• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תאריך תפוגה של מלח ים

yossik

מודרטור
דירוג
15,793
למה יש תאריך תפוגה על מלח ים?
הרי המלח קיים בטבע כבר כמה טריליוני שנים אז למה על המדף זה רק שנתיים?
קניתי אתמול בשופרסל מלח ים במטחנה במחיר ריצפה [יש להם "מבצעים" על מוצרים עם תאריכי תפוגה קרובים] שהוא אפילו פחות משמעותית ממחיר המטחנה.
טוב, אין לי בעיה לרוקן אותו ולהחליף במלח צעיר יותר כי עולה כמה גרושים בלבד.
אבל השאלה היא למה למלח יש תאריך תפוגה? הרי הוא יהיה טרי גם כשחזיר את נשמתי לבורא עולם?
@ביולוג ירושלמי

כי כאשר יש תאריך תפוגה - הרבה אנשים זורקים גם בלי לבדוק.
עבר תוקף.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4448710,00.html
אני יכול לספר לך (אבל בשקט רק ביננו, שאף אחד לא ידע)
6 שנים שאחרי שסבתא מתה ועברנו לגור בבית שלה, עוד השתמשתי במלח גס שהשאירה.

http://fs.knesset.gov.il/20/Committees/20_ptv_341173.doc

"אשפה - תאכל את זה" -http://hot.ynet.co.il/home/0,7340,L-11986,00.html

נערך לאחרונה ב:
תאריך התפוגה היא בעיקר בגלל האריזה.
פלסטיקים מתחילים לשחרר חומרים עם הזמן.

זו גם הסיבה שלבקבוקי מים יש תוקף.

למה יש תאריך תפוגה על מלח ים
מלח רגיל בסופר בדרך כלל מכיל חומר מונע התגיישות ( e535/6 ).
אחרי תקופה ממושכת יכולים להיות בו גושים בגלל הלחות של הסביבה.
המלח עצמו נשאר מלח. בכל מקרה זהו אחד החומרים המשמרים העתיקים ביותר בהם האנושות משתמשת.

6 שנים שאחרי שסבתא מתה ועברנו לגור בבית שלה, עוד השתמשתי במלח גס שהשאירה.
:)
יש לי ידידה בת מעל 90 במושב. ישבתי אצלה יום אחד ומפה לשם התחלנו לדבר על קוביות הסוכר של פעם (מכניסים קוביה לפה, קרוב ללחי, ושותים את התה כשהסוכר נמס לאטו תוך כדי). מיד קפצה מהמקום, הלכה לחדר המזווה שלה והביאה קופסא מלאה בקוביות כאלה במצב מעולה!. תאריך השיווק (או הפג תוקף? כבר נמחקו חלק מהמילים) היה אי שם בשנות ה-80... לא הסכימה לזרוק. שישאר לירושה o_o

@yossik אוף טופיק מהנושא
מלח הוא אחד המקורות הכי חשובים של הגוף לקבלת יוד (כלומר iodine, המינרל). ובארץ יש רק חברה אחת שמוכרת מלח מועשר ביוד. לא זוכר שמות.
מלח ללא יוד לא יהרוג אותך, אבל זה פשוט פחות בריא. קצת כמו ההבדל בין לחם לבן למלא.
למרות הכניסה לשוק של מלחים מקבילים דרך קופיקס ושופרסל, פעם אחרונה שבדקתי - הם לא מועשרים ביוד. אף לא אחד מהם.

בגלל זה, אני את המלח שלי עדיין קונה דרך "המונופול". אבל אני חושב שאין אלטרנטיבות פשוט כי לא מספיק ישראלים מודעים לדבר כדי לדרוש את מה שטוב.

כמה מתוך המלח המועשר הוא יוד? בכמה המחיר עולה?

@yossik אוף טופיק מהנושא
מלח הוא אחד המקורות הכי חשובים של הגוף לקבלת יוד (כלומר iodine, המינרל). ובארץ יש רק חברה אחת שמוכרת מלח מועשר ביוד. לא זוכר שמות.
מלח ללא יוד לא יהרוג אותך, אבל זה פשוט פחות בריא. קצת כמו ההבדל בין לחם לבן למלא.
למרות הכניסה לשוק של מלחים מקבילים דרך קופיקס ושופרסל, פעם אחרונה שבדקתי - הם לא מועשרים ביוד. אף לא אחד מהם.

בגלל זה, אני את המלח שלי עדיין קונה דרך "המונופול". אבל אני חושב שאין אלטרנטיבות פשוט כי לא מספיק ישראלים מודעים לדבר כדי לדרוש את מה שטוב.
מיותר בישראל.
---
חוץ מזה שהוא מסריח.

סתם לידע כללי, מתישהו, פעם, בעבר, סיפרו לי\קראתי ש\ראיתי\למדתי שרק דבש לא מתקלקל, לעולם.

לא יודע (תשובה רשמית) לגבי שאר המאכלים.

גם דבש יכול להתקלקל. תלוי באחסון.
כמו שיין יכול להחזיק שנים או להפוך ל-חומץ.

@amidar זה מיתוס
מלח ואפילו סוכר אפשר לשמור "לנצח" בתנאים אידאליים. וגם דבש.
בחפירות ארכאולוגיות מצאו אפילו גרגרי חיטה מלפני 3,000 שנה ועץ תמר מזנים שבכלל נכחדו מהטבע. הכל עניין של אחסון נכון.

@yossik אוף טופיק מהנושא

פוסט מעניין על מלח תעשייתי מול מלח אמיתי.
אמלק, מסתבר שרוב המלח שמשווק הוא תעשייתי ומעובד, גם אלו שמועשרים עם יוד.

@Roi

קשקוש מוחלט:

"
Not really. When you strip salt of its minerals and then you eat it, your body doesn’t “get it”. Refined salt is toxic without its minerals. It’s unnatural. So your body treats it like a foreign substance, generating all the health issues I talked about in my last article on salt.

Ironically, salt manufacturers would actually make salt 100% pure but that last .03% is for the anti-caking agents. That’s the stuff that makes table salt flow out of your saltshaker.

The problem is that anti-caking agents are essentially heavy metals – which are extremely toxic to your body. Just take a look at their names: sodium ferrocyanide, ammonium citrate and aluminum silicate (did you notice the poison “cyanide” and the chemical people clean bathrooms with, “ammonia”?)

"

ולחלוטין ברור שזה פרסומת.

יש אצלי במטבח 3 סוגי מלח.
שולחני מופחת נתרן, שולחני + יוד ומלח גס.
מה שמעניין הוא שהמלחים השולחניים, ז"א הטחונים דק, דק תפוגה בערך שנתיים למרות שיש בהם תוספים נגד התגבשות ואלוהים יודע מה עוד [כל מינ E...]
והמלח הפשוט ביותר בשקיות של 1 קילו שעולות 1.90 [בפיקוח] בתכולה כתוב "מלח" תאריך תפוגה 2020 וקניתי בערך לפני שנה-שנתיים.
ולחלוטין ברור שזה פרסומת.
אכן, גם אני קיבלתי את הרושם שזו פרסומת כי הבחורצ'יק הזה בכלל לא הזכיר את מלח מהרי ההימליה...

[/QUOTE]
על סמך מה אתה קובע שזה קשקוש מוחלט.
אני לא מבין בזה, אשמח ללמוד.

הגוף לא מבדיל בין מלח, למלח שהגיע עם מינרלים אחרים. ברמת העקרון אין שום דבר רעיל במלח (בכמויות הגיוניות. "הבעיות בריאות" שלו הזויות.
מלח "טבעי" נורא משתנה בסוגי המינרלים שיש בו, אין משהו אחיד. המינרלים שיש במלח ים, בד"כ אינם משמעותיים.

מגנזיום (לא מספיק, ויוד, אפשר לקבל ממלח, וזה נחמד, אבל אפשר גם לקבל ממקורות אחרים. בישראל, ככל הנראה, רובינו צורכים מספיק יוד דרך המזון. מגנזיום זה בעיה, אבל לאו דווקא יש אותו במלח "טבעי" .

ברשימת הכימיה שם, אין אף מתכת כבדה.

sodium ferrocyanide - מגרה את מערכת העיכול, אבל בכמויות הרבה יותר משמעותיות ממה שיש במלח. כאילו אתה תקיא קודם מהמלח... והוא לא יותר מידי מסוכן.

ammonium citrate - חומצת לימון עם ברזל... ובכלל אמוניה זה חומר טבעי לחלוטין שמיוצר בגוף שלך... מגיגול חטוף זה לא רעיל

aluminum silicate - משמש כתרופה, הייתי נמנע מלאכול את זה... אבל לא נשמע יותר מידי מזיק...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K אופציות ללא תאריך תפוגה שוק ההון 34
ד החזר מס שכיר - הצמדה וריבית - תאריך ערך מיסים 25
Z תאריך אחרון להגשת טופס 1301 מיסים 1
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
א תאריך הגשת דוח שנתי לעצמאים מיסים 2
פ תאריך ערך של הפקדה בקרן השתלמות/גמל/פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ת אדם המחזיק בידו צילום ת.ז מלא שלי. תאריך הנפקה. מה יכול לעשות? אוף טופיק 17
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
א הזמנתי כ"א חדש, ובשליחות מבקשים צילום של הת.ז עם תאריך הנפקה - יש מה לחשוש? צרכנות פיננסית 29
M איך מוצאים תאריך זול לחופשה? צרכנות פיננסית 8
ע תאריך סליקה וקביעת הכנסה\הפסד T+2 שוק ההון 1
S שינוי תאריך הזמנה בבוקינג אוף טופיק 2
C תאריך הפקדה שגוי בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 2
יבגני_ל החל מאיזה תאריך ניתן לשגר דו"ח מס הכנסה מכוון (ט' 1301) לשנה האחרונה? שוק ההון 2
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 5
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 12
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2

נושאים דומים

Back
למעלה