1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

תבנית לניהול תיק השקעות

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י עומר, ‏26/2/15.

1. daat99

daat99 משתמש בכיר

זה משהו אחר לגמרי - במקרה הזה באמת צריך לחשב דיבידנדים כהוצאות :)

עומר אוהב/ת את זה.
  2. liranviper

liranviper משתמש בכיר

בטאב "פעולות" אתה סוכם רק משורה 3 במקום משורה 2

עומר אוהב/ת את זה.
  3. עומר

עומר משתמש ותיק

תודה - תוקן.

4. Oringa

Oringa משתמש ותיק

תודה רבה על המאמץ!

עומר אוהב/ת את זה.
  5. liranviper

liranviper משתמש בכיר

היי,

מספר נקודות והצעות:

• שמתי לב שאתה רושם את התיקון הנדרש בשקלים. האם לא יותר נכון לרשום אותו באחוזים? הרי תיקון נדרש של 1000 ש"ח לנכס שמהווה 20% מהתיק הוא יחסית תיקון דחוף יותר מ1000 ש"ח של נכס שמהווה 80% מהתיק

• האם לא היה יכול להיות שימושי להוסיף מנגנון שאומר במה להשקיע וכמה?
    למשל משהו כזה:
    קלט: סכום להשקעה בשקלים

שלב א' - מצא את הסכום הנדרש עבור מניות ישראליות ועבור מניות אמריקאיות
    * יש בשלב הזה הנחה סמויה שבכל מועד הפקדה, מפקידים גם לכל הנ"ע הישראלים וגם לנ"ע אמריקאי יחיד, משום שלישראליות אין עמלת קניה (או כמעט ואין) אז כדאי תמיד לקנות אותן במועד. ומעבר להן, כדאי גם לקנות את הנ"ע האמריקאי שנדרש לו התיקון הכי גדול.

שלב ב' - הצג כמה יש להשקיע בשקלים בבורסה הישראלית, וכמה באמריקאית (כמה נדרש להמיר, כולל עמלות)

שלב ג' - עבור כל נ"ע ישראלי רשום את הסכום + כמות היחידות שיש לקנות אותו

שלב ד' - המר את הסכום שנועד לנ"ע האמריקאים לדולרים, ורשום את הסכום + כמות היחידות שיש לקנות מהנ"ע האמריקאי שדורש את התיקון הכי גדול

* תוספת שימושית נוספת יכולה להיות שבמקום שיקח באופן עיוור את הנ"ע האמריקאי שדורש הכי הרבה תיקון, הוא יקח בחשבון איזה שהוא באפר כדי לתת עדיפות לנ"ע מסויימים. למשל אצלי יש את הנ"ע העיקריים שהם VTI, VXUS ויש את המשניים כמו VNQ. הייתי מעדיף שבמידה וVNQ דורש הכי הרבה תיקון אבל בפער קטן מאוד מVTI אז שהאלגוריתם יבחר עדיין בVTI

• עוד הצעה שיכולה להיות נחמדה, זה להוסיף אפשרות להזין את הקרן השתלמות ולהתחשב בה כאילו היא חלק מאחד האפיקים (למשל אם מושקע בS&P 500 אז כאילו חלק מVTI).

• הוספת עמודה של "שווי נוכחי מהתיק/מהאפיק (%)". כרגע יש רק את בשקלים את השווי, אבל זה לא עוזר לדעת כמה יש באופן יחסי לעומת שאר הנכסים
    אגב, אני בכיף אעזור לך אם יש צורך

עריכה:
    חוץ מהחלק של הקרן השתלמות, עשיתי בסוף בעצמי את שאר הדברים. אם מישהו מעוניין אז אשתף את הגליון שלי (מאוד דומה לשל עומר כי מבוסס עליו)

נערך לאחרונה ב: ‏30/3/16
    עומר ו-זרטוסטרא אוהבים את זה.
  6. עומר

עומר משתמש ותיק

7. liranviper

liranviper משתמש בכיר

בכיף:
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ytoB_QsowSNK8cJOL_ziudjdbTjUHQucrk_eL83Rin0/edit?usp=sharing

לא מימשתי את הקטע שהאלגוריתם יעדיף נ"ע אמריקאי כלשהו אם ההפרש לא גדול, אבל כן הוספתי שדה רשות שמאפשר לדרוס את הבחירה האוטומטית בנ"ע שדורש הכי הרבה תיקון. כדי לדרוס יש להזין שם את הסימול (לדוגמא VXUS)

לתשומת לב מי שלוקח את זה - זה לא בדיוק copy של עומר, כי רציתי לבנות אותו בעצמי מחדש כדי ללמוד קצת google docs על הדרך :)
    עוד נשאר לי להכניס את הטבלת פעולות כדי שיהיה טאב עם היסטוריית קניות ואז הוא ידע גם להזין את הכמויות הנוכחיות בתיק לבד, ואת האינדיקציה האם דמי ניהול עלו.
    אני גם לא מתכוון להכניס את העמודה של התשואה כי זה נראה לי סתם כאב לב פוטנציאלי ובמיילא אני מעדיף לא לדעת מה קורה, וגם הסרתי לא מעט עמודות אחרות כי העדפתי טבלה יותר פשוטה שיש בה את העיקר שאני רוצה לדעת

נערך לאחרונה ב: ‏30/3/16
    אורי אוהב/ת את זה.
  8. liranviper

liranviper משתמש בכיר

@עומר יש מצב שבטבלת פעולות התבלבלת בין נטו לברוטו? נדמה לי שהכסף לפני מס ועמלות הוא הברוטו ואחריו הוא הנטו ואצלך זה הפוך

9. עומר

עומר משתמש ותיק

הטרמינולוגיה של נטו וברוטו לא הכי מוצלחת.
    כשנתתי את השם "ברוטו" חשבתי בעיקר על רכישת מניות - ובמקרה זה העלות ברוטו כוללת מיסים.
    במקרה של מכירת מניות, "ברוטו" יותר מתאים לסכום לפני מס.

אני פתוח להצעות עבור שמות טובים יותר.

10. liranviper

liranviper משתמש בכיר

לפני מיסים ועמלות , אחרי מיסים ועמלות

11. עומר

עומר משתמש ותיק

תוקן

12. liranviper

liranviper משתמש בכיר

טוב עשיתי Fork לתבנית של עומר והוספתי לה קצת פיצ'רים.. אני אכתוב את הנקודות בהן היא שונה.
    אמ"לק - אלגוריתם שאומר כמה להמיר וכמה לקנות, טבלאות פשוטות יותר, והזנת נתונים עם השלמות אוטומטיות יותר
    • אפשרות להזין כקלט כמות להפקדה. הפלט הוא כמה דולרים יש להמיר, כמה לקנות מכל אחד מהנ"ע הישראלים, וכמה לקנות מהנ"ע האמריקאי שדורש את האיזון הכי גדול (אפשר לדרוס את זה ידנית ולהגיד לו איזה נ"ע אמריקאי רוצים לקנות). האלגוריתם מניח שאתם רוצים לקנות את כל הנ"ע הישראלים, ורק נ"ע אמריקאי אחד.
    • דמי ניהול ממוצעים של התיק
    • תיקון נדרש לפי אחוזים מכל נ"ע ולא רק סכום אבסולוטי - האלגוריתם גם מחליט לפי זה
    • עמודה של נתח בפועל מהתיק (ולא רק נתח רצוי מהתיק)
    • אין אצלי תשואה, ויש הרבה פחות עמודות - העדפתי לשמור על תבנית פשוטה יותר, שלא תעשה לי כאבי לב כשיהיו ירידות בשוק
    • טבלת פעולות: תאים לא רלוונטים נהיים מאופרים כשמתחילים להזין בקודמים להם (למשל אם נזין שאנו קונים בבורסה הישראלית, המשבצת של עלות בדולרים והמשבצת של מס יהיו מאופרות) - זה מאפשר בקלות לראות מה נותר להזין ומה לא צריך
    • טבלת פעולות: כשבוחרים נ"ע, אוטומטית משלים את השם שלו, המנפיק, והשער (בשקלים בלבד או בדולרים וגם בשקלים לפי הבורסה הרלוונטית)
    • טבלת פעולות: כשמזינים מחיר בדולרים, אוטומטית משלים את השקלים
    • טבלת פעולות: עבור דיבידנד משלים את המס אוטומטית (יש לציין שהחלטתי אצלי לא לעקוב אחרי דיבידנדים, כי במיילא אני לא רוצה לראות תשואה וזה סתם מוסיף הרבה עבודה ורשומות, אבל כבר עשיתי את זה אז השארתי לשימושכם)
    • טבלת פעולות: הFormula כבר משופעלת על כל הטבלה אז רק צריך להתחיל להזין
    • טבלת פעולות: אם מזינים בטעות דיבידנד עם כמות חיובית (כמו קניה) אז הוא מדגיש שזה טעות באדום
    • טבלת פעולות: עמלות מוזנות אוטומטית בהתאם לבורסה שבוחרים

זהו האמת שיש בטח עוד כל מני שיפורים קטנים שלא היה לי כוח לחפש בדיעבד, אבל זה מספיק :)

• @עומר , נראה לך שכדאי שאפתח פוסט חדש עם התבנית שלי? אולי זה יכול להיות שימושי לאנשים וקצת ילך לאיבוד בעמוד שש. אלא אם כן תקח ממני את הדברים העיקריים ואז זה יהיה מיותר כמובן

כמו כן, אשמח אם מישהו יתייחס לעניין בחירת הנ"ע האמריקאי שדורש את התיקון הכי גדול- האם אכן לדעתכם כדאי לעשות את זה לפי הנ"ע שבאופן יחסי לאלוקציה שלו בתיק סוטה הכי הרבה, או לזה שאבסלוטית יש את הפער הכספי הכי גדול לעומת הנ"ע האחרים (בלי להתחשב כמה הנ"ע תופס מתוך התיק)

לינק:
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/12GXs79EIcE1Ov9fdqCiVekdqYhPIv3omjs4HayLNMhM/edit?usp=sharing

OxoTnicK, אורי, עומר ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  13. עומר

עומר משתמש ותיק

איך שבא לך לירן. אם תעדיף להשאיר פה, אוכל לערוך את ההודעה הפותחת שלי ולהוסיף קישור להודעה שלך.
    בקיצור - תחליט ותודיע... :)

liranviper אוהב/ת את זה.
  14. liranviper

liranviper משתמש בכיר

good enough

15. liranviper

liranviper משתמש בכיר

הוספתי גם דמי ניהול בפועל לנ"ע אמריקאים

16. עומר

עומר משתמש ותיק

טוב, עושה רושם שאין לי אפשרות לערוך את הודעת הפתיחה. יכול להיות שיש הגבלת זמן על עריכת הודעות.
    מניח שאחד ממנהלי הפורום יוכלו לעשות זאת ומידה ותהיה מעוניין.

17. liranviper

liranviper משתמש בכיר

18. yossik

yossik מודרטור

תנו לי טקסט והיכן להוסיף. אני לא אמור להוסיף תוכן על דעת עצמי אלא באישור פותח השרשור.
    יכולים לשלוח בפרטי או כאן בשרשור.
    יוסי

19. liranviper

liranviper משתמש בכיר

סה"כ רציתי שגם אחרים יוכלו להנות מהשיפורים שהכנסתי - גישת Open Source. איך זה כל כך הסתבך? :)

תרשום:
    למעוניינים, גרסא מעט שונה אך מבוססת על התבנית המקורית, שיש בה מעט שיפצורים שהופכים את ההזנה לקלה יותר וכן אפשרות להכניס כקלט סכום להשקעה ולקבל כפלט כמה דולרים יש להמיר, וכמה להשקיע בכל נ"ע מכל בורסה.

20. עומר

עומר משתמש ותיק

אני איתך... ב-GitHub זה לא היה קורה. ;)

@yossik - מאשר את התוספת של לירן. פשוט תוסיף בתחתית ההודעה שלי שפותחת את השרשור. תודה!

liranviper אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
שאלה לגבי תבנית לניהול תיק השקעות פינת המשקיעים ‏22/10/18
תבנית מתעדכנת לניהול תיק השקעות פינת המשקיעים ‏9/12/17
איך בוחרים בית השקעות לניהול תיק השקעות עצמאי? פינת המשקיעים ‏18/1/18
כלי לניהול המצב הכלכלי פינת המשקיעים ‏14/1/18
מחפש אופציה זולה לניהול תיק בחשבון פרטי פינת המשקיעים ‏3/10/17
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. המשך גלישתך באתר מאשרת את השימוש בעוגיות דפדפן.