תביעה של דייר המסרב לשלם ועד בית

adamshalev

מודרטור
דירוג
22,450
מה עם להשתמש בבטחונות?

yossik

מודרטור
דירוג
12,881
האם מישהו התנסה בנושא?
האם אתה יכול להרחיב מה המצב?
אם אתה משדר טלגרמות תקבל טלגרמות.
אנא הרחב. בבית משותף יש כל כך הרבה מצבים וסיבות לסיכסוכים - השתלטות על הגג, הצבת אנטנה סולולארית, ניצול יתר של מרחב ציבורי, תוספות לא חוקיות, ניצול מים משותפים לרחיצת מכונית, מסיבות קריוקי ורעש, זיהום חדרי מדרגות, תפיסת חניות פרטיות, "על האש" כשיש בבנין שומרי שבת והרשימה ארוכה.

שפם ארוך

משתמש ותיק
דירוג
84
1. אני חבר בועד
2. ישנה דיירת מבוגרת שהבת שלה עורכת דין ומייצגת אותה ולא מוכנה לשלם ועד בית. בשלב מסוים חדלה לענות לנו. כבר שנתיים לא משלמת ועד בית, לא משתתפת לא בחשבונות, לא בביטוח, לא בניקיון וכך הלאה.
3. הועד החליט להגיש תביעה נגדה אצל רשם המקרקעין, ורציתי לדעת אם מישהו התנסה בזה ויכול לפרט מניסיונו בדבר ההליכים.

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
8,813
האגודה לתרבות הדיור תשמח לעזור לך (כמובן, בתנאי שתשלם להם את דמי החברות...)
אתה יכול להתחיל בלחפש עצות באתר שלהם.

waskindalost

משתמש ותיק
דירוג
409
@שפם ארוך - יש את המפקח על הבתים המשותפים - ערכאה משפטית בה אמורים להתברר תביעות מהסוג הזה.

אין לי ניסיון בתהליך אבל אשמח לשמוע על ההתנסות שלך לאחר מעשה.

שפם ארוך

משתמש ותיק
דירוג
84
אני כמובן פועל בהתאם להנחיות באתר המפקח, הבעיה שמילוי הטפסים שם לא לגמרי ברור, ואין הנחיות מספקות. גם אין אצלם צור קשר ברור. אעדכן בכל מקרה.

Fitch

משתמש בכיר
דירוג
2,880
עד כמה שידוע לי, יש אצלם עו"ד מייעץ במשרדים. אמא שלי פעם תבעה זיפות לגג באופן הזה.

Fitch

משתמש בכיר
דירוג
2,880
ללא עלות או משהו סמלי בלבד. (סה"כ עוזרת בלמלא את הטפסים).

yossik

מודרטור
דירוג
12,881
1. אני חבר בועד
2. ישנה דיירת מבוגרת שהבת שלה עורכת דין ומייצגת אותה ולא מוכנה לשלם ועד בית. בשלב מסוים חדלה לענות לנו. כבר שנתיים לא משלמת ועד בית, לא משתתפת לא בחשבונות, לא בביטוח, לא בניקיון וכך הלאה.
3. הועד החליט להגיש תביעה נגדה אצל רשם המקרקעין, ורציתי לדעת אם מישהו התנסה בזה ויכול לפרט מניסיונו בדבר ההליכים.
שפם, כמה זמן אתה בוועד הבית? האם יש מצב או סיפור מהעבר שהיא נפגע ממשהו שקשור לוועד? מה הסיפור?
הרי אין כזה דבר "לא רוצה לשלם" אני בטוח שיש כאן איזה סיפור ברקע.
אם היא לא מדברת עם הוועד, חובת עו"ד שלה לדבר אתכם ולהסביר.
תשפוך הכול ותספר לנו מה ההיסטוריה שלה.

שפם ארוך

משתמש ותיק
דירוג
84
שפם, כמה זמן אתה בוועד הבית? האם יש מצב או סיפור מהעבר שהיא נפגע ממשהו שקשור לוועד? מה הסיפור?
הרי אין כזה דבר "לא רוצה לשלם" אני בטוח שיש כאן איזה סיפור ברקע.
אם היא לא מדברת עם הוועד, חובת עו"ד שלה לדבר אתכם ולהסביר.
תשפוך הכול ותספר לנו מה ההיסטוריה שלה.

שלום @yossik ,
לצערי אין דברים ברקע, אני רכשתי לפני מספר שנים את הדירה, ונאמר לי על ידי המוכרים ואף על ידי השוכר שגר בדירה לפני שעברתי אליה שהאם בזמנו ובתה היום (בתה הנה עורכת דין ומייצגת את שתיהן) פשוט לא משלמות. הייתה עוד דיירת אבל היא התיישרה מיד, בסך הכל הועד הוא לטובת הבניין ואני מניח שזה ברור לכולם.

הועד לא גובה סכום גבוה, היא פשוט החליטה ככל הנראה שאינה משלמת. בפועל הדיירים האחרים נדרשים לשלם עבורה חשבון חשמל, ניקיון חדר מדרגות, ביטוח, ניקיון גינה ועוד ועוד. הבת היא עורכת דין וזה עוד יותר תמוה, איך היא מרשה לעצמה לא לשלם את החוב החודשי כאשר היא יודעת שיתר הדיירים משלמים עבורה. ככל הנראה אנשים משכנעים את עצמם שהם לא צריכים לשלם את הכסף מסיבות שונות. היא שלחה הודעה לועד שהסכום שאנחנו גובים הוא גבוה מדי (100 שקלים לחודש) והניקיון אינו ברמה מספקת... כמובן שזה פשוט תירוץ לא לשלם, כי מלבד הניקיון שהוא סביר ואפשר כמובן לשפר אותו אם גובים יותר כסף מדיירים... הועד משלם הוצאות רבות נוספות כך שהתקציב הוא על השקל.

לצערי מסיבה זו הועד נדרש לפעול נגד הדיירית שכן היא צברה כבר חוב של שנתיים. ברור שאף אחד לא רוצה לטפל בזה כי מדובר בבזבוז זמן משווע (מן הסתם העיסוק בזה הוא בהתנדבות ולמי שיכול להשקיע את השעות הללו בלהכניס כסף זה בעייתי) אבל כנציג הועד פונים אלי דיירים אחרים והם ממורמרים בשל העובדה שאותה דיירית לא משלמת. היא בונה על כך שיוותרו לה כי אף אחד לא רוצה לעסוק בזה, והיא עורכת דין ויודעת שדברים כאלו בישראל נמשכים זמן רב, ולכן מנצלת זאת.

על כל פנים, אעדכן בהמשך איך הלך.

yossik

מודרטור
דירוג
12,881

Roi

משתמש בכיר
דירוג
3,677
יא בונה על כך שיוותרו לה כי אף אחד לא רוצה לעסוק בזה,
האם שקלת משהו יותר אגרסיבי, אולי לא לנקות לה את הכניסה לדירה, נראה איך היא תתמודד עם זה.

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
8,813
אני מצטט ממגזין האגודה לתרבות הדיור:
"סעיף 58 לחוק המרקעין מטיל חובה אבסולוטית על בעל דירה להשתתפות בהוצאות הרכוש המשותף... כמו כן תשלום מסי ועד הבית אינו תלוי בהנאה שמפיק הדייר משרותי הועד".

בקיצור, אין כאן עניין התנדבותי או עניין של פרשנות.

אני מציע לכם לשכור עורך דין מטעמכם שיטפל בנושא (ברור שאף דייר לא רוצה להתעסק בזה בעצמו) ולהסביר לסרבנים שהם יצטרכו לשלם גם את הוצאות המשפט, לאחר שיפסידו בו בוודאות. אם זה עדיין לא יעזור אז תאלצו לממש את האיום.

אנון נימוס

משתמש בכיר
דירוג
2,448
אם אתם מחזיקים תקציב מינימום לתחזוקה שוטפת
אז תמיד תקלעו למשבר חריג כגון הוצאות משפטיות או נגיד פיצוץ בצנרת שבעטיין תאלצו לבצע גביה חריגה, ואז תתקלו בסחטנים כגון הדיירת.

אופציה אחת, לבצע תביעה בכוחות עצמך עח זמנך
אופציה שניה לשכור שרותי עורך דין למכתב /יצוג - תצטרך לגייס כסף משאר הדיירים
אופציה שלישית לברר אם יש ,עזרה מהאגודה לתרבות הדיור בתביעה, אבל תצטרכו לשלם דמי חבר
אופציה רביעית לבדר אם יש סניף של שי"ל שיכול לסיע בתביעה פרו-בונו לבניין חסכן כשלכם.
אופציה רביעית - לוותר

נערך לאחרונה ב:

shirbi

משתמש ותיק
דירוג
465
שיימינג זה מקובל? לתלות על לוח המודעות של הבניין רשימה של הדיירים הסוררים?

אנון נימוס

משתמש בכיר
דירוג
2,448
אפשר לעשות את זה אבל כמכתב של הועד לדיירים שבו מפורטים החובות של כל הדיירים ותקופת החוב
כדי שזה יהיה ענייני
אפשר לפרסם ישיבת ועד מיוחדת לטיפול בגבייה
האמת לא נראה לי שזה ירתיע את האם או הבת

• אהבתי
Reactions: Roi

yossik

מודרטור
דירוג
12,881
שיימינג לא מקובל אבל יש דרך אחרת PC. מציבים בלוח המודעות של הבניין טבלה של שמות כול הדיירים, מספר דירה, תשלום חודשי, מי שילם ועל כמה חודשים.
אצלנו הוועד מאוד פעיל ויעיל. 6 קומות, 4 דיירים לקומה, תשלום חודשי 130 לחודש שכולל תחזוקה של מעלית. למען ההיגינות דיירי קומת קרקע לא משלמים עבור המעלית וכך נוצר "שקט תעשייתי"
עד לפני חצי שנה היה 100 לחודש אבל בגלל שהבניין מתיישן העלו ל 130 כדי להעלות את הרזרוות. כל 6 חודשים מחליפים קולט שמש שלא מתפקד (כ 5000 ש"ח), שיפור חזות הבית (גינה עם עצי נוי וערוגת תבלינים) ותמיד יש בקופה 30-20K פלוס.

שפם ארוך

משתמש ותיק
דירוג
84
האם שקלת משהו יותר אגרסיבי, אולי לא לנקות לה את הכניסה לדירה, נראה איך היא תתמודד עם זה.

בלתי אפשרי, מדובר בבניין דירות, היא באמצע, אם לא ינקו את הכניסה שלה מן הסתם גם אני אסבול מזה שאצטרך לרדת כל יום ולעבור בחצי קומה מלוכלכת.

מה גם שזה לא הדבר היחידי שהיא לא משלמת עבורו, זה רק יתן לה תרוץ למה היא לא נדרשת לשלם.

דבר נוסף זה שלמעשה הדיירת בדירה זו אמא שלה, היא מאוד מבוגרת, בפועל מי שמתעסקת בדירה זו הבת שלה, אתה מדברים היא גם ענתה למיילים עד אשר חדלה לענות לנו, היא אמנם מתייחסת במיילים כאל "אנחנו לא נשלם יותר" אבל בפועל מי שגר בדירה זו אמא שלה ואני לא רואה אותה שם כל שני וחמישי... כך שלא יודע כמה יעניין אותה אם הבית המשותף לא יהיה נקי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
אמירב מבוטח נפטר בזמן עיבוד תביעה לקצבה מהפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ImCarryGG מישהו פה הגיש תביעה על פי חוק הספאם? אוף טופיק 66
ר תביעה נגד חברת ביטוח צרכנות פיננסית 4
Myrath סיכויי תביעה מול הביטוח הפרטי כאשר אין ממצאים קליניים צרכנות פיננסית 11
Res Cogitans מס הכנסה ידרוש את חלקו בכספי תביעה? שוק ההון 13
Y פלטפורמת מסחר למסחר עצמאי בסכומים של כ-20 אלף שקלים שוק ההון 2
R מעבר לארה"ב עם ויזת L (עם תהליך מיידי של גרין קארד לאחר ההגעה)- מה עושים עם הפנסיה וקרנות ההשתלמות? מיסים 0
ד הגדלה משמעותית של תיק לטווח ארוך - מאיפה להתחיל שוק ההון 2
ת מנפיקי קרנות הסל הישראליות "גונבות" מהציבור סכום של מעל 150 מיליון ש"ח בשנה שוק ההון 0
D מחקה סנופי 500- טבלה בין כל האפשרויות של דמי ניהול ופרמטרים חשובים נוספים שוק ההון 19
E קופת גמל להשקעה - האם לשנות מסלול בתקופה של ירידות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ה חדלות פרעון של בורסת קריפטו שוק ההון 5
נגב מחקה מדג s&p500 בפנסיה של מנורה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M הוצאות 'סוף שנה' של אלקטרוניקה ופחת מיסים 4
D ביקשתי לקבל פירוט של חישוב ביטוח הנכות מקרן הפנסיה וקיבלתי בתגובה ענו לי שאין אפשרות לשלוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
deussex איך ההורים שלכם (דור הפנסיה) שומר על ערך הקניה של הכסף שלהם בבנק ? שוק ההון 16
A מרגיש מחוץ למשחק של שוק ההון - דווקא בגלל הפורם והטוויטר של הסולידית.... שוק ההון 108
ש איך מסכמים את העלות הכוללת של המשכנתא שהסתיימה? נדל"ן 0
Z דיווח מס שנוכה לפי טופס 867 בטופס 1301 של רשות המיסים מיסים 1
F נפילה ארוכה של מדד תא - ביומד שוק ההון 8
F שאלה לגביי impact של מיסוי ריאלי צמוד למדד המחירים לצרכן \ צמוד למטבע זר שוק ההון 8
ה לעבוד בישראל vs אירופה בשוק של היום התפתחות אישית 7
I מס ירושה ממניות אמריקאיות בבנק ישראלי - האם מניות אמריקאיות בחשבון בנק ישראלי של אזרח ותושב ישראלי שמת, ימוסו או ידווחו לרשויות בארה"ב?! מיסים 8
freakazoid האם דמי הניהול של VOO התייקרו? שוק ההון 3
F קניית מניות של ishares - סליקה נדחתה - לאן הלך הכסף? שוק ההון 3
Tsachi01 קבלת אזרחות גרמנית לנכד של ילידי גרמניה אוף טופיק 4
B קרן השתלמות - IRA בדמי ניהול של 0.35% או עוקב S&P ב-0.18% + קופת גמל מול פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
I איפה ניתן למצוא דמי ניהול של תעודות סל שוק ההון 5
A ספארק של מיטב - בטיחות חלשה ברוקרים ופלטפורמות מסחר 5
I קרנות שקליות של בלאקרוק או קרנות איריות שוק ההון 10
א יש עוד טעם להשקיע את החלק הכי סולידי בתיק בקרנות של אג"ח ממשלתי? שוק ההון 45
P הבנת האפליקציה של interactive brokers ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
rockafeller אי הגשה של דוח שנתי למס מיסים 7
I קופת גמל בסכום קטן לאחר פשיטת רגל של מעסיק לשעבר צרכנות פיננסית 1
ל מחיר למשתכן 2022 מהו השם העדכני של הפרויקט? נדל"ן 1
G מחפש את האפיק ההשקעה השני שלי לאחר הACWI של BlackRock שוק ההון 13
P העברת זכויות לאחר זכיה של בן משפחה נדל"ן 0
M מיסוי של הסכום מעל תקרת ההפקדה הפטורה לאחר משיכה מקה"ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S משיכת תגמולים מקרן פנסיה + קרוב משפחה מדרגה ראשונה עם נכות קבועה של 100% שוק ההון 7
M במניית BST של Blackrock. שוק ההון 19
A העברה של שקלים מישראל ליורו בחשבון באירופה צרכנות פיננסית 15
E שינויים במסמכי ניכוי סוף שנה של הבנקים הישראלים מיסים 7
פ היכן ניתן למצוא נתונים היסטוריים על שינויים בתשואת הדיבידנד של מדדים ושל קרנות סל? פוסטים מאיכות נמוכה 1
א מעקב אחרי s&p500 עם השקעה חוזרת של דיבידנדים שוק ההון 2
1337justme שימוש באשראי של בן הזוג (זוג נשוי) צרכנות פיננסית 30
D קרן השתלמות ממונפת של אלטשולרר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
מ אחריות הברוקר במקרה של פריצה לחשבון ברוקרים ופלטפורמות מסחר 52
T ניוד חלקי של קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I החזר מס- השפעה של משיכת פיצויים מיסים 6
פ תאריך ערך של הפקדה בקרן השתלמות/גמל/פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5

נושאים דומים

למעלה