• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תבנית הגשת דוח שנתי למס הכנסה לשכיר עם השקעות בארץ ובחו"ל

תודה רבה!
אנצל את הבמה לשאול שאלה שקשורה לנושא:
התחלתי השנה להשקיע דרך IB, והחלטתי ללכת לראות רוא"ח בשביל שפעם אחת אראה מה ממלאים, איך כמה ולמה.
הצעת המחיר שקיבלתי היא 500 שקל לשעה, וכל מה שיותר משעה - החלק היחסי.
נשמע לי קצת מוגזם, לא? אלו המחירים שאתם משלמים לפגישה חד פעמית עם רוא"ח?

לא מספיק רק דבר אחד בשביל שיצטרך להגיש דוח?
שכיר ללא ילדים אצל מעסיק אחד, ללא הכנסות נוספות ושמילא טופס 101 ללא טעויות סביר שלא יהיו לו החזרים.
זה כנראה המצב היחידי שעליו לא תצטרך להגיש דוח וגם אז לא בטוח אם יש לו תנודיות בגובה השכר והמעסיק לא מזכה חודש נמוך

ה כנראה המצב היחידי שעליו לא תצטרך להגיש דוח וגם אז לא בטוח אם יש לו תנודיות בגובה השכר והמעסיק לא מזכה חודש נמוך
זה בהחלט עלול לקרות אם משכורת דצמבר הייתה נמוכה בהרבה מהממוצע השנתי, או על אותו משקל שהשכר בחצי השני של השנה נמוך משמעותית מהשכר בחצי הראשון, מכיוון שמעסיק אינו יכול להחזיר מס שנלקח אלא רק לקזז פחות בחודשים הבאים.
מעניין אם מס הכנסה דוחף את המעסיקים לשלם את הסונוסים בינואר בגלל זה

תיקון ועריכה: מעסיקים אכן יכולים להחזיר מס שלילי במידה ונגבה יתר בחודשים קודמים

נערך לאחרונה ב:
תודה רבה!
אנצל את הבמה לשאול שאלה שקשורה לנושא:
התחלתי השנה להשקיע דרך IB, והחלטתי ללכת לראות רוא"ח בשביל שפעם אחת אראה מה ממלאים, איך כמה ולמה.
הצעת המחיר שקיבלתי היא 500 שקל לשעה, וכל מה שיותר משעה - החלק היחסי.
נשמע לי קצת מוגזם, לא? אלו המחירים שאתם משלמים לפגישה חד פעמית עם רוא"ח?
אני משלם מחיר מוסכם מראש שמוגדר גם מה הוא כולל שזה בד״כ דוח שנתי כולל מיסוי חו״ל. אם אתה עושה הצהרת הון למשל זה מחיר שונה. מקובל (ככה זה אצלי ואצל אחרים שאני מכיר) שאם יש לך רו״ח שמייצג אותך לשנת המס אז אפשר גם להתייעץ בנושאים שונים וזה לא בתשלום. אף פעם לא נעזרתי ברו״ח רק למטרת ייעוץ נטו.

אני משלם מחיר מוסכם מראש שמוגדר גם מה הוא כולל שזה בד״כ דוח שנתי כולל מיסוי חו״ל. אם אתה עושה הצהרת הון למשל זה מחיר שונה. מקובל (ככה זה אצלי ואצל אחרים שאני מכיר) שאם יש לך רו״ח שמייצג אותך לשנת המס אז אפשר גם להתייעץ בנושאים שונים וזה לא בתשלום. אף פעם לא נעזרתי ברו״ח רק למטרת ייעוץ נטו.

העניין הוא שכרגע אין לי באמת למה להחזיק רוא"ח..
מצד שני 500 שקל זה יותר מכל הרווחים הריאליים שלי השנה.

העניין הוא שכרגע אין לי באמת למה להחזיק רוא"ח..
מצד שני 500 שקל זה יותר מכל הרווחים הריאליים שלי השנה.
רו"ח דווקא נראה לי אחד יותר שמתייעצים איתו בהיבטי מיסוי ותכנון ופחות בקטע של הפעולה הטכנית "קח את הנתונים שלי מהשנה האחרונה ותעתיק לי אותם מדוח אחד לדוח אחר". כמובן, כל אחד וניצול הזמן שלו.
אישית מילוי הדוח בשבילי הוא מעין סיכום שנתי שבלאו הכי הייתי עושה.

רו"ח דווקא נראה לי אחד יותר שמתייעצים איתו בהיבטי מיסוי ותכנון ופחות בקטע של הפעולה הטכנית "קח את הנתונים שלי מהשנה האחרונה ותעתיק לי אותם מדוח אחד לדוח אחר". כמובן, כל אחד וניצול הזמן שלו.
אישית מילוי הדוח בשבילי הוא מעין סיכום שנתי שבלאו הכי הייתי עושה.
כמובן, המטרה היא לתכנן מס בצורה נוחה יותר.
האם יש נושאים ספציפיים שכדאי לי לתת את הדעת עליהם מבחינת תכנון מס?

נכון. לבקשת הרו"ח הייתי צריך לחשב אותו ידנית מדוחות פעולות המכירה לכל חציון בנפרד. מחזור מכירות זה לא נתון שמעניין אמריקאים ואילו הוא כן מעניין את מס הכנסה בארץ.

בדו"ח השנתי (Activity Statement -> Calendar Year) בקטגורייה Cash יש סעיף בשם "Net Trades (Sales)". שים לב שזה כולל עסקאות המרת מטבע. יש את הנתון הזה גם בדו"חות חודשיים או לפי טווח תאריכים.

בדו"ח השנתי (Activity Statement -> Calendar Year) בקטגורייה Cash יש סעיף בשם "Net Trades (Sales)". שים לב שזה כולל עסקאות המרת מטבע. יש את הנתון הזה גם בדו"חות חודשיים או לפי טווח תאריכים.
מגניב! תודה

כן, צריך להגיע אליהם פיזית.
צמרמורת עברה בגולשי הפורום
בכל מקרה, אם מישהו שואל זה לא כזה מפחיד, כמו בכל מקום ממתינים בתור לתורך מחתימים מסמך ומשתדלים לא להופיע יותר

כמו בכל מקום ממתינים בתור לתורך מחתימים מסמך ומשתדלים לא להופיע יותר
אני אשתף את החוויה הקצרה שלי מהיום במס הכנסה בת"א. בקומה 14 (החזרי מס) ברגע ששמעו הכנסה בחו"ל (ניסיתי להסביר למה אני כנראה צריך לפתוח תיק) שלחו אותי ל"בני בקומה 20". בקומה 20 כבר אין מסלול קבלת קהל מסודר אלא זה משרדים. במקרה בני המפורסם הסתובב בקומה, ואחרי שהבין שאני רוצה לפתוח תיק שלח אותי ל"תיוקית" (כולם מניחים שאתה בן בית שם ומתמצא בהכל), שזה מסתבר במשרד בחדר 2076. המשרד ריק, תענוג. אחרי כמה דקות מגיעה פקידה, חדשה שם, ואחרי שהבנו מה מטרת העל והתייעצות זריזה עם מישהו ותיק במשרד שכן קיבלתי למלא טופס (דומה לטופס 116 רק מעט מפורט יותר). כל שנותר זה לחכות כמה ימים.
אכן היה אופטימי מצידי.
לזכות האנשים שם יאמר שהם נחמדים.

מי שחייב להגיש (יש מספר סיבות שונות שיכולות לחייב שכיר להגיש) - מגישים "דוח מס" בשנה הבאה אחרי שנת המס, חובה למלא טפסים באינטרנט (בשנה הראשונה שעושים זאת צריך לפתוח מספר תיק), ואז בנוסף להדפיס ולהגיש פיזית עם כל הנספחים.
רגע אחד, מי שחייב להגיש - למשל הכנסות מחו"ל - חייב לפתוח תיק? ואם אחרי שנה אין לו הכנסות מחו"ל יכול להספתק באי דיווח או צריך שוב להגיע פיזית "לסגור את התיק" ?
ההתרשמות שלי עד היום הייתה שהם לא מחפשים 'לדפוק' את האזרח ומוכנים להקשיב ולתקן טעויות, אם היו (מקווה שזה ימשיך כך).
תלוי. לגבי טעויות אתה צודק.
אבל הגעתי לברר משהו קצת לא שגרתי, אחת ממש שיחקה ראש קטן והתנערה ממני, לא זו בלבד אלא שמצאתי אחרת אדיבה יותר שהבינה את הבעיה וניסתה לעזור, התערבה הראשונה ואמרה לקולגה "זה בכלל לא לא קשור אלינו שיפנה לגוף המנהל"

מי שחייב להגיש - למשל הכנסות מחו"ל - חייב לפתוח תיק?
לגבי הכנסות מחו"ל - לא ידע, תשאל מישהו מחברי הפורום שעובדים עם IB (ואולי זה משהו שהרו"ח שלהם עשה עבורם). החובה שלי להגיש נבעה מסיבות אחרות.

יכול להספתק באי דיווח או צריך שוב להגיע פיזית "לסגור את התיק" ?
אין לי מושג, וכנראה שלא יצא לי לגלות בזמן קרוב (עדיין חייב להגיש..).

@adamshalev - מה אמור לקרות אם יש דיבידנד מחו"ל שקוזז עם הפסד הון?
נניח בשביל הדוגמא שיש רק דיבידנד מחו"ל, והוא קוזז במלואו (בטופס 1322).
לפי התבנית, במקרה כזה בסעיף 141 יהיה 0 (הסכום אחרי הקיזוז), ובטופס 1324 סעיף 462 יהיה סכום הדיבידנד לפני הקיזוז (הסכום נלקח ישר מטופס 867 או מהדו"ח של IB).
הבעיה היא שתחת סעיף 462 בטופס כתוב: "הסכום צורף להכנסות בשדות 141 ,241 ,341 בטופס 1301", אבל ב-141 יש כאמור 0 במקרה הזה.
עריכה: סעיף 462 מתייחס להכנסות חייבות, ובהערות של הטופס כתוב: "הכנסה לאחר ניכויים, קיזוזים ופטורים".

אני לא טוען שיש שגיאה בתבנית, רק שלא ברור לי איך צריך למלא במקרה הזה. אולי אתה יודע מנסיון העבר?
עריכה: לכאורה אם לוקחים את טופס 1324 כלשונו, צריך לדווח בו רק על סכום הדיבידנד שלא קוזז, ואז אני משער לדווח בסעיף 431 על החלק היחסי של המס ששולם עבור החלק הזה.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
דור דורים תבנית טופס 1325 עם דוגמאות מיסים 13
F שאלה לגבי תבנית לניהול תיק השקעות שוק ההון 6
A תבנית מתעדכנת לניהול תיק השקעות שוק ההון 38
עומר תבנית לניהול תיק השקעות שוק ההון 388
Namy גלגול סעיף 46 לשנים עוקבות ללא הגשת טופס מיסים 9
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
ח הגשת תביעה נגד מעסיק בבית הדין לעבודה אוף טופיק 2
Y הגשת דוח שנתי באיחור שוק ההון 39
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
ישראלי מצוי הגשת קורות חיים -בעל מגבלות רפואית התפתחות אישית 0
Y הגשת דו״ח מס עבור הפקדות של יותר מ500 אלף מיסים 0
Z ממתי סופרים שנות התישנות מתאריך הגשת הדו״ח או מתאריך עידכון שומה? מיסים 3
ז קבלה סעיף 46 אחרי הגשת דו"ח מיסים 0
I כפל ביטוחים ,החזרי ביטוח ותקוף הגשת תביעה. צרכנות פיננסית 0
avi.perez הגשת דוח שנתי + נספח הון (מכירת דירה) מיסים 3
ח הגשת דוחות מס רטרואקטיבית לתושב חוץ מיסים 9
T הגשת בקשה להחזר מס (טופס 135) באופן עצמאי בפעם הראשונה מיסים 20
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
Cleo החזרת משלוח יקר לחו"ל על חשבוני + הגשת בקשה להחזר מכס - טיפים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
H הגשת טופס 1301 לשנת 22 מיסים 17
S הגשת דו״ח שנתי למס הכנסה על מסחר באופציות ב IB מיסים 1
S הגשת דוח שנתי 1301 כשישנו הסכם ממון ברקע מיסים 1
A שאלה לגבי הגשת דוחות ובקשה להמלצה מיסים 23
מ הגשת דוח שנתי - עוסק פטור ובעלי תיק השקעות מיסים 6
I הגשת דוח שנתי לקיזוז הפסד רווחי הון מיסים 1
ה הגשת בקשה להחזר מס- זוג נשוי מיסים 6
Shnizelia הגשת תביעה נגד מקום עבודה לשעבר אחרי תביעה ייצוגית אוף טופיק 20
T סכום אינפלציוני - טופס 1399 (הגשת דוח שנתי) מיסים 0
R דחיית הגשת דוח שנתי על רווחי הון לצורך התקזזות על הפסדים מיסים 7
כ הגשת דו"ח שנתי למס לחשבון IB מיסים 5
O הגשת דו״ח שנתי - חלוקת דיבידנד אצל ברוקר זר מיסים 14
S טיפים ותובנות - הגשת דו"ח שנתי 1301 למס הכנסה (כולל רווח הון בחו"ל) מיסים 19
deussex הגשת בקשה להחזר מס מקוונת, שנתקע באמצע באתר מיסים 3
A הגשת דוח מס הכנסה לקבלת החזר מיסים 21
S עזרה בנושא הגשת טופס 1301 מיסים 13
Z הגשת דו"ח על רווחים מנירות ערך באיחור מיסים 0
א תאריך הגשת דוח שנתי לעצמאים מיסים 2
ג הגשת דו״ח מקוצר - אזרח אמריקאי עם דיבידנדים ב IB מיסים 10
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? שוק ההון 0
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? מיסים 0
XpH הגשת דוח מס הכנסה במסחר ב IB מיסים 2
tomchoook הגשת דו״ח למס יסף בתור שכיר מיסים 18
G הבדלים בין מגן מס בברוקר ישראלי לבין הגשת דוח שנתי בברוקר זר מיסים 9
מ סטטוס הגשת דוח מס הכנסה מיסים 1
ת הגשת דוח שנתי - רווחי הון אצל ברוקר זר - IB מיסים 36
M הגשת דוח על אינטראקטיב ברוקרס, עוסק פטור, קיזוז הפסדים וריבית מניירות ערך מיסים 9
Mose רואה חשבון או הגשת דוח שנתי עצמאית מיסים 5
P הגשת דוח שנתי אונליין - האם דברים מחושבים נכון? מיסים 4
א הגשת טופס 1325 למס הכנסה בתור סוחר יומי מיסים 16

נושאים דומים

Back
למעלה