שערי המרה בסיסיים בכרטיסי אשראי\דביט

הנושא בפורום 'צרכנות פיננסית' פורסם ע"י Yesmad, ‏3/2/19.

1. Yesmad

Yesmad משתמש ותיק

נושא שערי ההמרה של ויזה ומסטרקארד עולה בפורום מדי פעם, ולאחרונה כאן.

הוא מעניין בעיקר את המחזיקים בכרטיסים לא ישראליים, מכיוון שכרטיסים ישראליים מחויבים להשתמש בשער היציג אם קיים (תוצאה לא חיובית של תביעה יצוגית, אאל"ט). בעלי כרטיסים ישראליים מושפעים משערי החברות רק כשלא קיים שער יציג במטבע החיוב. במקרים (לא כ"כ נדירים) כאלה המטבע מומר לדולר בשער חברת הכרטיס, ואז מדולר לשקל בשער היציג.

כחלק מפרויקט שאני עובד עליו הייתי צריך למשוך המון נתונים מויזה ומסטרקארד, אז כפרויקט צד חשבתי שיהיה מעניין לזרוק את חלקם על גרף ולהשוות אותם ביחס לשער הרציף.

הגרפים מתווים המרה של USD ל-EUR/GBP/CNY/MXN/THB בתקופה של כשנה, ומציגים נתונים מויזה (קו כחול) ומסטרקארד (קו אדום). השער הרציף מיוצג באיזור הירוק, כשהגבול התחתון שלו הוא ה-Low היומי במסחר, והעליון ה-High היומי. ניתן לעשות זום ופאן כדי לראות יותר פרטים. מעל כל גרף יש סיכום קצר של סטטיסטיקות מעניינות (עבורי לפחות).

הכל כאן: https://chart.ga‎/‎

מתכנת, yossik, nomad ו-4 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  2. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

מה עם ILS? למרות שבכולם רואים בבירור שMC מנצחים.
    עכשיו תקן אותי אם אני טועה וזה גם משהו שאני שמתי לב אליו, השערים של החברות כ.א בכלל משתמשות בתור רפרנס לשער לשער ביום האתמול? היתכן?
    יהיה מעניין לעשות השוואה לא רק רק לגבוה/נמוך של הרציף אלא לשער הצהריים כי ביום נתון חברת הכ.א לא משנה את השער לדעתי, הוא FIXED לכל היום.

3. Yesmad

Yesmad משתמש ותיק

אישית פחות מעניין אותי ILS אז לא הרצתי. אם יהיה עניין אולי אוסיף.
    זה בהחלט נראה ככה רוב הזמן, ולכן שמתי כפתור בראש הדף שמזיז את שערי הכרטיסים אחורה 24 שעות בכל הגרפים.
    הוא אכן fixed לכל היום, אבל "יום" הוא מונח שונה אצל כל חברה. ויזה מפרסמים שער יומי ל-24 שעות ב-UTC 00:00 ומסטרקאד מפרסמים שער יומי ל-24 שעות ב-UTC 19:00, חתיכת הבדל של 19 שעות. זה מתבטא גם בגרף דרך אגב. תוכל לראות שהנקודות של מסטרקארד ושל ויזה לא מיושרות - זו הסיבה.

אורי ג. אוהב/ת את זה.
  4. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

או 5 :)

5. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

אם השער שלהם מקובע ל24 שעות אני בטוח שהשער REFERENCE שלהם גם הוא נקבע בשעה ספציפית, אולי יש דרך לגלות מה השעה הזו? בבנקים בארץ זה בשעה 12:00, כי השוואה לMEDIAN אולי בסדר אבל לא הכי מדויקת. סתם מעניין אותי מה הFTF האמיתי.

6. Yesmad

Yesmad משתמש ותיק

תלוי מאיפה אתה מביט בעולם כמובן, אבל אמרתי 19 שעות כי זה זמן שינוי התאריך עצמו. כלומר התאריך(+שער) שמוצג באתר עולה במסטרקארד 19 שעות אחרי ויזה.

7. כבשת הרש

כבשת הרש משתמש רשום

@Yesmad , תודה על הגרפים. כשאני רציתי לבדוק האם אני מקבל שער הוגן פשוט השוויתי את הפער בין שער ההמרה מדולר ליורו לשער ההמרה מיורו לדולר, וחישבתי את מרווח ההמרה בתאריכים אקראיים שונים. ככל שהמרווח יותר קטן, השער יותר הוגן. יהיה מעניין לראות מי מנצח במטריקה הזו.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. המשך גלישתך באתר מאשרת את השימוש בעוגיות דפדפן.