תואר ראשון במדעי המחשב

Avinoam

משתמש רשום
דירוג
2
שלום לכולם!

אני מתכונן להתחיל בשנה הבאה תואר ראשון במדעי המחשב באוניברסיטה העברית.
מההיכרות הקצרצרה שלי עם הפורום המגוון שמתי לב שיש פה לא מעט בוגרים של התואר וגם כאלו שלומדים אותו ממש עכשיו.. אני נמצא כמה חודשים לפני שנה א' עם אפס ידע בתכנות וכל הקשור לו.
אני מודע לכך ששנה א' היא מאד אינטנסיבית מבחינת הקושי של החומר וצריך להקדיש המון זמן לכל קורס בפני עצמו, אבל לקורס בתכנות יש משקל כבד מאד ואני לא רוצה להיתקע על אי ידיעת פעולות טכניות מה שיגרום לי לסטות מהדברים החשובים בקורס וכמובן שיגזול ממני זמן רב משאר הקורסים המתמטיים החשובים. אני רוצה למנוע את המצב הזה וללמוד כבר מעכשיו תכנות מתקדם בפייתון.
לאחר חיפוש ברשת הבנתי שיש כל כך הרבה קורסים שיכולים להיות אחלה אבל יכולים גם להיות ממש בסיסיים, ולכן קצת התבלבלתי..
למישהו מכם\ן יש איזושהי המלצה חמה על קורס פייתון שיכין אותי בצורה מיטבית לאינטרו (מבוא למדעי המחשב) ושדי מסונכרן עם הסילבוס של הקורס?
וכמובן שאשמח לקבל כל טיפ לקראת התואר מבעלי ניסיון:)

תודה לכל העוזרים!

נערך לאחרונה ב:

monkey22

משתמש ותיק
דירוג
406
בהצלחה! מוסד מעולה.
חפש קורסים עם דירוג גבוה בudemy, coursera ודומיהם.
לאחר מכן תריץ ותשחק עם דוגמאות של פרויקטים מstack overflow.
אגב, אני אישית חושב שC/Cpp יותר טובה עבור לימוד והבנה של יסודות תכנות. אבל לא כולם מסכימים איתי.

באופן כללי, הדעה שלי שהלימודים בתואר לא קשורים למה שלומדים בחוץ. לכן אני לא חושב שיש הרבה מה לעשות לפני כדי להתכונן. הייתי מנצל את הזמן לחסוך כסף/כושר/לנוח/לטייל. כל הדברים שלא יהיה לך זמן לעשות בשנה הקרובה.

Et1

משתמש ותיק
דירוג
518
תבדוק בסילבוס איזה קורס תכנות הוא הראשון, ואותו תלמד, מאמין שמתחילים בC או ג'אווה ולא פייתון.
בכל מקרה הקורס פייתון של יודמי מצוין.
יש לך עוד 3 חודשים וזה מספיק כדי להגיע לרמת מבחן בסמסטר א' בג'אווה או C או פייתון מה שזה לא יהיה.
אני דווקא חושב שהחלק התכנותי בתואר הוא שולי ביחס למתמטיקה , ויחסית קל, ככה שאתה יכול להיות רגוע בקשר לזה.
שבועיים לפני תחילת התואר רק תוודא שאתה זוכר חדו"א קצת כדי שתוכל להתרכז בקושי והיינה החביבים.

בהצלחה!

Drizzy

משתמש ותיק
דירוג
66
CS50, לא יכול לצרף לינק

Avinoam

משתמש רשום
דירוג
2
תבדוק בסילבוס איזה קורס תכנות הוא הראשון, ואותו תלמד, מאמין שמתחילים בC או ג'אווה ולא פייתון.
בכל מקרה הקורס פייתון של יודמי מצוין.
יש לך עוד 3 חודשים וזה מספיק כדי להגיע לרמת מבחן בסמסטר א' בג'אווה או C או פייתון מה שזה לא יהיה.
אני דווקא חושב שהחלק התכנותי בתואר הוא שולי ביחס למתמטיקה , ויחסית קל, ככה שאתה יכול להיות רגוע בקשר לזה.
שבועיים לפני תחילת התואר רק תוודא שאתה זוכר חדו"א קצת כדי שתוכל להתרכז בקושי והיינה החביבים.

בהצלחה!

בהצלחה![/QUOTE]
תודה על התגובה!
בעברית מתחילים עם פייתון כקורס מבוא למדעי המחשב.. לדעתך הקורס פייתון למתחילים של Udemy אכן מסוגל מבחינת תוכן להביא אותי למצב של ידיעת רוב החומר עד תחילת הלימודים?
אשמח מאד לשמוע גם קצת על הדגשים והדרישות שיש בקורס מהסוג הזה, צורות חשיבה וכ׳ו.. ומה נדרש לדעתך על מנת להצליח בו.
תודה

Et1

משתמש ותיק
דירוג
518
תראה, אם אתה מסיים את הקורס ביודמי, או אפילו עוצר לפני מונחה עצמים(Object oriented) אני מאמין שאתה תעבור את הקורס בקלילות ובאמת תוכל להתרכז בקורסים יותר קשים.
טיפים ספציפיים אין לי, אבל בכללי תכין את התחת :lol:;):lol:
לישיבה כמובן

Avinoam

משתמש רשום
דירוג
2
תראה, אם אתה מסיים את הקורס ביודמי, או אפילו עוצר לפני מונחה עצמים(Object oriented) אני מאמין שאתה תעבור את הקורס בקלילות ובאמת תוכל להתרכז בקורסים יותר קשים.
טיפים ספציפיים אין לי, אבל בכללי תכין את התחת :lol:;):lol:
לישיבה כמובן

טוב לדעת, תודה!!

רונה

משתמש ותיק
דירוג
165
לפני כל קורס תסתכל בסילבוס מה נלמד, ואחר כך תלך ללמוד את זה באינטרנט ותבוא מוכן לקורס.

Oringa

משתמש ותיק
דירוג
1,041
לפני כל קורס תסתכל בסילבוס מה נלמד, ואחר כך תלך ללמוד את זה באינטרנט ותבוא מוכן לקורס.
עצה לא הגיונית בעליל. יש לו 8-10 חודשים בשנה שהוא לומד בהם. מתי בדיוק הוא ילמד באינטרנט את מה שהוא אמור ללמוד באונ'?

רונה

משתמש ותיק
דירוג
165
עצה לא הגיונית בעליל. יש לו 8-10 חודשים בשנה שהוא לומד בהם. מתי בדיוק הוא ילמד באינטרנט את מה שהוא אמור ללמוד באונ'?
חח מה לא הגיוני? זה מה שאני עשיתי. זה בעיה לקרוא חצי שעה בלילה בפלאפון או למצוא שעה עם הלפטופ? גם אם יש לך רק קצת זמן לרפרוף זה עדיף מכלום.

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
1,940
אכן בעברית מתחילים בקורס אינטרו בפייתון, ואכן הקורס קשה למי שמגיעים ללא רקע מוקדם בתכנות.
האויברסיטה עצמה מציעה קורס ״אינטרו לאינטרו״, תשאל במזכירות הסטודנטים.

בהצלחה בלימודים!

Oringa

משתמש ותיק
דירוג
1,041
זה בעיה לקרוא חצי שעה בלילה בפלאפון או למצוא שעה עם הלפטופ
יש הבדל דיי גדול בין "לרפרף על החומר ולקרוא קצת בפלאפון באמצע הלילה" לבין "ללמוד". לפחות בלקסיקון שלי.

רונה

משתמש ותיק
דירוג
165
יש הבדל דיי גדול בין "לרפרף על החומר ולקרוא קצת בפלאפון באמצע הלילה" לבין "ללמוד". לפחות בלקסיקון שלי.
לא הבנתי את ההתעקשות שלך, הדוגמאות שהבאתי הם סתם קיצוניות, כל בן אדם יכול למצוא כמה שעות פנויות אם הוא רוצה. חסר אנשים שעושים תואר עם 3 ילדים ומשרה מלאה ועוד מוצאים זמן לטלוויזיה?
אם הוא מגיע בלי ניסיון בכלל הוא צריך להכין את עצמו איכשהו, וכן גם אם איכשהו אין לו זמן בשיט לבוא עם ידע כללי או בסיסי או אפילו להכיר בשמות יכול להרגיע אותו מאשר לבוא ולשמוע סינית בפעם הראשונה.
בינינו כולם שולחים אותו לעשות קורסים בפייתון שילמדו אותו רק סינטקס ובפועל הולכים ללמד אותו רקורסיה עצים בינאריים ופולימורפיזם, זה לא רלוונטי אם זה ג'אווה או פייתון, אז מה עזר שהוא יודע שפייתון רגישה להזחה?

נערך לאחרונה ב:

Oringa

משתמש ותיק
דירוג
1,041
כל בן אדם יכול למצוא כמה שעות פנויות אם הוא רוצה. חסר אנשים שעושים תואר עם 3 ילדים ומשרה מלאה ועוד מוצאים זמן לתחביבים?
מכיר. אני עושה תואר שני + השלמות של תואר ראשון במקביל לעבודה ב-2 עבודות, אישה וילד.
אם הוא מגיע בלי ניסיון בכלל הוא צריך להכין את עצמו איכשהו, וכן גם אם איכשהו אין לו זמן בשיט לבוא עם ידע כללי או בסיסי או אפילו להכיר בשמות יכול להרגיע אותו מאשר לבוא ולשמוע סינית בפעם הראשונה.
הייתי מקדיש את הזמן הנותר עד פתיחת שנת הלימודים בללמוד איך ללמוד - ודווקא יש קורס דיי מוצלח בנושא בקורסרה.

tomer111

משתמש סולידי
דירוג
9
אם התכניות שלך להמשיך כמתכנת לעוד עשרות שנים אז תואר ראשון מדעי המחשב ו/או מתמטיקה סופר קשה אבל סופר חשוב. אם אתה מתכנת לעבור לפרודקט או ניהול או בדומה אפשר לשקול תואר ראשון קצת יותר קל אחר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R הכנה לקראת תואר ראשון במדמ"ח. התפתחות אישית 28
F התלבטות - תואר ראשון להעשרה למרות שיש כבר קריירה התפתחות אישית 10
H תואר ראשון- ביואינפורמטיקה התפתחות אישית 21
Y ללמוד תואר ראשון נוסף? התפתחות אישית 17
M התקדמות תעסוקתית אחרי תואר ראשון במתמטיקה התפתחות אישית 19
D מהנדס - תואר ראשון נוסף בניהול? התפתחות אישית 5
G תואר ראשון במנהל עסקים, איך המכללות? התפתחות אישית 1
R תואר ראשון התפתחות אישית 9
B תואר ראשון בחשבונאות התפתחות אישית 11
T נרשמתי ללימודי תואר ראשון רב תחומי התפתחות אישית 81
S נקודות זיכוי ממס הכנסה בגין תואר ראשון צרכנות פיננסית 14
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 5
ישראלי מצוי מתלבט לגבי תואר שני במדעי המחשב- מכללה או האוניברסיטה הפתוחה התפתחות אישית 5
R תואר באוניברסיטה הפתוחה (בשילוב עבודה) או תואר בבן גוריון (ללא עבודה) התפתחות אישית 32
W דעתכם על תואר בהנדסת תעשייה וניהול התפתחות אישית 3
M תואר בכלכלה - איזה מגמה לקחת? התפתחות אישית 7
O תואר בכלכלה התפתחות אישית 9
מ תואר מאפקה התפתחות אישית 17
P עומד לסיים תואר במדעים בהדגשת מדעי המחשב התפתחות אישית 15
M התלבטות לגבי תואר התפתחות אישית 7
Y תואר שני במדמח לעתודאי התפתחות אישית 3
R התלבטות בין תואר במדעי המחשב לבין מדעי המחשב ומדעי החיים התפתחות אישית 37
ס לחזור למסלול תואר שני אחרי עבודה התפתחות אישית 4
ה תואר במדעי המחשב למתכנת עם נסיון התפתחות אישית 6
F האם צריך תואר כדי להתברג בתכנות ? ועוד שאלה על תחומי הייטק אחרים אוף טופיק 59
A על מתמטיקה ומדעי המחשב (תואר) התפתחות אישית 17
ס תואר במדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה התפתחות אישית 10
ס אשמח לשמוע דעות לגבי תואר שני במנהל עסקים התפתחות אישית 0
Yuvalbuz3 להיכנס להיי טק בלי תואר אפשרי ? התפתחות אישית 56
ב אימונים תוך כדי תואר אוף טופיק 16
N עדיף להתחיל תואר בגיל 25 מאוניברסיטה מאשר 23 ממכלה (רופין) אוף טופיק 1
S תואר במכללה לא מוכרת התפתחות אישית 11
ב התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים (MBA) אוף טופיק 5
ע התייעצות - תואר שני במדמ"ח התפתחות אישית 16
ב התלבטות לגבי תואר התפתחות אישית 3
I הסבה / תואר נוסף התפתחות אישית 28
L משבר קיומי, תואר וקריירה התפתחות אישית 16
Y תואר במסלול חשמל-מדמ"ח? אוף טופיק 3
C תואר המקנה ערך מוסף התפתחות אישית 1
C שוב דילמה לגבי תואר וכו' התפתחות אישית 9
Yuvalbuz3 תואר , לא פרקטי אבל חייב ? ובמה ? התפתחות אישית 41
ל הייטק עם או בלי תואר? התפתחות אישית 4
ס התחלת תואר בפתוחה, רעיון טוב? התפתחות אישית 11
ImCarryGG באיזה תואר אתם מחזיקים והאם אתם מתכננים לחזור לאקדמיה? התפתחות אישית 173
M החזרי מס על תואר - אזרחי ארצות הברית צרכנות פיננסית 2
U תואר שלישי בכלכלה או מנהל עסקים ? אוף טופיק 2
N תואר במנהל עסקים וכלכלה התפתחות אישית 37
ד תואר מאתגר התפתחות אישית 34
W רוצה ללמוד,מתלבט בין תואר לקורס התפתחות אישית 7
F שינוי קריירה להנדסת תוכנה-בוטקאמפ, לימודי תעודה או תואר נוסף? התפתחות אישית 11

נושאים דומים

למעלה