• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שכירות - מאיפה מתחילים ומה עושים?

ShirVeShevah

משתמש רשום
דירוג
20
ערב טוב לכולם,
הגעתי להחלטה שאני רוצה לעזוב את ההורים ולעבור לגור בשכירות
אני לא רוצה לגור בסטודיו אלא בדירה רגילה (יש אופציה שחבר יצטרף אליי בהמשך ונתחלק חצי חצי, ובלי שום קשר אני לא רוצה לגור בסטודיו)
הסתכלתי כבר על כמה דירות ביד2 ובקבוצות בפייסבוק, יש כמה שמעניינות אותי

אני יודע שכמעט כל בעלי הדירות דורשים ערבים לחוזה שכירות, אם אני אמצא דירה לשכירות לשנה ואני אשלם את כל הסכום בהתחלה, עדיין יהיה צורך בערבים?
והבנתי גם שצריך להעביר את החשבון ארנונה ומים, וחשמל על שמי, אולי גם את חשבון הגז

ובעיקר מעניין אותי האם החתימה על החוזה מחייבת עו"ד? או שאפשר פשוט לסגור בינינו, ולגבי התשלום איך מבצעים?
וטיפים כללים שלא יעקצו אותי?

תודה רבה חברים!

ערבים לחוזה שכירות
בחוזה ישנם סעיפים שלא רק מציינים את המחיר לחודש שכירות ואת התאריך שבו התשלום יבוצע
יתכן ולא תעמוד בסעיף מהותי כלשהו כמו "תאריך הסיום" :)
וכיסוי נזקים כמובן, אם אתה ממש לא אוהב קירות\צינורות\משקופים\חלונות והחלטת להשחיתם בזדון
כמובן שאין צורך בעורכי דין, חוזה שכירות אמור להיות ברור לכלל ואם משהו לא ברור לך, כדאי שתשאל ישירות ולפני חתימתך תהיה מודע לתוכנו, רצוי ליידע את הערבים גם והם מחוייבים בהבנתו גם כן
לגבי התשלום, אם החלטת לשלם לו מראש, תתמקח איתו על הנחה שתכסה את ה"אשראי" שאתה נותן לו
אם אתה משלם חודש בחודשו, עד היום ניתן בצ'קים מראש, זה סטנדרטי לחלוטין, אני פשוט קבעתי הוראת קבע , יענו העברה חודשית קבועה לבעל הדירה, לא כולם ירצו, רוב בעלי הנכסים אוהבים להחזיק "נייר הבטחה" (צ'ק) שאם הצ'קים הללו יחזרו מחוסר כיסוי יוכלו לממש ערובות ביתר קלות בהליך די מהיר
כנראה שתשלם על 2-3 חודשים מראש בכניסה לדירה אם החלטת על חודש בחודשו

לגביי החשבונות, לארנונה כנראה תצטרך חוזה (יתכן מקורי) לשנה כדי לשנות את השם על החשבון
לגביי כל השאר פשוט יותר וכנראה לא ידרשו (או יתעקשו) על יותר מהעתק חוזה אם בכלל
לגביי משרד הפנים, תבחר בעצמך אם ברצונך לעדכן אותם כל שנה או שתשאר עם כתובת "מקור" שאליה תקבל מסמכים רשמיים מהמדינה או אפילו תכתובות של הבנק שלך, זה כאב ראש לסנכרן את כולם אם זה רק לשנה, אז תשקול אם לעשות זאת

באופן אישי, אם קיים או לא סעיף כזה בחוזה, אני הייתי כותב שבעל הדירה לא יכנס לדירה ללא אישור המשכיר בתקופת ההשכרה
ואם אפשרי הייתי מחליף מנעול "על חשבוני" יענו בלי מפתחות רזרבות אצל בעל הדירה
לא חובה כמובן, רק חוק ב"נכתב בדם" אצלי :)

בחוזה ישנם

תודה רבה על התשובה המפורטת!
אני רוצה להימנע מערבים לגמרי, רק אם ממש אצטרך אני אלך על זה אבל אם אפשר להימנע מראש מה טוב
בנוסף לתשלום מראש, אולי אפשר להפקיד אצל המשכיר גם צ'ק בנקאי עם סכום של 3 חודשי שכירות כנגד נזקים עתידיים וכו'? שיהיה שקט עם עצמו, אני בטוח ב100% שהמשכיר יקבל את הדירה כמו שהייתה בהתחלה (אולי מלבד צבע או דברים כאלה שקורים לבד ואת זה אני אסדר)

תודה :)

אני רוצה להימנע מערבים לגמרי, רק אם ממש אצטרך אני אלך על זה אבל אם אפשר להימנע מראש מה טוב
כמה משכירים שהיו לי ביקשו קודם ערבות בנקאית, וחתימה של ערבים היתה פשרה מבחינתם. אני לא הסכמתי לערבות בנקאית כי יש לה עלות גבוהה וגם קל מדי לטעמי לפדות אותה ללא הצדקה, אבל אם כל כך חשוב לך להמנע מערבים אולי תעדיף את האפשרות הזאת. לדעתי רוב המשכירים יעדיפו אותה ממילא. עוד אפשרות היא צ'ק בטחון על סכום גבוה (מניסיוני, הרבה יותר מ3 חודשי שכירות) עם תאריך לאחר תום החוזה.

כל התחום הזה די פרוץ. כל בעל דירה יש לו דרישות משלו. חלק דורשים ערבים, חלק דורשים צ'ק ביטחון, יש כאלה שמבקשים תלושי משכורת של ההורים. קיצר זה ממש תלוי על איזה בעל דירה אתה נופל.

• אהבתי
Reactions: HHH
תודה רבה לכולם! אין עליכם, עזרתם לי המון
יש עוד דברים כללים שכדאי לדעת?

קריאת מונים (חשמל,מים,גז) בכניסה לדירה
צילום של הדירה בכניסה אליה - כל חדר וכל חלל, התמקדות בליקויים כמו סדקים, ארונות שבורים וכל בלאי שנראה בעין
אפשר לדסקס עם בעל הבית על מה שיקרה אם יהיה ליקוי משמעותי כגון דוד שהתקלקל או בעיית חשמל כלשהי, האם בעל הדירה ידאג לתיקון במהירות ומהו אותו חלון זמן לתיקון, האם אפשרי לשכור את איש המקצוע לבד ולהתקזז בתשלומים או שחובה "לחכות" לאיש של בעל הבית

תבדוק מי עומד מולך. אם הוא מתקרצץ בשלב חתימת החוזה, הוא כנראה יתקרצץ גם אחר כך. אם הוא מתייחס לדירה כאילו היא הילד שלא היה לו, מלטף כל משקוף וכל ידית, תתרחק. אם הוא מכניס לחוזה סעיפים לא סבירים אבל מבטיח שלא יפעיל אותם, אתה לא רוצה להסתבך איתו.
בקיצור, הכי חשוב זה לודא במידת האפשר שעומד מולך בנאדם סביר, ולא מישהו שימרר לך את החיים.

צילום של הדירה בכניסה אליה - כל חדר וכל חלל, התמקדות בליקויים כמו סדקים, ארונות שבורים וכל בלאי שנראה בעין
אפשר לדסקס עם בעל הבית על מה שיקרה אם יהיה ליקוי משמעותי כגון דוד שהתקלקל או בעיית חשמל כלשהי, האם בעל הדירה ידאג לתיקון במהירות ומהו אותו חלון זמן לתיקון, האם אפשרי לשכור את איש המקצוע לבד ולהתקזז בתשלומים או שחובה "לחכות" לאיש של בעל הבית
מחזק מאוד.
חשוב לצלם גם דברים שנראים פעוטים. לך תדע מה יהיו היחסים שלך עם הבעל בית ביציאה מהדירה ועל מה הוא יבחר להתקטנן (תרגיש חופשי גם להקליט סרטונים. אם למשל הדלת רוקדת בציר שלה וזה נראה שעוד כמה חודשים היא תשבר, כדי שלא יפילו עליך את הנזק)
הייתי מתעקש על להגדיר שתקלה שלא מאפשרת אורח חיים סביר (למשל: אין חשמל, אין מים, אין מזגן באוגוסט) - נותנת לך את הזכות לתקן את הנזק על חשבונך ולקבל החזר מבעל הדירה, אם הוא לא מתקן אותה באופן מיידי. אל תשאיר פתח לזה שתשאר 3 ימים בלי מים כי הבעל בית צריך לחכות לאינסטלטור של הביטוח או משהו.

חשוב לצלם גם דברים שנראים פעוטים. לך תדע מה יהיו היחסים שלך עם הבעל בית ביציאה מהדירה ועל מה הוא יבחר להתקטנן
גם אם בעל הדירה הוא מלאך, שיחיה עד 120, לעתים בסוף תקופת החוזה בעלי הדירה יהיו היורשים...

גם אם בעל הדירה הוא מלאך, שיחיה עד 120, לעתים בסוף תקופת החוזה בעלי הדירה יהיו היורשים...
רק מחזק את הצורך לכסות את עצמך מכל הכיוונים ולתעד את מצבה המדוייק של הדירה לפרטי פרטים

תודה רבה לכולם! אין עליכם, עזרתם לי המון
אפשר גם למצוא בעלי דירה שיסכימו לצ'ק בטחון רגיל בסכום של כמה חודשי שכירות,תלוי על מי אתה נופל וכמה אתה נראה נחמד.

יש באינטרנט חוזה שכירות סטנדרטי שהרבה מתבססים עליו.

תבדוק מי עומד מולך. אם הוא מתקרצץ בשלב חתימת החוזה, הוא כנראה יתקרצץ גם אחר כך. אם הוא מתייחס לדירה כאילו היא הילד שלא היה לו, מלטף כל משקוף וכל ידית, תתרחק. אם הוא מכניס לחוזה סעיפים לא סבירים אבל מבטיח שלא יפעיל אותם, אתה לא רוצה להסתבך איתו.
בקיצור, הכי חשוב זה לודא במידת האפשר שעומד מולך בנאדם סביר, ולא מישהו שימרר לך את החיים.

וגם להפך, אם תהיה קרציה בשלב החוזה ותשאל אלף שאלות על כל מקרה עתידי -כנראה שישלחו אותך לחפש דירה אחרת.
גם המשכירים פוחדים מאוד משוכר שימרר להם את החיים,ולהם יש הרבה יותר מה להפסיד.

תודה רבה, אני לוקח את כל מה שרשמתם כאן ומסכם לי לדף

עוד שאלה קטנה, כיצד בודקים באמת שמי שאני פוגש הוא בעל הדירה? יש צורך במשהו מיוחד?

כיצד בודקים באמת שמי שאני פוגש הוא בעל הדירה?
נקודה טובה.
אפשר לבקש לצרף כנספחים לחוזה, צילום ת.ז. של בעל הדירה ואישור נסח רישום (טאבו) מפנקסי המקרקעין.
יהיה שם הרבה מאוד מידע שנראה כמו סינית, אבל לפחות תנסה לזהות את שם בעל הדירה

כיצד בודקים באמת שמי שאני פוגש הוא בעל הדירה? יש צורך במשהו מיוחד?
מעניין, מעולם לא עלה על דעתי לבדוק את זה. אני לא יודעת מה הסיכוי שמישהו ישכיר דירה לא שלו, אבל גם אם כן, הסיכון שלך כשוכר די קטן. לכל היותר תצטרך להתפנות משם לפני תום החוזה.

לכל היותר תצטרך להתפנות משם לפני תום החוזה
לכל היותר נתת צ'קים לנוכל, שנעלם אחרי שעה. ואם הצ'קים ניתנים להסבה, תוך חצי שעה הוא כבר מכר אותם בשוק האפור.

לפני שנים היה מקרה בתל אביב של נוכל שלקח ממתווך מפתחות של דירה ריקה, פרסם אותה ביד2 במחיר מאוד אטרקטיבי, ותוך יומיים היא "נחטפה" על ידי 4-5 שוכרים שונים. מכולם דרש צ'קים ריקים וחלק גם קיבלו הנחה על תשלום מראש במזומן...

מכולם דרש צ'קים ריקים
מעולם לא הסכמתי לתת צ'קים ריקים, ולא נתתי צ'קים שהתאריך שלהם הוא לעכשיו פרט לצ'ק המתאים לאותו חודש שכירות. צ'ק ביטחון נתתי עם תאריך לאחרי תום השכירות. גם בלי לחשוש מהבעלות על הדירה, אני לא נותנת לאף אחד צ'ק פתוח או משלמת הרבה לפני שקיבלתי את התמורה. וכמובן הצ'קים הם למוטב בלבד כך שלא יהיה ניתן להעביר אותם לנכיון בשוק האפור וניתן לבטל אותם באופן חוקי אם אין תמורה. אם אותם נעקצים היו נוקטים באותן טקטיקות הם לא היו נפגעים כמעט, לכל היותר שכר דירה של חודש אחד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב חוזה שכירות לטווח ארוך נדל"ן 72
ז שכירות בזמן מלחמה נדל"ן 7
ד פיצוי על הפסקת חוזה שכירות - מלחמת חרבות ברזל מיסים 0
A החזר שכירות בעקבות איחור נדל"ן 11
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
A תשלום שכירות בהעברה בנקאית כשיש ש'קים לבטחון נדל"ן 15
T שכירות - תשלומים רטרו נדל"ן 20
3 הגיוני לא להתמקח על דמי שכירות? נדל"ן 10
A שאלות על שכירות רוכשת נדל"ן 17
O איך לחשב כדאיות זכייה במחיר למשתכן מול שכירות ? נדל"ן 9
T איך בודקים אם לאזור מסויים יש ביקוש של שכירות? נדל"ן 3
י שכירות של 12,000 ש"ח או רכישת דירה נדל"ן 30
מ ערבות עבור חוזה שכירות נדל"ן 6
Fitch מה בעצם האחריות שמוטלת על מי שרשום בחוזה שכירות? נדל"ן 16
L מה מקובל היום בשוק בחוזי שכירות מבחינת הצמדה למדד המחירים לצרכן? נדל"ן 36
D חוזה שכירות תמוה לדירה שאנחנו רוצים לעבור אליה אוף טופיק 25
P הכנסות שכירות פטורות - האם משפיעות על חישובי מס אחרים? נדל"ן 12
חושב בגדול השקעת נדל"ן - שכירות מכסה משכנתא פוסטים מאיכות נמוכה 4
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
K האם חוזה שכירות חוקי ? נדל"ן 15
ה חוזה שכירות - דגשים נדל"ן 32
ש מסלולי מס על שכירות נדל"ן 10
ה תשלום שכירות במזומן נדל"ן 3
נ אג"ח צמוד מדד מחירי דיור , מחירי שכירות האם זה הפתרון? נדל"ן 2
M דמי שכירות מנכס בארהב - חייב במס? מיסים 3
N דגשים בחוזה שכירות לדירה שמיועדת למכירה בעתיד נדל"ן 3
unrealx הסכם שכירות - מה לוודא כדי לא להדפק? פוסטים מאיכות נמוכה 10
mudale222 מחפש המלצות ומידע על שכירות בפתח תקווה והסביבה נדל"ן 1
unrealx תשלומי שכירות רק במזומן נדל"ן 28
N שכירות וקניית דירה או קנייה לצורך מגורים נדל"ן 14
N גלגול רווחי שכירות נדל"ן 14
N צומת דרכים - המשך שכירות אל מול רכישת דירה למגורים ללא משכנתא יומני מסע אישיים 8
4 איך לבקש שכירות מדודה שלי אוף טופיק 64
גרהם שכירות לטווח ארוך נדל"ן 25
S הורדת מחיר שכירות באמצעות תשלום שיפוץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
ל חוזה שכירות אוף טופיק 10
ד חתימה אלקטרונית על חוזה שכירות אוף טופיק 1
מ ערבות של עצמאי לחוזה שכירות נדל"ן 3
צ שכירות בגרמניה נדל"ן 8
D שכירות מסחרית כאחוז מתוך מחזור אוף טופיק 1
נולי שכירות שתכסה את המשכנתא? נדל"ן 30
R דמי שכירות צרכנות פיננסית 2
P אל תשלמו שכירות אבל תקנו בית נדל"ן 15
Y חתימה על חוזה שכירות נדל"ן 33