• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תביעות לאדם חולה

Asafabadi

משתמש רגיל
דירוג
41
היי, אמי עברה לפני כחודש ניתוח פתאומי ודחוף בגלל חסימה במעי, היא כבר מאושפזת כחודש בבית החולים והרופאים אומרים שהיא תצטרך להיות מחוברת לאיזה מכשיר לפחות לחודשיים-שלושה. כמובן שהיא אינה יכולה לעבוד בכלל. השאלה שלי היא כזאת: לאילו גופים ובאיזו טענה אני פונה על מנת שישלמו לה קצבה כלשהי?
דמי אבטלה הבנתי שהיא זכאית כי היא עבדה ולזה הבנתי שצריך לפנות לביטוח לאומי אבל מה בנוגע לקצבת נכות או אובדן כושר עבודה? ראיתי שיש גם לביטוח לאומי וגם לקרן הפנסיה ולא הבנתי למי אני צריך לפנות. אשמח אם מישהו יוכל לעשות לי סדר כי היא כרגע לא יכולה לטפל בזה ואני צריך לעשות את זה כדי שהיא תוכל להתקיים ואני מאוד מסתבך עם כל הבירוקרטיה הזאת כיוון שרק עכשיו השתחררתי ועוד לא יצא לי להתעסק בכל זה

תודה מראש על העזרה!

לאילו גופים ובאיזו טענה אני פונה על מנת שישלמו לה קצבה כלשהי?
אין לי מושג בדברים כאלה, אבל החלטתי לכתוב לך בכ"ז, כדי לחזק את ידיך. זאת התמודדות בריאותית לא פשוטה, וכל הטופסיאדות מקשות עוד יותר.

החלמה מהירה ובהצלחה!

אם היא מבוטחת בקרן פנסיה אז לדעתי צריך לפנות לקרן. אם יש לה ביטוח אובדן כושר עבודה חיצוני אז לחברת הביטוח שבה יש לה פוליסה.
בהצלחה והרבה בריאות.

אם היא מבוטחת בקרן פנסיה אז לדעתי צריך לפנות לקרן. אם יש לה ביטוח אובדן כושר עבודה חיצוני אז לחברת הביטוח שבה יש לה פוליסה.
בהצלחה והרבה בריאות.
יש לה קרן פנסיה אבל הבנתי שזה רק במידה והיא מעל 3 חודשים עם אכ"ע, והתשלום מתחיל רק מהיום ה91.אין לה אכ"ע פרטי ביררתי. הבנתי שאני יכול להגיש דמי אבטלה כרגע לא?

חפש עובדת סוציאלית בבית החולים (מגיע לאמא שלך להתייעץ איתה כחלק מהטיפול) או ברשות המקומית שלך.

כמו כן יש לפעמים עמותות (ספציפיות למחלה) שיכולות מאוד לעזור

אם לא - תתייעץ עם עורך דין

בכל מקרה כדי לעזור לך חשוב לעשות סדר לגבי איזה פוליסות יש

אם לא פיטרו אותה, אני די בטוח שהמקום עבודה עדיין צריך לשלם לה משכורת לא? מרגיש לי שיש איזה חוק כזה (כמו חופשת לידה)
ממליץ להסתכל באתר "כל-זכות", ולקרורא לאט לאט את הדברים הרלוונטים.

אם לא פיטרו אותה, אני די בטוח שהמקום עבודה עדיין צריך לשלם לה משכורת לא? מרגיש לי שיש איזה חוק כזה (כמו חופשת לידה)
מסכים, היא מיצתה את ימי המחלה שיש לה בעבודה?

בעיקרון, קודם כל שאמך תנצל את כל ימי המחלה שלה.

בהנחה שאמך מתחת לגיל פרישה, תפנה במקביל להבטחת הכנסה ולנכות כללית. נכות כללית משולמת תמיד רק לאחר 3 חודשים ממועד אבדן כושר עבודה (במידה ומדובר באובדן של 100% יכולת השתכרות, ישלמו רטרואקטיבית מהיום ה-31) ולכן עד שנכות כללית תשלם לה, בעיקרון היא יכולה לנסות לקבל הבטחת הכנסה.

אחרי 3 חודשים כמובן שתנסה לפנות לביטוח אבדן כושר עבודה או לקרן הפנסיה לקבלת פנסיית נכות. בכל מקרה אל תוותר על נכות כללית, גם אם יש קיזוז של הקצבה מגמלת אבדן הכושר/פנסיית נכות, יש כל מיני זכויות שתלויות בקביעות של הנכות הכללית, למשל הנחה בארנונה.

תבקש פגישה עם העובד/ת הסוציאלית של המחלקה בבית החולים. יש להם המון מידע, שיכול לעזור לך, לא רק לגבי מיצוי זכויות מול הרשויות אלא גם מול קופת חולים, לצורך שיקום או החלמה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
U הצגת פרטי פוליסה והיסטוריה של תביעות, בחשבון של המבוטח באתר חברת הביטוח צרכנות פיננסית 2
י תביעות קטנות-בעל מקצוע נעלם אוף טופיק 4
V כתב ויתור תביעות בסיום יחסי עבודה אוף טופיק 10
hommie תביעות קטנות אוף טופיק 63
mudale222 מה דעתכם על הממונה לשוק ההון שהזיז את הנהגת של קודמתו מפחד תביעות עתידיות? אוף טופיק 244
א הגשת תביעות דרך עו"ד לקרן ניצולי שואה צרכנות פיננסית 11
Max Hyper החזר מס לאדם שנפטר מיסים 7
T משכנתא לאדם מבוגר נדל"ן 18
A נקודות זיכוי לאדם על הרצף האוטיסטי מיסים 6
T ניהול השקעות לאדם פרטי צרכנות פיננסית 14
Michel קופת גמל ישנה + תיק השקעות לאדם מבוגר. איך לנהל את ההשקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
Shnizelia מתנת יום הולדת לאדם שיש לו הכל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
R פתיחת קרן השתלמות כעצמאי לאדם שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D לאדם בן 50 - קופת גמל להשקעה או תיק עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S פיצויי פיטורים לאדם שהתפטר אוף טופיק 5
Homer הפקדת נכסים בנאמנות : ריאלי לאדם הרגיל ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
הנודדת משכנתא פרטית - הלוואה לרכישת נכס לאדם אחר שוק ההון 6
S התייעצות בנוגע לביטוח בריאות לאדם מבוגר צרכנות פיננסית 10
L 'אתה צריך להכיר חמישה אנשים כדי להגיע לאדם שאתה רוצה' מי מזהה מה מקור המשפט? אוף טופיק 2
1337justme פטור ממס רווחי הון לאדם עם 100% נכות עבור מניות אמריקאיות שוק ההון 42
aeh קרן השתלמות IRA לאדם שאינו עובד שוק ההון 4
ל ביטוח סיעודי לאדם מבוגר צרכנות פיננסית 10
C יומן מסע לעצמאות כלכלית לאדם הצעיר יומני מסע אישיים 7
amidar מה הסיכונים במסירת מספר ת.ז. ותאריך הנפקה שלה לאדם זר? אוף טופיק 35
T כמה חשבון חשמל, מים וגז בממוצע לאדם אחד? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
ל מה האלטרנטיבה לקניית דירה למגורים לאדם לא חסכן? נדל"ן 79
Y העברת תיק ני״ע מאדם לאדם שוק ההון 4
A חיסכון לאדם עצמאי בן 50 - מה כדאי? צרכנות פיננסית 15
adamshalev סקר: כמה אתם מוציאים בחודש (לאדם בוגר במשפחה) ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
M התמודדות עם אבא חולה נפש ותהיות קריירה.. התפתחות אישית 31
S זכויות חולה סופני צרכנות פיננסית 30

נושאים דומים

Back
למעלה