תגמול על יום מילואים

הנושא בפורום 'אוף טופיק' פורסם ע"י nimib, ‏27/6/18.

1. nimib

nimib משתמש רשום

אם נניח (רק נניח לצורך הדיון) אני מרוויח 5000 שח ליום (שכיר), אבל תגמול על יום מילואים מביטוח לאומי הוא מקסימום 2024 שח (לפי מחשבון באתר ביטוח לאומי -- https://www.btl.gov.il/benefits/Reserve_Service/Pages/Calculator.aspx), האם יכול להיות שאפסיד מזה שיצאתי למילואים? או שלמעסיק אסור לפגוע לי בשכר?
    מגוגל אני מבין שיש תיקון לחוק לפיו אסור לפגוע לי בשכר, אם הבנתי נכון (אבל לא בטוח)
    http://www.malam-payroll.com/Malam/...p?DBID=1&LNGID=2&TMID=302&FID=1347&IID=213580

מישהו יודע?

2. אספרסו

אספרסו משתמש רשום

אני יודע שיש תקרת שכר.
    אם חייל עובר גובה משכורת מסוים משחררים את החייל ממילואים.

3. Leo

Leo משתמש ותיק

שקר

4. roneng

roneng משתמש בכיר

לא הבנת נכון.
    יש תקרה שמעליה ביטוח לאומי לא מפצה את המעסיק, אבל אאל"ט המעסיק סופג את זה ומשלם לעובד משכורת רגילה.

אספרסו אוהב/ת את זה.
  5. אספרסו

אספרסו משתמש רשום

6. roneng

roneng משתמש בכיר

אם אני לא טועה

אספרסו אוהב/ת את זה.
  7. Oran Hashai

Oran Hashai משתמש ותיק

ראשית,יום מילואים עולה לצה"ל כ-500 ש"ח ליום (לא משנה מה עלות שכרו של איש המילואים). אף אחד לא משתחרר מילואים בגלל משרתו באזרחות.מה שכן לצה"ל יש את האפשרות האם לזמן אותו לשירות מילואים או לא (כמעט אין שירות מילואים היום ביחידות עורפיות). בנוסף, אין סיכוי שבגלל גובה השכר באזרחות,מישהו יקבל פטור. למישהו נראה הגיוני לשחרר מג"ד במילואים י הוא מרוויח 30k בחודש? סביר להניח שלא...

8. oz1987

oz1987 משתמש ותיק

לא יודע על מה אתה מדבר, אני משרת ביחידה עורפית(ככה לפחות נראה לי כי אני לא לוחם או קרבי...) ואני מוזמן למילואים בממוצע כל חצי שנה- שנה.

רק שבוע שעבר עשיתי 5 ימי מילואים שהיו למטרת אימון ולתרגיל אוגדתי.

9. artist

artist משתמש ותיק

הרבה אנשים בהיי טק, מרוויחים באזור הזה בקלות. לא משחררים ממילואים בגלל זה, עדיין לא הגעתי לתקרת שכר של 2024 ש״ח ליום לצערי, אולי יום אחד אגלה מה קורה או שאשתחרר. לא חושב שמשחררים מישהו וגם לא חושב שהמעסיק סופג את זה. פשוט העובד נדפק. לא נראה לי הגיוני שהמעסיק ישלם הפרשים גדולים על כל יום עבודה רק בגלל שצבא החליט לגייס מישהו.

10. גרהם

גרהם משתמש בכיר

אני מאמין שרוב העובדים בדרגת שכר של 45 אש"ח וצפונה לא באמת עובדים פחות בגלל מילואים שכן בדרך כלל לא מדובר בפקיד שפקיד אחר מחליף אותו בקבלה ביום מילואים ולכן אני מניח שאכן המעסיק לא פוגע בשכרם, ובצדק. וזה עוד לפני שדיברנו על ציונות (ולפני שמתנפלים עלי, אני מסכים שזה לא בסדר שהמעביד צריך לשאת בתשלום הזה במקום המדינה).
    ספציפית לגבי מג"דים, זה לא המילואימניק שמגלה יום אחד צו בתיבה וכשהוא במילואים הוא מנותק מהעולם.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
מילואים ומשכורת גלובאלית אוף טופיק ‏23/4/18
ייעוץ לגביי מילואים אוף טופיק ‏25/12/16
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.