• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תבנית הגשת דוח שנתי למס הכנסה לשכיר עם השקעות בארץ ובחו"ל

@יובל אין סיכוי שאדע להגיד לך מבלי לצלול חזרה לטפסים. עוד לא התחלתי עם זה, מקווה להגיע לזה בקרוב.
אעדכן.

@adamshalev התחלתי לחפור בזה אתמול, והתבנית שלך כבר עזרה מאד. המון תודה.

שאלה נוספת:
השימוש בשער דולר שנתי ממוצע לכל ההמרות מדולר לשקל - זה באישור הרו"ח? (ר' שאלה שלי בנושא בשרשור אחר)

• אהבתי
Reactions: d4c
זה באישור הרו"ח?
זה אכן מה שהרו"ח מתעקש לעשות. הצגתי לו חישוב שעשיתי בעצמי של התאמת כל פעולה ב-IB לשער הדולר באותו יום לצורך חישוב מס רווחי הון בשקלים, הוא צחקק וזרק את זה לפח המחזור המנטלי.
שים לב שעבור רווחים מ-IB, אמורים להגיש שני דוחות (חצי שנתיים) ואז יותר מדוייק (אם אפשר לקרוא לזה ככה) להשתמש בשני שערים ממוצעים, אחד לכל חצי שנה.

זה אכן מה שהרו"ח מתעקש ........
שים לב שעבור רווחים מ-IB, אמורים להגיש שני דוחות (חצי שנתיים)
על הגשת דוח חצי שנתי הוא גם מתעקש?

@adamshalev אם הבנתי נכון מהתבנית, הדו"ח של IB כולל חישוב של רווח ההון (Relized P/L), בדולר. ואז מחשבים את רווח ההון השקלי ע"י הכפלה של הרווח הדולרי בשער המרה.
האם החישוב הזה לא מנטרל במקרים מסוימים את ההתחשבות בשער הדולר כמדד לצורך חישוב הרווח הראלי? (כמו שדובר בשרשור הזה למשל)
לדוגמא, אם קנית מניה ב-100$, מכרת ב-110$, אבל הדולר ירד ב-10% (נו, פי 1/1.1) לעומת השקל, אז בשקלים אין רווח נומינלי, לכן אין רווח ריאלי, ולכן אין מס.
אבל לפי החישוב בתבנית, תשלם מס על ה-10$ רווח.
למען הסר ספק - אין לי שום ביקורת, רק רוצה לוודא שהבנתי נכון, ולדעת אם הרו"ח מאשר (או מתעקש). :)

על הגשת דוח חצי שנתי הוא גם מתעקש?
כן. למרות שעוד לא יצא לי, הייתי בהפסד ממומש ואין צורך להגיש אם בשורה החתונה לא היה רווח ממומש.

@יובל אני לא רוצה לפתוח את הדיון הזה כאן כי הוא כבר דוסקס לעומק לפחות בשני שרשורים שונים, אבל הירידה בשער הדולר לא פותרת אותך מתשלום המס במקרה שתיארת. השורה התחתונה היא שהמס בשקלים הוא: הרווח הדולרי כפול שער הדולר/שקל ביום מימוש הרווח (כפול 25%).

השורה התחתונה היא שהמס בשקלים הוא: הרווח הדולרי כפול שער הדולר/שקל ביום מימוש הרווח (כפול 25%).
חידשת לי. אכן לפי עמדת רשות המסים המיסוי הוא למעשה נומינלי לפי הערך הדולרי. אני מקשר למען הדורות הבאים לסיכום של @Yevgeny שמפרט את הסטטוס בסוגיה הזו.

מנצל את הנושא לטובת שאלה שלא מצאתי עליה תשובה חד משמעית: אם מילאתי פעמיים את נספח ג' (טופס 1322) עבור ני"ע בארץ ובחו"ל, כאשר בארץ השורה התחתונה היא רווח ובחו"ל השורה התחתונה היא הפסד, איך מקזזים ביניהם? האפשרות היחידה שאני רואה זה למלא את הקובייה "הפסדים להעברה", להעביר את ההפסד לקוביה 466 בנספח ד' ואז לקוביה 299 בטופס 1301 וליצור מגן מס לשנה הבאה. למישהו יצא לקזז הפסד כזה באותה שנה?

מנצל את הנושא לטובת שאלה שלא מצאתי עליה תשובה חד משמעית: אם מילאתי פעמיים את נספח ג' (טופס 1322) עבור ני"ע בארץ ובחו"ל, כאשר בארץ השורה התחתונה היא רווח ובחו"ל השורה התחתונה היא הפסד, איך מקזזים ביניהם? האפשרות היחידה שאני רואה זה למלא את הקובייה "הפסדים להעברה", להעביר את ההפסד לקוביה 466 בנספח ד' ואז לקוביה 299 בטופס 1301 וליצור מגן מס לשנה הבאה. למישהו יצא לקזז הפסד כזה באותה שנה?
נראה לי כשאתה מעתיק לתיבה 157 בטופס 1301 אתה פשוט סוכם הכל.
ד.א. אני מניח שקיזזת קודם את הדיבידנדים הזרים מול ההפסד בטופס 1322.

נראה לי כשאתה מעתיק לתיבה 157 בטופס 1301 אתה פשוט סוכם הכל.
תיבה 157 זה "ריבית על ניירות ערך, ריבית מקופות גמל - מס בשיעור שלא יעלה על 25%", אנחנו מדברים על אותה תיבה? לא הבנתי איך אני אמור לסכום לתוכה - זה לא ריבית אלא הפסד הון. מניח שדיברת על תיבה 141, אבל זה מביא אותי לנקודה הבאה:
בנוגע לקיזוז מול דיבידנדים זרים, להבנתי לא ניתן לקבל החזר מס על מס ששולם בחו"ל, אז אתה לא אמור לעשות קיזוז כזה. מה שקורה אם אתה מנסה לקזז, זה שההכנסה מדיבידנדים יורדת, אבל המס עליהם שולם כולו בחו"ל אז אתה לא מקבל על זה החזר. לראיה גודל ההחזר לא משתנה כשעשיתי את הקיזוז הזה.

תיבה 157 זה "ריבית על ניירות ערך, ריבית מקופות גמל - מס בשיעור שלא יעלה על 25%",
מחוברת דע את זכויתיך הבנתי שזה התיבה המתאימה לרווחי הון.
מה זה בכלל ריבית מניירות ערך?
מה שקורה אם אתה מנסה לקזז, זה שההכנסה מדיבידנדים יורדת, אבל המס עליהם שולם כולו בחו"ל אז אתה לא מקבל על זה החזר.
הבעיה עם מס דיבידנדים זר הוא שניתן לקזז אותו רק אל מול מס דיבידנדים מתחייב. במסים זרים הם מחלקים אותו לסלים כאשר דיבידנדים ורווחי הון נמצאים בסלים שונים אז לא ניתן לקחת מס דיבידנדים ולקזז אותו מול מס רווחי הון בארץ.

מה שאמרת פה:
הבעיה עם מס דיבידנדים זר הוא שניתן לקזז אותו רק אל מול מס דיבידנדים מתחייב. במסים זרים הם מחלקים אותו לסלים כאשר דיבידנדים ורווחי הון נמצאים בסלים שונים אז לא ניתן לקחת מס דיבידנדים ולקזז אותו מול מס רווחי הון בארץ.
מנוגד להצעה הזו:
מה שמחזיר אותי לשאלה איך אני מקזז בשנה הנוכחית הפסדי הון מחו"ל כנגד מס ששולם בארץ על רווחי הון?

מנוגד להצעה הזו:
דיברתי על קיזוז הדיבידנד כצמו אל מול הפסד הון, ולא מס הדיבידנד.
הדרך היחידה שתוכל לקזז מס דיבידנד זר זה אל מול דיבידנדים ישראלים. זאת ההבנה שלי.

מה שמחזיר אותי לשאלה איך אני מקזז בשנה הנוכחית הפסדי הון מחו"ל כנגד מס ששולם בארץ על רווחי הון?
אם בתיבה 141/157 (נניח לצורך העניין שפתרנות את זה) אתה רושם את הסכום של ההפסד בחול פלוס הרווח מהארץ, אז חישוב המס יתן לך שאתה חייב פחות, ואז מכיוון שיש לך מס שנוכה במקור בבית ההשקעות בארץ אז תהיה זכאי להחזר.

אם בתיבה 141/157 (נניח לצורך העניין שפתרנות את זה) אתה רושם את הסכום של ההפסד בחול פלוס הרווח מהארץ, אז חישוב המס יתן לך שאתה חייב פחות, ואז מכיוון שיש לך מס שנוכה במקור בבית ההשקעות בארץ אז תהיה זכאי להחזר.
אז אתה אומר שזה לא סותר את המשפט "קיזוז הפסדי הון שוטף מניירות ערך הניתן לקיזוז כנגד הכנסה מריבית ודיבידנד" כי אתה מקזז מהדיבידנד ולא מהמס על הדיבידנד?

אז אתה אומר שזה לא סותר את המשפט "קיזוז הפסדי הון שוטף מניירות ערך הניתן לקיזוז כנגד הכנסה מריבית ודיבידנד" כי אתה מקזז מהדיבידנד ולא מהמס על הדיבידנד?
כן

ובכל מקרה את המס הזר ששילמת תוכל לגרור קדימה עד 5 שנים ולקזז אותו מול מס דיבידנדים בעתיד (למשל אם לא גבו ממך הכל במקור, או שיש לך דיבידנדים ישראלים)

ובכל מקרה את המס הזר ששילמת תוכל לגרור קדימה עד 5 שנים ולקזז אותו מול מס דיבידנדים בעתיד (למשל אם לא גבו ממך הכל במקור, או שיש לך דיבידנדים ישראלים)
לא הבנתי על איזה מקרים אתה מדבר. אם שילמת 25% מס על דיבידנד בחו"ל, ולא גבו ממך עליו מס בארץ, למה שתקבל עליו החזר בארץ?

לא הבנתי על איזה מקרים אתה מדבר. אם שילמת 25% מס על דיבידנד בחו"ל, ולא גבו ממך עליו מס בארץ, למה שתקבל עליו החזר בארץ?
אם נגיד גבו ממך 15% על דיבידנד באירלנד, תוכל להשתמש במס זר שגררת קדימה כדי לכסות את ה-10% שאתה חייב לישראל.

אני מודה שאין הרבה מצבים כאלו ושכנראה תהיה בקרן צוברת אירית.

ג.נ. איני רואה חשבון ואני לא מדבר מנסיון. זוהי הבנתי המיטבית עם החוק כפי שקראתי אותו.

אם נגיד גבו ממך 15% על דיבידנד באירלנד, תוכל להשתמש במס זר שגררת קדימה כדי לכסות את ה-10% שאתה חייב לישראל.

אני מודה שאין הרבה מצבים כאלו ושכנראה תהיה בקרן צוברת אירית.

ג.נ. איני רואה חשבון ואני לא מדבר מנסיון. זוהי הבנתי המיטבית עם החוק כפי שקראתי אותו.
נראה לי שיש מקרה נפוץ, בשנה א היה 100 דיבידנדים מחול ו 100 הפסד הון מחול ונוכה מס במקור בחול 25 על דיבידנדים. בשנה ב, 100 דיבידנדים מחול 100 רווח הון מחול וניכוי במקור 25 על דיבידנדים. במקרה הזה, ניתן להשתמש במס הזר הנגרר כנגד רווחי ההון, כך שלא יהיה שום חיוב בארץ.

205א. (א) עלה סכום מסי החוץ ששולמו בשל הכנסות חוץ ממקור פלוני על סכום הזיכוי הניתן בשלהן כנגד מסי ישראל (בסעיף זה - עודף הזיכוי), זכאי הנישום להפחית את עודף הזיכוי כנגד המס שבו הוא חייב בשל הכנסות שיופקו מחוץ לישראל מאותו המקור בחמש השנים הבאות בזו אחר זו כשהוא מתואם לפי שיעור עליית המדד מתום שנת המס שבה נוצר עד לתום שנת המס שבה הופחת; הפחתת עודף הזיכוי בהתאם לסעיף זה, תיעשה בכפוף להוראות פרק זה, בשינויים המחויבים.
(ב)על אף האמור בסעיף קטן (א), נוצר עודף זיכוי בשל קיזוז הפסד שמקורו בהכנסות חוץ ממקור פלוני, כנגד הכנסות חוץ ממקור פלוני אחר, ניתן יהיה להפחיתו בחמש השנים הבאות בזו אחר זו גם כנגד המס החל על הכנסות חוץ מאותו מקור שממנו נבע ההפסד כאמור, כשהוא מתואם כאמור באותו סעיף קטן.

יכול מאוד להיות שאני מדבר שטויות, אשמח לתיקון;)

יכול מאוד להיות שאני מדבר שטויות, אשמח לתיקון
דיבידנד מול דיבידנד
רווח הון מול רווח הון
הכנסה אישית\אחרת מול הכנסה אישית\אחרת
לא ניתן לקפוץ מסל לסל בקיזוזים

זה מה שאני מבין, אבל זה רק אני לכן תשאלו מישהו אחר בנוסף

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
דור דורים תבנית טופס 1325 עם דוגמאות מיסים 13
F שאלה לגבי תבנית לניהול תיק השקעות שוק ההון 6
A תבנית מתעדכנת לניהול תיק השקעות שוק ההון 38
עומר תבנית לניהול תיק השקעות שוק ההון 394
S חובת הגשת דווח שנתי למס הכנסה 2023 מיסים 7
Namy גלגול סעיף 46 לשנים עוקבות ללא הגשת טופס מיסים 9
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
ח הגשת תביעה נגד מעסיק בבית הדין לעבודה אוף טופיק 2
Y הגשת דוח שנתי באיחור שוק ההון 39
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
ישראלי מצוי הגשת קורות חיים -בעל מגבלות רפואית התפתחות אישית 0
Y הגשת דו״ח מס עבור הפקדות של יותר מ500 אלף מיסים 0
Z ממתי סופרים שנות התישנות מתאריך הגשת הדו״ח או מתאריך עידכון שומה? מיסים 3
ז קבלה סעיף 46 אחרי הגשת דו"ח מיסים 0
I כפל ביטוחים ,החזרי ביטוח ותקוף הגשת תביעה. צרכנות פיננסית 0
avi.perez הגשת דוח שנתי + נספח הון (מכירת דירה) מיסים 3
ח הגשת דוחות מס רטרואקטיבית לתושב חוץ מיסים 9
T הגשת בקשה להחזר מס (טופס 135) באופן עצמאי בפעם הראשונה מיסים 20
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
Cleo החזרת משלוח יקר לחו"ל על חשבוני + הגשת בקשה להחזר מכס - טיפים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
H הגשת טופס 1301 לשנת 22 מיסים 17
S הגשת דו״ח שנתי למס הכנסה על מסחר באופציות ב IB מיסים 1
S הגשת דוח שנתי 1301 כשישנו הסכם ממון ברקע מיסים 1
A שאלה לגבי הגשת דוחות ובקשה להמלצה מיסים 23
מ הגשת דוח שנתי - עוסק פטור ובעלי תיק השקעות מיסים 6
I הגשת דוח שנתי לקיזוז הפסד רווחי הון מיסים 1
ה הגשת בקשה להחזר מס- זוג נשוי מיסים 6
Shnizelia הגשת תביעה נגד מקום עבודה לשעבר אחרי תביעה ייצוגית אוף טופיק 20
T סכום אינפלציוני - טופס 1399 (הגשת דוח שנתי) מיסים 0
R דחיית הגשת דוח שנתי על רווחי הון לצורך התקזזות על הפסדים מיסים 7
כ הגשת דו"ח שנתי למס לחשבון IB מיסים 5
O הגשת דו״ח שנתי - חלוקת דיבידנד אצל ברוקר זר מיסים 14
S טיפים ותובנות - הגשת דו"ח שנתי 1301 למס הכנסה (כולל רווח הון בחו"ל) מיסים 19
deussex הגשת בקשה להחזר מס מקוונת, שנתקע באמצע באתר מיסים 3
A הגשת דוח מס הכנסה לקבלת החזר מיסים 21
S עזרה בנושא הגשת טופס 1301 מיסים 13
Z הגשת דו"ח על רווחים מנירות ערך באיחור מיסים 0
א תאריך הגשת דוח שנתי לעצמאים מיסים 2
ג הגשת דו״ח מקוצר - אזרח אמריקאי עם דיבידנדים ב IB מיסים 10
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? שוק ההון 0
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? מיסים 0
XpH הגשת דוח מס הכנסה במסחר ב IB מיסים 2
tomchoook הגשת דו״ח למס יסף בתור שכיר מיסים 18
G הבדלים בין מגן מס בברוקר ישראלי לבין הגשת דוח שנתי בברוקר זר מיסים 9
מ סטטוס הגשת דוח מס הכנסה מיסים 1
ת הגשת דוח שנתי - רווחי הון אצל ברוקר זר - IB מיסים 36
M הגשת דוח על אינטראקטיב ברוקרס, עוסק פטור, קיזוז הפסדים וריבית מניירות ערך מיסים 9
Mose רואה חשבון או הגשת דוח שנתי עצמאית מיסים 5
P הגשת דוח שנתי אונליין - האם דברים מחושבים נכון? מיסים 4

נושאים דומים

Back
למעלה