• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שער הדולר

אבא עשיר

משתמש רגיל
דירוג
82
אני בדר"כ לא מנסה לתזמן את השוק, אבל לא יכול להתעלם מרכישת פריגו שתזרים לישראל (לפי הערכות) 20 מיליארד דולר,
האם יש איזה תסריט שבו השקל לא יורד בכמה אחוזים מול הדולר?

מה גודל העסקה יחסית לנפח המסחר הרגיל בין דולר לשקל?
ולמה לדעתך המידע הזה כבר לא מגולם בשער הנוכחי בשוק?

@Yevgeny , זה לא כמו מניות, השווי נקבע לפי כמה דולרים קונים\מוכרים.
ממוצע יומי של מסחר שקל\דולר : 7.3 מיליארד

אני בדר"כ לא מנסה לתזמן את השוק, אבל לא יכול להתעלם מרכישת פריגו שתזרים לישראל (לפי הערכות) 20 מיליארד דולר,
האם יש איזה תסריט שבו השקל לא יורד בכמה אחוזים מול הדולר?
לצורך איזו פעולה אתה מנסה לתזמן?

@doc29 , אני רוצה לקנות דולרים כדי לרכוש מניות:)

וחוץ מזה, אם השקל הולך לרדת לדעתך אז בכלל עדיף לקנות עכשיו לא?

@doc29 , מדובר על 41,000 ש"ח
ואני טוען שהשקל עומד להתחזק

הה אז כן זה קצת יותר משמעותי... אני לא מבין בזה כלום אז נשאיר את הבמה למומחים :)

@Yevgeny , זה לא כמו מניות, השווי נקבע לפי כמה דולרים קונים\מוכרים.
ממוצע יומי של מסחר שקל\דולר : 7.3 מיליארד

לא הבנתי איך זה סותר את השאלה - למה אתה חושב שזה לא מגולם כבר?
כמו שאתה בטוח שלאור המכירה הולך לקרות X, הדבר נכון גם לשאר השוק, והוא יכול להגיב בהתאם.

ספיציפית בנושא הזה, שער השקל-דולר תלוי בכל כך הרבה גורמים שאני לא יודע בכלל אם למרות עסקה גדולה כזו אפשר להעריך לאן השער ילך (והכוונה כאן היא לעוד מלפני ההודעה על המכירה)

@Cfy, בשונה ממניות (למשל מניית פריגו שזינקה עם ההצעת רכישה), שער המט"ח נקבע ע"י קניה\מכירה של מטבע כנגד מטבע.
והסדר גודל של העסקה המדוברת הוא פי 2.81 מהמסחר של השקל דולר יומי(לשני הכיוונים ופה מדובר רק על הזרמת דולרים לכיוון שלנו).

@Cfy, בשונה ממניות (למשל מניית פריגו שזינקה עם ההצעת רכישה), שער המט"ח נקבע ע"י קניה\מכירה של מטבע כנגד מטבע.

אני לא רואה איך זה רלוונטי :)
(איזה הבדל יש בינך ובין שאר השוק?)

בכל מקרה, אני אפרוש פה בנושא הזה, אבל שיהיה בהצלחה.

@Cfy , תודה! אני כנראה אשב קצת על הגדר.
הנקודה שניסיתי להעביר היא שבמניות יש צד אחד שמוכר וצד אחד שקונה ותמיד יש סכום סופי וידוע של מניות.
ובמט"ח זה שונה בגלל שיש עסקאות שקל מול שקל שקל מול דולר שקל מול יורו וכ"ו...

אם הכוונה שלך היא לרכוש מניות בכל מקרה - לדעתי (הלא מבוססת) אתה תפסיד יותר תשואה מלשבת בחוץ מאשר תרוויח (אם בכלל) על לנסות לתזמן את רגע קניית המטח.

אבל באופן כללי יש משהו אחר שמדליק אצלי נורה באדומה בשאלה שהצבת פה, וזה גם אחרי שנשים בצד את ההעדפה שלי להשקעה פסיבית מתוך הנחה שאני לא יודע משהו ששוק כבר לא תמחר. אם תסתכל למשל על משקיעי ערך שמשקיעים במנייה מסוימת - הם לא סתם אומרים (לעצמם) "נראה לי שמניה A זולה". הם בוחנים את שווי החברה והסביבה העסקית שלה ומגיעים למסקנה שבעיניהם החברה שווה X והשוק מתמחר אותה רק ב-Y, וכל עוד הפער הזה גדול מסף Z כלשהו (איזשהו מרווח בטחון לטעות שלהם) - הם יקנו, וכשמחיר המניה בשוק ידביק את השווי ה"אמיתי" שלה הם מוכנים למכור (פישטתי מאוד, אבל זה מספיק לצורך הדוגמא).
מהשאלה שלך לעומת זאת נראה שאתה גם מניח שלעסקה צריכה להיות השקעה מהותית על שער השקל/דולר וגם שהשוק עוד לא מודע לזה ולא תמחר את זה בשער - ומצד שני אתה לא יודע לכמת לעצמך מתי ובאיזו מידה בדיוק השער אמור לזוז בעקבות זאת. לי זה לא נשמע כמו השקעה נבונה, אלא הימור, מול שוק שהרבה יותר מתוחכם מהמשקיעים הפרטיים. בלי קווים מנחים ברורים מראש שאתה מגדיר לעצמך (מתי או באיזה שער אתה מתכנן לקנות למשל) - הסיכון הוא או שסתם תשב בחוץ בלי לעשות כלום (הפסד תשואה של שוק המניות) או שתפעל על בסיס התחושות והאמוציות שנובעות מהתנודתיות היומיות. כל המטרה של גישת השקעות פסיבית ואי תזמון שוק היא להגן עלינו כמשקיעים - מעצמינו.

@Yevgeny , בכתבה http://www.themarker.com/markets/1.2612175 במגדל שוקי הון מציינים גם את השפעת העסקה על שוק המט"ח המקומי, "אם העסקה המדוברת מעניקה לפריגו שווי שוק של 29 מיליארד דולר, כ-20 מיליארד דולר מתוכם יזרמו לשוק החופשי עקב מכירה של ניירות מיילן. בתרחיש כזה ככל הנראה בנק ישראל יצטרך להתערב ולרכוש דולרים כדי למתן את השפעת העסקה על שוק המט"ח".
ז"א שבטוח תהיה השפעה על השער(כמה שאפשר להיות בטוח במה שכתוב בעיתון כלכלי).

פספסת את כל הפואנטה של התגובה שלי - אני לא יודע אם כן תהיה או לא תהיה השפעה של זה על השער (וזה לא מעניין אותי במיוחד), אבל מה שאני כן בטוח בו הוא שאתה לא תוכל להרוויח מהאינפורמציה הזאת. לכן - תתעלם ממנה, כעוד רעש פיננסי, ותעשה את מה שתיכננת לעשות בלי קשר.

נערך לאחרונה ב:
@Yevgeny , אתה צודק, הייתי תמים שחשבתי שזה כזה פשוט ....
http://www.themarker.com/markets/1.474986
לפחות למדתי משהו

עריכה: זה מזכיר לי סיפור על חבר שלי שבתקופת התיכון החליט שהוא צריך להשקיע בבורסה,
זה היה חודש לפני פסח והוא קנה מניות של טמבור "אנשים צובעים את הבית לפני החג", בקיצור מחיר הנפט עלה (ומסתבר שמכינים צבע מנפט) והמנייה ירדה.

נערך לאחרונה ב:
מט״ח זה אחד התחומים עם האסימטריה הכי גדולה בין האנשים הפרטיים לגופים המוסדיים - שגם לוקחים צד בעסקאות וגם משמשים כמתווכים ויש להם גישה נרחבת למידע על מגמות ועל זרמי הביקוש/היצע בשוק.
ובנימה יותר כללית - אל תצפה להרוויח ממידע כלשהו ש״כולם״ בשוק ההון מודעים לו. חבל גם על הכסף וגם על העצבים. וזה לא שכל אחד פה בפורום הוא בהכרח 100% פסיבי עם כל התיק מפוזר רק לפי שווי שוק - אבל גם אם אתה בכל זאת מחליט לנסות לתזמן את השוק או להביע ״עמדה״ מסוימת בהשקעות שלך, מאוד כדאי שיהיה לך הסבר מנומק ומבוסס (לעצמך) למה אתה חושב שהשוק ״לא יעיל״ בנקודה הזאת ולמה הדעה שלך או המידע שיש לך לא מגולמים כבר מזמן במחיר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I גידור שער הדולר בנסדא"ק שוק ההון 2
ז שער הדולר לטווח ארוך שוק ההון 1
F טווח שער הדולר-שקל ומדדים שבנק ישראל בוחן ? שוק ההון 4
Plato נתונים היסטוריים שער הדולר/שקל שוק ההון 1
R קביעת שער הדולר בקרנות חו"ל שוק ההון 5
I שער הדולר לאן? פוסטים מאיכות נמוכה 268
I שער הדולר\שקל + לקנות VT (כן... עוד שרשור על זה) שוק ההון 16
נ הקשר בין שער הדולר העתידי להשקעה בפלח האגח"י שוק ההון 5
ק שער הדולר בעקבות העלאת הריבית בארה"ב שוק ההון 4
I על הקשר בין שער הדולר למדדים המקומים שוק ההון 3
N השפעת שער הדולר על קרן שקלית שוק ההון 34
S למה שער הדולר לפי בנק ישראל נמוך משער הדולר בפועל? שוק ההון 2
E השפעת שער הדולר על שער הפאונד אוף טופיק 2
I כיצד משפיע שינוי שער הדולר על מדד הסנופי? שוק ההון 3
B השפעת שינוי שער הדולר על מניות זרות לא דואליות שוק ההון 5
י מה אתם חושבים על ירידת שער הדולר? שוק ההון 258
מ שער הדולר בהשקעות שוק ההון 1
אצטרובל שער הדולר האוסטרלי שוק ההון 10
D הוזלת שער הדולר-שקל בבנק? שוק ההון 2
י מכירת מניות בהפסד אך שער דולר יותר גבוה שוק ההון 6
N שער קנית מט"ח בספארק (לא תקין) שוק ההון 28
M הימור על שער שקל/דולר שוק ההון 1
מ עמלות מט"ח והפרשי שער המרה צרכנות פיננסית 9
L עזרה - מציאת שער קניה בפלטפורמות פוסטים מאיכות נמוכה 5
E מס רווחי הון על הפרשי שער מיסים 1
Z שער דולר שוק ההון 114
Shnizelia רווח מהיר מהפרשי שער השקעות אלטרנטיביות 89
B קניית מט"ח לחשבון מט"ח מבנק - איזה שער? צרכנות פיננסית 6
N מערכת ספארק מחייבת במס בגלל הפרשי שער? מיסים 17
Z בשקעה בניירות ערך זרים אם אדם שהפסיד 30,000 ש"ח הפסד נומינלי אבל עליית שער החליפין מיתן את ההפסד ל20,000 ש"ח האם יוכר לו מלא הפסד הנומינלי לקיזוז? פוסטים מאיכות נמוכה 2
M חישוב שער הצמדה למט"ח מיסים 2
U דיווח מיסים interactive brokers על בסיס ה tear statement ההתחשבות שער מט"ח שוק ההון 12
Y Foreign Transaction Fee ומרווחי שער באשראי אמריקאי צרכנות פיננסית 17
י קושי במילוי טופס 1325 - שער דולר מיסים 25
שם משתמש בעייתי מה זה "שער"? ומה זה "מחיר קניה/פדיון"? שוק ההון 6
Kipodi קנית דולרים ע"י בנק ישראל וקביעת שער דולר יציג צרכנות פיננסית 33
G מה ההבדל בין שער עלות מתואם לנומינלי? שוק ההון 13
א שער מנייה באינטרקטיב ברוקרס פוסטים מאיכות נמוכה 3
ה שער מניה דואלית שוק ההון 6
D מחפש אתר שמציג שער מניות אמריקאיות בטווח זמן מדויק. פוסטים מאיכות נמוכה 1
B למשקיע המתחיל - לפי מה נקבע שער המכירה/קנייה שוק ההון 9
ע שער המרת מט"ח שוק ההון 19
M שער דולר/שקל שוק ההון 4
M שער קניה בקרן נאמנות כיצד מתבצע? שוק ההון 2
R שער החליפין בקניית ומכירת מניות לצורכי חישוב מס - נקבע ברגע הרכישה\מכירה? שוק ההון 4
ס הפרשי שער בפועל גבוהים מהמפורסם באתר הבנק צרכנות פיננסית 0
OiNK שאלה בנוגע לקביעת שער הפתיחה בקרנות מחקות שוק ההון 3
Y שער של קרן סל וחוזים עתידיים שוק ההון 6
G האם כשמוכרים VTI המיסוי הוא גם על רווחים כתוצאה משינוי שער מטח? שוק ההון 3
1337justme שער דולר-שקל ושוק ההון שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה