הכללית-

1. להכיר מקומות אחרים ותרבויות אחרות זה מסוג החוויות שנשארות לכל החיים. כמה כסף שווה חוויה כזאת?
2. יכול להיות שכלכלית לא תרוויח מזה כלום, יכול להיות שכן, אין לך שום דרך לדעת. אנחנו ברמה האישית הרווחנו גם קשרים, אך יותר מכך את הניסיון וההבנה שהעולם קטן ושאנחנו יכולים להסתדר בכל מקום, הבנה שאפשרה לנו להענות להצעות שהגיעו מאוחר יותר ומאוד השתלמו כלכלית.
3. ההסתברות ל"כשלון" - הפסקת הלימודים וחזרה לפני סיום התואר- בהחלט לא נמוכה. יהיו אלו ההבדלים התרבותיים, המרחק מהמשפחה, בדידות או סתם תואר שאינו מה שחשבת. ולכן המלצתי היא לנצל את האפשרות רק במידה שכשלון יהיה לא יותר ממכה קטנה בכנף מבחינה כלכלית. אל תתאבד כלכלית בשביל זה.

סיבה רביעית:
כסף זה לא הכל בחיים, ללמוד זה כיף לא נרמאלי ולצאת מהאווירה של הארץ יכול להיות אתגר לא פשוט אבל כיף.
לא אומר שכסף לא צריך להיות שיקול, אבל אם את/ה רוצה ללמוד תואר שני בארץ/בחול בשביל העניין והלימוד תעשה זאת.

עשיתי תואר באוניברסיטת עילית מוכרת מאוד. למזלי גם הייתי ממומן לגמרי.
כיף חיים, חוויה לכל החיים, פותח דלתות, מקפצה משמעותית לקריירה, העה מחזיר את עצמו כלכלית גם אם לא הייתי מקבל מלגה

עשיתי תואר באוניברסיטת עילית מוכרת מאוד. למזלי גם הייתי ממומן לגמרי.
כיף חיים, חוויה לכל החיים, פותח דלתות, מקפצה משמעותית לקריירה, העה מחזיר את עצמו כלכלית גם אם לא הייתי מקבל מלגה
רק מעניין ואם אתה מוכן לומר:
איזה תואר? (ראשון/שני/אחר, ובאיזה תחום?)
ואיפה?
ומה הflow שבאמצעותו זה פתח לך דלתות?

(שוקל גם)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 9
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
U תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ? התפתחות אישית 61
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
ז תואר שני התפתחות אישית 14
הפרופסור תעודות מקצועיות אונליין בשילוב עם תואר שני התפתחות אישית 24
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
ד שאלה עבור חבר - תואר במשפטים התפתחות אישית 3
ל תואר בטכניון - או קורס משולב של infinity labs ותעשייה האווירית? התפתחות אישית 24
G מימון תואר שני / MBA התפתחות אישית 8
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
ח דחיית נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי - התמחות מיסים 2
הפרופסור תואר שני במדעי החיים התפתחות אישית 11
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
מ תואר שני בהנדסת חשמל בלי תזה - שווה משהו? התפתחות אישית 2
A תואר בסטטיסטיקה ומדע הנתונים התפתחות אישית 30
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
F תואר ראשון ללימודים מה כדאי? התפתחות אישית 7
C תואר במדעי המחשב בהתמחות מדעי הנתונים התפתחות אישית 3
מ בחירת מקום ומסלול לימודים - תואר ראשון (ושני?) התפתחות אישית 8

נושאים דומים